Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-17, 09:33   #1
NiebieskaInezka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 169

Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks


Od niedawna jestem z pewnym chlopakiem.
Niegdys mieszkal on z dziewczyna przez 2 lata, ktora ma swoj maly zaklad. On raczej tez dobrze zarabia i jest zaradny, dzieki czemu stac go na zakupienie sobie mieszkania. Zdziwilo mnie ostatnio tylko jedno. Mieszkanie w ktorym niegdys mieszkal ze swoja eks jest jego wlasnoscia. Gdy zdecydowali sie rozsatc (a raczej gdy ona zdecydowala z nim zerwac), to on sie wyprowadzil. Nie zyja teraz ze soba w zgodzie, nie utrzymuja kontaktow. Ona tylko robi mu przelewem oplaty za mieszkanie.
Kiedys chcial sie jej oswiadczyc i ostatnio powiedzial mi, ze imponowala mu ona tak swoim wygladem jak i wiedza, oraz ze chce na nia przepisac to mieszkanie, bo nie wie gdzie mialaby mieszkac...

Ja tez nie mam swojego mieszkania (wynajumje sama) i jakos sobie radze mimo, ze nie mam swojego zakladu tak jak ona. Nie wiem czy chce sie zwiazac z facetem, ktory ma takie podejscie do swojej eks.

Co o tym myslicie?
Ja mam 22 lata, on 24.

Edytowane przez NiebieskaInezka
Czas edycji: 2011-05-17 o 09:35
NiebieskaInezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:43   #2
Madzialenka_21
Zadomowienie
 
Avatar Madzialenka_21
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 1 115
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Czy ja dobrze rozumiem? Twój facet jest z Tobą w związku i chce oddać mieszkanie lasce, która go zostawiła, z którą nie żyje w żadnych przyjaznych stosunkach, ale imponuje mu wiedzą i wyglądem???

O jaaa... to może dowiedz się najpierw czym Ty mu imponujesz...
Dla mnie sytuacja jest chora totalnie. Powiedziałabym mu otwarcie, że ma przepisać na nią i mieszkanie i... siebie.
__________________
Nie obiecam Ci, że będę bezbłędna, ale obiecam, że będę zawsze.


Madzialenka_21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:45   #3
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez NiebieskaInezka Pokaż wiadomość
Od niedawna jestem z pewnym chlopakiem.
Niegdys mieszkal on z dziewczyna przez 2 lata, ktora ma swoj maly zaklad. On raczej tez dobrze zarabia i jest zaradny, dzieki czemu stac go na zakupienie sobie mieszkania. Zdziwilo mnie ostatnio tylko jedno. Mieszkanie w ktorym niegdys mieszkal ze swoja eks jest jego wlasnoscia. Gdy zdecydowali sie rozsatc (a raczej gdy ona zdecydowala z nim zerwac), to on sie wyprowadzil. Nie zyja teraz ze soba w zgodzie, nie utrzymuja kontaktow. Ona tylko robi mu przelewem oplaty za mieszkanie.
Kiedys chcial sie jej oswiadczyc i ostatnio powiedzial mi, ze imponowala mu ona tak swoim wygladem jak i wiedza, oraz ze chce na nia przepisac to mieszkanie, bo nie wie gdzie mialaby mieszkac...

Ja tez nie mam swojego mieszkania (wynajumje sama) i jakos sobie radze mimo, ze nie mam swojego zakladu tak jak ona. Nie wiem czy chce sie zwiazac z facetem, ktory ma takie podejscie do swojej eks.

Co o tym myslicie?
Ja mam 22 lata, on 24.
woow ale czy to przykład wspaniałomyślności...czy głupoty?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:45   #4
NiebieskaInezka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 169
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez Madzialenka_21 Pokaż wiadomość
Czy ja dobrze rozumiem? Twój facet jest z Tobą w związku i chce oddać mieszkanie lasce, która go zostawiła, z którą nie żyje w żadnych przyjaznych stosunkach, ale imponuje mu wiedzą i wyglądem???

