Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-17, 15:19   #1
karolina203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10

Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze


.

Edytowane przez karolina203
Czas edycji: 2011-05-21 o 17:32
karolina203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:21   #2
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez karolina203 Pokaż wiadomość
Chciałabym sie podzielić z wami pewnym problemem. Otóż ze swoim chłopakiem jesteśmy parą juz 4, 5 roku. Ja mam 24 lata i wkrótce kończę studia, natomiast on ma 26 i pracuje. Od kilku miesięcy rozmawiamy na temat wspólnej przyszłości i chcemy kupić mieszkanie. Jako ze ja pracuje dorywczo mój TZ zaproponował zebyśmy założyli konto oszczednościowe. Na to konto wpłaciłam 2 tys złotych. I wszystko byłoby ok gdyby nie to, ze on pożyczył 4 tys z tego konta swojej siostrze. Wiem ze napewno nam te pieniadze odda in nie mam nic przeciwko temu tylko uwazam, ze TZ powinien zapytac mnie o zgode. W końcu połowa tej kwoty pochodziła odemnie. Co wy na ten temat sadzicie?
Uważam, że facet zachował się nie fair i taka decyzję powinniście podjąć wspólnie. Kiedy Ci o tym powiedział? A jak on się tłumaczył? Rozmawiałaś z nim o tym?
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:25   #3
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

a ja uwazam ze jesli ma sie chlopaka a nie meza to sie zaklada osobne konta. chodz bym byla w zwiazku z facetem nawet i 10 lat to itak mialabym osobne konto na swoje oszczednmosci.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:27   #4
niewyspana91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 324
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Też uważam, że skoro pieniądze były wspólne, powinien z tobą skonsultować pożyczkę, jak i inne większe wydatki z tej kasy.
Mówiłaś mu o tym, że to ci się nie spodobało? Jakie jest jego zdanie, liczy się z twoim? Bo jeśli nie widzi problemu w tym, że bez twojej zgody i wiedzy dysponuje waszymi pieniędzmi, to coś nie halo z jego strony.
__________________
DBaM o Się
*zapuszczam włosy
*wybielam kły
*szukam motywacji coby popracować nad ciałem
niewyspana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:29   #5
nikah
Raczkowanie
 
Avatar nikah
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: 3miasto i okolice
Wiadomości: 367
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

powinien zapytać o zgodę jęśli pożyczał wasze wspólne pieniądze, z drugiej strony jeśli ty wpłaciłaś 2 tysiące a on 4 - i potem te 4 pożyczył, to poinformowanie Cie o tym fakcie jest według mnie wystarczające.

Tak czy siak powinnaś mu dać do zrozumienia, że nie pasuje ci to jak się zachował, bo sam raczej na to nie wpadnie. I nie mam namyśli strzelania fochów czy robienia awantur, powiedz mu po prostu w twarz to co nam na forum
__________________
"Wszystko, co nie jest świadomym poświęcaniem się rzeczom ważnym,
jest nieświadomym poświęcaniem się rzeczom nieważnym"


wymienię tusz L'Oreal
nikah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:34   #6
Lady_Evanna
Raczkowanie
 
Avatar Lady_Evanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: W zawieszeniu.
Wiadomości: 77
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Też jestem zdania, że powinien zapytać Cię o zgodę. W końcu to Wasze wspólne konto (z tego co zrozumiałam), więc masz prawo wiedzieć, co się z tymi pieniędzmi dzieje. I nieważne, komu pożycza i że na pewno odda. No i właśnie - jak się z tego wytłumaczył?
Lady_Evanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:44   #7
Roisin92
Rozeznanie
 
Avatar Roisin92
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Rypin
Wiadomości: 988
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez karolina203 Pokaż wiadomość
Chciałabym sie podzielić z wami pewnym problemem. Otóż ze swoim chłopakiem jesteśmy parą juz 4, 5 roku. Ja mam 24 lata i wkrótce kończę studia, natomiast on ma 26 i pracuje. Od kilku miesięcy rozmawiamy na temat wspólnej przyszłości i chcemy kupić mieszkanie. Jako ze ja pracuje dorywczo mój TZ zaproponował zebyśmy założyli konto oszczednościowe. Na to konto wpłaciłam 2 tys złotych. I wszystko byłoby ok gdyby nie to, ze on pożyczył 4 tys z tego konta swojej siostrze. Wiem ze napewno nam te pieniadze odda in nie mam nic przeciwko temu tylko uwazam, ze TZ powinien zapytac mnie o zgode. W końcu połowa tej kwoty pochodziła odemnie. Co wy na ten temat sadzicie?
Mi nie spodobałoby sie takie zachowanie.. Skoro to Wasze wspólne pieniądze powinien zapytać i ewentualnie dopiero wtedy pożyczyć jakbyś się zgodziła. Pogadaj z nim , żeby taka sytuacja się więcej nie powtórzyła.
__________________

'Psycho, groupie, coccaine, crazy..'


