Balet dla dorosłych - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-10, 16:31   #1
stokrotka555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 34

Balet dla dorosłych


Ostatnio zainteresował mnie balet dla dorosłych, czy któraś z Was uczęszcza na takie zajęcia?
stokrotka555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 22:15   #2
nellcia1993
Raczkowanie
 
Avatar nellcia1993
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 34
Dot.: Balet dla dorosłych

czytałam o tym w urodzie. chętnie bym się zapisała. koszt 27zł/h
__________________
"It's okay not to be okay"-Jessie J
nellcia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-12, 14:30   #3
stokrotka555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 34
Dot.: Balet dla dorosłych

ja tez bym sie chetnie zapisala ale nie wiem jak to rzeczywiscie wyglada, czy mozna tam isc zupelnie bez przygotowania kiedy o tym czytalas?
stokrotka555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 09:11   #4
nellcia1993
Raczkowanie
 
Avatar nellcia1993
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 34
Dot.: Balet dla dorosłych

To jest majowy numer.Może zacytuję

,,Na zajęciach poznasz podstawy techniki tańca klasycznego,czyli prawidłową postawę,pozycje nóg oraz rąk oraz podst.terminy baletowe.(..)Czas ok.1,5h z czego ostatnie min.przeznaczone są na stretching z elementami jogi-po intensywnej lekcji odpręża i relaksuje ciało . Zajęcia oferuje Studio Taneczno-Aktorskie Hanny Kamińskiej na ul.Moliera 2/4 i na ul.Twardej 42 w Warszawie,cena jednych zajęć 27zł,-''
__________________
"It's okay not to be okay"-Jessie J
nellcia1993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-27, 19:13   #5
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: Balet dla dorosłych

Może uda mi się uzyskać jakieś info
Otóż w moim mieście otworzyli klasę baletową dla dorosłych i jestem, że tak powiem zainteresowana, tym bardziej, że mój luby ma teraz taką pracę, że często go nie ma w domu i trochę zaczynam się nudzić

A więc czy ktoś chodził na takie zajęcia i czy bez jakiegokolwiek przygotowania jest możliwe by coś z tego wyszło sensownego? Wiadomo primabaleriną już nie zostanę ale chciałabym odczuwać z tego jakąś satysfakcję Jakie są Wasze wrażenia?
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 14:14   #6
ysia
Zadomowienie
 
Avatar ysia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Balet dla dorosłych

puchaczmalinowy a w jakim mieście? Trenowałam kiedyś balet we Wrocławiu więc jestem ciekawa czy w moich rejonach

Jak najbardziej tak , ja sama zaczynałam w wieku 20lat i widzę efekty i postępy , na tą chwile (po 1,5roku) cwiczę na pointach i jestem w stanie zatańczyć proste układy. Balet pięknie wysmukla ciało , poprawia rozciągnięcie i samopoczucie. Polecam!
ysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-24, 15:31   #7
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: Balet dla dorosłych

Cytat:
Napisane przez ysia Pokaż wiadomość
puchaczmalinowy a w jakim mieście? Trenowałam kiedyś balet we Wrocławiu więc jestem ciekawa czy w moich rejonach

Jak najbardziej tak , ja sama zaczynałam w wieku 20lat i widzę efekty i postępy , na tą chwile (po 1,5roku) cwiczę na pointach i jestem w stanie zatańczyć proste układy. Balet pięknie wysmukla ciało , poprawia rozciągnięcie i samopoczucie. Polecam!
W Legnicy ale już chyba zapisy się skończyły a ja w końcu się nie zdecydowałam Tak sobie myślę, że mogłam spróbować ale znalazłam sobie wymówkę, że jestem przed ślubem a po nowym roku nie będę miała czasu bo wszystko ruszy z kopyta a szkoda coś zaczynać i w połowie rzucać ze względu na brak czasu (przy optymistycznej wersji, że wytrwałabym do tego czasu!). Więc tak sobie postanowiłam, że w przyszłym roku jako młoda mężatka dopnę swego i się zapiszę

Ale opowiadaj jak było na początku (ja zacznę jako 26 latka hehe) i czy coś wcześniej ćwiczyłaś, tańczyłaś?
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-25, 07:42   #8
ysia
Zadomowienie
 
Avatar ysia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Balet dla dorosłych

Początki w balecie są ciężkie ale nie z powodu ciała a bardziej z powodu "głowy" - wszystko wydaje się trudne , skomplikowane i jak to mówi mój profesor "dom wariatów". Ja na początku nie wiedziałam nawet która noga jest prawa. Ja zaczynałam nie umiałam nic, nawet dotknąć podłogi na prostych nogach, teraz mam wszystkie trzy szpagaty. Wszystko można tylko ciężką pracą i chęciami.