O jaaa... to może dowiedz się najpierw czym Ty mu imponujesz...
Dla mnie sytuacja jest chora totalnie. Powiedziałabym mu otwarcie, że ma przepisać na nią i mieszkanie i... siebie.
Dobrze rozumiesz. Gdyby ona nie zerwala to on bylby z nia nadal. Jestem z nim za krotko by prawic mu moraly, to jego mieszkanie, wiec niech robi z tym co chce, ale nie wiem czy jest sens sie w ta znajomosc w ogole glebiej angazowac.

Edytowane przez NiebieskaInezka
Czas edycji: 2011-05-17 o 09:46
NiebieskaInezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:48   #5
whitechocolateraspberry
Zadomowienie
 
Avatar whitechocolateraspberry
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 966
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Moim zdaniem chłopak nie robi nic złego. To jego mieszkanie i jego sprawa, a Ty jesteś z nim niedługo z tego co pisałaś, więc czemu miałby robić z mieszkaniem to co Ty chcesz? Jak nie odpowiada Ci jego decyzja to z nim zerwij, chociaż moim zdaniem nie zrobił nic jakiegoś szczególnie nienormalnego, może dziewczyna nie miała gdzie mieszkać, to oddał jej to mieszkanie, zresztą płaci mu więc o co chodzi, czemu miałby jej utrudniać życie i wywalać ją stamtąd?

---------- Dopisano o 10:48 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Cytat:
Napisane przez NiebieskaInezka Pokaż wiadomość
Dobrze rozumiesz. Gdyby ona nie zerwala to on bylby z nia nadal. Jestem z nim za krotko by prawic mu moraly, to jego mieszkanie, wiec niech robi z tym co chce, ale nie wiem czy jest sens sie w ta znajomosc w ogole glebiej angazowac.
Jesli uznasz, ze on dalej cos czuje do byłej to nie ma sensu, ale jak dla mnie samo oddanie mieszkania to nic takiego. Miał do tego w końcu prawo. Przecież nie zrobił tego Twoim kosztem.
__________________
Truth has no path. Truth is living, and therefore, changing. It has no resting place, no form, no organized institution, no philosophy.
whitechocolateraspberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:48   #6
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

a może źle zrozumiałaś ?? , może on chce jej sprzedać to mieszkanie ??
bo jakoś nie chce mi się wierzyć w takie bezinteresowne darowizny
__________________
...Małgośka mówią mi...


...niegrzeczny facet z dobrymi manierami...
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:53   #7
NiebieskaInezka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 169
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez whitechocolateraspberry Pokaż wiadomość
płaci mu więc o co chodzi, czemu miałby jej utrudniać życie i wywalać ją stamtąd?
Nie rozumiesz. Niech ona sobie tam mieszka ile chce, ale po co on chce jej od razu przepisywac to mieszkanie na wlasnosc? Ja szukam kogos na stale, na cale zycie, on twierdzi, ze tez. I co? Mam planowac wspolna przyszlosc i dziecko z kims kto chce za pare lat oddac obcej dziewczynie, ktora ma go gdzies, mieszkanie? :/

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Mary Louu Pokaż wiadomość
a może źle zrozumiałaś ?? , może on chce jej sprzedać to mieszkanie ??
bo jakoś nie chce mi się wierzyć w takie bezinteresowne darowizny
ja tez nie wierzylam poczatkowo, wiec zapytalam go o to drugi raz i teraz dobrze rozumiem. Ona jest z domu dziecka co prawda, ale co to ma za znaczenie, skoro ja na pomoc rodzicow tez nigdy raczej liczyc nie moglam i jakos wynajmuje mieszkanie od obcyh ludzi i zyje. Ta dziewczyna ma swoj wlasny zaklad, nikt nie kaze jej sie przeciez wyprowadzac, na wynajem pieniadze ma, wiec nie rozumiem po co on chce jej od razu to mieszkanie dawac.

