Roczek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-27, 20:24   #1
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Smile

Roczek


A tak sobie poplotkować chcę

Dziecko kończy rok - i co? Robiłyście/planujecie imprezę? Jeśli tak, to jaką - dom, knajpka, obiad czy bez obiadu? Kto był/będzie? Jakie prezenty?

No i tak dalej
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 20:38   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Roczek

Impreza w domu,co roku robimy urodziny młodej w domu.
Goście -rodzina najbliższa ,dziadkowie i rodzeństwo moje i TŻ
Zapraszaliśmy na kawę i tort.
I tyle
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 20:51   #3
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Roczek

Nie planuję imprezy, tym bardziej restauracji, zamawiania fotografa itp. Będzie tort i jakiś upominek, zaprosimy pewnie dziadków albo spedzimy ten czas u nich. Synkowi to naprawdę nie zrobi różnicy.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 21:01   #4
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Roczek

Imprezy raczej nie planujemy- maly jest jeszcze za mlody i tak nic z tego nie bedzie rozumial/pamietal.
Jak bedzie ladna pogoda ( to koniec maja) to moze jakis piknik w parku. Albo poprostu tort i kawka w domu.
Bedzie siostra z rodzina, brat i pewnie moje przyjaciolki.
Prezent pewnie tez bedzie jakis. Jakas zabawka.
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 21:27   #5
Seona
Zakorzenienie
 
Avatar Seona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 10 537
Dot.: Roczek

Ale fajny wątek Lubię takie do poczytania

Impreza w domu, ale podzielona na 4 raty. Z tym, że tort i obiad (tort taki najzwyklejszy z serków Danio z galaretką) tylko dla dziadków a dla reszty rodziny, która przychodziła w różne dnie i o różnych porach były sałatki, ciastka, chipsy i piwo Sałatki i jakieś ciasteczka lub ciasto najczęściej sama piekę + sałatki owocowe, które są szybkie i bardzo dekoracyjne

Wyglądało to m.in. tak: https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=3238
https://wizaz.pl/kulinaria/przepis_widok.php?id=3239


Bardzo miło wspominam. Nie wyobrażam sobie przyjęć na kilkanaście osób z powodu urodzin (którychkolwiek). Cała najbliższa rodzina czyli nasi bracia i siostry ze swoimi rodzinami w jednym czasie i w jednym miejscu byli na naszym ślubie a później na chrzcie

A tak to się spotykamy grupami
- moi rodzice z moją siostrą i jej mężem,
- mój brat ze swoją żoną i dzieckiem,
- teściowie ze szwagrami i ich żonami

Zdarza się, że czasem szwagrowie przychodzą osobno i siostra z mężem też osobno

Edit: chwalę się zdjęciami
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1 wiz.jpg (69,8 KB, 62 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2 wiz.jpg (120,1 KB, 51 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4 wiz.jpg (111,7 KB, 40 załadowań)
__________________

Ślub
Pati
Lili

Edytowane przez Seona
Czas edycji: 2011-03-27 o 21:36
Seona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-27, 23:02   #6
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Roczek

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;25999564]A tak sobie poplotkować chcę

Dziecko kończy rok - i co? Robiłyście/planujecie imprezę? Jeśli tak, to jaką - dom, knajpka, obiad czy bez obiadu? Kto był/będzie? Jakie prezenty?

No i tak dalej [/QUOTE] Impreza była w domu u mnie, zaproszeni to dziadkowie i nasze (moje i męża) rodzenstwo z dziećmi. W sumie 10 osób oprócz nas. Córka całe urodziny w jednym pokoju a impreza w drugim, tak się bała. No ale, rodzina sobie pogadała raz na jakiś czas Kawa, tort i jakieś kolacyjne danie.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 07:18   #7
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Roczek

My tylko tort i zapraszamy dziaków oraz rodzenstwo w liczbie sztuk 1.
Troche mnie śmieszą te imprezy wielkie robione w knajpach, wystawne obiady itd. z powodu roczku. Bo dziecku to raczej różnicy nie robi, ono nie rozumie za bardzo....
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 08:25   #8
koralik_1982
Rozeznanie
 
Avatar koralik_1982
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 803
GG do koralik_1982
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Impreza w domu,co roku robimy urodziny młodej w domu.
Goście -rodzina najbliższa ,dziadkowie i rodzeństwo moje i TŻ
Zapraszaliśmy na kawę i tort.
I tyle

