Nie radzę sobie na studiach :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-26, 22:10   #1
bittersweet_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 53

Nie radzę sobie na studiach :(


Dziewczyny pomocy! Właśnie się dowiedziałam, że nie zaliczyłam drugiego egzaminu ( z dwóch, które do tej pory pisałam........). Jestem załamana. Jestem na pierwszym roku, w sesji mam 5 egzaminów... Pierwszy który owaliłam to zerówka, ale i tak źlę się z tym czuję bo większość roku zaliczyła A teraz kolejny... Nie wiem, czy przesadzam? Najgorsze jest to, że wszyscy dookoła dostają 4 i 5, a ja znowu 2. To nie jest tak, że się nie uczę, przygotowuję się naprawdę sporo. Tym bardziej jestem zdziwiona, że nie dostałam tej głupiej 3... Wstyd mi nawet zadzwonić do rodziców Czy ja przesadzam? Potrzebuję wsparcia i trochę motywacji Odechciało już mi się studiowania POMOCY!
bittersweet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:12   #2
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Ja mam problemy ze zdaniem tylko i wyłącznie z własnego lenistwa. Ale ludzie są różni.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:14   #3
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

podobno student bez poprawki, to jak żołnierz bez karabinu
nie ma się co spinać, najlepszym się zdarza oblać egzamin, to jeszcze nie koniec świata!
sadie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:16   #4
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Co studiujesz?

Skoro mówisz przygotowujesz się dużo to jak to możliwe, że nie zdajesz?

Po wyjściu z egzaminu myślałaś, że poszło Ci dobrze czy nie?

Może korzystasz ze złych materiałów? Może uczysz się za mało? Może nie potrafisz do końca przekazac dobrze swojej wiedzy?

Osobiście nie wierzę w: uczę się tyle, że szok a nie zdaję nie wiem dlaczego.

Poza wypadkami, że naprawdę się trafi na chamów psycholi i takich co uwalają dla poprawy sobie humoru, to jak się umie to się zdaje. Takich psycholi się zdarza zwykle kilu na 5 lat a nie na semestr.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:16   #5
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Może te studia nie dla Ciebie??


Może spełnisz się w innej dziedzinie, np mnie nauka chemi, matmy, fizyki, biologii nie kosztuje NIC, a taka historię musialabym zakuwac miesiącami na egzamin

co studiujesz i jakie przedmioty zawaliłaś?
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:23   #6
sadie
Zadomowienie
 
Avatar sadie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 372
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

byłabym daleka od stwierdzeń, że ktoś nie nadaje się do danego typu studiów tylko po dwóch egzaminach. Bywa tak, że winne są pewne nawyki związane z nauką, które zresztą łatwo można zmienić (np. uczenie się pamięciowe vs zapamiętywnie sensu etc). Bardzo czesto dopiero pierwza sesja pozwala zrozumieć "z czym to sie je", i dzieki niej ludzie weryfikują to, co robili dotychczas zle. Może dziewczyna musi się najpierw wdrozyć i rozkręcić, nie dopatrywałabym się dramatu w tych dwóch egzaminach - głowa do góry, i czas, jaki potencjalnie miałabyś spędzić na zamartwianiu się dwójami, lepiej poświęć na przygotowanie się do pozostałych egzaminów.
sadie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:26   #7
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Jak można się uczyć i nie zaliczyć?
Albo zaczęłaś się uczyć za późno i nie zdążyłaś wszystkiego przyswoić, albo może, rzeczywiście, kierunek Twoich studiów Cię nie interesuje i wiedza Ci nie wchodzi.
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 22:28   #8
impegata
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 610
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Moze powinnaś zmienic trochę styl uczenia się, znaleźć inny sposób zapamiętywania itp...
Ale przede wszystkim nie załamuj się!! Jeśli teraz sie zdołujesz bedzie Ci cięzej z resztą egzaminów. Trzeba zebrac sie w kupe i uczyc 2 razy wiecej, skoro wczesniej nam nie wyszło.
Każdemu moze sie zdarzyc
Powodzenia
impegata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:29   #9
bittersweet_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 53
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Co studiujesz?

Skoro mówisz przygotowujesz się dużo to jak to możliwe, że nie zdajesz?

Po wyjściu z egzaminu myślałaś, że poszło Ci dobrze czy nie?

Może korzystasz ze złych materiałów? Może uczysz się za mało? Może nie potrafisz do końca przekazac dobrze swojej wiedzy?