---------- Dopisano o 10:53 ---------- Poprzedni post napisano o 10:50 ----------

Cytat:

Jesli uznasz, ze on dalej cos czuje do byłej to nie ma sensu, ale jak dla mnie samo oddanie mieszkania to nic takiego. Miał do tego w końcu prawo. Przecież nie zrobił tego Twoim kosztem.
On chce jej to mieszkanie oddac, za ok 2 lata, bo wtedy bedzie chyba mogl go na nia przepisac bez problemu, o ile dobrze zrozumialam. Wiem, ze tego nie robi moim kosztem, ale jesli ja z nim za te dwa lata bede i to bedzie cos powaznego to taki numer, bedzie dla mnie definitywnym koncem zwiazku. I dlatego nie wiem czy jest sens w to wchodzic na dluzej. Czy ja mam racje czy jestem jakas dziwna?
NiebieskaInezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 09:53   #8
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez NiebieskaInezka Pokaż wiadomość
ja tez nie wierzylam poczatkowo, wiec zapytalam go o to drugi raz i teraz dobrze rozumiem. Ona jest z domu dziecka co prawda, ale co to ma za znaczenie, skoro ja na pomoc rodzicow tez nigdy raczej liczyc nie moglam i jakos wynajmuje mieszkanie od obcyh ludzi i zyje. Ta dziewczyna ma swoj wlasny zaklad, nikt nie kaze jej sie przeciez wyprowadzac, na wynajem pieniadze ma, wiec nie rozumiem po co on chce jej od razu to mieszkanie dawac.
a może on się u niej jakoś zadłużył i w ten sposób chce ją spłacić ??

a może są małżeństwem ?

w sumie nic nie wiadomo , jesteś z nim krótko

dla mnie jest to dziwne , że koleś ot tak z niczego postanawia oddać to mieszkanie
__________________
...Małgośka mówią mi...


...niegrzeczny facet z dobrymi manierami...
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:54   #9
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Ale twój chłopak chce swojej ex sprzedać to mieszkanie czy oddać w darowiźnie? A może mieszkanie jest wspólne? Albo ex współfinansowała jego zakup?

Dziwne jest dla mnie zostawianie swojej własności byłej partnerce. Jestem ciekawa gdzie on teraz mieszka. Ma drugie mieszkanie, wynajmuje a może wrócił do rodziców?
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:55   #10
Kaaamilkaaaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 174
GG do Kaaamilkaaaaa
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Dziwna sytuacja. Trzeba wziąć pod uwagę, że to jego mieszkanie i jego sprawa co z nim zrobi. Ale zastanawiający jest fakt, jakim uczuciem musi darzyć swoją byłą dziewczynę... Trudno cokolwiek Ci doradzić. Powiem co ja bym osobiście zrobiła. Nie angażowałabym się bardzo póki co w ten związek, później mogło by się okazać, że ona wciąż jest ważniejsza.
Kaaamilkaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:56   #11
NiebieskaInezka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 169
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Ale twój chłopak chce swojej ex sprzedać to mieszkanie czy oddać w darowiźnie? A może mieszkanie jest wspólne? Albo ex współfinansowała jego zakup?

Dziwne jest dla mnie zostawianie swojej własności byłej partnerce. Jestem ciekawa gdzie on teraz mieszka. Ma drugie mieszkanie, wynajmuje a może wrócił do rodziców?
On mieszka teraz u rodzicow. Ma niebawem zamiar kupic sobie nowe mieszkanie. Tamto mieszkanie nie bylo wspolne, tylko bylo jego i nie, on nie ma u tamtej dziewczyny zadnych dlugow

Dziewczyna niczego nie wspolfinansowala, opowiadal mi o tym.
Pochwalilam go, ze gdy zerwali to on sie wyprowadzil, bo dziewczyna pewnie by miala wiekszy problem z szukaniem lokum, ale to juz przesada chyba.
NiebieskaInezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 09:56   #12
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez NiebieskaInezka Pokaż wiadomość

