zatrucia grzybami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-08, 20:38   #1
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600

zatrucia grzybami


zauważyłyście w tym roku jakąś plagę przypadków zatruć grzybami??? prawie codziennie gdzieś o tym słyszę albo czytam... wydaje mi się że w poprzednich latach aż tyle tego nie było....
co się dzieje? momentami zaczynam myśleć że niektórzy to chyba z lasu każdy grzyb który urósł wynoszą ... przecież ludzie zbierają grzyby od zawsze i wcześniej nie słyszałam o aż tylu przypadkach zatruć.. chyba że teraz jest to bardziej nagłaśniane ??
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:41   #2
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: zatrucia grzybami

Ta, dzisiaj oglądałam kretyński reportaż na tvn o dopalaczach i pomyślałam "ludzie, więcej osób umarło od zatrucia grzybami niż od tych całych dopalaczy" to tak nawiasem mówiąc. Ale tak w tym roku jakoś nadzwyczajnie duża ilość...
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:45   #3
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: zatrucia grzybami

Mnie się wydaje, że to dlatego, że teraz jest wysyp grzybów, a przez kilka ostatnich lat marnie z tym było.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:51   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zatrucia grzybami

Też byly zatrucia ale media o tym tak nie trąbiły w tym roku "dzięki" małemu Tomkowi postanowiono nagłosinić sprawę aby zwrócić uwagę na oddawanie narządów.
Szczerze nie rozumiem jedzenia grzybów w koncu żadne to wartościowe jedzenie.
sama jadam tylko kurki
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:56   #5
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: zatrucia grzybami

ja grzyby jem , w sumie nawet mi smakują ale i tak wolę je zbierać... z tym że od małego byłam uczona jak rozpoznawać te jadalne, poza tym nie zbieramy w ogóle grzybów "z blaszkami " więc nie ma praktycznie opcji żebyśmy w domu ugotowali sobie zupkę czy sos po którym trzeba będzie nowej wątroby...
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 20:56   #6
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: zatrucia grzybami

czytalam gdzies o rodzinie co przyniosla do znajacej sie grzybiarki 2 koszyki grzybow by sprawdzila. po sprawdzeniu zostalo 5 sztuk na krzyz.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:06   #7
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez gringolada Pokaż wiadomość
czytalam gdzies o rodzinie co przyniosla do znajacej sie grzybiarki 2 koszyki grzybow by sprawdzila. po sprawdzeniu zostalo 5 sztuk na krzyz.
tak to jest... właża ludzie do lasu i wynoszą wszystko co jest grzybem...
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 21:09   #8
agacik91
Raczkowanie
 
Avatar agacik91
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 364
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez Kitka:) Pokaż wiadomość
ja grzyby jem , w sumie nawet mi smakują ale i tak wolę je zbierać... z tym że od małego byłam uczona jak rozpoznawać te jadalne, poza tym nie zbieramy w ogóle grzybów "z blaszkami " więc nie ma praktycznie opcji żebyśmy w domu ugotowali sobie zupkę czy sos po którym trzeba będzie nowej wątroby...

To samo
agacik91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:15   #9
Ponura
Wtajemniczenie
 
Avatar Ponura
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 594
Dot.: zatrucia grzybami

Myślę, że zatruć jest tyle ile było, tylko teraz to nagłaśniają media. Taki "modny" temat się zrobił.

Ja grzyby jadam, bo bardzo je lubię - ale umiem też odróżnić jeden od drugiego. No i oczywiście jadam tylko te, których jestem pewna. (Czyli borowiki, podgrzybki, kozaki, maślaki i kurki).
__________________
Muminki cię widzą. Muminki cię śledzą. Muminki cię znajdą, zabiją i zjedzą...

************************* ***


Stultorum infinitus est numerus...
Ponura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:21   #10
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Też byly zatrucia ale media o tym tak nie trąbiły w tym roku "dzięki" małemu Tomkowi postanowiono nagłosinić sprawę aby zwrócić uwagę na oddawanie narządów.
Szczerze nie rozumiem jedzenia grzybów w koncu żadne to wartościowe jedzenie.
sama jadam tylko kurki
dokładnie to samo chciałam napisać, że po zatruciu Tomka, wszyscy zaczęli nagłaśniać sprawy o zatruciach grzybami
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:24   #11
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: zatrucia grzybami

moim zdaniem z tą sprawą tomka to trochę przesada... rozumiem że nagłośnienie całej sprawy ma na celu wpłynięcie na ilość przeszczepów w PL ale... żeby co drugi dzień (bodajże na wp to było ) podawać info o stanie jego zdrowia??? przecież nie on jeden w polsce w tym czasie po przeszczepie był....
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 21:25   #12
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że to dlatego, że teraz jest wysyp grzybów, a przez kilka ostatnich lat marnie z tym było.
no raczej wysypu to nie ma w tym roku
w zeszłych latach właśnie były wysypy, przynajmniej w moich okolicach, tato co dzień przynosił po 50-100 prawdziwków i to przez 1-2h zbierania