Roisin92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 15:46   #8
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez karolina203 Pokaż wiadomość
Chciałabym sie podzielić z wami pewnym problemem. Otóż ze swoim chłopakiem jesteśmy parą juz 4, 5 roku. Ja mam 24 lata i wkrótce kończę studia, natomiast on ma 26 i pracuje. Od kilku miesięcy rozmawiamy na temat wspólnej przyszłości i chcemy kupić mieszkanie. Jako ze ja pracuje dorywczo mój TZ zaproponował zebyśmy założyli konto oszczednościowe. Na to konto wpłaciłam 2 tys złotych. I wszystko byłoby ok gdyby nie to, ze on pożyczył 4 tys z tego konta swojej siostrze. Wiem ze napewno nam te pieniadze odda in nie mam nic przeciwko temu tylko uwazam, ze TZ powinien zapytac mnie o zgode. W końcu połowa tej kwoty pochodziła odemnie. Co wy na ten temat sadzicie?
Masakra, ciekawe co jeszcze zrobi nie pytajac Cie o zdanie
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:47   #9
srebrnykot
stary jednooki dachowiec
 
Avatar srebrnykot
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 327
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Zdecydowanie powinien Cię zapytać. Nie wyobrażam sobie, że mój TŻ nagle bierze wspólne oszczędności, a co dopiero moje, i pożycza je/inwestuje bez porozumienia ze mną.

Porozmawiaj z nim na ten temat.
__________________
"Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Wierz mi, malutka, żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się." A. Sapkowski
srebrnykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 15:49   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
a ja uwazam ze jesli ma sie chlopaka a nie meza to sie zaklada osobne konta. chodz bym byla w zwiazku z facetem nawet i 10 lat to itak mialabym osobne konto na swoje oszczednmosci.
No tak bo mężowie nigdy numeru z pobraniem kasy po kryjomu nie robią ,prawda?

Zapytać go wprost dlaczego bez twojej wiedzy wziął kasę.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 16:03   #11
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
a ja uwazam ze jesli ma sie chlopaka a nie meza to sie zaklada osobne konta. chodz bym byla w zwiazku z facetem nawet i 10 lat to itak mialabym osobne konto na swoje oszczednmosci.
a dlaczego?
są ludzie którzy ślubu nie chcą "dla zasady' i co, według ciebie oni tez całe życie osobne konta?
uważam, że oboje wykazali sie dojrzałością starajac się o "wspólna przyszłość" i zakładając wspólne konto oszczędnościowe...ale facet brzydko postąpił.
Powinien pogadać normalnie o tej pożyczce dla siostry a nie tylko Autorkę poinformować, no chyba że Autorka wpłaciła tylko 2 tysiące a on co najmniej te 4 które pożyczył, wtedy sprawa ma sie inaczej, bo de facto pożyczył swojaą kasę
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 16:13   #12
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
a dlaczego?
są ludzie którzy ślubu nie chcą "dla zasady' i co, według ciebie oni tez całe życie osobne konta?
uważam, że oboje wykazali sie dojrzałością starajac się o "wspólna przyszłość" i zakładając wspólne konto oszczędnościowe...ale facet brzydko postąpił.
Powinien pogadać normalnie o tej pożyczce dla siostry a nie tylko Autorkę poinformować, no chyba że Autorka wpłaciła tylko 2 tysiące a on co najmniej te 4 które pożyczył, wtedy sprawa ma sie inaczej, bo de facto pożyczył swojaą kasę
nie wiem jak inni , ale ja mialabym osobne

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
No tak bo mężowie nigdy numeru z pobraniem kasy po kryjomu nie robią ,prawda?