On chce jej to mieszkanie oddac, za ok 2 lata, bo wtedy bedzie chyba mogl go na nia przepisac bez problemu, o ile dobrze zrozumialam. Wiem, ze tego nie robi moim kosztem, ale jesli ja z nim za te dwa lata bede i to bedzie cos powaznego to taki numer, bedzie dla mnie definitywnym koncem zwiazku. I dlatego nie wiem czy jest sens w to wchodzic na dluzej. Czy ja mam racje czy jestem jakas dziwna?
masz racje

natomiast ja podejrzewam , że on może jeszcze jakąś miętę do niej czuje i stąd ma takie gesty co do niej
Natomiast przez dwa lata może się dużo zmienić , może się okazać , że zapomni o niej i nie przyjdzie mu do głowy aby taki prezent robić
__________________
...Małgośka mówią mi...


...niegrzeczny facet z dobrymi manierami...

Edytowane przez Mary Louu
Czas edycji: 2011-05-17 o 09:58
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:57   #13
A kuku
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 802
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Po prostu ten facet jest z gatunku tych, którym intercyza nie jest potrzebna, bo kierują się w życiu wartościami. Ona go rzuciła, a on chce jej pomóc, bo ją kochał, a jeszcze nie zaczął nienawidzić.
A kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 09:59   #14
NiebieskaInezka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 169
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez Kaaamilkaaaaa Pokaż wiadomość
później mogło by się okazać, że ona wciąż jest ważniejsza.
Tego sie wlasnie obawiam

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Cytat:
Napisane przez A kuku Pokaż wiadomość
Po prostu ten facet jest z gatunku tych, którym intercyza nie jest potrzebna, bo kierują się w życiu wartościami. Ona go rzuciła, a on chce jej pomóc, bo ją kochał, a jeszcze nie zaczął nienawidzić.
a co ze mna w przyszlosci? A moze raczej "nami"?
NiebieskaInezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:02   #15
Melyssa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 37
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Piszesz że jesteś z nim za krótko żeby prawić mu morały. Błagam nie patrz na to, uświadom mu jaką głupotę chce popełnić. Kiedyś będzie tego żałował. Teraz jest młody i nierozgarnięty jak widać. No chyba że stać go, to niech i każdej zostawia na pamiątkę mieszkanie
Melyssa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:03   #16
fonn
Rozeznanie
 
Avatar fonn
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 814
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez NiebieskaInezka Pokaż wiadomość
Nie rozumiesz. Niech ona sobie tam mieszka ile chce, ale po co on chce jej od razu przepisywac to mieszkanie na wlasnosc? Ja szukam kogos na stale, na cale zycie, on twierdzi, ze tez. I co? Mam planowac wspolna przyszlosc i dziecko z kims kto chce za pare lat oddac obcej dziewczynie, ktora ma go gdzies, mieszkanie? :/

ja tez nie wierzylam poczatkowo, wiec zapytalam go o to drugi raz i teraz dobrze rozumiem. Ona jest z domu dziecka co prawda, ale co to ma za znaczenie, skoro ja na pomoc rodzicow tez nigdy raczej liczyc nie moglam i jakos wynajmuje mieszkanie od obcyh ludzi i zyje. Ta dziewczyna ma swoj wlasny zaklad, nikt nie kaze jej sie przeciez wyprowadzac, na wynajem pieniadze ma, wiec nie rozumiem po co on chce jej od razu to mieszkanie dawac.

On chce jej to mieszkanie oddac, za ok 2 lata, bo wtedy bedzie chyba mogl go na nia przepisac bez problemu, o ile dobrze zrozumialam. Wiem, ze tego nie robi moim kosztem, ale jesli ja z nim za te dwa lata bede i to bedzie cos powaznego to taki numer, bedzie dla mnie definitywnym koncem zwiazku. I dlatego nie wiem czy jest sens w to wchodzic na dluzej. Czy ja mam racje czy jestem jakas dziwna?
Jeśli Tobie to nie odpowiada, to oczywiście najlepiej zakończyć znajomość.