Osobiście nie wierzę w: uczę się tyle, że szok a nie zdaję nie wiem dlaczego.

Poza wypadkami, że naprawdę się trafi na chamów psycholi i takich co uwalają dla poprawy sobie humoru, to jak się umie to się zdaje. Takich psycholi się zdarza zwykle kilu na 5 lat a nie na semestr.

Wiem, wiem jak to brzmi. Sama bym nie uwierzyła jakby ktoś mi powiedział coś takiego :/
Może i nie zakuwam dzień w dzień po 10 godzin, ale idąc na egzaminy byłam pewna swojej wiedzy i wiedziałam, że dużo umiem, co najmniej na tyle, żeby zaliczyć.
Mam dobre materiały, uczyłam się razem z koleżanką, siedziałyśmy obok, pisałyśmy to samo, ona dostała 5 a ja 2...... Niesamowite

Nie uważam, żebym nie umiała przekazać swojej wiedzy. Napisałam wszystko, na każde pytanie napisałam odpowiedź. Tym bardziej jestem rozczarowana, bo za każdym razem wychodziłam po egzaminie zadowolona z siebie...

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
Może te studia nie dla Ciebie??


Może spełnisz się w innej dziedzinie, np mnie nauka chemi, matmy, fizyki, biologii nie kosztuje NIC, a taka historię musialabym zakuwac miesiącami na egzamin

co studiujesz i jakie przedmioty zawaliłaś?
Hmm ale te studia mi się podobają, przedmioty są ciekawe, ciężkie, ale ciekawe Tym bardziej jestem zdziwiona, że tak kiepsko mi idzie. Studiuję administrację, a zawaliłam logikę i prawoznawstwo :|
bittersweet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:30   #10
Irmina9891
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 216
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Jesteś dopiero na pierwszym roku! A co mają powiedzieć ludzie, za którymi egzaminy z poprzednich semestrów ciągną się przez lata, i chociaż uczą się ile mogą, nie są w stanie ich zaliczyć?
Nie użalaj się nad sobą! Bierz się do nauki i zaliczaj wszystko na bieżąco, wszystko jest w zasięgu Twoich rąk, tylko musisz w to włożyć jeszcze więcej wysiłku.
Do roboty!
Powodzenia
Irmina9891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:31   #11
JellyJumper
Zadomowienie
 
Avatar JellyJumper
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 372
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez ineczkaxD Pokaż wiadomość
Jak można się uczyć i nie zaliczyć?
Albo zaczęłaś się uczyć za późno i nie zdążyłaś wszystkiego przyswoić, albo może, rzeczywiście, kierunek Twoich studiów Cię nie interesuje i wiedza Ci nie wchodzi.
Można, czasem ciężko jest zrozumieć niektore rzeczy, np na egzaminach z matematyki czy fizyki, mechaniki można dostać zadania których nie zrobi się mimo przygotowania wcześniejszego
__________________
ODCHUDZAM SIĘ

Waga:67kg--> 63 kg-->60
Udo: 55 cm-->52
Łydka: 34cm
Biodra: 96cm-->94
Talia: 68cm-->66

ZAPUSZCZAM WŁOSY

21.11 Jest: 33 cm

JellyJumper jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 22:36   #12
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

[QUOTE=bittersweet_;246473 59]Mam dobre materiały, uczyłam się razem z koleżanką, siedziałyśmy obok, pisałyśmy to samo, ona dostała 5 a ja 2...... NiesamowiteQUOTE]

Jak dla mnie jest to niemożliwe, razem się uczyłyście, z tych samych materiałów, co więcej znałaś odpowiedź na każde pytania i nie zaliczyłaś... Ja czasem nie znam odpowiedzi na niektóre pytania i zaliczm...
To ustne egzaminy czy pisemne?
Ja osobiście wolę ustne, ale niektórzy się bardziej na takich stresują i im się miesza wiedza, może w tym problem...

---------- Dopisano o 23:36 ---------- Poprzedni post napisano o 23:35 ----------

Cytat:
Napisane przez JellyJumper Pokaż wiadomość
Można, czasem ciężko jest zrozumieć niektore rzeczy, np na egzaminach z matematyki czy fizyki, mechaniki można dostać zadania których nie zrobi się mimo przygotowania wcześniejszego
Wybacz, nie wzięłam pod uwagę ścisłych kierunków, to jest już zupełnie inna sprawa...
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:37   #13
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Logikę trzeba zrozumiec, prawoznawstwo wykuc.