U nas też w w ten sposób odbywają się urodzinki dzieci.
koralik_1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 09:17   #9
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Roczek

U nas jeszcze chwila została do roczku, ale nie planuje wielkiej pompy, bo jak dla mnie to bez sensu. Będzie oczywiście tort itp. prezent dla małej, a z gości to tylko dziadkowie i więcej do szczęścia mojej córce jak sądzę póki co nie trzeba.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 12:34   #10
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Roczek

Moje dziecko ma dopiero 3 miesiace wiec do imprezy jeszcze duzo czasu Podejrzewam, ze roczek bedzie wygladał tak, ze zaprosimy swoich rodziców i rodzenstwo, bedzie tort i kawka i tyle. Osobiscie raz byłam na takiej imprezie, a w zasadzie dwa podejscia do jednego jubilata. Pierwsza impreza w dniu urodzin i był tort i kawa i prezenty i sto lat. Drugie podejscie impreza w weekend z wyzerka i alkoholem. Troche za duzo jak dla mnie.

A mam pytanie, czy u was praktykuje sie to wybieranie przez dzieci przedmiotów, które symbolizuja czym beda sie zajmowac w przyszłosci? Tzn rózanieec, pieniadze i co tam jeszcze? Bo mi sie to wydaje strasznie głupie.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 14:29   #11
AnQś
Zadomowienie
 
Avatar AnQś
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 109
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
A mam pytanie, czy u was praktykuje sie to wybieranie przez dzieci przedmiotów, które symbolizuja czym beda sie zajmowac w przyszłosci? Tzn rózanieec, pieniadze i co tam jeszcze? Bo mi sie to wydaje strasznie głupie.
Mi się to wydaje dośc zabawne. Wiadomo,że to tylko zabawa, ale taki "folklor" ubarwia troszkę życie
Tylko właśnie co się wybiera dziewczyny?
Moja Mała kończy rok w czerwcu, będzie kawka, tort, dziadkowie i ciocia
__________________
Kiedy podchodzę do dziecka, wzbudza ono we mnie dwa rodzaje uczuć: czułość wobec tego, kim jest i szacunek dla tego, kim może się stać.
Maryniu
Niania Ogg zwykle kładła się spać wcześnie. W końcu miała już swoje lata. Czasami szła do łóżka nawet o szóstej rano.
AnQś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-28, 14:34   #12
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Roczek

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;25999564]A tak sobie poplotkować chcę

Dziecko kończy rok - i co? Robiłyście/planujecie imprezę? Jeśli tak, to jaką - dom, knajpka, obiad czy bez obiadu? Kto był/będzie? Jakie prezenty?

No i tak dalej [/QUOTE]

A to jeszcze zależy czy rodzina (czyli goście) na miejscu czy musi dojechać.
Bo co z tego, że u nas na roczku byli tylko dziadkowie i ciocia z rodziną, jeśli tylko jedni dziadkowie mieszkali na miejscu
A tych przyjezdnych to trzeba raczej nakarmić a nie dać tylko tort i kawę na cały dzień
Tak więc u nas był obiad w knajpie, potem w domu ciasto i kawa.
Prezenty były raczej symboliczne lub pamiątkowe.

Co do tych wyborów życiowych dziecka, to u mnie nie ma takiego zwyczaju, albo ja o nim nic nie wiem
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 14:48   #13
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Mi się to wydaje dośc zabawne. Wiadomo,że to tylko zabawa, ale taki "folklor" ubarwia troszkę życie
Tylko właśnie co się wybiera dziewczyny?
Ja sie jakos nie moge do tego przekonac. Z tego co widziałam, to kładzie sie przed dzieckiem rózaniec, pieniadze, kieliszek i ksiazke. Bez sens. Że kieliszek to co? Alkoholik
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 17:06   #14
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Roczek

Moja Ola już dawno skończyła roczek, impreza była super. Roczek robiliśmy w kameralnej knajpie, bardzo fajnie bawiliśmy się, potańczyliśmy i nie martwiłam się o nic.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 18:56   #15
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Roczek

