Trądzik, spóźniająca się miesiączka, wypadające włosy a hormony. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-24, 19:55   #1
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203

Trądzik, spóźniająca się miesiączka, wypadające włosy a hormony.


Odkąd pamiętam mam duże problemy z trądzikiem. 'Odziedziczyłam' go po rodzicach, moja dwudziesto-paro letnia siostra nadal ma. Stosowałam masę lekarstw, antybiotyków - nic nie pomogło. Dodam, że dbam o moją cerę i mój trądzik nie jest spowodowany przez moje lenistwo, niedbalstwo. Nauczyłam się już żyć z tym problemem, chociaż mam dopiero 15 lat.

W listopadzie zaczęłam mieć problem z wypadającymi włosami - stosowałam szampony przeciw wypadaniu, seboradin niger lotion - też nie pomogło. Myślałam że jest to spowodowane tym, że byłam poddana operacji pod narkozą. Z tego co wyczytałam, narkoza może być powodem wypadających włosów i średnio utrzymuje się ten problem 3-4 miesiące od zabiegu. U mnie minęło już 5 miesięcy i też nie widzę poprawy. Nie jest to jakieś ogromne wypadanie, tylko w granicach 60 włosów dziennie. Według różnych źródeł to norma, ale u mnie norma wynosiła kilkanaście włosów dziennie.

Następny problem. Miesiączke dostałam w ostatnie wakacje, w lipcu. Zawsze pojawiała mi się 20-30 danego miesiąca i trwała po 5-7 dni. Jednak w kwietniu coś się 'zepsuło' - nie dostałam miesiączki do dzisiaj. Ostatnią miesiączke miałam pod koniec lutego.

Zaczęłam sobie tak czytać o hormonach i doszłam do wniosku że te wszystkie przypadłości mogą być spowodowane problemem z hormonami. Co Wy o tym myślicie? Czy nie jestem za młoda na leczenie hormonalne (jeśli będzie taka potrzeba)? Proszę, pomóżcie mi trochę, bo mam straszny mętlik w głowie, nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

Jeżeli jest już taki wątek, przepraszam. Widziałam parę nt. hormonów, ale niektóre z nich nie były przez nikogo dawno odwiedzanie, więc postanowiłam założyć oddzielny wątek. Mam nadzieję, że Moderatorki go nie zamkną : ).

Błagam o pomoc.

EDIT: zapomniałam dodać, że oprócz wyżej wymienionych problemów mam również problem z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Włosy muszę myć codziennie, twarz też szybko mi się przetłuszcza.
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną


Edytowane przez Katelicious
Czas edycji: 2010-04-24 o 22:45
Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 20:14   #2
05d9ca2c0c078c3132aa5fa0d4deb96aed243284_5f5c01bd3eb90
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: Trądzik, spóźniająca się miesiączka, wypadające włosy a hormony.

Wypadanie włosów może mieć różne przyczyny(chociaż tyle, ile Ci wypada to rzeczywiście norma), trądzik w tym wieku też jest raczej normalny, tym bardziej, że u Ciebie jest 'odziedziczony'.. W sumie hormony w tym wieku szaleją i różne rzeczy mogą się dziać, ale jeśli masz np. nadmierne owłosienie, które pojawia się tam, gdzie nie powinno to powinnaś zgłosić się do lekarza.
05d9ca2c0c078c3132aa5fa0d4deb96aed243284_5f5c01bd3eb90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 20:19   #3
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: Trądzik, spóźniająca się miesiączka, wypadające włosy a hormony.

Nadmiernego owłosienia na szczęście nie mam i masz rację, że te wszystkie moje problemy mogą występować z innego powodu. Jednak zastanawiam się czy nie zrobić sobie badań, tak an wszelki wypadek. Jak myślicie?
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 20:21   #4
05d9ca2c0c078c3132aa5fa0d4deb96aed243284_5f5c01bd3eb90
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 69
Dot.: Trądzik, spóźniająca się miesiączka, wypadające włosy a hormony.

Jeśli bardzo Cię to gryzie to czemu nie a co do miesiączki jeszcze to musi się ustabilizować do 2 lat(więc może być nieregularna), więc też nie ma powodów do zmartwień
05d9ca2c0c078c3132aa5fa0d4deb96aed243284_5f5c01bd3eb90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 23:37   #5
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Trądzik, spóźniająca się miesiączka, wypadające włosy a hormony.

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
Odkąd pamiętam mam duże problemy z trądzikiem. 'Odziedziczyłam' go po rodzicach, moja dwudziesto-paro letnia siostra nadal ma. Stosowałam masę lekarstw, antybiotyków - nic nie pomogło. Dodam, że dbam o moją cerę i mój trądzik nie jest spowodowany przez moje lenistwo, niedbalstwo. Nauczyłam się już żyć z tym problemem, chociaż mam dopiero 15 lat.

W listopadzie zaczęłam mieć problem z wypadającymi włosami - stosowałam szampony przeciw wypadaniu, seboradin niger lotion - też nie pomogło. Myślałam że jest to spowodowane tym, że byłam poddana operacji pod narkozą. Z tego co wyczytałam, narkoza może być powodem wypadających włosów i średnio utrzymuje się ten problem 3-4 miesiące od zabiegu. U mnie minęło już 5 miesięcy i też nie widzę poprawy. Nie jest to jakieś ogromne wypadanie, tylko w granicach 60 włosów dziennie. Według różnych źródeł to norma, ale u mnie norma wynosiła kilkanaście włosów dziennie.

Następny problem. Miesiączke dostałam w ostatnie wakacje, w lipcu. Zawsze pojawiała mi się 20-30 danego miesiąca i trwała po 5-7 dni. Jednak w kwietniu coś się 'zepsuło' - nie dostałam miesiączki do dzisiaj. Ostatnią miesiączke miałam pod koniec lutego.

Zaczęłam sobie tak czytać o hormonach i doszłam do wniosku że te wszystkie przypadłości mogą być spowodowane problemem z hormonami. Co Wy o tym myślicie? Czy nie jestem za młoda na leczenie hormonalne (jeśli będzie taka potrzeba)? Proszę, pomóżcie mi trochę, bo mam straszny mętlik w głowie, nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

Jeżeli jest już taki wątek, przepraszam. Widziałam parę nt. hormonów, ale niektóre z nich nie były przez nikogo dawno odwiedzanie, więc postanowiłam założyć oddzielny wątek. Mam nadzieję, że Moderatorki go nie zamkną : ).

Błagam o pomoc.

EDIT: zapomniałam dodać, że oprócz wyżej wymienionych problemów mam również problem z nadmierną pracą gruczołów łojowych. Włosy muszę myć codziennie, twarz też szybko mi się przetłuszcza.
Idz do ginekologa endokrynologa i koniecznie porób wszystkie badania hormonalne.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:34.