Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-26, 22:38   #1
Eloska
Wtajemniczenie
 
Avatar Eloska
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 2 159

Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!


dziewczyny zna się może któraś na sprawach sądowych? byłam w wakacje świadkiem pobicia daleko stad, 400km, zeznawałam w tej sprawie u siebie na policji, a dziś przyszło wezwanie do sądu na 22 grudnia i nie chce tam jechać w tym terminie w tej sprawie, bo podróż zajmuje 9 godzin ponad. jak mogę tego uniknąć?
Eloska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 23:52   #2
sweetish
Zakorzenienie
 
Avatar sweetish
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 6 333
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

Gdy nie jest możliwe wzięcie udziału w rozprawie, należy powiadomić o tym sąd na piśmie. Należy wówczas usprawiedliwić swą nieobecność. Można także wnosić o odroczenie rozprawy na nowy termin, podnosząc, iż chcemy brać w niej udział osobiście. Sąd może, ale nie musi przychylić się do naszej prośby.

Proponowałabym też kontakt telefoniczny z danym ądem.
Ewentualnie rozmowa z osoba, ktora prowadziła sprawe w Twojej komendzie policji. Może on Ci cos doradzi.
__________________
O urządzaniu wnętrz:
BLOG
wątek sweet


Dopóki robisz to, co zawsze, będziesz mieć to, co zwykle.
sweetish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 07:13   #3
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

odległość dla sądu nie stanowi problemu. Usprawiedliwieniem może być tylko zwolnienie od lekarza
Moi rodzice już od 13 lat jeżdżą jako świadkowie wypadku dość daleko, tato musi brać wolne w pracy i cały dzień zmarnowany, a jeszcze się nasłuchają od córki ludzi którzy zmarli i ją moi rodzice uratowali że mogli tego nie robić i że wcale nie jest im wdzięczna a uratowanie życia.
Jeżeli jedziesz pks czy pkp to weź zaświadczenie o cenie biletu to zwrócą ci kasę za to. Jeżeli jedziesz autem to musisz też mieć takie zaświadczenie z pks lub pkp, za paliwo ci nie zwrócą. Ostatnio też zwrócili mojemu tacie dniówkę.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 09:40   #4
anetkadg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Z internetu :P
Wiadomości: 244
GG do anetkadg
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

Mnie oszukano na allegro i muszę jechać 500 km na rozprawę i stawiennictwo obowiązkowe. Nikogo nie interesuje że to daleko i mam 3 przesiadki minimum a na koniec jeszcze z pkp autobusem. Podróż mi zajmie ok 9 godzin zeby byc na rozprawie 5 minut, ale chce jechać bo jeśli bym załatwiała zwolnienia , to tylko odwlecze się termin a najbardziej zależy chyba każdemu , żeby szybko się wszystko zakończyło.
__________________
anetkadg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 09:54   #5
gringolada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 018
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

sadu nie interesuje ze masz 50 czy 500 km. jak sie zwolnisz to pewnie odroczy na inny termin. stawienie sie w sadzie jest obowiazkowe jezeli sie nie usprawioedleisz. lepiej tam jechac i miec z glowy. moj znajomy kiedys byl swiadkiem i nie przyszedl, nie mial usprawiedliwienia to go doprowadzono przez policje.
gringolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 12:16   #6
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

Załatw sobie zwolnienie lekarskie, to odroczą na inny termin, bardziej dogodny
Wiadomo, że sądu nie obchodzi, ale skoro nie pasuje, to raczej problemu nie będzie.
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 12:44   #7
Eloska
Wtajemniczenie
 
Avatar Eloska
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 2 159
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

a jak załatwić to zwolnienie? zwykły lekarz wystarczy? bo chyba musi być sadowy
Eloska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-27, 12:51   #8
Dzikun
Zakorzenienie
 
Avatar Dzikun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5 729
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

No nie wiem, jak masz zwykłe L4 to do pracy nie chodzisz, ba, nawet z domu wychodzić nie możesz, bo bywa, że robią naloty i sprawdzają, czy faktycznie siedzisz w domu.
Edit:
Lekarz pierwszego kontaktu nie wystarczy.
Zaświadczenie usprawiedliwiające nieobecnośc w Sądzie z przyczyn zdrowotnych powinno być wystawione przez lekarza do tego uprawnionego (tzw. lekarza sądowego) na specjalnym druku wskazanym w przepisach proceduralnych wydanych na podstawie art. 117 § 4 k.p.k.

Jeśli nie wiesz kto jest takim lekarzem w Twojej okolicy - zadzwoń do Sądu Okręgowego właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania - tam mają listę takich lekarzy.

Najlepiej by było gdyby zaświadczenie zostało złożone Sądowi przed rozprawą.
Jeżeli nie zostanie w tym terminie przedłożone Sąd prawdopodobnie orzeknie o ukaraniu świadka karą porządkową. Moim zdaniem lepiej jest tego uniknąc jeśłi to możliwe niż potem to "odkręcać".

Oczywiście trzeba dla jasności dodać, że nieprzedłożenie zaświadczenia przed rozprawą nie powoduje nieodwracalnych skutków. Nawet po doręczeniu świadkowi ewentualnej decyzji Sądu o ukaraniu, świadek ma siedem dni na usprawiedliwienie swej nieobecności i jeżeli w tym terminie to uczyni (np. przedkładając zgodne z przepisami zaświadczenie lekarskie) to Sąd jest zobowiązany karę uchylić.

Zobacz art. 285-286 kodeksu postępowania karnego.

Edytowane przez Dzikun
Czas edycji: 2010-11-27 o 12:52
Dzikun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 13:03   #9
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

Złóż wniosek o przesłuchanie Cię w trybie pomocy prawnej przez sąd właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania. Być może Sąd się przychyli. W internecie znajdziesz wzory i więcej informacji.
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 13:28   #10
MYSZECZKA_83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 130
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

Niestety faktycznie niewiele się w takiej sprawie da zrobić. Skoro zeznawałaś to niestety sama się w to wpakowałaś. Zwolnienie lekarskie pomoże tylko na chwilę i prędzej czy później będziesz musiałą stawić się w sądzie - a jeśli zwolnienia będą się powtarzać to jak sędzia się zdenerwuje to może nakazać Cię doprowadzić Wiem bo mój znajomy miał ten sam kłopot, najpierw podał swoje dane jako świadek wypadku a potem stwierdził że nie chce mu się chodzić po sadach - po pierwszej rozprawie dostał grzywnę za niestawienie się, na drugą przedstawił L4 ale potem poinformowano go przed trzecią rozprawą że sędzia nie ma zamiaru dłużej czekać i się z nim w ten sposób bawić i jak się nie zjawi to go doprowadzą ;(
MYSZECZKA_83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-27, 13:33   #11
Eloska
Wtajemniczenie
 
Avatar Eloska
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 2 159
Dot.: Potrzebna pomoc kogoś kto zna sie na prawie!!!

a jakie są szanse na to, ze pozytywnie zostanie rozpatrzony wniosek o przesłuchanie mnie w miejscu pobytu?
Eloska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:01.