U nas co roku impreza wygląda identycznie. Urodziny małej zaczynają się ok. 14-15, catering zapewniam ja, uwielbiam gotować więc sprawia mi przyjemność wyczarowanie czegoś fajnego. Zawsze tort jest podawany na końcu, poprzedza go 4-5 sałatek, coś drobnego na ciepło (co roku robię mini szaszłyki z zestawem dipów, udka w różnych marynatach lub coś podobnego). Goście również są ci sami, 2 babcie i 2 dziadków, brat Adama i jego dziewczyna, prababcia oraz chrzestna Mai. Wszyscy znamy się aż za dobrze, rzadko spotykamy wszyscy razem więc zawsze świetnie się bawimy przy kawie i herbacie, nigdy nie ma alkoholu, nawet wina. Kończymy około 19, żeby dać małej czas na ochłonięcie po wrażeniach, kąpiel i kolację.

Prezenty ustalane są z nami, dzięki temu nie ma nietrafionych podarków. Majka nie jest zostawiona sama sobie, rozkładamy nowe zabawki na podłodze i zawsze się z nią bawimy. To naprawdę niezła balanga.

U nas na roczek nie było żadnych zabaw w te różańce itp, wydaje mi się to idiotyczne.

Edytowane przez gosik79
Czas edycji: 2011-03-28 o 18:59
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 19:26   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
My tylko tort i zapraszamy dziaków oraz rodzenstwo w liczbie sztuk 1.
Troche mnie śmieszą te imprezy wielkie robione w knajpach, wystawne obiady itd. z powodu roczku. Bo dziecku to raczej różnicy nie robi, ono nie rozumie za bardzo....
Dla mnie też robienie imprezy w knajpie na roczek jest śmieszne. Natomiast nie lubię argumentu: bo dziecko nie rozumie. Tak można ze wszystkim powiedzieć: nie pójdę do zoo, bo za małe, nie pójdę karmić kaczek, bo za małe, nie pójdę jajek święcić, bo za małe. A dla dziecka to jakieś przeżycie jest, no i potem można na zdjęciach pokazać, poopowiadać.

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
A mam pytanie, czy u was praktykuje sie to wybieranie przez dzieci przedmiotów, które symbolizuja czym beda sie zajmowac w przyszłosci? Tzn rózanieec, pieniadze i co tam jeszcze? Bo mi sie to wydaje strasznie głupie.
Taka sama tradycja jak na Andrzejki, wesoła, klimatyczna, ot, taki zapomniany obrządek nie praktykuje się u nas, ale... w formie zabawy spróbuję, a co

Cytat:
Napisane przez AnQś Pokaż wiadomość
Mi się to wydaje dośc zabawne. Wiadomo,że to tylko zabawa, ale taki "folklor" ubarwia troszkę życie
Tylko właśnie co się wybiera dziewczyny?
Moja Mała kończy rok w czerwcu, będzie kawka, tort, dziadkowie i ciocia
Dokładnie
Różaniec, książka, pieniądz, coś do pisania, kieliszek- ale akurat to ostatnie głupie a skoro to ma być zabawa, to w sumie można różne symbole położyć, prawda?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
A to jeszcze zależy czy rodzina (czyli goście) na miejscu czy musi dojechać.
Bo co z tego, że u nas na roczku byli tylko dziadkowie i ciocia z rodziną, jeśli tylko jedni dziadkowie mieszkali na miejscu
A tych przyjezdnych to trzeba raczej nakarmić a nie dać tylko tort i kawę na cały dzień
Tak więc u nas był obiad w knajpie, potem w domu ciasto i kawa.
Prezenty były raczej symboliczne lub pamiątkowe.

Co do tych wyborów życiowych dziecka, to u mnie nie ma takiego zwyczaju, albo ja o nim nic nie wiem
Tyż racja


Cytat:
Napisane przez poissonivy Pokaż wiadomość
Moja Ola już dawno skończyła roczek, impreza była super. Roczek robiliśmy w kameralnej knajpie, bardzo fajnie bawiliśmy się, potańczyliśmy i nie martwiłam się o nic.
By się niespecjalnie martwić, planuję ciacho/tort, kawę, napoje, winko jakieś dla pełnoletnich albo = gdyby pogoda była ciepła, słoneczna - na działce teściów grill (to samo miasto, pieszo można dojść, spacerkiem), i w sumie tę drugą opcję bym wolała, bo... odpada kwestia ubrania się no i jakoś tak luźniej jest psychicznie U nas ludzi sporo, bo rodzina małża liczna (rodzice + 3 jego rodzeństwa mężatego/żonatego), moja mama z bratem ciocią (razem mieszkają) no i chrzestna. I z nami wychodzi 14 osób. ALe wszyscy w jednym mieście, więc zrobienie krótkiej imprezy nie jest problemem. A dla córy im więcej ludzi, tym zabawniej towarzyska szalenie, nie ma potem problemów z zaśnięciem.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-28, 21:02   #17
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: Roczek

torcik z cukierni, świeczka, zielony kubuś, 100 lat
bez gości, babć i prezentów
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 05:28   #18
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Roczek

