Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-29, 20:06   #1
nikozja_dg
Rozeznanie
 
Avatar nikozja_dg
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 510

Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?


Właśnie czytam książkę B.Pawlikowskiej Blondynka w Tybecie. Naprawdę niesamowita ! Od razu zakupiłam kolejne: Blondynka w dżungli, w Tanzanii i na Wyspie Wielkanocnej. Macie jakieś ulubione tytuły?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=187158 => książki wyd.Znak, kryminały, thrillery, religijne, powieści i wiele innych

http://czy-ten-rudy-pies-to-kot.blogspot.com/ => Co aktualnie czytam lub co odkładam na półkę





nikozja_dg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 20:28   #2
mysia82
Zakorzenienie
 
Avatar mysia82
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 366
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

dzis podjelam 1 probe czytania pawlikowskiej-w dzungli milosci
niestety proba sie nie powiodla
ale na polce mam blondynke na czarnym ladzie i zamierzam sie za nia zabrac w najblizszych dniach
mysia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 20:47   #3
anonyme
Zadomowienie
 
Avatar anonyme
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 636
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

Ja dostałam pod choinkę "Poradnik globtrotera, czyli Blondynka w podróży", jak przeczytam, to napiszę co o niej myślę
Nie czytałam jeszcze żadnej książki Pawlikowskiej, ale lubię takie podóżniczo-przygodowe (np. Cejrowskiego), więc powinna mi się spodobać
anonyme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 21:03   #4
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

mam większość "Blondynek"(i zamówione kolejne, nie kupuję tylko W dżungli miłości itd), stoją na tym samym poziomie, żadnej nie określę mianem świetnej ubolewam że Cejrowski nie jest tak płodny jeśli chodzi o nowe wydania, bo i pisze duużo lepiej. Pawlikowska jest trochę, jakby to nazwać, egzaltowana czasami za to zawsze wrzuca dużo ciekawostek, co lubię.
Na duży plus mogę zaliczyć to że w jej odświeżonej serii Blondynek pojawiły się zdjęcia i cena jest niższa niż stare, standardowe 29,90, ale tekstu jest mniej coś za coś.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 21:07   #5
kaska8222
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 181
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

Zraziłam się do Pawlikowskiej. Książki podróżnicze nie umywają się do Cejrowskiego, wszystko na jedno kopyto. Autorka koncentruje się na sobie, a nie na odwiedzanych miejscach. Byłam pod wrażeniem biografii-poradnika: "W dżunglii życia" i mogę polecić z czystym sumieniem. Nie wiedziałam wcześniej, że Pani Beata tyle w życiu przeszła (gwałt, anoreksja, bulimia, próby samobójcze). Inne książki z serii "W dżunglii" to już tylko próba wytrzepania ile sie da na sukcesie pierwszej części. Znów wałkuje te same tematy i terminy. Napisałam zresztą o tym na swoim blogu i na niego zapraszam
http://ksiazkisobieczytam.blog.onet.pl
kaska8222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 09:14   #6
jag_na
Rozeznanie
 
Avatar jag_na
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 934
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

Cejrowski stawia na jakość, a Pawlikowska idzie w ilość - takie wnioski po przeczytaniu 2 książek pana Wojtka i 3 pani Beaty
jag_na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 09:26   #7
lily_of_the_valley
Zadomowienie
 
Avatar lily_of_the_valley
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Stargard
Wiadomości: 1 340
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

Mam wszystkie podróżnicze książki p. Pawlikowskiej. Wszystkie jednakowo mi się podobają, ciężko wyróżnić jakąkolwiek. Cenię sobie ciekawostki, które opisuje p. Pawlikowska na temat poszczególnych regionów.
__________________
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem"
Arthur Schopenhauer
lily_of_the_valley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-30, 10:24   #8
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

książkę Pawlikowskiej mam na półce tylko tą do nauki angielskiego z płytą :P chyba tata kiedyś kupił i stoi nie mogę się jakoś na nią skusić, może dlatego, że ani nie lubię jej oglądać w tv ani słuchać w radio (chociaż czasem powie jakąś ciekawostkę)

za to książki Cejrowskiego lubię bardzo
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-30, 11:17   #9
fossa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: na prawo od wisły
Wiadomości: 1 876
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

