kuchnia inspiracje - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-30, 20:22   #1
prezzemolo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7

kuchnia inspiracje


witam zamierzam zmienić meble w kuchni,nie mam żadnej koncepcji co do fasonu i koloru mebli tak żeby pasowały do starych kafli( mało kasy nie mogę ich skuć)

bardzo proszę wklejajcie fotki swoich kuchni przy okazji będą inspiracją dla innych
prezzemolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-30, 20:59   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: kuchnia inspiracje

Jestem po remoncie kuchni, robiłam meble na wymiar, warto. Jeśli mogę coś polecić, to na dole nie rób tradycyjnych szafek, do których musisz "nurkować", schylać się, by coś znaleźć, ale szuflady wysuwane: mniejsze, większe (mam i takie nieduże, oraz takie 90 cm)- super sprawa. Moja kuchnia jest w kolorze wanilii-jasna, estetyczna, do tego mam zielone i żółte dodatki.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 09:21   #3
prezzemolo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: kuchnia inspiracje

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Jestem po remoncie kuchni, robiłam meble na wymiar, warto. Jeśli mogę coś polecić, to na dole nie rób tradycyjnych szafek, do których musisz "nurkować", schylać się, by coś znaleźć, ale szuflady wysuwane: mniejsze, większe (mam i takie nieduże, oraz takie 90 cm)- super sprawa. Moja kuchnia jest w kolorze wanilii-jasna, estetyczna, do tego mam zielone i żółte dodatki.
dobry pomysł te szuflady , też myślę o jasnych meblach , mam brzydkie plytki i nie bardzo wiem co do tego dopasować , jak podłapię kasy to ich kiedyś skuję ale narazie meble są priorytetem bo stare są w fatalnym stanie, wkleję te moje nieszczęsne płytki i doradzcie jakie meble żeby potem pasowały do innych kolorów płytek tak to jest jak się chce przylepić nowe nogi do starej d..y
prezzemolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 10:49   #4
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: kuchnia inspiracje

Może wstrzymaj się, aby jednak połączyć wymianę mebli ze zmianą szafek. W swoim "nowo/starym" mieszkaniu rok czekałam aż będzie mnie stać na remont meble+ glazura- zupełnie inny efekt, tym bardziej, że meble na wymiar są mocowane na stałe, nie przesuwasz ich, nie ruszasz. Dlatego glazury nie mam za dużo, tyle między szafkami (położyłam kafle duże i maleńką fugą, przez to wyglądają jak marmurowa tafla).
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 14:03   #5
prezzemolo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: kuchnia inspiracje

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Może wstrzymaj się, aby jednak połączyć wymianę mebli ze zmianą szafek. W swoim "nowo/starym" mieszkaniu rok czekałam aż będzie mnie stać na remont meble+ glazura- zupełnie inny efekt, tym bardziej, że meble na wymiar są mocowane na stałe, nie przesuwasz ich, nie ruszasz. Dlatego glazury nie mam za dużo, tyle między szafkami (położyłam kafle duże i maleńką fugą, przez to wyglądają jak marmurowa tafla).
podłogowe zostają a tymczasem plytki na ścianie przykryję płytą w kolorze np blatu mebli , myślę kupić jaśniutka wanilia lub jakiś jasny np klon , modrzew, akacja, tylko jaki blat? wkleję linka fronty http://www.akcesoria-meblowe.eu/fron...elesto,13.html
prezzemolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 08:39   #6
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: kuchnia inspiracje

Hmm kiedyś czytałam, że stare płytki mozna palować farbą. I właśnie tam odnawiano kuchnie, wyszło ciekawie. Tylko nie wiem jaką farbą płytki były malowane i czy po jakimś czasie nie poschodziła :/

O znalazłam temat, więc jednak się da -> http://babiniec-cafe.pl/viewtopic.ph...3744d26c394a83
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-04, 14:12   #7
Ayo22
after hours
 
Avatar Ayo22
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6 153
Dot.: kuchnia inspiracje

http://renomart.com.au/wp-content/up...r-kitchens.jpg
?
__________________
Ayo22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-08, 14:12   #8
robazka
Raczkowanie
 
Avatar robazka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 149
Dot.: kuchnia inspiracje

Prezzemolo Twoje płytki wcale nie są najgorsze. Jeśli nie masz funduszy to po prostu odnów je wymieniając fugi, bo te wyglądają jakby były wykruszone. Jeśli wybierzesz gładkie meble w jasnych kolorach, bez większych szaleństw to będzie wszystko pieknie grało.
__________________
"Wierność psa zależy niekiedy od wytrzymałości smyczy"
robazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 17:59   #9
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: kuchnia inspiracje

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Hmm kiedyś czytałam, że stare płytki mozna palować farbą. I właśnie tam odnawiano kuchnie, wyszło ciekawie. Tylko nie wiem jaką farbą płytki były malowane i czy po jakimś czasie nie poschodziła :/

O znalazłam temat, więc jednak się da -> http://babiniec-cafe.pl/viewtopic.ph...3744d26c394a83
Też o tym czytałam

Załączam zdjęcia przed i po malowaniu płytek (zdjęcia pochodzą z bloga sandrajuto.com/blog i są własnością Sandry Juto, takze to nie moje płytki i nie wiem jak się sprawują po dłuższym uzytkowaniu)
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:06   #10
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: kuchnia inspiracje

