Filtry UV a makijaż cz.II - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-29, 14:15   #421
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez ja_sama Pokaż wiadomość
Używam AVENE Emulsja SPF50+ do skóry normalnej i mieszanej, jest fajna, nie tłuści, nie zatyka i na pewno działa pod podkładem i BB, bo mimo częstej ekspozycji na słońce w godzinach szczytu, mam bladą skórę.
Ja też przez kilka miesiecy używałam dokładnie te emulsji, jednak musisz wiedzieć, ze promieniowanie UVA wywołuje opaleniznę powstającą bezpośrednio po wystawieniu skóry na działanie promieni i zanikającą po kilku godzinach, także jeżeli nie jesteś opalona, to nie znaczy, że nie zadziałały na Ciebie te właśnie promienie. Dodatkowo - zależy czemu chcesz zapobiec: poparzeniu czy fotostarzeniu, pamiętajmy , że za starzenie się skóry odpowiadają głównie promienie UVA, które filtruje miedzy innymi parsol.

Jeśli chodzi o pigmenty w silikonowych otoczkach to również słyszałam, że one nie destabilizują parsolu, jednak kłopot w tym, skąd mieć pewność, że dany produkt takie pigmenty zawiera ^^ ...
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 17:42   #422
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Sprawa z tymi silikonowymi otoczkami tak naprawdę jest niezbadana, z tego co wyczytałam to pigmenty w tych otoczkach znajdują się tylko w opakowaniu, a cały chwyt polega na tym, że podczas aplikacji pigmenty uwalniają się z owych otoczek aby lepiej stopić się ze skórą i aby kolor był bardziej trwały. Także niestety nie uważam by podkłady z loreal'a nie destabilizowały parsola.
Sądzę, że najlepiej używać podkładów, które mikę, talk i tlenki mają na samym końcu składu.
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 23:11   #423
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
Sprawa z tymi silikonowymi otoczkami tak naprawdę jest niezbadana, z tego co wyczytałam to pigmenty w tych otoczkach znajdują się tylko w opakowaniu, a cały chwyt polega na tym, że podczas aplikacji pigmenty uwalniają się z owych otoczek aby lepiej stopić się ze skórą i aby kolor był bardziej trwały. Także niestety nie uważam by podkłady z loreal'a nie destabilizowały parsola.
Sądzę, że najlepiej używać podkładów, które mikę, talk i tlenki mają na samym końcu składu.
ja się na tym kompletnie nie znam, ale zastanawia mnie w takim razie dlaczego producenci w swoich filtrach łączą parsol z dwutlenkiem tytanu itp.
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-31, 20:29   #424
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

dobre pytanie ^^

A na moje pytanie dotyczące kremów dostępnych na rynku SPF50+ naprawdę nikt nie zna odpowiedzi?
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 20:14   #425
LauraCK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

MedilE ja niestety nie pomogę bo jeszcze zielona w tym temacie:-(

Powiedzcie mi proszę czy taki krem z filtrem aplikujecie tez pod oczy i na powieki? Zastanawiałam sie czy kremy z filtrami nie sa za ciężkie pod oczy Hmmm a z drugiej strony to delikatna skóra która najbardziej powinna być chroniona...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
LauraCK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 21:33   #426
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez LauraCK Pokaż wiadomość
MedilE ja niestety nie pomogę bo jeszcze zielona w tym temacie:-(

Powiedzcie mi proszę czy taki krem z filtrem aplikujecie tez pod oczy i na powieki? Zastanawiałam sie czy kremy z filtrami nie sa za ciężkie pod oczy Hmmm a z drugiej strony to delikatna skóra która najbardziej powinna być chroniona...


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nakładam. Co prawda cienką warstwę, ale jednak
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 20:11   #427
MedilE
Raczkowanie
 
Avatar MedilE
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 36
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

