Mam pytanie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-14, 15:12   #1
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA

Mam pytanie!


Otoz pod koniec wrzesnia wracam po prawie 5-letnim pobycie za granica do Polski. A konkretnie na studia w Poznaniu. Nie moge wrocic wczesniej niz 25 wrzesnia poniewaz mam kontrakt. Studia zaczynaja sie ok. 5 pazdziernika. Moje pytanie dotyczy wynajmu mieszkania. Szukam mieszkan na roznych stronach internetowych typu Gratka. Czy mozna "zaklepac" sobie mieszkanie np. 2-3 miesiace wczesniej? Z pewnoscia trzeba zaplacic , ale raczej nie mialabym innego wyboru. Nie ma mi kto tego zalatwic na miejscu. Myslicie ,ze istnieje taka mozliwosc? Moze ktos z was juz tak robil? Prosze o podpowiedzi.
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 15:16   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Mam pytanie!

Cytat:
Napisane przez ZAQOCHANA Pokaż wiadomość
Otoz pod koniec wrzesnia wracam po prawie 5-letnim pobycie za granica do Polski. A konkretnie na studia w Poznaniu. Nie moge wrocic wczesniej niz 25 wrzesnia poniewaz mam kontrakt. Studia zaczynaja sie ok. 5 pazdziernika. Moje pytanie dotyczy wynajmu mieszkania. Szukam mieszkan na roznych stronach internetowych typu Gratka. Czy mozna "zaklepac" sobie mieszkanie np. 2-3 miesiace wczesniej? Z pewnoscia trzeba zaplacic , ale raczej nie mialabym innego wyboru. Nie ma mi kto tego zalatwic na miejscu. Myslicie ,ze istnieje taka mozliwosc? Moze ktos z was juz tak robil? Prosze o podpowiedzi.
jeżeli będziesz płacić za te 2-3 miesiące to mysle, ze nie bedzie problemu
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 15:22   #3
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA
Dot.: Mam pytanie!

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
jeżeli będziesz płacić za te 2-3 miesiące to mysle, ze nie bedzie problemu



No wiadomo ,ze placic trzeba. Bo to tak jakby juz zostalo wynajete. Jednak zastanawiam sie czy kazdy by na to poszedl. I czy nie bede miala trudnosci. Slyszalam od innych osob ,ze musialabym wplacic kaucje ,a za wynajem dopiero jak juz bede na miejscu. Mysle ze musialabym telefonicznie kontaktowac sie z wlascicielem lub posrednikiem. Tymbardziej ,ze jestem sama i chce kawalerke tylko dla siebie. Mam pieniadze i bede tez szukac pracy na miejscy ,ale w momencie ,gdy bede chciala wynajac bede bezrobotna. A na lodzie tez nie chcialabym zostac. Wpadne tam z walizkami i chcialabym miec gdzie sie rozpakowac
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 15:23   #4
mar_ta1
Raczkowanie
 
Avatar mar_ta1
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 206
Dot.: Mam pytanie!

Jeżeli chcesz sama wynajmować całe mieszkanie, to lepiej zainteresuj się wcześniej, bo na początku roku akademickiego ogłoszenia szybko znikają. Jeżeli jednak chcesz wynajmować mieszkanie z jakimiś innymi studentami, to moim zdaniem nie musisz się aż tak spieszyć, bo jest sporo ogłoszeń o wynajęciu pojedyńczych pokoi, nawet we wrześniu i październiku
__________________
Różnica między Polakiem a Francuzem polega na tym, że jeden lubi kobietę rozebraną, a drugi nagą.
Witold Gombrowicz

mar_ta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 15:26   #5
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA
Dot.: Mam pytanie!

Cytat:
Napisane przez mar_ta1 Pokaż wiadomość
Jeżeli chcesz sama wynajmować całe mieszkanie, to lepiej zainteresuj się wcześniej, bo na początku roku akademickiego ogłoszenia szybko znikają. Jeżeli jednak chcesz wynajmować mieszkanie z jakimiś innymi studentami, to moim zdaniem nie musisz się aż tak spieszyć, bo jest sporo ogłoszeń o wynajęciu pojedyńczych pokoi, nawet we wrześniu i październiku



Chce wynajmowac sama. Nie biore pod uwage mieszkania studenckiego. Chyba ,ze po jakims czasie sytuacja by mmie zmusila.
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 16:12   #6
joyeuxe
Wtajemniczenie
 
Avatar joyeuxe
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 862
Dot.: Mam pytanie!

Cytat:
Napisane przez ZAQOCHANA Pokaż wiadomość
Chce wynajmowac sama. Nie biore pod uwage mieszkania studenckiego. Chyba ,ze po jakims czasie sytuacja by mmie zmusila.
Szczerze? To ciężko zaklepać. Nie wiem jak jest w Poznaniu, ale ja jak w Warszawie szukałam czegoś to nawet po 2 tygodnie(dziennie oglądałam po parę mieszkań) i to nie tanich.

A nie znasz kogoś kto mieszka w Poznaniu i na czas poszukiwań Cię przekima?
joyeuxe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 16:23   #7
ZAQOCHANA
Rozeznanie
 
Avatar ZAQOCHANA
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Poznań pełen doznań ;)
Wiadomości: 816
GG do ZAQOCHANA
Dot.: Mam pytanie!

Cytat:
Napisane przez joyeuxe Pokaż wiadomość
Szczerze? To ciężko zaklepać. Nie wiem jak jest w Poznaniu, ale ja jak w Warszawie szukałam czegoś to nawet po 2 tygodnie(dziennie oglądałam po parę mieszkań) i to nie tanich.

A nie znasz kogoś kto mieszka w Poznaniu i na czas poszukiwań Cię przekima?


Nie znam. Nie mam tam nikogo.
__________________

"A bad woman is the sort of woman a man never gets tired of "...


"Lubie ta aurę ciemności, która go otacza. Lubie jego twarz, smutne oczy. Jest dziwnie ponury, niczym noc bez gwiazd".
ZAQOCHANA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 17:00   #8
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Mam pytanie!

Sądzę, że to kwestia jak się umówisz z właścicielem mieszkania
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 17:22   #9
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mam pytanie!

a moze pomyśl o biurze pośrednictwa? wyszukali by mieszkanie dla Ciebie, dokonali pewnych formalności...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 18:05   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Mam pytanie!

nie martw się na zapas dzwoń do właścicieli i pytaj się od kiedy lokal jest wolny. czasem ogłaszają się z wyprzedzeniem dwu-trzy miesięcznym. bo rzadko jest tak że lokal do wynajęcia od zaraz
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 20:32   #11
Yemyser
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań (podobno miasto doznań;))
Wiadomości: 140
Dot.: Mam pytanie!

W Poznaniu jest ciężko z mieszkaniami ;/ Jak jest jakieś w miarę rozsądnej cenie i dobrym stanie to często gdy się zadzwoni jest już nieaktualne mimo, że ogłoszenie było np 10 min temu. Naprawdę. Jak szukałam mieszkania z moim chłopakiem to przez cały miesiąc szukaliśmy aż znaleźliśmy coś. I jeszcze kilka razy było tak, że jechaliśmy na spotkanie specjalnie gdzieś na drugi koniec miasta żeby dowiedzieć się że to nieaktualne bo chwilę wcześniej ktoś wynajął ;/ Chociaż raz było tak, że właściciel napisał smsa żeby nie przyjeżdżać bo już nieaktualne.
Inaczej ma się sprawa z pokojem - nie ma większych problemów.
__________________
Zapuszczam włoski, odchudzam się, opalam i szukam pracy
Yemyser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:20.