Cytat:
Napisane przez kaska8222 Pokaż wiadomość
Zraziłam się do Pawlikowskiej. Książki podróżnicze nie umywają się do Cejrowskiego, wszystko na jedno kopyto. Autorka koncentruje się na sobie, a nie na odwiedzanych miejscach. Byłam pod wrażeniem biografii-poradnika: "W dżunglii życia" i mogę polecić z czystym sumieniem. Nie wiedziałam wcześniej, że Pani Beata tyle w życiu przeszła (gwałt, anoreksja, bulimia, próby samobójcze). Inne książki z serii "W dżunglii" to już tylko próba wytrzepania ile sie da na sukcesie pierwszej części. Znów wałkuje te same tematy i terminy. Napisałam zresztą o tym na swoim blogu i na niego zapraszam
http://ksiazkisobieczytam.blog.onet.pl
dokladnie !
czytalam fragmenty Pawlikowskiej i coz moge powiedziec do wybitnej pisarki jej daleko a co do jej zyciorysu to inna sprawa, lubie kobitke ale nie czytac
za to Cerjowski o ile go sluchac nie lubie to ksiazki sa takie ... on ma poprostu talent


Cytat:
Napisane przez kitkulka Pokaż wiadomość
książkę Pawlikowskiej mam na półce tylko tą do nauki angielskiego z płytą :P chyba tata kiedyś kupił i stoi nie mogę się jakoś na nią skusić, może dlatego, że ani nie lubię jej oglądać w tv ani słuchać w radio (chociaż czasem powie jakąś ciekawostkę)

za to książki Cejrowskiego lubię bardzo
slyszalam ze B.P wydala ksiazki do nauki jezykow obcych toz to jakies nieporozumienie. Nigdy nie kupie ksiazki do nauki jezykow, ktore sie reklamuje, ze nauczysz sie szybko i bez zadnych problemow. Slyszalam jak B.P mowila o tych swoich ksiazkach i juz wtedy sie zrazilam - dla mnie szmelc
fossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-31, 06:53   #10
Karaluszysko
Wtajemniczenie
 
Avatar Karaluszysko
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 060
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

Cytat:
Napisane przez lily_of_the_valley Pokaż wiadomość
Mam wszystkie podróżnicze książki p. Pawlikowskiej. Wszystkie jednakowo mi się podobają, ciężko wyróżnić jakąkolwiek. Cenię sobie ciekawostki, które opisuje p. Pawlikowska na temat poszczególnych regionów.
Zazdroszczę. Sama mam zamiar zbierać podróżnicze książki Pawlikowskiej i dopiero mam pierwszy "tom" "Blondynka w dżungli".

Czytałam dwie książki z serii "W dżungli...". Były to "W dżungli życia" i "W dżungli samotności". Mnie się nie podobało. Przez cały czas były powtarzane niektóre frazesy. To jest coś w stylu "Jak zmienić swoje życie", a ja nie trawię takich książek i powtarzania w kółko tych samych poleceń. Nie lubię, gdy ktoś mi narzuca swój sposób myślenia. Ale też nie wiedziałam, co Pawlikowska przeszła i brawa dla niej, że udało jej się z tego wyjść
Za to mojej mamie się szalenie spodobało i planuje mieć wszystkie 4 książki Pawlikowskiej z tej serii

Z książek podróżniczych czytałam "Blondynka w dżungli" i lektura ta bardzo mi się spodobała. Wiadomo - to nie to samo co Cejrowski, ale nie zawiodłam się tym razem na Pawlikowskiej. Póki co ostrzę sobie pazury na "Blondynka na tropie łowców tęczy".

Ale samą panią Pawlikowską lubię. Kiedyś co niedzielę słuchałam jej audycji, które były na tyle ciekawe, że czasem często było się oderwać od radioodbiornika

Może Pawlikowska w pisaniu nie jest tak dobra jak Cejrowski, ale sięgnę po inne jej książki.
Karaluszysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-08, 11:41   #11
Kreskaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kreskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 076
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

nie lubie jej ksiazke poza jedna: "w dżungli niepewnosci" trafila u mnie w dobry moment i jestem wdzieczna, ze ja napisala

moze jesli jeszcze wyda z serii jęsykowej o francuskim to zakupię
Kreskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-13, 12:14   #12
nthgcompares2me
Raczkowanie
 
Avatar nthgcompares2me
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 42
Dot.: Książki Beaty Pawlikowskiej - która jest ulubiona?

Jestem fanką wszystkich podróżniczych książek Beaty Pawlikowskiej Nie ma żadnej (z tych które czytałam), które by mi się nie podobały! Moją ulubioną jest chyba Blondynka na Kubie (albo też Blondynka na Safari). Ostatnio czytałam dwie ksiązki Pani Beaty: Blondynka wśród łowców tęczy i Planeta dobrych myśli. Pierwszą polecam każdemu, co do drugiej mam mieszane odczucia. Odsyłam na:

http://sto65cm.blog.pl/2014/02/12/8-...owska-208-str/
http://sto65cm.blog.pl/2014/02/05/5-...kowska-224str/

Pozdrawiam i zapraszam
nthgcompares2me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-13 13:14:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:37.