LauraCK - musisz sama wypróbować na sobie jak filtr wpłynie na twoją skórę wokół oczu. Przykładowo, kiedy w tamtym roku w lecie stosowałam emulsję z Avene (SPF50+) skóra wokół oczu nie odniosła przy tym żadnego uszczerbku, była wręcz nawilżona. Teraz dla odmiany stosuję fluid z Uriage (SPF50+) i sądzę, że strasznie wysuszył mi skórę! Nie jestem na 100% pewna czy to faktycznie wina tego kremu, jednak nigdy moja skóra wokół oczu nie była w takim stanie ^^
MedilE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 15:08   #428
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
ja się na tym kompletnie nie znam, ale zastanawia mnie w takim razie dlaczego producenci w swoich filtrach łączą parsol z dwutlenkiem tytanu itp.
Wyczytałam na LU, że tlenki cynku, dwutlenki tytanu zawarte w filtrze są stabilizowane w danej formule więc nie ma interakcji, czytając zaś forum biochemii urody przeczytałam iż jeżeli stosujemy np. filtr LRP to najlepiej wybrać też podkład/korektor z tej samej firmy.
Szukałam podkładu z miką, talkiem i tlenkami żelaza na końcach składu i okazało się, że połowa podkładów ma je wypisane na końcu jako: [may contain] lub [+/-], więc wydawałoby się, że są to śladowe ilości, niestety np. taki revlon colorstay również ma takie oznaczenia, a dwutlenek tytanu to 7,4% składu, wg. mnie to sporo i z pewnością wpływa na parsol. W sumie to nie wiem po co więc nakładać filtr i podkład razem jeżeli niwelujemy działanie tego pierwszego?

Edytowane przez Katoshi
Czas edycji: 2014-08-09 o 15:10
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 15:31   #429
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
W sumie to nie wiem po co więc nakładać filtr i podkład razem jeżeli niwelujemy działanie tego pierwszego?
Niektórzy nie są w stanie zrezygnować z makijażu z różnych powodów. Mnie jest trochę trudno wyobrazić sobie nakładanie na filtr płynnego podkładu, ale nigdy nie próbowałam, więc nie mam doświadczeń.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 22:04   #430
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Oczywiście rozumiem, że wiele kobiet nie może zrezygnować z makijażu, ja sama mam problemy z cerą i chciałabym jakoś ukryć czerwone plamki po stanach zapalnych czy popękane naczynka krwionośne. Pisząc o braku sensu w nakładaniu podkładu i filtru razem miałam na myśli kwestie finansowe i czasowe, filtry tanie nie są, a jeżeli nie działają jak powinny to po co nakładać? Nakładanie filtra na podkład lub odwrotnie też zapewne zajmuje więcej czasu niż nałożenie samego filtru lub podkładu.
Jak pisałam wyżej myślę, że optymalnym wyborem w tej kwestii będzie dobranie filtra i podkładu/pudru z tej smaej firmy.
Tak przeglądam kolorówkę LRP i dochodzę do wniosku, że mają strasznie ubogie gamy kolorystyczne, wszystko wygląda na ciemne. Może znacie coś bardzo jasnego z tego koncernu?
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 22:27   #431
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

BU na swojej stronie na fb zamieściło wpis gdzie porusza temat nakładania makijażu na filtry i podobno "obecne technologie sprawiają że nie ma przeciwskazań do nakładania makijażu na KAŻDY FILTR" to byłaby pocieszająca infornacja bo Pharmaceris to mój ideał
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-11, 22:29   #432
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Pharmaceris podkład czy filtr? Oni o dziwo chyba nie mają stabilnych filtrów, nie?
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-11, 23:22   #433
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Pharmaceris podkład czy filtr? Oni o dziwo chyba nie mają stabilnych filtrów, nie?
mam na myśli filtr, podkład nie przeypadł mi do gustu. Filtr oprócz parsolu stabilizowanego octocrylenem zawiera tinosorb m
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 14:14   #434
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Miałam tylko próbkę i bardzo zdziwił mnie skład, ale możliwe, że zwyczajnie nie dopatrzyłam się czegoś.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 14:19   #435
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Miałam tylko próbkę i bardzo zdziwił mnie skład, ale możliwe, że zwyczajnie nie dopatrzyłam się czegoś.
Bo do niedawna była w sprzedaży inna wersja, ta. Aktualna jest ta. I ona zbiera świetna noty, ma 9 recenzji z maksymalną/prawie maksymalną liczba gwiazdek.