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Też byly zatrucia ale media o tym tak nie trąbiły w tym roku "dzięki" małemu Tomkowi postanowiono nagłosinić sprawę aby zwrócić uwagę na oddawanie narządów.
dokładnie, co roku były zatrucia a to zjedli muchomora a to na szatana się ktoś naciął, tyle, że nie było o tym głośno.

Cytat:
Napisane przez Kitka:) Pokaż wiadomość
ja grzyby jem , w sumie nawet mi smakują ale i tak wolę je zbierać... z tym że od małego byłam uczona jak rozpoznawać te jadalne, poza tym nie zbieramy w ogóle grzybów "z blaszkami " więc nie ma praktycznie opcji żebyśmy w domu ugotowali sobie zupkę czy sos po którym trzeba będzie nowej wątroby...
U mnie tak samo. Tata mnie uczył jak rozpoznać jadalne od niejadalnych, w sumie moja cała rodzina to grzybiarze, od babci, dziadków, przez kuzynostwo, ciocie i wujków, często jeździliśmy razem do lasu i nawet jako dzieci robiliśmy zawody kto więcej zbierze
A ja sama grzyby lubię, niby to żadnych wartości odżywczych nie ma, ale smak, aromat i zapach suszonych grzybów to mmmmmmmm
co do blaszkowych jest parę takich, które można zbierać- gołąbki, rydze, kanie- ale kanie to już "wyższa szkoła jazdy" sama jeszcze się nie odważyłam zebrać chociaż miałam parę razy okazję i wydawało mi się, że to będzie kania, ale nie byłam pewna i zostawiałam. Tylko mojemu tacie ufam i jak on zbierze to taką zjem. Nie odważyłabym się kupić gdzieś na targu lub przy lesie
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:33   #13
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: zatrucia grzybami

a u mnie właśnie jest wysyp grzybów... już 3 razy byliśmy i za każdym razem po godzinie, dwóch chodzenia mamy po koszu prawdziwków...
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:39   #14
mooonik
Zakorzenienie
 
Avatar mooonik
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 4 366
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez Kitka:) Pokaż wiadomość
a u mnie właśnie jest wysyp grzybów... już 3 razy byliśmy i za każdym razem po godzinie, dwóch chodzenia mamy po koszu prawdziwków...
oooo no to fajnie zazdroszczę
ja wysypu na razie nie widzę, w zeszłym roku i 2 lata temu mieliśmy już zasuszonych prawdziwków prawie 1kg a w tym roku nie wiem czy ze 20dkg jest
ja liczę na to, że jeszcze się pojawią, w końcu jesień dopiero się zacznie
__________________


nie znoszę osób, które MUSZĄ mieć zawsze rację

Julitka

mooonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:44   #15
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Też byly zatrucia ale media o tym tak nie trąbiły w tym roku "dzięki" małemu Tomkowi postanowiono nagłosinić sprawę aby zwrócić uwagę na oddawanie narządów.
No dokładnie,

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Szczerze nie rozumiem jedzenia grzybów w koncu żadne to wartościowe jedzenie.
sama jadam tylko kurki
Ale wiesz, jak w domu bida, brzuchy napchać czymś trzeba, to napycha sie tym co za darmo sobie można zorganizować.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:46   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: zatrucia grzybami

Jak widać w PL wszyscy się znaja na prawie,medycynie i grzybach ,pytanie skąd tyle zatruć.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 21:51   #17
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: zatrucia grzybami

Jaaaaa uwielbiam zupę grzybową, łojojojoj grzybki z cebulką i ziemniakami..... *_* już nie wspominając o cudownych pierożkach...

Generalnie na grzybach nie znam się wcale i jak poszliśmy na wakacjach do lasu, to za każdym razem wołałam chłopaka by ocenił czy grzyb jadalny. Po zebraniu wszystkich grzyby przechodziły kolejną selekcję jadalności a potem czy nie są robaczywe :P
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 22:56   #18
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Ta, dzisiaj oglądałam kretyński reportaż na tvn o dopalaczach i pomyślałam "ludzie, więcej osób umarło od zatrucia grzybami niż od tych całych dopalaczy" to tak nawiasem mówiąc. Ale tak w tym roku jakoś nadzwyczajnie duża ilość...
Też oglądałam ten reportaż i identyczna refleksja mi się nasunęła
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 23:10   #19
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: zatrucia grzybami

Zatrucia były zawsze, ale dopiero teraz nagłośnili ta sprawę.