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;26023244]torcik z cukierni, świeczka, zielony kubuś, 100 lat
bez gości, babć i prezentów[/QUOTE]

U mnie by się babcie obraziły
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-29, 07:22   #19
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Moje dziecko ma dopiero 3 miesiace wiec do imprezy jeszcze duzo czasu Podejrzewam, ze roczek bedzie wygladał tak, ze zaprosimy swoich rodziców i rodzenstwo, bedzie tort i kawka i tyle. Osobiscie raz byłam na takiej imprezie, a w zasadzie dwa podejscia do jednego jubilata. Pierwsza impreza w dniu urodzin i był tort i kawa i prezenty i sto lat. Drugie podejscie impreza w weekend z wyzerka i alkoholem. Troche za duzo jak dla mnie.

A mam pytanie, czy u was praktykuje sie to wybieranie przez dzieci przedmiotów, które symbolizuja czym beda sie zajmowac w przyszłosci? Tzn rózanieec, pieniadze i co tam jeszcze? Bo mi sie to wydaje strasznie głupie.
To jakas sredniowieczna ludowość, w katolskim kraju ludzie wierzą w takie bzdety, w dodatku chyba wg katolickiej mitologii wiara w zabobony jest grzechem? Ja jestem bardzo oburzona, kiedy ludzie ochrzczeni - czyli katolicy, którzy teoretycznie powinni się trzymać jakichstam zasad , stosuja je wybiórczo, wg własnych widzimisię. Ale to tak na marginesie.

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez mamz Pokaż wiadomość
U mnie by się babcie obraziły
Są też plusy tego obrażania babć Ja bym np. chciała, aby moja tesciowa sie obraziła. Staram się dłuższy czas, ale nie da rady...

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;26019992]Dla mnie też robienie imprezy w knajpie na roczek jest śmieszne. Natomiast nie lubię argumentu: bo dziecko nie rozumie. Tak można ze wszystkim powiedzieć: nie pójdę do zoo, bo za małe, nie pójdę karmić kaczek, bo za małe, nie pójdę jajek święcić, bo za małe. A dla dziecka to jakieś przeżycie jest, no i potem można na zdjęciach pokazać, poopowiadać.



Taka sama tradycja jak na Andrzejki, wesoła, klimatyczna, ot, taki zapomniany obrządek nie praktykuje się u nas, ale... w formie zabawy spróbuję, a co



Dokładnie
Różaniec, książka, pieniądz, coś do pisania, kieliszek- ale akurat to ostatnie głupie a skoro to ma być zabawa, to w sumie można różne symbole położyć, prawda?



Tyż racja




By się niespecjalnie martwić, planuję ciacho/tort, kawę, napoje, winko jakieś dla pełnoletnich albo = gdyby pogoda była ciepła, słoneczna - na działce teściów grill (to samo miasto, pieszo można dojść, spacerkiem), i w sumie tę drugą opcję bym wolała, bo... odpada kwestia ubrania się no i jakoś tak luźniej jest psychicznie U nas ludzi sporo, bo rodzina małża liczna (rodzice + 3 jego rodzeństwa mężatego/żonatego), moja mama z bratem ciocią (razem mieszkają) no i chrzestna. I z nami wychodzi 14 osób. ALe wszyscy w jednym mieście, więc zrobienie krótkiej imprezy nie jest problemem. A dla córy im więcej ludzi, tym zabawniej towarzyska szalenie, nie ma potem problemów z zaśnięciem.[/QUOTE]

Ale przeciez karmienie kaczek, chodzenie do zoo (btw, nie chodzę do zoo, bo jestem im przeciwna) to są atrackje dla dzieci - są tam zwierzątka i czegoś sie tam uczy. No i cośtam po swojemu jednak zrozumie, ma to jakis aspekt naukowy jednak. A na urodzinach? Popatryz na geby i tyle.
A chodziło mi bardziej o to, ze taka imperza z pompą - i mam na myśli wszelkie urodziny, chrzciny i inne sroiny - jest bardziej dla rodziców,a nie dla dziecka.

