Dylemat - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-09, 00:08   #1
201705071037
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29

Dylemat


Witam
Jutro (a właściwie juz dzisiaj) siostra mojego TŻ ma I Komunie. Jestem z TŻ 2,5 roku, jednak Jego rodziny nie znam zbyt dobrze, z kilku czynników: mieszkamy w innych miastach (ale niedaleko położonych) i oni nie są jacyś szczególnie towarzyscy i otwarci na moją osobę. Nasze relacje są po prostu poprawne, na pewno jednak nie negatywne. Na Komunię nie zostałam zaproszona. Jest mi przykro, gdyż z Tż jesteśmy już jakiś czas razem i naprawde chciałabym lepiej poznać Jego rodzinę. Nie mówiłam mu o tym, ponieważ nie chciałam "sie wpraszac". Ale teraz mam dylemat Może powinnam po prostu sama z siebie pojść do Kościoła na Msze? Ale jak by to wyglądało? Podeszłabym do nich i oni by powiedzieli: "jak juz jestes, to moze przyjdziesz na obiad" albo mam po prostu wrócić do domu? Co robić? i co myśleć o takim zachowaniu TŻta?
201705071037 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:11   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dylemat

Wypadałoby żebyś poszła do kościoła. Możesz kupić jakiś drobny upominek dla siostry. Przyjść na mszę, pokazać się z TŻ a potem wrócić do domu. Może nie mają warunków by cię zaprosić, nie wiem powodów może być sto nie wpraszaj się. Ale na mszę idź jeżeli jesteś wierząca.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:12   #3
Alice_in_Wonderland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 279
Dot.: Dylemat

A ile macie lat?
Choć tak czy siak powinien zaprosić Cię na tą komunię...
__________________
Alice_in_Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:15   #4
201705071037
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Dylemat

Mamy po 21 lat. Też czuję, że wypadałoby, żebym tam była. W końcu nie jestem dla nich obcą osobą, ale źle bym się czuła wiedząc, że jestem tam bez ich szczerego zaproszenia...
201705071037 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:16   #5
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dylemat

Czemu powinien?:|
Bez przesady. Gdyby moi rodzice mieli dylemat; zaprosić babcie czy mojego faceta, logiczne że zaprosili by babcie. Nie mają pewnie stołów o powierzchni 10 m2 miejsce jest ograniczone i takie tam.

---------- Dopisano o 01:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------

Booooże, przesadzasz...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:19   #6
201705071037
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Dylemat

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Czemu powinien?:|
Bez przesady. Gdyby moi rodzice mieli dylemat; zaprosić babcie czy mojego faceta, logiczne że zaprosili by babcie. Nie mają pewnie stołów o powierzchni 10 m2 miejsce jest ograniczone i takie tam.

---------- Dopisano o 01:16 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------

Booooże, przesadzasz...
Akurat miejsca mają sporo. Byc może masz rację, że przesadzam, dlatego pytam o radę.
201705071037 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:20   #7
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dylemat

Jak dla mnie to przesada, to jedna z ważniejszych uroczystości (aktualnie najważniejsza) w życiu tej dziewczyny. A wy po prostu jesteście razem. Nie jesteś jego żoną ani narzeczoną.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 00:21   #8
yencia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 70
Dot.: Dylemat

Myślę, że to nie On zaprasza na komunię, tylko jego rodzice. I to oni decydują kogo zaprosić. Jeśli nie zdecydowali się na zaproszenie dziewczyny syna to należy to uszanować, szczególnie jeśli nie są zbyt otwarci. Może po prostu chcą świętować w gronie ścisłej rodziny, a dopóki nie jesteście małżeństwem, niestety, jeszcze do niej nie należysz. Przyjście do kościoła, moim zdaniem, będzie takim "wstępem" do wproszenia się, więc nie decydowałabym się na ten krok.