Dużo osob tez mysli, że jak grzyb ma gąbkę pod kapeluszem to jest jadalny. Niestety nie zawsze to się sprawdza.

W Poznaniu uruchomili kilka punktów czynnych cały tydzien, gdzie mozna zanieść grzyby i specjalista za darmo je ogląda i przebiera. Podobno są tam niezłe kolejki.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2010-09-08 o 23:12
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-08, 23:24   #20
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jak widać w PL wszyscy się znaja na prawie,medycynie i grzybach ,pytanie skąd tyle zatruć.

ciekawe ilu grzybiarzy wie, że dzieciom poniżej 10-12 r.ż. ( a wg niektórych nawet do 16) nie wolno podawać W OGÓLE grzybów (leśnych), nawet jadalnych. Wiem, teraz gros osób napisze "jadłam od urodzenia i nic mi nie jest" (ale dowód anegdotyczny to żaden dowód )

ja grzybów nie jem z wyjątkiem hodowlanych pieczarek, a i to od wielkiego dzwonu - brak wartości odżywczych, ciężkostrawne, dla mnie też niespecjalny smak.
Znajmoy lekarz miał praktyki na toksykologii - powiedział, że żadna z pracujących tam osób nie je żadnych grzybów (ze względu na to, czego się naoglądały pracując tam przez lata).
kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-08, 23:44   #21
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez mooonik Pokaż wiadomość
no raczej wysypu to nie ma w tym roku
w zeszłych latach właśnie były wysypy, przynajmniej w moich okolicach, tato co dzień przynosił po 50-100 prawdziwków i to przez 1-2h zbierania
Kilka lat temu był, ale przez ostatni czas nie, a teraz znów jest. Może zależy od regionu, ale rodzice jeżdżą od jednego lasu do drugiego, także w wielu miejscach można pozbierać. I co dzień przynoszą po 300 prawdziwków zdrowych plus sporo podgrzybków. Dawno tak nie było. A ilu ludzi w lasach...

Jako że rodzice to grzybiarze, to zawsze zwracałam uwagę na tematykę grzybów i zatruć w tv i wtedy kiedy był wysyp ciągle mówili o zatruciach. Może nie tak jak teraz o tym chłopcu, ale mi nadmiar informacji nie przeszkadza, może ktoś pomyśli zanim weźmie grzyba do gęby, może więcej przeszczepów będzie możliwych.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 06:45   #22
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość

ciekawe ilu grzybiarzy wie, że dzieciom poniżej 10-12 r.ż. ( a wg niektórych nawet do 16) nie wolno podawać W OGÓLE grzybów (leśnych), nawet jadalnych. Wiem, teraz gros osób napisze "jadłam od urodzenia i nic mi nie jest" (ale dowód anegdotyczny to żaden dowód )
grzybów nie powinny też jeść osoby starsze....
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 07:05   #23
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: zatrucia grzybami

ja czytałam gdzieś artykuł że grzyby zawierają białko

a dlaczego nie podawać dzieciom grybów do 12 roku zycia? czy nawet do piatego? wiem - ciężkostrawne, ale moje dziecko nie reaguje źle na grzyby; co jest bardziej niezdrowe - grzyby czy chipsy? batony? cola? te rzeczy podaje się dziecku od wczesnych lat a są dużo bardziej szkodliwe od grzybów...oczywiście co osoba to inny przypadek, dużo osób nie jedzą bo mają wzdęcia, to samo z dziećmi, to rozumiem.
gothika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 07:27   #24
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez gothika Pokaż wiadomość

a dlaczego nie podawać dzieciom grybów do 12 roku zycia? czy nawet do piatego? wiem - ciężkostrawne
No właśnie - ciężkostrawne. A w przypadku trujaka dziecko zabije znacznie mniejsza ilość niż dorosłego. Rodzice Tomka też jedli te same grzyby co on i są w znacznie lepszym stanie.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 09:08   #25
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Jak widać w PL wszyscy się znaja na prawie,medycynie i grzybach ,pytanie skąd tyle zatruć.
Na medycynie zwłaszcza, tutaj co drugi mógłby prywatną klinikę otwierać

Słyszałam, że z tymi zatruciami to często jest tak, że rosna 2 grzyby jadalne, obok jeden trujący i przy zerwaniu jadalnych, bach, do koszyka ląduje ten trujący, przez przypadek. A potem do gara i wątrobę trzeba wymieniać.