Moim zdaniem chłopak ma do tego prawo, bo:
1. znacie się krótko, nie ma wobec Ciebie żadnych zobowiązań więc jak już napisałaś to jego decyzja i wolno mu tak zadecydować;
2. to, że ona ma zakład nie oznacza, że zarabia w nim bajońskie sumy, zresztą nawet, gdyby - wolno jej przygarnąć mieszkanie;
3. jeśli on zarabia na tyle dobrze, żeby za gotówkę kupić mieszkanie, to może mieć taki "kaprys" i chcieć oddać jej mieszkanie.

Nie wiesz też, jak wyglądał zakup mieszkania - może ona (lub jej rodzice) miała jakiś wkład finansowy w to mieszkanie?

Myślę też, że on jeszcze nie do końca mógł się pozbierać po rozstaniu z nią, nawet, jeśli mówi, że ma to już za sobą. I właśnie z tego względu bym na Twoim miejscu obawiała się kontynuować taki związek.

Ja bym nie drążyła tematu mieszkania, niech robi co uzna za stosowne - a znajomości pozwoliła się toczyć bardzo, bardzo powoli - obserwuj go, czy utrzymuje z nią kontakty, jak z nią rozmawia, czy mówi o niej w towarzystwie, przechowuje i ogląda wspólne zdjęcia itd. Niech to pomoże Ci podjąć decyzję.


edycja : doczytałam, że mieszka u rodziców i mieszkanie jest tylko jego własnością. Zatem jak napisałam wyżej - nie angażowałabym się zbyt mocno w związek, obawiając się, że jego uczucia do niej nie wygasły.

Edytowane przez fonn
Czas edycji: 2011-05-17 o 10:07 Powód: dopisek
fonn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:07   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez Madzialenka_21 Pokaż wiadomość
Czy ja dobrze rozumiem? Twój facet jest z Tobą w związku i chce oddać mieszkanie lasce, która go zostawiła, z którą nie żyje w żadnych przyjaznych stosunkach, ale imponuje mu wiedzą i wyglądem???

O jaaa... to może dowiedz się najpierw czym Ty mu imponujesz...
Dla mnie sytuacja jest chora totalnie. Powiedziałabym mu otwarcie, że ma przepisać na nią i mieszkanie i... siebie.
Rzeczywiście trochę to dziwne. Ale może nie wiemy wszystkiego?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2011-05-17 o 10:08
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:08   #18
A kuku
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 802
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez NiebieskaInezka Pokaż wiadomość
a co ze mna w przyszlosci? A moze raczej "nami"?
To zależy. Jeśli to prawdziwe wartości, którymi się kieruje w życiu, to w przyszłości możesz liczyć na podobne traktowanie. Jeśli to tylko sentyment do ex plus wiara w możliwość jej powrotu, to nie możesz na to liczyć. Dowiedz się tego, a będziesz wiedziała na czym stoisz.
A kuku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:08   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Ale twój chłopak chce swojej ex sprzedać to mieszkanie czy oddać w darowiźnie? A może mieszkanie jest wspólne? Albo ex współfinansowała jego zakup?

Dziwne jest dla mnie zostawianie swojej własności byłej partnerce. Jestem ciekawa gdzie on teraz mieszka. Ma drugie mieszkanie, wynajmuje a może wrócił do rodziców?
No właśnie - na te pytania należy najpierw odpowiedzieć.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 10:10   #20
NiebieskaInezka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 169
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Myślę też, że on jeszcze nie do końca mógł się pozbierać po rozstaniu z nią, nawet, jeśli mówi, że ma to już za sobą. I właśnie z tego względu bym na Twoim miejscu obawiała się kontynuować taki związek.
minal rok od ich rozstania. Tez sie zaczynam obawiac zaangazowania w ten zwiazek :/

Cytat:
obserwuj go, czy utrzymuje z nią kontakty, jak z nią rozmawia, czy mówi o niej w towarzystwie, przechowuje i ogląda wspólne zdjęcia itd. Niech to pomoże Ci podjąć decyzję.
Nie utrzymuja kontaktow, a mowi o niej tak jakby byla kobieta idealna. Przynajmniej przy mnie...