Zacieśniania więzi nie można wymuszać, bo będzie to miało odwrotny skutek do zamierzonego. Wszystko w swoim czasie, zdążą Cię poznać i pokochać
yencia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:25   #9
Agatheska
Zadomowienie
 
Avatar Agatheska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 494
Dot.: Dylemat

Ja uznaję zasadę, że nigdy nie pcham się tam, gdzie mnie nie chcą
Tak, więc nie poczuwałabym się do obowiązku pójścia nawet do kościoła. Po co

Dodam tylko, że dziwię się w tej sytuacji Twojemu TŻ, ale może istnieje jakaś przyczyna ...
__________________
"Gdybyś mógł zajrzeć w głębie mojej duszy, znalazłbyś bezcenne skarby. Gdybyś mógł spojrzeć na mnie raz jeszcze, ujrzałbyś wyjątkowość. Gdybyś mógł posłuchać mojego umysłu, usłyszałbyś bicie serca. Gdybyś tylko zechciał, mogłbyś mieć taką moc, gdybyś tylko chciał, mógłbyś ..."

Edytowane przez Agatheska
Czas edycji: 2010-05-09 o 00:27
Agatheska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:25   #10
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Dylemat

Znasz tę siostrę? Bawiłaś się z nią? Masz z nią dobry kontakt? Jeśli tak, obecność w kościele i ew. upominek są ok, wpraszanie się (korzystanie z zaproszenia 'skoro już jesteś w kościele') na obiad absolutnie nie na miejscu.

I jeśli nie spędzasz świąt z rodziną TŻ, nie mieszkasz z TŻ, to nie widzę nic niestosownego w braku zaproszenia. To nie wesele.

Takie moje zdanie.
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:27   #11
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dylemat

Cytat:
Tak, więc nie poczuwałabym się do obowiązku pójścia nawet do kościoła. Po co
co jest najważniejsze w komunii?
nażreć się później czy uczestniczyć w wydarzeniu religijnym?!
do kościoła też się zaproszenia wysyła?;p
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 00:35   #12
201705071037
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Dylemat

Cytat:
Napisane przez ssnn Pokaż wiadomość
Znasz tę siostrę? Bawiłaś się z nią? Masz z nią dobry kontakt? Jeśli tak, obecność w kościele i ew. upominek są ok, wpraszanie się (korzystanie z zaproszenia 'skoro już jesteś w kościele') na obiad absolutnie nie na miejscu.

I jeśli nie spędzasz świąt z rodziną TŻ, nie mieszkasz z TŻ, to nie widzę nic niestosownego w braku zaproszenia. To nie wesele.

Takie moje zdanie.
Siostre znam, bawiłam się z nią O kontakcie ciężko coś powiedzię, bo jak powiedziałam na wstęoie widziałam się z nią kilka razy.

Wiem, że to co innego niż wesele, że mają prawo spędzić tę uroczystośc tylko w rodzinnym gronie, do ktorego poki co nie należę. Tylko np moja rodzina uważa, że powoinni byli mnie zaprosić, stąd ten dylemat

---------- Dopisano o 01:35 ---------- Poprzedni post napisano o 01:31 ----------

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
co jest najważniejsze w komunii?
nażreć się później czy uczestniczyć w wydarzeniu religijnym?!
do kościoła też się zaproszenia wysyła?;p
Dokładnie. Mi juz nie chodzi o to, żeby siedzieć z nimi cały dzien przy stole. Jesli by mnie zaprosili, to pewnie bym siedziała. Ale tego nie zrobili, więc zastanawiam się po prostu czy powinnam pojść do samego kościoła, bo najważniejszy jest aspekt religijny, ale obawiam się, że oni odbiorą to jako narzucanie się.
201705071037 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:35   #13
Agatheska
Zadomowienie
 
Avatar Agatheska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 494
Dot.: Dylemat

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
co jest najważniejsze w komunii?
nażreć się później czy uczestniczyć w wydarzeniu religijnym?!
do kościoła też się zaproszenia wysyła?;p
rany czytaj ze zrozumieniem! Chodzi o to, że skoro ja bym nie została zaproszona na takie wydarzenie kominujne, to bym nie szła, a jakbym została to bym poszła!