A ja właśnie denkuję pierwszą tubkę i czekam aż ktoś w końcu zrobi promocję, żeby kupić drugą. Jak nie, to biorę emulsję Lirene, chociaż będę mieć porównanie, na ile rzeczywiście są to odpowiedniki.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-08-12 o 14:21
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-12, 21:21   #436
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez miska189 Pokaż wiadomość
BU na swojej stronie na fb zamieściło wpis gdzie porusza temat nakładania makijażu na filtry i podobno "obecne technologie sprawiają że nie ma przeciwskazań do nakładania makijażu na KAŻDY FILTR" to byłaby pocieszająca infornacja bo Pharmaceris to mój ideał
Wg. mnie to świetna wiadomość, jeżeli rzeczywiście jest to prawda. Pierwsze informacje o niestabilności parsola pojawiły się kilka lat temu, być może teraz parsol w jakiś sposób został ustabilizowany? Strasznie mnie ciekawi na jakiej podstawie BU tak definitywnie się wypowiedziało w tej kwestii, chyba do nich napiszę żeby zgłebić temat.
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 09:23   #437
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
Wg. mnie to świetna wiadomość, jeżeli rzeczywiście jest to prawda. Pierwsze informacje o niestabilności parsola pojawiły się kilka lat temu, być może teraz parsol w jakiś sposób został ustabilizowany? Strasznie mnie ciekawi na jakiej podstawie BU tak definitywnie się wypowiedziało w tej kwestii, chyba do nich napiszę żeby zgłebić temat.

świetny pomysł, koniecznie podziel się odpowiedzią którą od nich dostaniesz
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 12:50   #438
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

A więc, napisałam do Biochemii, odpowiedź dostałam od biotechnologa- Pani Barbary Kwiatkowskiej. Nie będę wklejać całej rozmowy bo niczego się nie dowiedziałam. Na moje zapytanie o stabilność parsola w obecności tlenków, mik i innych dodatków odpowiedziano poprostu tak iż informacje o rzekomej niestabilności nie zostały nigdy potwierdzone żadnymi badaniami, jedyne co można znaleźć w tym temacie to wzmianki w internecie nie poparte właśnie ani badaniami, ani choćby cytatami. Poproszono mnie także o źródło moich informacji w tej sprawie, no i niestety jak Pani Kwiatkowska napisała, nie ma pewnego źródła, no chyba, że uznać takim forum wizaż .
Jeżeli posiadacie jakieś informacje o badanich o niestabilności parsola to prześlijcie, przekaże to w mailu.
Prześledziłam forum LU i szczerze mówiąc nie znalazłam nic godnego do przesłania jako "dowód" potwierdzający nasze obawy.
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 13:11   #439
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
A więc, napisałam do Biochemii, odpowiedź dostałam od biotechnologa- Pani Barbary Kwiatkowskiej. Nie będę wklejać całej rozmowy bo niczego się nie dowiedziałam. Na moje zapytanie o stabilność parsola w obecności tlenków, mik i innych dodatków odpowiedziano poprostu tak iż informacje o rzekomej niestabilności nie zostały nigdy potwierdzone żadnymi badaniami, jedyne co można znaleźć w tym temacie to wzmianki w internecie nie poparte właśnie ani badaniami, ani choćby cytatami. Poproszono mnie także o źródło moich informacji w tej sprawie, no i niestety jak Pani Kwiatkowska napisała, nie ma pewnego źródła, no chyba, że uznać takim forum wizaż .
Jeżeli posiadacie jakieś informacje o badanich o niestabilności parsola to prześlijcie, przekaże to w mailu.
Prześledziłam forum LU i szczerze mówiąc nie znalazłam nic godnego do przesłania jako "dowód" potwierdzający nasze obawy.
Hmmm, przyznam, że trochę nie rozumiem odpowiedzi, a konkretnie to powoływania się na wizaż, jako na źródło informacji o destabilizowaniu Parsolu.

Nie dam sobie palca uciąć, bp w czasach, kiedy forum BU było aktywne nie interesowałam się tak pielęgnacją jak teraz, ale po przejrzeniu paru linków widzę, że jako źródło informacji o destabilizowaniu Parsolu często podawane jest właśnie to forum Basi Kwiatkowskiej, tylko że linki do konkretnych postów już nie działają. Za to czasem dziewczyny dawały cytaty za Basią, tak jak np w tym poście Justy z 2005 roku (z tego wątku).
Na dodatek druga wizażanka, Smoczyca, potwierdza tę samą informację, pisząc, że dostała taką odpowiedź od Basi.

W takim razie jak to niby dziewczyny na wizażu sobie to wymyśliły czy co?

Fakt faktem, że na angielskojęzycznych stronach temat praktycznie nie istnieje i najwyraźniej nikomu snu z powiek nie spędza (przynajmniej po pobieżnym riserczyku nic specjalnego nie widzę).