---------- Dopisano o 11:10 ---------- Poprzedni post napisano o 11:09 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
No właśnie - na te pytania należy najpierw odpowiedzieć.
odpowiedzialam, juz na nie kilka razy
NiebieskaInezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:10   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez NiebieskaInezka Pokaż wiadomość
napisalam juz, ze ona nie miala wkladu finansowego w to mieszkanie i ze ma rodzine, ale nie rodzicow.

minal rok od ich rozstania. Tez sie zaczynam obawiac zaangazowania w ten zwiazek :/

Nie utrzymuja kontaktow, a mowi o niej tak jakby byla kobieta idealna. Przynajmniej przy mnie...
(...)
Powiedziałaś mu wprost o swoich wątpliwościach? I wiesz na 100% że nie miała wkładu w to mieszkanie (nie tylko finansowego, ale np. w remont, w wystrój etc.)?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:12   #22
NiebieskaInezka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 169
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Powiedziałaś mu wprost o swoich wątpliwościach? I wiesz na 100% że nie miała wkładu w to mieszkanie (nie tylko finansowego, ale np. w remont, w wystrój etc.)?
o moich watpliwosciach nie mowilam. chcialam to sobie na spokojnie wszystko przemyslec. 100% pewnosci nie mam, ale z tego co on powiedzial, to w remont pieniadze wlozyl tylko on i mieszkanie jest jego, bez jej wkladu. No chyba, ze w wystroj...
NiebieskaInezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:15   #23
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Ja bym z miejsca zakończyła tą znajomość. Coś tutaj jest nie tak. Sprawy miedzy nimi nie są zakończone. Bo co innego pozwolić ex mieszkać w swoim mieszkaniu do momentu kiedy znajdzie sobie inne mieszkanie i będzie się w stanie sama bez problemu utrzymać, a co innego robić jej prezent za kilkaset tysięcy.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:21   #24
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cieszyc sie ,następne mieszkanie będzie twoje

przedziwna sytuacja i jak dla mnie śmierdząca ,koles ma 24 lata i ot tak kupuje sobie mieszkania i je rozdaje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:21   #25
madziulka1989
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk / Hamburg
Wiadomości: 712
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Ja bym z miejsca zakończyła tą znajomość. Coś tutaj jest nie tak. Sprawy miedzy nimi nie są zakończone. Bo co innego pozwolić ex mieszkać w swoim mieszkaniu do momentu kiedy znajdzie sobie inne mieszkanie i będzie się w stanie sama bez problemu utrzymać, a co innego robić jej prezent za kilkaset tysięcy.
Dokladnie!!! Zgadzam się w 100 % !!!
__________________

"...If you wanna make the world a better place
Take a look at yourself, and then make a change...
"
madziulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:22   #26
NiebieskaInezka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 169
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Cieszyc sie ,następne mieszkanie będzie twoje

przedziwna sytuacja i jak dla mnie śmierdząca ,koles ma 24 lata i ot tak kupuje sobie mieszkania i je rozdaje.
Nie znam sie na tym dokladnie, ale mowil, ze dostal je chyba po znajomosci z jakiegos urzedu
NiebieskaInezka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:24   #27
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez roxi:* Pokaż wiadomość
Ja bym z miejsca zakończyła tą znajomość. Coś tutaj jest nie tak. Sprawy miedzy nimi nie są zakończone. Bo co innego pozwolić ex mieszkać w swoim mieszkaniu do momentu kiedy znajdzie sobie inne mieszkanie i będzie się w stanie sama bez problemu utrzymać, a co innego robić jej prezent za kilkaset tysięcy.
Zgadzam sie, cos jest nie tak. W dodatku on widzi ja w samych superlatywach.