Na pointach - bo wiem że to marzenie każdego amatora baletu (moje zresztą też) zaczęłam próbować stawać po 3miesiącach od pierwszych zajęć i wcale nie jest tak strasznie. Po roku nawet załapałam się do spektaklu wystawianego przez szkołę w której się uczyłam , właśnie na pointach.

Wiekiem w ogóle się nie przejmuj !W balecie krąży wiele mitów na temat wieku które często nie mają nic wspólnego z prawdą. U mnie w grupie były żony , mamy , babcie (!) które często zawstydzały nastolatki. Dziewczyny były w bardzo różnym wieku i czasem te które zaczynały w wieku 30-40lat były lepsze niż te 15-16letnie.

Balet jest świetny dla ciała , wydłuża mięśnie , wysmukla, rozciąga i wzmacnia. Ja od kiedy ćwiczę pierwszy raz w życiu mam płaski brzuch!

Z doświadczenia na prawdę polecam bo to piękny i niezwykle owocny sposób spędzania czasu.

PS . Jeśli chcesz , mogę wysłać Ci prywatnie parę zdjęć efektów , które mi się udało osiągnąć , zawsze to jakaś motywacja
__________________
blog http://whitepointeshoes.blogspot .com Boyfriend Jeans

Profil FB
https://www.facebook.com/whitepointeshoes
ysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 08:05   #9
dianna91
Raczkowanie
 
Avatar dianna91
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Krosno / Kraków
Wiadomości: 60
Dot.: Balet dla dorosłych

zawsze chciałam wziac jakies lekcje baletu ale myslalam ze podstawy prowadzi sie jedynie dla dzieci, moze wkoncu sie zapisze!
__________________
~~dianna
dianna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 11:18   #10
ysia
Zadomowienie
 
Avatar ysia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Balet dla dorosłych

Dodatkowo w wielu szkołach tańca czy klubach fitness prowadzone są zajęcia z rozciągania (stretching) - można to potraktować jako wstęp do regularnych zajęć z baletu. Polecam też książki "Podstawy tańca klasycznego" (raczej w pdf niż w wersji drukowanej). Tam są dokładnie opisane wszystkie pozycje i łatwiej sobie to wyobrazić.
__________________
blog http://whitepointeshoes.blogspot .com Boyfriend Jeans

Profil FB
https://www.facebook.com/whitepointeshoes
ysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-25, 16:22   #11
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: Balet dla dorosłych

Oj, ysia tak ładnie o tym piszesz, że mam jeszcze większe wyrzuty, że się nie zapisałam w tym roku!
Rozmyślając na temat tych zajęć właśnie wyobrażałam sobie, że najtrudniej będzie się po prostu nie poddać No i nie spodziewałam się, że takie są efekty fizyczne np ten płaski brzuszek, o którym piszesz No i faktycznie te pointy, eh...
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 07:19   #12
ysia
Zadomowienie
 
Avatar ysia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Balet dla dorosłych

A nie możesz się jeszcze dopisać do grupy? u mnie była taka możliwość , grupa zaczynała od września a ja dopisałam się pod koniec grudnia
__________________
blog http://whitepointeshoes.blogspot .com Boyfriend Jeans

Profil FB
https://www.facebook.com/whitepointeshoes
ysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 15:49   #13
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: Balet dla dorosłych