Zapytać go wprost dlaczego bez twojej wiedzy wziął kasę.
wiedzialam ze od razu ktos to napisze

moze nie popadajmy od razu w skrajnosci, "numery" w malzenstwie to raczej nie jest codziennosc to po pierwsze. a po drugie w malzenstwie tez uwazam ze osobne konta to najlepsze rozwiazanie.
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 16:24   #13
Atenae
Przyczajenie
 
Avatar Atenae
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 23
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Oj to źle wróży na przyszłość.
Ja straciłabym zaufanie do takiego chłopaka.
Poza tym wygląda na to, że siostra jest ważniejsza niż lojalność w związku, bo przecież pieniądze są bardzo ważne, zwłaszcza na taki cel.
__________________
Moje ukochane forum

http://okultyzm.dbv.pl/forum/index.php
Atenae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:17   #14
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Facet powinien był najpierw ustalić z tobą tę pożyczkę. Konto jest wspólne, pieniądze wspólne, więc decyzja też powinna być wspólna.

Ja na twoim miejscu zdenerwowałabym się i na pewno tak tego nie zostawiła. Przeprowadziłabym rozmowę i to raczej niezbyt miła, ponieważ co jak co, ale na jakiekolwiek kręcenie finansowe w związku jestem wprost uczulona!
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:29   #15
Mary Louu
Zakorzenienie
 
Avatar Mary Louu
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: pokój na pierwszym piętrze...
Wiadomości: 8 813
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
a po drugie w malzenstwie tez uwazam ze osobne konta to najlepsze rozwiazanie.
ooooo
akurat tu mnie dziwi taka opinia - oczywiście Cię tu nie krytykuje
ale chciałabym abyś napisała dlaczego tak uważasz

mój tż też mi ostatnio powiedział , że sądzi , iż małżonkowie powinni mieć oddzielne konta. ja się z jego zdaniem nie zgadzam tym bardziej że nie umiał przedstawiać mi argumentów za


Co do tematu wątku to też sądzę , że tż postąpił nie uczciwie. Powinnaś autorko z nim porozmawiać.
__________________
...Małgośka mówią mi...


...niegrzeczny facet z dobrymi manierami...

Edytowane przez Mary Louu
Czas edycji: 2011-05-17 o 17:31
Mary Louu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:32   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość


wiedzialam ze od razu ktos to napisze

moze nie popadajmy od razu w skrajnosci, "numery" w malzenstwie to raczej nie jest codziennosc to po pierwsze. a po drugie w malzenstwie tez uwazam ze osobne konta to najlepsze rozwiazanie.
Skoro numery w małżeństwie to nie codziennosc to skąd tyle rozwodów ?
A w związkach numery to codzienność ?
osobne konto w związku i małżeństwie to nie skrajność ?
moze nie offtopujmy .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:57   #17
karolina203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

dziekuje Wam dziewczyny za wasze komentarze

TZ pożyczył pieniądze wczoraj i wczoraj mi powiedział tyle ze po fakcie. Dzisiaj rozmawiałam i powiedziałam jasno, ze zachował sie wobec mnie nie fair i ze nie życze sobie żeby sytuacja sie powtórzyła. Pytałam dlaczego mnie nie zapytał a on mowi ze i tak wie ze bym sie zgodziła. Zaufania do niego nie strace bo jestesmy juz długo ze sobą, przeszliśmy juz troche a to był pierwsze zachowanie które mi sie nie podobało.

Przeprosił i obiecał ze na przyszłość wszystkie decyzje które dotyczą nas oboje bedzie kosnultował ze mna

dla jasnosci pozyczył NASZE pieniadze bo bołowa była moja a połowa jego

Edytowane przez karolina203
Czas edycji: 2011-05-17 o 18:07
karolina203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 17:57   #18
cyanide sun
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 816
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Skoro numery w małżeństwie to nie codziennosc to skąd tyle rozwodów ?
A w związkach numery to codzienność ?
osobne konto w związku i małżeństwie to nie skrajność ?
moze nie offtopujmy .
no prosze cie, rozwody maja miejsce znacznie rzadziej anizeli rozpady zwiazkow. zreszta piszesz tak, jakby rozwody byly niemalze codziennoscia. od zawsze jest tak ze rozpad zwiazku jest bardziej prawdopodobny anizeli rozpad malzenstwa.
osobne konto to nie skrajnosc.