Co ma uroczyste żarcie (jak to nazwałaś) wspólnego? Ja mówię o samej sobie, że JA nie poczuwałabym się wtedy do obowiązku. Przecież jeśli by poszła do kościoła, to jak to będzie wyglądało, jakby się właśnie wpraszała i wtedy dopiero postawi rodzine TŻ w głupiej sytuacji.

Tyle w temacie
__________________
"Gdybyś mógł zajrzeć w głębie mojej duszy, znalazłbyś bezcenne skarby. Gdybyś mógł spojrzeć na mnie raz jeszcze, ujrzałbyś wyjątkowość. Gdybyś mógł posłuchać mojego umysłu, usłyszałbyś bicie serca. Gdybyś tylko zechciał, mogłbyś mieć taką moc, gdybyś tylko chciał, mógłbyś ..."
Agatheska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:37   #14
ssnn
Rozeznanie
 
Avatar ssnn
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 781
Dot.: Dylemat

A Twoja rodzina nie jest aby troszkę uprzedzona do TŻ albo jego rodziny?
Podtrzymuję zdanie, że nie ma w braku zaproszenia niczego niestosownego.

Nawiasem mówiąc, co na to Twój TŻ?

Ty najlepiej możesz ocenić, czy obecność w kościele mogą odebrać jako narzucanie się. My ich nie znamy zupełnie. Może możesz tam po prostu być, bardzo uśmiechnięta, a po mszy zmyć się po angielsku.

Edytowane przez ssnn
Czas edycji: 2010-05-09 o 00:40
ssnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:38   #15
Agatheska
Zadomowienie
 
Avatar Agatheska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 494
Dot.: Dylemat

Cytat:
Napisane przez Visine Pokaż wiadomość
Siostre znam, bawiłam się z nią O kontakcie ciężko coś powiedzię, bo jak powiedziałam na wstęoie widziałam się z nią kilka razy.

Wiem, że to co innego niż wesele, że mają prawo spędzić tę uroczystośc tylko w rodzinnym gronie, do ktorego poki co nie należę. Tylko np moja rodzina uważa, że powoinni byli mnie zaprosić, stąd ten dylemat

---------- Dopisano o 01:35 ---------- Poprzedni post napisano o 01:31 ----------



Dokładnie. Mi juz nie chodzi o to, żeby siedzieć z nimi cały dzien przy stole. Jesli by mnie zaprosili, to pewnie bym siedziała. Ale tego nie zrobili, więc zastanawiam się po prostu czy powinnam pojść do samego kościoła, bo najważniejszy jest aspekt religijny, ale obawiam się, że oni odbiorą to jako narzucanie się.
i z tego też względu JA bym nie poszła! Po co stwarzać dodatkowe problemy, bo być może Twoje przybycie spowoduje kłopotliwość Jego rodzinie, która się Ciebie nie spodziewała
__________________
"Gdybyś mógł zajrzeć w głębie mojej duszy, znalazłbyś bezcenne skarby. Gdybyś mógł spojrzeć na mnie raz jeszcze, ujrzałbyś wyjątkowość. Gdybyś mógł posłuchać mojego umysłu, usłyszałbyś bicie serca. Gdybyś tylko zechciał, mogłbyś mieć taką moc, gdybyś tylko chciał, mógłbyś ..."

Edytowane przez Agatheska
Czas edycji: 2010-05-09 o 00:39
Agatheska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:42   #16
201705071037
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Dylemat

Cytat:
Napisane przez ssnn Pokaż wiadomość
A Twoja rodzina nie jest aby troszkę uprzedzona do TŻ albo jego rodziny?
Podtrzymuję zdanie, że nie ma w braku zaproszenia niczego niestosownego.