Ja chodziłam przez miesiąc, chciałam poćwiczyć technikę potrzebną mi do innego tańca. Niestety, musiałam zrezygnować, bo ryło mi to strasznie kolano - mam uszkodzone, a tam było sporo zgięć pod najgorszym dla mnie kątem i w efekcie miałam po godzinie zajęć kolano spuchnięte i obolałe Żałowałam, bo same zajęcia świetne - piękna muzyka i solidne rozciąganie ciała oraz praca, jakiej nie ma w niczym poza tańcem Jeśli ktoś ma zdrowe kolana, to nie wahać się, tylko zapisywać!
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-26, 17:03   #14
puchaczmalinowy
Rozeznanie
 
Avatar puchaczmalinowy
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 501
Dot.: Balet dla dorosłych

Cytat:
Napisane przez ysia Pokaż wiadomość
A nie możesz się jeszcze dopisać do grupy? u mnie była taka możliwość , grupa zaczynała od września a ja dopisałam się pod koniec grudnia
Jestem taka dziwna, że nie wiem, czy zniosłabym bycie "w tyle" w grupie:/ Taki typ ze mnie Ale tak na poważnie to stawiam sobie to za cel przyszłego roku i tyle! I nie będzie już odwołania!
__________________
28.06.2014 żona swego męża

You made me feel like a million bucks
You do… I was made for you

"Na zawsze" składa się z wielu "teraz".
puchaczmalinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 09:00   #15
ysia
Zadomowienie
 
Avatar ysia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Balet dla dorosłych

To trzymam kciuki i zdawaj relacje jak Ci się tam podoba! W razie czego służę radą na tyle na ile będę umiała pomóc
__________________
blog http://whitepointeshoes.blogspot .com Boyfriend Jeans

Profil FB
https://www.facebook.com/whitepointeshoes
ysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 07:55   #16
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Balet dla dorosłych

Miałam założyć taki wątek, a tu proszę już taki wątek jest.
Ja na początku października byłam na dniach otwartych baletu dla dorosłych (jednorazowe zajęcia) i spodobało mi się na tyle, że zapisałam się na zajęcia od 5 listopada, ale 10 minut od mojego domu (tamto miejsce było niestety za daleko). Łamię chyba wszystkie zasady tego jak powinna wyglądać baletnica, ale jakoś się tym nie przejmuję. Mam póki co wrażenie, że jest mi ciut łatwiej, bo od ponad roku chodzę na jogę i wiem, o co chodzi kiedy nauczyciel mówi wciągnąć dno miednicy. Dla reszty to oznacza wciągnąć brzuch, a ja wiem, że nie o to chodzi. Zobaczymy jak to dalej będzie.
P.S. Aczkolwiek nie nadążam czasami za szybkimi zmianami pozycji nóg.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2013-11-09 o 08:00
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 09:59   #17
OrangeBlossom
Raczkowanie
 
Avatar OrangeBlossom
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 117
Dot.: Balet dla dorosłych

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Miałam założyć taki wątek, a tu proszę już taki wątek jest.
Ja na początku października byłam na dniach otwartych baletu dla dorosłych (jednorazowe zajęcia) i spodobało mi się na tyle, że zapisałam się na zajęcia od 5 listopada, ale 10 minut od mojego domu (tamto miejsce było niestety za daleko). Łamię chyba wszystkie zasady tego jak powinna wyglądać baletnica, ale jakoś się tym nie przejmuję. Mam póki co wrażenie, że jest mi ciut łatwiej, bo od ponad roku chodzę na jogę i wiem, o co chodzi kiedy nauczyciel mówi wciągnąć dno miednicy. Dla reszty to oznacza wciągnąć brzuch, a ja wiem, że nie o to chodzi. Zobaczymy jak to dalej będzie.
P.S. Aczkolwiek nie nadążam czasami za szybkimi zmianami pozycji nóg.
a gdzie chodzisz? ja też zastanawiam się nad tymi zajęciami
OrangeBlossom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 10:07   #18
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Balet dla dorosłych

Cytat:
Napisane przez OrangeBlossom Pokaż wiadomość
a gdzie chodzisz? ja też zastanawiam się nad tymi zajęciami
Chodzę do akademii ruchu na ruskiej.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 13:12   #19
stokrotka555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 34
Dot.: Balet dla dorosłych