Cytat:
Napisane przez Mary Louu Pokaż wiadomość
ooooo
akurat tu mnie dziwi taka opinia - oczywiście Cię tu nie krytykuje
ale chciałabym abyś napisała dlaczego tak uważasz

mój tż też mi ostatnio powiedział , że sądzi , iż małżonkowie powinni mieć oddzielne konta. ja się z jego zdaniem nie zgadzam tym bardziej że nie umiał przedstawiać mi argumentów za


Co do tematu wątku to też sądzę , że tż postąpił nie uczciwie. Powinnaś autorko z nim porozmawiać.
otoz sama na siebie zarabiam i przyzwyczajona jestem do niezaleznosci. takie osobne konto to jakby to ujac taka odrobina niezaleznosci w malzenstwie. po prostu przyzwyczajona jestem do tego ze nie musze byc od zadnego faceta uzalezniona finansowo i nie widze potrzeby nagle zakladania wspolnego konta. nie ma potem problemow w stlu tego promlemu autorki watku.

ok juz nie offtopuje
cyanide sun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:19   #19
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Z pewnością zachował się nie fair.
Ale wspólnego konta z kimkolwiek też sobie nie mogę wyobrazić
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 18:19   #20
Merys
Zakorzenienie
 
Avatar Merys
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 7 289
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez karolina203 Pokaż wiadomość
dziekuje Wam dziewczyny za wasze komentarze

TZ pożyczył pieniądze wczoraj i wczoraj mi powiedział tyle ze po fakcie. Dzisiaj rozmawiałam i powiedziałam jasno, ze zachował sie wobec mnie nie fair i ze nie życze sobie żeby sytuacja sie powtórzyła. Pytałam dlaczego mnie nie zapytał a on mowi ze i tak wie ze bym sie zgodziła. Zaufania do niego nie strace bo jestesmy juz długo ze sobą, przeszliśmy juz troche a to był pierwsze zachowanie które mi sie nie podobało.

Przeprosił i obiecał ze na przyszłość wszystkie decyzje które dotyczą nas oboje bedzie kosnultował ze mna

dla jasnosci pozyczył NASZE pieniadze bo bołowa była moja a połowa jego
Dla mnie to zadne wytlumaczenie. Tu nie chodzi o to, czy Ty sie zgodzisz czy nie, ale o sam fakt, ze tak wazna decyzje podjal sam, bez jakiejkolwiek konsultacji. Dla mnie to zwykly brak szacunku i wspolnoty. Widac dla niego nie bylo "wasze" tylko "jego", bo rozdysponowal calosc bez Twojej wiedzy.
Merys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:24   #21
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Dla mnie też takie tłumaczenie ni z gruchy ni z pietruchy.Co on nie wie,że to też Twoje pieniądze?Takie obiecywanie,to ja nie wierzę,tzw.do nastepnego razu.
platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:28   #22
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Nie miał prawa pożyczyć siostrze bez pytania części, która należy do ciebie. Pomijam, że od pożyczania są banki, debety na koncie (na tę sumę debet z reguły można mieć bez problemu).
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:40   #23
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Rozporządzanie waszymi wspólnymi pieniędzmi (w połowie twoimi) bez twojej zgody to dla mnie brak szacunku i lekceważenie. Co to za stwierdzenie, że byś się zgodziła, więc nie pytał tylko pożyczył a później dopiero łaskawie cię o tym poinformował.

Poza tym na koncie oszczędnościowym nie trzyma się pieniędzy po to żeby sobie leżały tylko żeby na siebie pracowały, przynosiły te minimalne zyski z oprocentowania. Osobiście nie byłabym skora pożyczać bądź, co bądź obcej mi osobie swoich oszczędności, bez żadnego zysku, chyba, że byłby to naprawdę krótki okres czasu.

Jedynym wytłumaczeniem tej sytuacji dla mnie byłby fakt, że siostra niezwłocznie potrzebowała tych pieniędzy na bardzo ważny cel.

Dla mnie sprawy finansowe są bardzo ważne w związku i nie zostawiłabym tego bez gruntownej rozmowy, albo nawet kilku, chłopak by się musiał nieźle tłumaczyć.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:43   #24
karolina203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Kurczę teraz juz nie wiem co o tym mysleć.

Nie chce go bronic bo uwazam ze źle postapił ale z drugiej strony jestem szczęśliwa w tym związku i to zachowanie jakie opisałam naprawde było pierwsza rzeczą ktora mi sie nie spodobała.

TZ zdaje sobie sprawę z tego że źle postapił, doskonale wiem że mu na mnie zależy, przepraszał ze łzami w oczach.