Jeśli napisałaś TO SAMO co koleżanka, która zdała na 5 to poproś o wgląd do swojej pracy. Pomyłki też się zdarzają.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:37   #14
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Przejdź na system dwóch ocen: zdałam, niezdałam. Od razu bedzie tobie lżej.
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:43   #15
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

no na prawdę to jest ciekawe...skoro byłaś wyuczona, potrafiłaś odpowiedzieć na wszystkie pytania i nie masz problemu z przekazywaniem swojej wiedzy...


to ja widze jeden wniosek: jesteś za pewna siebie, wydaje Ci się że wszystko potrafisz, a tak nie jest. spróbuj zagłębić sie w każdy szczególik, mieć wiedzę idealną, czasem trzeba zapamiętać precyzyjnie słowo przyporządkowane do danego pojęcia, aby egzaminator to zaliczył


ja znam takie przypadki jak Ty, i w przyczyną właśnie była taka niedokładna nauka, moje koleżanki myślały że potrafią, bo wiedziały generalnie o co chodzi, i wszystko wydawało się logiczne
ale już na egzaminie widocznie nie...trzeba uczyć się dokładnie na przykład masz wykres, który się wydaje bardzo logiczny i bardzo łatwy-nie szkodzi,narysuj go sama, zanalizuj go, bo później na egzaminie polegniesz na szczególe, np na tym jakimi symbolami są zaznaczone dane na wykresie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:46   #16
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Studia nie są dla wszystkich ;p taka mała myśl. Może nie ten kierunek.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:52   #17
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
no na prawdę to jest ciekawe...skoro byłaś wyuczona, potrafiłaś odpowiedzieć na wszystkie pytania i nie masz problemu z przekazywaniem swojej wiedzy...


to ja widze jeden wniosek: jesteś za pewna siebie, wydaje Ci się że wszystko potrafisz, a tak nie jest. spróbuj zagłębić sie w każdy szczególik, mieć wiedzę idealną, czasem trzeba zapamiętać precyzyjnie słowo przyporządkowane do danego pojęcia, aby egzaminator to zaliczył


ja znam takie przypadki jak Ty, i w przyczyną właśnie była taka niedokładna nauka, moje koleżanki myślały że potrafią, bo wiedziały generalnie o co chodzi, i wszystko wydawało się logiczne
ale już na egzaminie widocznie nie...trzeba uczyć się dokładnie na przykład masz wykres, który się wydaje bardzo logiczny i bardzo łatwy-nie szkodzi,narysuj go sama, zanalizuj go, bo później na egzaminie polegniesz na szczególe, np na tym jakimi symbolami są zaznaczone dane na wykresie
Gdybym ja się chciała zagłębiać w każdy najmniejszy szczególik z każdej książki jakiej muszę się nauczyć to musiałabym robić wyłącznie to... Staram się być dobrze przygotowana, ale moja wiedza często opiera się na kojarzeniu, logicznemu dojściu do pewnych rzeczy i mimo to zaliczam, i to nawet dobrze, egzaminy...
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:52   #18
Czarny Wilk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Arizona, Utah, Kolorado i inne stany
Wiadomości: 238
GG do Czarny Wilk
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

W sumie ja chce się przenieść z kierunku technicznego na prawo (administracja nie wchodzi w grę), naprawdę jest tam tak ciężko?
Czarny Wilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 22:58   #19
ineczkaxD
Raczkowanie
 
Avatar ineczkaxD
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 306
GG do ineczkaxD
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Ze mną na kierunku studiuje dziewczyna z prawa (jest to jej drugi kierunek) i mówi, że nie jest tak ciężko... może sobie pozwolić na opuszczanie wykładów, kiedy u nas ma zajęcia... Jednak oczywiście nauki jest sporo, ale jak ktoś chce i się uczy to sobie poradzi...
__________________
"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość."
- Audrey Hepburn
ineczkaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-26, 23:18   #20
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
W sumie ja chce się przenieść z kierunku technicznego na prawo (administracja nie wchodzi w grę), naprawdę jest tam tak ciężko?

Tak na prawie jest bardzo ciężko.

Wykłady można olac: dostajesz to samo co w książce rzeczonego prof. czasami rozwiązuje się kazusy, ale od tego też są książki.

Rycie jest na pamięc. Najpierw ryjesz odpowiednie słownictwo, potem ryjesz całośc.