O, jak fajnie,że ktoś się tutaj wypowiadał
Minęły 4 lata a ja się na balet nie zapisałam, ale od tego roku mieszkam w Poznaniu i chcę tutaj sobie czegoś poszukać, bo balet to takie niespełnione marzenie a wiem,że miałabym z tego niezłą satysfakcje, gdybym coś tam umiała zatańczyć
Może ktoś jeszcze się wypowie?
stokrotka555 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-07, 18:07   #20
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Balet dla dorosłych

Ja uważam,że balet dla dorosłych ma sens tylko wówczas,gdy takie zajęcia traktuje się jako uzupełnienie technik tanecznych,np.tańca klasycznego,tańca brzucha

Moja córka chodziła na zajęcia baletowe dla dzieci w Legnicy i pan od baletu próbował mnie namówic na zajęcia dla dorosłych,ale jak wyobraziłam sobie siebie (byłą kulturystkę i fitnesskę) na balecie,to ryknęłam śmiechem
I nawet pomimo tego,że swego czasu dosyć intensywnie ćwiczyłam bellydance,to i tak nie widziałam siebie w balecie.Czułabym się jak słoń w składzie porcelany
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-31, 18:46   #21
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Balet dla dorosłych

Mnie się marzą zajęcia z tańca klasycznego dla dorosłych ale niestety nie ma takich w moim mieście. Może macie jakies pomysły co cwiczyc samemu w zamian? Widziałam sporo filmików o tej tematyce na YouTube i przerobiłam samodzielnie kilka lekcji ale mam wątpliwości czy bez nauczyciela to dobry pomysł.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 21:32   #22
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Balet dla dorosłych

A jednak znalazłam szkołę tańca, która takie zajęcia oferuje. Jestem po pierwszej lekcji. Nie powiem, że było lekko, łatwo i przyjemnie ale spodobało mi się na tyle, że nie mogę się doczekac następnego razu. Tylko, że teraz muszę nadrobic cały materiał bo grupa, do której trafiłam cwiczy od roku...
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 13:14   #23
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Balet dla dorosłych

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Ja uważam,że balet dla dorosłych ma sens tylko wówczas,gdy takie zajęcia traktuje się jako uzupełnienie technik tanecznych,np.tańca klasycznego,tańca brzucha

Moja córka chodziła na zajęcia baletowe dla dzieci w Legnicy i pan od baletu próbował mnie namówic na zajęcia dla dorosłych,ale jak wyobraziłam sobie siebie (byłą kulturystkę i fitnesskę) na balecie,to ryknęłam śmiechem
I nawet pomimo tego,że swego czasu dosyć intensywnie ćwiczyłam bellydance,to i tak nie widziałam siebie w balecie.Czułabym się jak słoń w składzie porcelany
Balet można traktować nie tylko w kategoriach tańca - ale świetnych ćwiczeń stabilizujących. Mam koleżankę z poważną kontuzją, która w dzieciństwie trochę baletu liznęła. Okazuje się, że ćwiczenia baletowe dały jej dużo więcej niż przeróżne inne zalecone przez fizjoterapeutę. W kategoriach tańca - cóż, kulturystką nie byłam, ale jako że mam 180 cm wzrostu i blisko 70 kilo, khe - też marna ze mnie byłaby baletnica...
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 11:30   #24
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Balet dla dorosłych

Jeżeli komuś służą ćwiczenia baletowe, to czemu nie? To kwestia indywidualnych preferencji i potrzeb
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 17:54   #25
201605221940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 3 876
Dot.: Balet dla dorosłych

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A jednak znalazłam szkołę tańca, która takie zajęcia oferuje. Jestem po pierwszej lekcji. Nie powiem, że było lekko, łatwo i przyjemnie ale spodobało mi się na tyle, że nie mogę się doczekac następnego razu. Tylko, że teraz muszę nadrobic cały materiał bo grupa, do której trafiłam cwiczy od roku...
Zazdroszczę i życzę powodzenia
Ja bardzo bym chciała, ale nawet teraz, po przeprowadzce do większego miasta, nie mogę znaleźć szkoły, która oferuje balet dla dorosłych. Tzn. była jedna szkoła, ale na stronie napisali, że grupa zamknięta, więc chyba bez szans. No, chyba że ktoś tutaj zna jakąś szkołę tańca w Białystoku, która oferuje balet dla dorosłych to bardzo proszę o namiary