Nawiasem mówiąc, co na to Twój TŻ?
Jeszcze o tym nie rozmawialiśmy. Uznałam, że najstosowniej będzie to zrobić po fakcie. Ale na pewno porozmawiam z Nim.
Dziekuję za opinię
201705071037 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:43   #17
Agatheska
Zadomowienie
 
Avatar Agatheska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 494
Dot.: Dylemat

Powiem tak, postępuj wedle własnego sumienia. Jeśli czujesz potrzebę, żeby tam być to idź do tego kościoła.
__________________
"Gdybyś mógł zajrzeć w głębie mojej duszy, znalazłbyś bezcenne skarby. Gdybyś mógł spojrzeć na mnie raz jeszcze, ujrzałbyś wyjątkowość. Gdybyś mógł posłuchać mojego umysłu, usłyszałbyś bicie serca. Gdybyś tylko zechciał, mogłbyś mieć taką moc, gdybyś tylko chciał, mógłbyś ..."
Agatheska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:47   #18
HarajukuChilli
Zadomowienie
 
Avatar HarajukuChilli
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 862
Dot.: Dylemat

Skoro cię nie zaprosili, to nie idź.Będą się czuli urażenie
__________________
Ćwiczę tyłek i motywację:
http://rozowydres.blogspot.com/
Jillian Shred:
Level 1: 10 /10
HarajukuChilli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 00:48   #19
Alice_in_Wonderland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 279
Dot.: Dylemat

Cóż, my przykładowo mamy dosyć mało miejsca, ale na wszelkie małe rodzinne uroczystości zapraszamy dziadków, ew prababcię, mojego faceta i dziewczynę mojego brata - jeśli ten związek wydaje się poważny, ew rodzice pytają czy chcę go zaprosić. Stąd moje zdziwienie. Raczej zwłaszcza ta najbliższa rodzina ma pojęcie, że jestem z kim już kawałek czasu i być może kiedyś wszyscy będziemy rodziną.
Taka u nas tradycja, może jest inna w innych domach.
Ja się dziwię, że Twój TŻ nic na to :P

A może kup drobny upominek, idź do kościoła, ale po kościele odmów wspólnego obiadu. Powiedz, że nie możesz zostać bo masz coś ważnego do zrobienia, ale zależało Ci na tym, aby być wtedy w kościele.
__________________
Alice_in_Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-09, 00:56   #20
201705071037
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 29
Dot.: Dylemat

Dziękuję za wszystkie rady. Przemyślę to i postaram się zrobić to, co nikogo nie postawi w kłopotliwej sytuacji i nie spowoduje u mnie wyrzutów sumienia (o ile da się to pogodzić)
201705071037 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 01:03   #21
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Dylemat

Ja bym nie poszła. Czułabym się głupio po prostu.
Co innego jakbyś z jego siostrą miała super kontakt to wypadałoby pójść. A tak to odpuściłabym na Twoim miejscu.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 01:18   #22
Sinobroda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 403
Dot.: Dylemat

Zdecydowanie odradzam pójście do kościoła. Bardzo prawdopodobne, że odbiorą to jako narzucanie się, albo po prostu poczują się niezręcznie - nie zaprosili Cię, a jednak przyszłaś. Taktownie byłoby poprosić Tż, żeby złożył małej życzenia i tyle.
Nie uważam też, żeby brak zaproszenia dla Ciebie był jakimś szczególnym nietaktem: nie znasz ich, nie bywasz u nich i widocznie nie traktują Waszego związku zbyt poważnie. Nie obwiniałabym ich jednak za to: jesteś w domu faceta tak postrzegana, jak on sam Cię przedstawia. Jeśli Cię nie widują, nie słyszą o Tobie słowa etc. etc. to naturalnym jest, że Cię nie zaprosili, tym bardziej że mogą nie planować jakichś szczególnie wystawnych uroczystości.
Sinobroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 01:30   #23
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Dylemat

A jak wy to sobie wyobrażacie?
"zapraszamy cię do kościoła, chodź. ale do domu nie, won, nie ma miejsca" :P
wypadaloby się pojawic w kosciele, to nie jest narzucanie sie.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 04:35   #24
Biejatka
Rozeznanie
 
Avatar Biejatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 966
Dot.: Dylemat

Może nie mieli kasy na dodatkowych gości.
Wiem jak to jest, zaprosi się jedną osobę więcej to i drugą i trzecią wypadałoby zaprosić.