Podręczniki rzędu 600 stron nikogo nie dziwią. Nawet postępowanie administracyjne mające 1200 nikogo nie zdziwiło

I co najważniejsze: to trzeba czuc, to trzeba lubic, w tym się trzeba naprawdę odnajdywac bo inaczej nie przetrwasz 5 lat. Ja czułam, że to nie to i, że mnie to męczy już na 2 roku (na 1-wszym prawa praktycznie nie ma sama historia), ale stwierdziłam, że może, że dam sobie szansę. Zrezygnowałam miesiące temu w pierwszym semestrze 3-go roku. Wiem, że te studia wykończyłyby mnie psychicznie a dobra w swojej dziedzinie bym nie była bo to nie dla mnie.

Jak sam tutaj pisałeś jesteś leniuszek. Moim zdaniem marne więc szanse, żebyś na prawie przetrwał.
__________________
Wiek: 23 lata
Wzrost: 165 cm
Waga:
Było: 83 kg
Jest: 75,5 kg
Będzie: 58 kg
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:20   #21
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez bittersweet_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomocy! Właśnie się dowiedziałam, że nie zaliczyłam drugiego egzaminu ( z dwóch, które do tej pory pisałam........). Jestem załamana. Jestem na pierwszym roku, w sesji mam 5 egzaminów... Pierwszy który owaliłam to zerówka, ale i tak źlę się z tym czuję bo większość roku zaliczyła A teraz kolejny... Nie wiem, czy przesadzam? Najgorsze jest to, że wszyscy dookoła dostają 4 i 5, a ja znowu 2. To nie jest tak, że się nie uczę, przygotowuję się naprawdę sporo. Tym bardziej jestem zdziwiona, że nie dostałam tej głupiej 3... Wstyd mi nawet zadzwonić do rodziców Czy ja przesadzam? Potrzebuję wsparcia i trochę motywacji Odechciało już mi się studiowania POMOCY!
Mi sie wydaje ze powinnas wyluzowac i pojsc na jakies piwko. Skoro nie oblewasz, to chociaz zalej Z tego co piszesz to albo zjada Cie stres, albo uczylas sie nie tego co trzeba.
Nie wiem tylko co do tego wszystkiego maja Twoi rodzice. Moi to przez cale moje studia nie widzieli ani razu indeksu, chyba dopiero dyplom im pokazalam.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:26   #22
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
Przejdź na system dwóch ocen: zdałam, niezdałam. Od razu bedzie tobie lżej.
o! To zdanie muszę sobie gdzieś zapisać


Nie ma co się łamac egzaminem, masz jeszcze poprawkowy
Ja już teraz wiem, że nie zdam egzaminu w pierwszym terminie i od razu po pierwszym terminie będę się solidnie przygotowywać na drugi
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:28   #23
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Dziwna sprawa. Chyba najlepiej będzie jak rzeczywiście poprosisz o wgląd do pracy. Może zaszła jakaś pomyłka i podano Ci wynik innej osoby. Skoro napisałaś to samo co koleżanka (swoją drogą skąd taka pewność?) to raczej nie jest możliwa taka rozbieżność w ocenie. Rozumiem ona 5 Ty 4, nawet 3,5, ale 2...
A może kiedyś podpadłaś jakoś wykładowcy? Może pisałaś zbyt ogólnikowo? Trudno znaleźć jednoznaczną odpowiedź.

A co do stwierdzenia, że powinnaś się uczyć wszystkich szczególików to uważam, że nie na każdym kierunku można sobie na to pozwolić.
Ja np studiuję filologię polską. Czytam TYGODNIOWO około 30 książek (nie mają niestety po 20str.) i gdybym miała uczyć się każdego szczegółu to nie wygrzebałabym się jeszcze z I semestru.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:31   #24
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Spoko, ja co sesję mam min. 2 poprawki... W sesji letniej nawet jeden warunek załapałam :P. Ale ten warunek to taki "wypadek przy pracy" i raczej nie wynikał z mojej niewiedzy no ale... Sądzę, że dasz sobie radę, nie załamuj się! Teraz miałam egzamin i 4 osoby ode mnie z grupy nie zaliczyły, w tym ja niestety... Ale za to innego kolokwium zaliczeniowego, którego pół grupy nie zaliczyło ja zaliczyłam! I widzisz - raz na wozie, raz pod wozem. Nie ma co się załamywać, tylko trzeba działać. Nauczysz się na poprawkę .