Edytowane przez 201605221940
Czas edycji: 2015-09-17 o 17:56
201605221940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 20:18   #26
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Balet dla dorosłych

Dzięki. Moja nauczycielka stwierdziła, że świetnie sobie radzę jak na pierwszy raz. I że mam świetne rozwarcie co jest cechą wrodzoną. Chociaż ja uważam, że to zasługa jogi. Ale mniejsza z tym. Zajęcia były dla mnie trudne, skomplikowane i wymagające ale też dały mi mnóstwo adrenaliny i satysfakcji. Naprawdę ciężko to porównac z czymkolwiek innym.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-30, 21:43   #27
blueeyes1
Raczkowanie
 
Avatar blueeyes1
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 76
Dot.: Balet dla dorosłych

ja byłam dziś pierwszy raz na takim balecie. Było tak jak opisuje Charlotta - wymagająco, raczej trudno. Okazało się, że kilka osób tańczy już po kilka miesięcy, wiem mam co nadrabiać. Mimo to jestem zachwycona i ponoć dobrze mi idzie (nauczycielka podejrzewała mnie o jogę, ale akurat tańczyłam jako nastolatka hip hop więc kiedyś byłam mega rozciągnięta i nadal nie jest z tym najgorzej, poza tym również taniec brzucha i pilates pomogły mi - rozumiem to wciąganie miednicy i napinanie brzucha).
Największy problem mam z ramionami oraz nie nadążałam z ruchami, ale robiłam w swoim tempie. Ogólnie jestem zachwycona, tego mi brakowało męczące, ale akurat taki wysiłek jak lubię poza tym piękna muzyka, piękne ruchy, polecam każdej kobiecie...
blueeyes1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-02, 15:51   #28
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: Balet dla dorosłych

Ja tam wolę przerzucanie żelaza,które też polecam każdej kobiecie
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 13:30   #29
blueeyes1
Raczkowanie
 
Avatar blueeyes1
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 76
Dot.: Balet dla dorosłych

Aga, 2 czy 3 razy w życiu zaczynałam już przygodę z siłownią, jednak nigdy nie wytrwałam dłużej niż kilka miesięcy.. Potrzebuję towarzysza, a chętnych nie ma wiem, że to bardzo owocna forma sportu i świetna dla sylwetki, ale jednak po jakimś czasie zawsze mnie nudzi...w moim życiu cały czas przewija się taniec (hip hop, taniec brzucha, towarzyski, tango argentyńskie) i wbrew pozorom też wymaga to dużo wysiłku (mimo że tylko hip hop tańczyłam profesjonalnie, reszta to amatorsko). Osobiście jestem zafascynowana tangiem i jest to wg mnie bardzo wymagający taniec w kwestii postawy i utrzymania odpowiedniej sylwetki (za 1,5 tygodnia wracamy z narzeczonym po kilkumiesięcznej przerwie do tańca i już na samą myśl mnie wszystko boli), teraz mam nadzieję, że tak samo polubię balet i pozostanie ze mną a dłużej. uwielbiam ten rodzaj wysiłku, kiedy "tylko" stoisz i spływa po Tobie pot, pracujesz nad własnymi ograniczeniami i widzisz postępy. Ale oczywiście dla każdego coś innego jest motywujące i sprawia więcej radości
blueeyes1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 14:34   #30
Iza_bellla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 55
Dot.: Balet dla dorosłych

Cytat:
Napisane przez nellcia1993 Pokaż wiadomość
czytałam o tym w urodzie. chętnie bym się zapisała. koszt 27zł/h
Niestety ja takze potwierdzam, że koszt godziny zajęć jest bardzo drogi. Raczej trudno sobie pozwolić na regularny udział przy takiej stawce. Jednakże szkoda bo to fantastyczny taniec, rozciągający i nie tylko piękny ale także znakomicie działający na figurę.
Iza_bellla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-03 12:14:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:58.