Dodatkowo wrzucę trochę inspiracji kuchennych głównie skandynawskich bo po takich stronach w większosci się poruszam. Takze jasno, biel..biel i.. biel
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-11, 18:28   #11
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: kuchnia inspiracje

i jeszcze

Edytowane przez PannaX
Czas edycji: 2010-05-11 o 18:41
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-12, 09:53   #12
wstretnamalpa
Raczkowanie
 
Avatar wstretnamalpa
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 36
Dot.: kuchnia inspiracje

Hejka!! Ja również mam ten sam problem tzn.marzy mi się zielona kuchnia(kolor ścian) i ciemne meble(wenge) problem w tym,że aktualnie kuchnia jest koloru pomarańczowego a między meblami położone są białe płytki wielkości standardowej z pomarańczowymi dekorami!Problemu nie byłoby gdybym miała wystarczające fundusze na zmianę owych płytek albo zakup szyby ale kasy mało a wszystkie sprzęty trzeba kupić no i na 100% meble kuchenne bo te co są aktualnie to horror w biały dzień nie wiem jak to rozwiązać???
wstretnamalpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-14, 14:49   #13
capricorno
Raczkowanie
 
Avatar capricorno
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 242
GG do capricorno
Dot.: kuchnia inspiracje

http://inspiracje.leroymerlin.pl/ tu jest fajne forum inspiracje , kuchnie forumowiczek autentyczne nie z galerii
capricorno jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 05:36   #14
prezzemolo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: kuchnia inspiracje

bardzo ładnie wyszło to malowanie płytek , ale mój mąż twierdzi że się zaraz wytrą i farba pozłazi i jest zdecydowanie na nie

---------- Dopisano o 06:36 ---------- Poprzedni post napisano o 06:31 ----------

Cytat:
Napisane przez PannaX Pokaż wiadomość
i jeszcze
piękne inspiracje wkleiłaś , kuchnie są wielkości mojego mieszkania a o takich meblach mogę pomarzyć
prezzemolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-17, 06:01   #15
prezzemolo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 7
Dot.: kuchnia inspiracje

Cytat:
Napisane przez robazka Pokaż wiadomość
Prezzemolo Twoje płytki wcale nie są najgorsze. Jeśli nie masz funduszy to po prostu odnów je wymieniając fugi, bo te wyglądają jakby były wykruszone. Jeśli wybierzesz gładkie meble w jasnych kolorach, bez większych szaleństw to będzie wszystko pieknie grało.
tak fugi są tragiczne i beda poprawione , chciałabym białe meble lub kremowe , albo bardzo jasne drewnopodobne plus blat ciut jasniejszy od podłogi

ale jeżeli białe to matowe ? połysk chyba drogi i nie wiem czy to nie bedzie uciążliwe wycieranie palców? wklejam kilka , te ostatnie są matowe fronty , włascicielka wymieniała je ( same fronty)
na drewniane fronty mnie nie stać , fornirowane pewnie też drogie , teraz jakie będą trwalsze ? laminowane w kolorze drewna czy takie malowane na mat ? koleżanka ma te malowane na mat i odradza że bardzo łapią brud , tluszcz szczególnie obok kuchenki

Edytowane przez prezzemolo
Czas edycji: 2010-05-17 o 06:08
prezzemolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:40   #16
kasiamniam
Wtajemniczenie
 
Avatar kasiamniam
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: De
Wiadomości: 2 527
Dot.: kuchnia inspiracje

Wklejam naszą kuchnię po remoncie )) jeszcze kilka szczegółów i bedzie skonczona! Kuchnia jest wkolorze lakierowanej oberżyny co na zdjeciu niestety tego az tak nie widac
kasiamniam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 19:23   #17
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: kuchnia inspiracje

Najbardziej podoba mi się blat i kafelki w tulipanki (?!) - śliczności! Generalnie fajny kontrast uzyskalaś ta oberżyną i zielenią Kuchnia mi sie podoba, dodatki tez tylko nie przepadam za frontami z połyskiem ale jak wiadomo to rzecz gustu
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-19, 16:43   #18
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: kuchnia inspiracje

można tu poszukać inspiracji: http://forum.muratordom.pl/showthrea...chniami/page35
przy okazji pytanie- jak uważacie czy do kuchni na wysoki połysk w kolorze magnolii (przełamana biel) pasuje zamiast kafli na podłogę -deska http://www.komfort.pl/panele/info/na...od/209899/PG/3 ????
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 20:43   #19
LuckyCharm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 61
Dot.: kuchnia inspiracje

dołączam się do postów powyżej i też szczerze polecam fora wyżej można znaleźć dużo przykładów aranżacji i porad jak dbać o sprzęty, panele, ściany itp. A jeśli nie masz za dużo pieniążków, to może nie zmieniaj wszystkich sprzętów chyba że tego wymagają. Np. na lodówkę czy zmywarkę można kupić ozdobne maty magnetyczne, ja tak zrobiłam i jestem zadowolona. Teraz muszę tylko dobrać meble, albo odrestaurować stare
LuckyCharm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-02, 07:51   #20
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: kuchnia inspiracje

Wątek został całkowicie ogołocony ze zdjęć dlatego wrzucam trochę nowych inspiracji - ze Skandynawii
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 08:06   #21
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: kuchnia inspiracje

kolejne kuchenne inspiracje
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-02, 08:13   #22
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: kuchnia inspiracje

więcej zdjęć
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.