Edytowane przez Jaatkaa85
Czas edycji: 2011-03-29 o 07:34
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-29, 08:17   #20
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Roczek

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;25999564]A tak sobie poplotkować chcę

Dziecko kończy rok - i co? Robiłyście/planujecie imprezę? Jeśli tak, to jaką - dom, knajpka, obiad czy bez obiadu? Kto był/będzie? Jakie prezenty?

No i tak dalej [/QUOTE]

Jak to już? Kiedy to zleciało? Przecie no dopiero co rodziła...
Ani się obejrzę, a tu Twojej małej 18-stka wizazowa stuknie, a my to będziemy już wtedy miały pewnie z pierdyliard postów.

W przypadku mojej chrześnicy, byli rodzice i chrzestni z towarzyszami plus chyba jedna babcia.
Integralną częścią imprezy wyciąganie tych młotków, różańców, kieliszków, pieniędzy, czy co tam jeszcze dziecku się podsuwa. Generalnie nie wypowiadam się na temat zasadności i nie jestem zwolennikiem radykalnych poglądów, bo zabobon, bo bzdet, bo coś tam... Nie to nie i już. Chcesz to rób, nie chcesz nie rób. Chcesz to grzesz, nie chcesz... to i tak pewnie zgrzeszysz. Zabawę jako taką traktuję z przymrożeniem oka i swoim dzieciom także zrobię, a co!
Jeżeli chodzi o prezenty, to ja zawsze kupuję drobiazg plus koperta, ale dla mnie jest to po prostu wygodniejsze rozwiązanie.
Impreza w domu - jedzenie plus w moim przypadku nocleg, ponieważ dzieli nas 500km.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 10:45   #21
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Roczek

A czy to prawda, ze na roczek niektórzy przebijają dziewczynkom uszy?
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 15:41   #22
mamz
Zadomowienie
 
Avatar mamz
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 251
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
A czy to prawda, ze na roczek niektórzy przebijają dziewczynkom uszy?
Hm...tego nie słyszałam, ale przyznam, że ja bym się mojej córce nie odważyła przebić tak wcześnie.
mamz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 23:03   #23
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Roczek

Na razie to mamy za pasem dopiero 1/2 świeczki ale w planach jest jakaś impreza. Ponieważ urodziny małej, moja rocznica ślubu i urodziny mojej teściowej wypadają w odstępie kilku dni to chyba zrobimy sobie u teściów ognicho co do gości to w planach są dziadkowie małej i nasze rodzeństwo i tyle. Nie widzę sensu i nie czuję potrzeby robienia jakiejś imprezy w restauracji itd. Ja sama swoje urodziny do tej pory obchodziłam 3 razy - 18, 21, i 28 i jakoś żyję
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 23:18   #24
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
A czy to prawda, ze na roczek niektórzy przebijają dziewczynkom uszy?
Niektórzy przebijają na półroczek, mają czerwone kokardki przypięte do wózka i twierdzą, że nie będą wprowadzały diety eliminacyjnej dla swojego dziecka bo od tego będą miały alergię w większym stopniu. Moja sąsiadka na przykład. Młoda miała już 2 razy naderwane ucho a alergia rozwinęła się tak, że dzieciak je trzy dosłownie rzeczy na krzyż, kokardka też nie pomogła. Taka dygresja.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 06:36   #25
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
A czy to prawda, ze na roczek niektórzy przebijają dziewczynkom uszy?
W ogóle nie mogę pojąć jaki w tym sens...
Żeby bobas ładnie wyglądał, czy co?

Przy okazji... czy dzieciak nie może mieć wyboru, że na przykład chce mieć te uszy przebite?
A nuż nie zechce...
Według mnie można to zrobić później...
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 07:45   #26
Jaatkaa85
Zadomowienie
 
Avatar Jaatkaa85
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Prosto z serca;)
Wiadomości: 1 614
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez cbc6429be45513368b51b71e3 40d921ce6d338a3 Pokaż wiadomość
W ogóle nie mogę pojąć jaki w tym sens...
Żeby bobas ładnie wyglądał, czy co?