Nie wiem też, po co rodzice podają dzieciom grzyby, przecież to nie ma żadncyh wartości odżywczych i jest ciężkostrawne. Kompletnie bez sensu.

Wczoraj koło 19 byłam na spacerze w lesie, obok ktorego mieszkam, jeszcze trochę ludzu te grzyby zbierało. Ja nie zbieram i nie przepadam, ciężko mi na brzuszku po tym.

Tak sobie też myślę, jakie to musza być koszty ratowania tych konsumentów grzybów, organizowanie przeszczepu, opieka szpitalna...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 09:45   #26
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez gringolada Pokaż wiadomość
czytalam gdzies o rodzinie co przyniosla do znajacej sie grzybiarki 2 koszyki grzybow by sprawdzila. po sprawdzeniu zostalo 5 sztuk na krzyz.
Mój tata ostatnio był na grzybach i spotkał faceta co wychodził z lasu z koszem pełnym... niejadalnych grzybów. Nie wiem czy były też tam trujące, ale zaczął mu tłumaczyć, żeby wyrzucił te grzyby, bo nie nadają się do jedzenia. Facet za nic nie chciał rozstać się z grzybkami, pewnie myślał, że mój ojciec zazdrości mu kosza dorodnych grzybów i chce zrobić mu na złość Jeszcze był oburzony.
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 09:48   #27
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Mój tata ostatnio był na grzybach i spotkał faceta co wychodził z lasu z koszem pełnym... niejadalnych grzybów. Nie wiem czy były też tam trujące, ale zaczął mu tłumaczyć, żeby wyrzucił te grzyby, bo nie nadają się do jedzenia. Facet za nic nie chciał rozstać się z grzybkami, pewnie myślał, że mój ojciec zazdrości mu kosza dorodnych grzybów i chce zrobić mu na złość Jeszcze był oburzony.
wiesz może myślał że twój tata każe mu te grzyby wyrzucić a potem przyjdzie i sam je zabierze do domu
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 10:03   #28
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: zatrucia grzybami

U nas w domu na grzyby jeździło sie od zawsze. Ale też rodzice i dziadek uczyli mnie i siostrę rozpoznawać te jadalne od trujaków. Jednak do tej pory nie czuję się na tyle pewnie żeby zebrać rydza czy zielonkę.
Zawsze też po powrocie do domu przebieraliśmy wszystkie grzyby. Każdy podejrzany lądował w koszu.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 10:09   #29
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: zatrucia grzybami

Ja ktoś nie jest pewien to może udać się do najbliższej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - najlepiej zadzwonić wcześniej i dowiedzieć się kiedy przyjmują grzyboznawcy Zresztą na stronie www stacji powinno być info.To nic nie kosztuje, a może ocalić ludzkie życie.
Warto o takiej możliwości pamiętać - jeśli nie mamy pewności

Cytat:
Napisane przez Kitka:) Pokaż wiadomość
a u mnie właśnie jest wysyp grzybów... już 3 razy byliśmy i za każdym razem po godzinie, dwóch chodzenia mamy po koszu prawdziwków...
Zazdroszczę myśmy trafili, ale na wysyp "niemek" - bo ludzie blaszkowate grzybki rzadko ruszają a jeśli chodzi o prawdziwki i podgrzybki to słabo w tym roku u Nas - dobrze, ze zapasy są z zeszłych lat.
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2010-09-09 o 10:11
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-09, 10:19   #30
Kitka:)
CABIN CREW
 
Avatar Kitka:)
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Lotnisko
Wiadomości: 4 600
Dot.: zatrucia grzybami

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość



Zazdroszczę myśmy trafili, ale na wysyp "niemek" - bo ludzie blaszkowate grzybki rzadko ruszają a jeśli chodzi o prawdziwki i podgrzybki to słabo w tym roku u Nas - dobrze, ze zapasy są z zeszłych lat.
a u nas właśnie wybitnie dużo w tym sezonie... w poprzednich latach było kiepsko a w tym - szok jutro mamy w planie się wybrać rodzinnie na grzyby
z blaszkowych tylko kurki zbieramy bo je ciężko pomylić z jakimiś trucicielami
__________________
DBAM O SIEBIE


Jeśli choć raz posmakowałeś latania to już zawsze będziesz chodził z oczami utkwionymi w niebo, bo tam byłeś i zawsze będziesz chciał tam wrócić..


ZALATANA......
Kitka:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:52.