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-08-13 o 13:18
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-13, 13:50   #440
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dzięki Chimay za link z archiwalnymi cytatami Pani Kwiatkowskiej, wysłałam to w kolejnym mailu, aby się ustosunkowali do tych wypowiedzi. Z tego co właśnie kojarzę to szum wokół destabilizacji parsola zaczął się od forum biochemii. Ciekawi mnie więc na czym wtedy opierała się Pani Barbara skoro nie ma żadnych badań w tym temacie.
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-13, 13:52   #441
miska189
Zadomowienie
 
Avatar miska189
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 384
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Kiedyś pisałam też jeśli dobrze pamiętam do SVR i też nie wiedzieli o co mi chodzi. Na jednym z moich filtrów który w ogóle nie zawiera parsolu są wskazówki by filtry nakładać pod produkty na ukąszenia które jednak mogą obniżać skuteczność tych pierwszych, być może to jest tak że każdy produkt nakładany na filtr może się z nim gryźć albo po protu temat nie jest zbyt dobrze zbadany, niektóre kremy z filtrem które zawierają parsol są wręcz polecane pod makijaż jak np. LRP
miska189 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 17:18   #442
Katoshi
Raczkowanie
 
Avatar Katoshi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Minęły już 4 miesiące od kiedy napisałam do Biochemii Urody, a odpowiedzi oczywiście nie uzyskałam mimo, że podobno treść mojego listu miała być przekaza Pani Barbarze. Myślę, że cała sprawa jest rozdmuchana, brak innych doniesień (poza forum BU) o negatywnym wpływie makijażu na stabilność filtrów daje mi do myślenia, że wcale nie musi być to prawdą.
Katoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-06, 09:49   #443
LauraCK
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Kochane filtromaniaczki mam do Was kolejne pytanie tym razem dotyczace produktu mineralnego o ktorym wyczytalam nie tak dawno i zaczelam mocno zastanawiac sie czy go nie kupic. Ze wzgledu na cene chcialabym wczesniej zapytac Was co sadzicie o skutecznosci tego pudru. Podczas ostatniej wizyty u komsetyczki zabronila mi ona uzywania filtru ktorego uzywalam do tej pory (Anthelios fluid ultra light spf 50) z tego wzgledu ze mialam bardzo mocno pozapychane pory i podskorne guzki. Stwierdzila ze przedobrzylam nakladajac Antka pozniej jedwabny puder Hauschki a na koniec puder sypki clinique (tak aby nabrac troche kolorku).

Tak wiec kupilam u niej puder mineralny spf 20 (zawiera tylko 3 skladniki i wtej chwili na oczyszczona twarz nakladam tylko ten puder)
Jednak dalej mialam mysli czy to aby wystarcza..... dlatego tez po miesiacu dodatkowo kupilam filtr Clarinsa spf 50+ pod oczy.

Moze i miala racje ze wczesniejszy filtr zapychal mi cere gdyz teraz widze poprawe ale z drugiej strony nie uwazam aby spf 20 bylo wystarczajace tym bardziej na wiosne czy lato.

Ok to teraz do rzeczy wklejam link do produktu o ktorym wspomnialam na poczatku. Prosze zerknijcie na sklad tego pudru i poradzcie czy jest jakikolwiek sens zakupienia go (chodzi mi o ochrone przed UVA)

https://www.colorescience.com/produc...n-brush-spf-50



Edytowane przez LauraCK
Czas edycji: 2014-12-06 o 09:50
LauraCK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 11:11   #444
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Cytat:
Napisane przez Katoshi Pokaż wiadomość
Minęły już 4 miesiące od kiedy napisałam do Biochemii Urody, a odpowiedzi oczywiście nie uzyskałam mimo, że podobno treść mojego listu miała być przekaza Pani Barbarze. Myślę, że cała sprawa jest rozdmuchana, brak innych doniesień (poza forum BU) o negatywnym wpływie makijażu na stabilność filtrów daje mi do myślenia, że wcale nie musi być to prawdą.