Przy okazji... czy dzieciak nie może mieć wyboru, że na przykład chce mieć te uszy przebite?
A nuż nie zechce...
Według mnie można to zrobić później...

No włąsnie. Ja pamiętam, ze jako 6-cio latka chciałam mieć strasznie uszy przebite, mama w koncu sie zgodziła. I była straszna lipa - ciagle zaczepiałam o cos kolczykami. To nie wyobrazam sobie, co taki mały brzdac musi przeżywać.
Nie wiem, szczerze mówiac, co łądnego w roczniaku, który ma kolczyki w uszach. Stary malenki.
Jaatkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:36   #27
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez Jaatkaa85 Pokaż wiadomość
No włąsnie. Ja pamiętam, ze jako 6-cio latka chciałam mieć strasznie uszy przebite, mama w koncu sie zgodziła. I była straszna lipa - ciagle zaczepiałam o cos kolczykami. To nie wyobrazam sobie, co taki mały brzdac musi przeżywać.
Nie wiem, szczerze mówiac, co łądnego w roczniaku, który ma kolczyki w uszach. Stary malenki.
Mam takie samo zdanie. Biżuteria jest dla dorosłych, nie dla dzieci.

Co do uszu to mnie mama przebiła je (zabrała do zakładu) trochę "na pociechę" w wieku ok. 6 lat. Miałam problem z włosami i pamiętam, że za to, że zgodziłam się obciąć je na chłopczyka dostałam lalkę, ale potem i tak każdy do mnie mówił "chłopczyku" i mama trochę na pociechę zgodziła się na kolczyki Nigdy sobie nic nie zrobiłam, ale 6 lat to nie roczek... a swojej córce to może przebiję jak będzie chciała, w każdym razie na pewno jak będzie większa.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:38   #28
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Roczek

Czasem dziewczynki małe wyglądają jak chłopcy i chyba dlatego mamy (tak myslę) decydują się na kolczyki. Żeby już ludzie przestali pytać: a to chłopczyk czy dziewczynka?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 08:40   #29
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Roczek

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Czasem dziewczynki małe wyglądają jak chłopcy i chyba dlatego mamy (tak myslę) decydują się na kolczyki. Żeby już ludzie przestali pytać: a to chłopczyk czy dziewczynka?
No ze mną tak było

Ale jak patrzę na zdjęcia to faktycznie wyglądałam jak chłopczyk, miałam taki biały komplecik jeansowy (full wypas na tamte czasy) spodnie + katanka i takie króciutkie włoski - wypisz, wymaluj mały chłopiec

Zresztą mnie irytuje to pytanie, które zresztą często słyszę. Ja tam żyję w przekonaniu, że po mojej córeczce widać, że to dziewczynka
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-05, 09:05   #30
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Roczek

My mieliśmy roczek tydzień temu.
Ponieważ mam maleńkie mieszkanie, musiałam ograniczyć liczbę gości- przyjechali dziadkowie, prababcia, mój brat i siostra z dziećmi. W sumie było nas 10 osób. Całą imprezę z tortem, kawą itd. zrobiłam w domu, tylko na obiad poszliśmy w ramach spaceru do restauracji, gdzie wcześniej zarezerwowałam duży stolik. Panie przygotowały nam bardzo fajne miejsce i zrobiły kącik na wózek i dla malucha.
W domu mieliśmy też przygotowane przekąski, także podróżni dostali jeszcze prowiant na drogę (wszyscy goście przejechali na urodziny 200 km)
Zwyczaj z wyborami życiowymi i u nas jest- Jerzyk wybrał książkę

Starszemu synkowi urodziny robimy w sumie 3 razy- najpierw u teściowej, potem u moich rodziców, a na końcu jeszcze dla jego kolegów i koleżanek. Akurat urodziny ma 2 stycznia, więc przed Nowym Rokiem zwykle jesteśmy jeszcze u rodziców, więc rodzina organizuje mu urodziny w okresie świątecznym, a dla dzieci wynajmujemy salę zabaw. W tym roku wyjątkowo zamiast imprezy dla dzieci zrobiliśmy rodzinną wycieczkę do Warszawy, głównie do Centrum Nauki Kopernik

Edytowane przez Impersona
Czas edycji: 2011-04-05 o 09:08
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:40.