Naprawde wierze w to ze juz nigdy tak nie postapi, odbylismy szczerą rozmowe i wyjasnilismy sobie ta kwestie.
karolina203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:49   #25
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Ależ wierz, tylko jak siostra raczy zwrócić, załóż własne konto oszczędnościowe i tam odkładaj "swoją" część. NIC, po prostu nic nie tłumaczy pożyczenia nieswojej kasy.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 18:56   #26
roxi:*
Wtajemniczenie
 
Avatar roxi:*
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 2 152
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Ja bym nie była taka spokojna na twoim miejscu. Bałabym się, że wy będziecie odkładać pieniądze na jakiś cel albo na gorsze czasy np. na lokacie a on będzie je pożyczał po rodzinie bez twojej wiedzy albo żeby nie było, że nic o tym nie wiesz to najpierw będzie obiecywał, że może pożyczyć tylko musi mieć zgodę od ciebie i będzie cie tym samym stawiał w niezręcznej sytuacji. Obawiałabym się, że staniecie się nieoprocentowanym bankiem dla rodziny i znajomych.

Wiem ze trochę wybiegam w przyszłość, ale dobrze by było się przyjrzeć, jakie chłopak ma przyzwyczajenia związanie z zarządzaniem pieniędzmi, żeby można było wyciągnąć wnioski i spróbować wspólnie coś zmienić.
roxi:* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 19:08   #27
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Cytat:
Napisane przez cyanide sun Pokaż wiadomość
nie wiem jak inni , ale ja mialabym osobne
moze nie popadajmy od razu w skrajnosci, "numery" w malzenstwie to raczej nie jest codziennosc to po pierwsze. a po drugie w malzenstwie tez uwazam ze osobne konta to najlepsze rozwiazanie.
osobne konta na kasę wydawaną na codzień np. na zakupy- dla mnie bzdura, wygodniej jest mieć wspólne konto.
Osobne konta oszczędnościowe- mądre rozwiązanie
tak ja to widzę

jednak wydaje mi się, że założenie wspólnego konta oszczędnościwego np. pod tytułem "na ślub" to lepsze rozwiazanie niz "ja sobie odłoże na sukienkę buty i muzykę", a ty odkładaj na "garnitur, wódkę i tort weselny"
Tylko cel zbierania kaski na nim musi być wspólny
ale ot wyszedł sorki
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 19:19   #28
karolina203
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 10
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

Z tym osobnym kontem oszczednosciowym to chyba macie rację.

Jutro porozmawiam z TZ jeszcze raz na spokojnie i wyjasnię ze chce miec "swoje" konto

Jeśli chodzi o TZ i jego przyzwyczajenia to TZ jest raczej osoba ktora potrafi oszczedzac. (przez rok summienie odkładał pieniadze na samochód) ale wiem ze TZ kilka razy pozyczał pieniadze siostrze kiedy go prosiła. Ale wtedy sie w to oczywiście nie mieszałam, bo to jego forsa i ma prawo z nią robić co chce. Tym razem kiedy chodziło o nasze pieniązki to powiedziałam co o tym myśle.

TZ i jego siostra dobrze sie rozumieja i ja tez bardzo ja lubie. Nie mam nic przeciwo temu zeby jej te pieniadze pozyczyć. Tu chodziło tylko o to ze czułam sie z tym zle ze TZ mnie nie zapytał o zgode.

Edytowane przez karolina203
Czas edycji: 2011-05-17 o 19:21
karolina203 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 20:56   #29
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

pół biedy, że to siostrze pożyczył, bo ona pewnie odda. tylko jak już ktoś wcześniej wspomniał, warto wypracować wspólne stanowisko odnośnie pożyczania pieniędzy. żeby rodzina z was nie zrobiła chodzącej kasy zapomogowo-pożyczkowej, bo w takim układzie to wy nigdy (to "nigdy" z takim lekkim przymrużeniem oka) nie uzbieracie na swój cel.
btw, a jak często ta siostra TŻ'ta pożycza pieniądze? rodzinie trzeba pomagać to fakt, ale jakbym miała co 2-3 miesiące ratować budżet mojego brata to bym szału dostała. jeśli te pożyczki tak raz na ruski rok to nie ma problemu. ale jeśli częściej to bym to też obgadała z partnerem.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 21:45   #30
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Chłopak pożyczył nasze oszczedności swojej siostrze

tez bym sie wkurzyla, gdyby moj facet pozyczyl komus wspolna kase. dobrze, ze porozmawialiscie na ten temat i facet wykazal skruche... jedno ale - trzymaj mimo wszystko reke na pulsie, bo sytuacja moze sie powtorzyc...
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:36.