Ślub mojego brata- zapraszał najbliższą rodzinę, ale cała- ta dalsza- przyszla do kościoła, złożyła życzenia, dała mały upominek i poszli, nie było w tym nic niestosownego. Nikt się nie obraził.

Szkoda że nie porozmawiałaś z tż o tym wcześniej.

Wydaje mi się że pojawienie się w kościele na samej uroczystości kościółkowej to nic narzucającego się.

Zrób tak żeby Cię nie widzieli przed i w czasie uroczystości, a po podejdź z małym upominkiem do dziecka, przywitaj się z dorosłymi, złóż życzenia i uciekaj :P
Absolutnie nie przyjmuj zaproszenia na imprezę.
Biejatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 06:39   #25
la beaute
Zakorzenienie
 
Avatar la beaute
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 11 269
Dot.: Dylemat

ja bym poszła do kościoła, ale później od razu do domu przecież do kościoła może iść każdy.
__________________
la beaute jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 07:15   #26
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: Dylemat

Uwazam, ze w kwestii komunii siostry, to Twoj tz ma mało do gadania, a zapraszanie gosci zalezy od rodziców. To uroczystosc kameralna i rodzinna, a Ty rodzina nie jestes, jestescie parą stosunkowo niedługo i dziwie sie, ze wogole myslisz o tym, zeby sie tam wpraszac. Dziwie sie tez głosom, ze Twoj Tz powinien Cie zaprosic...No cóz, moze mógłby, ale ma pewno nie "powinien".
Pojsc do koscoła mozesz, w koncu kosciół jest dla wszystkich, natomiast pretensji nie masz miec o co.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 07:32   #27
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Dylemat

Do kościoła możesz pójść, ale ja bym nie poszła. Czułabym się niekomfortowo z myślą, że nie zostałam zaproszona w żaden sposób (w końcu nawet Twój facet mógł powiedzieć: Wiesz kochanie, jest taka a taka sytuacja, moi rodzice postanowili zaprosić tylko najbliższe osoby, ale jeśli nie masz nic przeciwko, to chciałbym, żebyś poszła ze mną wtedy do kościoła i towarzyszyła nam na Mszy).

Radziłabym Ci mimo wszystko porozmawiać wcześniej z TŻtem, zapytać, jak on to widzi. Nie chodzi o domaganie się zaproszenia, ale o zorientowanie się, jak zostanie odebrana przez jego rodzinę Twoja obecność w kościele (jako znak, że chciałaś uszanować ważne wydarzenie w życiu jego siostry, czy może jako próbę wproszenia się na domową część uroczystości i swego rodzaju demonstrację).
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 09:12   #28
studi
Zakorzenienie
 
Avatar studi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: żółty domek
Wiadomości: 9 336
Dot.: Dylemat

Nie wiem jaki jest powód tego,że Cię nie zaprosili, ale osobiście czułabym się bardzo nie komfortowo gdybym poszła do kościoła i co dalej...No włąsnie-jeśli Cię zobaczą, może im się zrobić głupio i będą albo nie będą na siłę zapraszać do domu...Nie pchałabym się tam gdzie mnie nie chcą, swoją drogą macie po 21 lat a oni Cie nie uwzględnili-trochę to dziwne, może przez te rzadkie spotkania potraktowali Cię tak a nie inaczej...
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55
studi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 09:31   #29
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Dylemat

Ale co ciekawego jest w rodzinnej posiadówie chłopaka? Mnie nie chciało by się iść, nawet gdybym została zaproszona na taką imprezę. Lepiej ciesz się, że nie musisz z obcymi ciotkami i wujkami siedzieć.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 09:37   #30
rare bird
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 265
Dot.: Dylemat

nie poszlabym do kosciola i nie przynosila zadnych upominkow; po co? nie zostalas zaproszona, moze wyszli z zalozenia, ze komunia to rodzinna uroczystosc, a Ty nie jestes ich rodzina.

dzwinie bym sie czula, jakbym poszla do kosciola a potem musiala do nich podejsc, przywitac sie a potem wreczyc prezent... to stawianie w niezrecznej sytuacji i Ciebie, i rodziny TZ.
__________________
rare bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:56.