A co do terminu zerowego to u mnie właśnie w ostatniej sesji letniej był egzamin zerowy z pewnego przedmiotu, który wydawał się trudny, ale bardzo dużo osób go mimo wszystko zaliczyło, no ale oczywiście nie ja :P. Ludzie pozaliczali na 3 (w większości), w porywach na 3,5. A ja poszłam sobie na I termin i zaliczyłam ten egzamin 4... I w indeksie zamiast jakiejś marnej trójczyny w I terminie mam wpisaną 4! I kto na tym lepiej wyszedł? :P
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:34   #25
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 558
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez andzia1989r Pokaż wiadomość
Tak na prawie jest bardzo ciężko.

Wykłady można olac: dostajesz to samo co w książce rzeczonego prof. czasami rozwiązuje się kazusy, ale od tego też są książki.

Rycie jest na pamięc. Najpierw ryjesz odpowiednie słownictwo, potem ryjesz całośc.

Podręczniki rzędu 600 stron nikogo nie dziwią. Nawet postępowanie administracyjne mające 1200 nikogo nie zdziwiło

Ja wlasnie skonczylam sie uczyc na dzisiejszy przedtermin z prawa karnego wykonawczego .
Czytajac to, co napisalas nie sposob sie z Toba niezgodzic.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:35   #26
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez ineczkaxD Pokaż wiadomość
Gdybym ja się chciała zagłębiać w każdy najmniejszy szczególik z każdej książki jakiej muszę się nauczyć to musiałabym robić wyłącznie to... Staram się być dobrze przygotowana, ale moja wiedza często opiera się na kojarzeniu, logicznemu dojściu do pewnych rzeczy i mimo to zaliczam, i to nawet dobrze, egzaminy...

no w sumie racja..ja mówię co się sprawdza na moim kierunku

tylko że ja przez całe studia nie przeczytałam ani jednej książki, u mnie można a nawet trzeba się wszytskiego nauczyć dokładnie, inna sprawa że ja mam same 5 a więc uczę się może już przesadnie.

w każdym bądź razie koleżanki z roku poległy na niedokładności i takim tylko kojarzeniu faktów, i za dużej pewności siebie
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:37   #27
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 558
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
W sumie ja chce się przenieść z kierunku technicznego na prawo (administracja nie wchodzi w grę), naprawdę jest tam tak ciężko?
Czytajac Twoje posty odnosze wrazenie, ze mozesz miec problem. Nie pisze tego zlosliwie, po prostu tak uwazam.
Musisz jednak pamietac, ze sa wydzialy prawa latwiejsze i sa wydzialy trudniejsze. Jesli celujesz np w Rzeszow, Opole, Torun czy Szczecin to moze jakos to bedzie.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:39   #28
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Cytat:
Napisane przez Czarny Wilk Pokaż wiadomość
W sumie ja chce się przenieść z kierunku technicznego na prawo (administracja nie wchodzi w grę), naprawdę jest tam tak ciężko?
No nie wiem... Ja jestem na kierunku technicznym i gdyby mnie teraz rzucili na JAKIKOLWIEK kierunek humanistyczny chyba bym umarła, nienawidzę ryć na pamięć i z tego, co wiem większość ścisłowców też nie jest zwolennikiem "uczenia się wierszyków", więc owszem... Może być ciężko, tym bardziej, że jest mnóstwo materiału na takich studiach.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:40   #29
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

jak na prawdę jestes pewna swojej wiedzy to idź na konsultacje dowiedzieć się co miałaś źle. jak źle ci sprawdzili pracę to zmienią ci ocenę, a jak nie to przynajmniej będziesz wiedziała co powinnaś napisać żeby zaliczyć - na przyszłość.
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-26, 23:45   #30
paczek1990
Wtajemniczenie
 
Avatar paczek1990
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: okolice Katowic
Wiadomości: 2 796
Dot.: Nie radzę sobie na studiach :(

Nie łam się. Czasem jest tak, ze po prostu jakaś cześć studentów musi nie zdać i tyle oczywiście nikt o tym głośno na uczelni nie mówi-ale takie realia.
Wie po mnie i sowich znajomych. Latem oblałam egzamin na który byłam wykuta niemiłosiernie. Kolega zdał-choć nie umiał nic i bąknął 2 słowa...
Także uspokój sie, i ucz do kolejnych egzaminów
paczek1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.