Mnie najbardziej przekonuje to, że o destabilizacji parsola przez kolorowke mozna przeczytac tylko na polskich forach powołujących się na BU. Wygląda to po prostu na taką polską kosmetyczną urban legend, która powtarzana wielokrotnie zyskała status faktu. To pokazuje zresztą jak łatwo można puścić plotę, która potem żyje własnym życiem i nikt się nie poczuwa do autorstwa. Oraz to, że w kwestii filtrów istnieje cała masa niepotwierdzonych teorii.
Wygląda na to, że jedyny problem w związku z makijażem jest taki, czy da się i jak pogodzić go z filtrem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 07:39   #445
isa666
Zakorzenienie
 
Avatar isa666
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Big Roads :D
Wiadomości: 24 540
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Dziewczyny, szukałam ale nie znalazłam nigdzie informacji czy puder ryżowy albo bambusowy Paese nadają się na filtry?
Obecnie używam Antheliosa suchego w dotyku, ale mimo to trzeba go czymś przypudrować

Skład pudru bambusowego:
Bambusa Arundinacea Stem Extract, Magnesium stearate, Serica, Parfum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin
__________________
Trance is essential for my life

Edytowane przez isa666
Czas edycji: 2014-12-28 o 07:42
isa666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 13:06   #446
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Chimay - reeczywiscie ciekawe. Probowalas sie moze przypomniec?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 15:40   #447
DzieckoWeMgle
Raczkowanie
 
Avatar DzieckoWeMgle
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 174
Dot.: Filtry UV a makijaż cz.II

Witajcie
Ja od lat zmuszona jestem używać filtrów do twarzy po przebojach z trądzikiem i przebarwieniami po nim...Potem jednak się okazało, że będąc "bladą twarzą" wyglądam korzystnie(na szczęście ), a poza tym poczytałam (m.in. tutaj) o stukach wystawiania się na promieniowanie słoneczne bez ochrony
I tak już zostało.

Co do makijażu - od lat sprawdza się u mnie idealnie skrobia ziemniaczana Matowieniem skrobię zaraziłam również moją mamę, ale jej się nie podoba ewentualne "wałkowanie" po jakimś cięższym wysiłku. I kupiła właśnie wspomniany przez Isę666 puder ryżowy z Paese Próbuje mnie do niego przekonać, ale też pierwsze co mnie nurtowało to to czy będzie to współgrać z filtrem...Także Isa666 - dołączam się do Twojego pytania
DzieckoWeMgle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-15, 23:13   #448
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Stabilność filtrów chemicznych

Witam i od razu oznajmiam iż mam głęboką nadzieję, że nie zasmiecam zbytnio forum tym wątkiem

Otóż zakochana jestem w filtrze Vichy Capital Soleil, lecz martwi mnie, że jest on bezbarwny. Dużo czytałam o stabilności filtrów, ale nadal jestem pośrodku - dużo ludzi uważa, że makijaż popsuje działanie tego filtru. Stąd więc moje pytanie, jak daleko można posunąć się z makijażem na filtrach chemicznych? I co z mieszaniem filtru z pigmentami z Kolorowki? Bo z takim pomysłem też się spotkałam. Czy pigment destabilizuje wtedy filtr?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 07:28   #449
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Stabilność filtrów chemicznych

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Witam i od razu oznajmiam iż mam głęboką nadzieję, że nie zasmiecam zbytnio forum tym wątkiem

Otóż zakochana jestem w filtrze Vichy Capital Soleil, lecz martwi mnie, że jest on bezbarwny. Dużo czytałam o stabilności filtrów, ale nadal jestem pośrodku - dużo ludzi uważa, że makijaż popsuje działanie tego filtru. Stąd więc moje pytanie, jak daleko można posunąć się z makijażem na filtrach chemicznych? I co z mieszaniem filtru z pigmentami z Kolorowki? Bo z takim pomysłem też się spotkałam. Czy pigment destabilizuje wtedy filtr?

Bardzo dziękuję za odpowiedzi
To jest właściwy wątek:
Filtry UV a makijaż
Przeczytaj ostatnią stronę, zwłaszcza rozmowę od postu nr 436.
W skrócie: wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że makijaż NIE DESTABILIZUJE filtrów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-16, 08:21   #450
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Stabilność filtrów chemicznych

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To jest właściwy wątek:
Filtry UV a makijaż
Przeczytaj ostatnią stronę, zwłaszcza rozmowę od postu nr 436.
W skrócie: wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że makijaż NIE DESTABILIZUJE filtrów.
Dzięki chimay, braki wiedzy nadrobione
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-31 14:08:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:24.