Ale jesli dziewczyna ma troche taktu i nie jest wyzyskiwaczka, po prostu takiego prezetu nie przyjmie.
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:29   #28
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Cytat:
Napisane przez bluebluesky Pokaż wiadomość
Zgadzam sie, cos jest nie tak. W dodatku on widzi ja w samych superlatywach.

Ale jesli dziewczyna ma troche taktu i nie jest wyzyskiwaczka, po prostu takiego prezetu nie przyjmie.
E tam, darowanemu koniowi nie zagląda się w... Coś musi być "na rzeczy", że on jej to mieszkanie chce dać - albo nadal coś do niej czuje (nawet nie "coś", a dużo), albo ona jednak jakiś zasłużony wkład w to mieszkanie miała (jak już pisałam - niekoniecznie finansowy). Lub ma na niego "haki" . Generalnie nieco dziwna sytuacja.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:30   #29
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Kurczę, to jest mieszkanie, spory prezent, a nie pomoc finansowa. Rozumiem ten wynajem, mieszkanie za pół darmo, ale nie dawanie komuś mieszkania ot tak. Sprawa mocno śmierdzi, ja bym wrzuciła na luz na Twoim miejscu. Nawet jeśli facet jest nie wiem jak nadziany, to bez przesady - już pomijam aspekt przyjmowania takich drogich prezentów, ale cała reszta wygląda co najmniej dziwnie. On jej nie chce pomóc, ale zaimponować. Gdyby chciał pomóc, powiedziałby "mieszkaj, bejbe, dopóki Ci się nie poprawi sytuacja". Tu nie chodzi o rozporządzanie czyimiś pieniędzmi, ale o zwykły racjonalizm. Owszem, ma prawo zrobić, co chce. Pytanie tylko, dlaczego chce to zrobić.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:34   #30
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Moj chlopak chce oddac mieszkanie swojej eks

Ja bym nie chciała być z tym facetem.

On ma prawo zrobić ze swoim mieszkaniem, co mu się podoba. Ma prawo dać je byłej. A ty nie bardzo możesz mu tego zabronić, prawić morały czy się wtrącać.

Jednak może ci się to nie podobać i w takim wypadku ja bym zrezygnowała. Bo opcje są takie:

- albo to jest wielki idealista i człowiek z krystalicznie czystą duszą, który bezinteresownie wspiera bliskie mu duszyczki, nawet jeśli te duszyczki go skrzywdziły (zerwały z nim) i ogólnie taki dobry człowiek - ja nie zniosłabym takiego gościa, owszem, to wspaniałe, ze ma takie dobre serce,że potrafi wznieść się ponad urazy i podziały i w ogóle, ale kurde, ileż można. Czułabym się na drugim planie.

- albo jest to facet, który wciaż kocha swoją byłą i chce jej pomagać, może ma nadzieję, ze gdy przepisze na nią mieszkanie, to ona do niego wróci? - w takim wypadku rzecz jasna nie chciałabym z nim być.

- albo jest to facet, który wbrew temu, co ci mówi, ma jakieś zobowiązania wobec byłej, jakieś niecne sprawki czy cokolwiek, a tobie pięknie kłamie - z powodów oczywistych też nie chciałabym z nim być.


Dodatkowo fakt, że tak bardzo wychwala swoją byłą w twojej obecności jest dla mnie niesmaczny. Ja cenię facetów, którzy nie mówią źle o swoich byłych, ale najbardziej cenię takich, którzy właściwie w ogóle o nich nie mówią. Wiadomo, czasem się wspomina, bo sytuacja tego wymaga, generalnie jeśli facet mówi brzydko o byłej to jest u mnie raczej skreślony, ale kurcze, żeby peany na jej cześć wyśpiewywać? Szlag by mnie trafił.


Nie wiem, sama musisz zdecydować, co jesteś w stanie znieść. Ja bym nie zniosła związku z widmem byłej dziewczyny nad sobą. Czułabym się zawsze ta druga, gorsza, materiał zastępczy. A jak mówisz, że on dalej by z nią był, gdyby nie to zerwanie...
Za dużo ryzyko, jak dla mnie.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:17.