Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-27, 19:57   #1
elmowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51

Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem


Cześć!
Chciałabym wiedzieć, co robicie w kwestii antykoncepcji po rozstaniu z chłopakiem. Można powiedzieć, że zazwyczaj wtedy znika potrzeba przyjmowania np. tabletek (albo i nie, jeśli się wchodzi lub zakłada w najbliższej przyszłości wejście w nowy związek, czy planuje "rozrywkowe" życie). Z drugiej jednak strony robienie przerwy (nie mówię tu o odstawieniu zaleconym przez lekarza) nie jest najlepsze, problemy z cerą, włosami itd. Poza tym życie różne płata figle i kto wie, czy wkrótce się kogoś nie pozna
Napiszcie proszę, jak wy rozwiązujecie ten problem.
elmowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 20:14   #2
elle elle
Rozeznanie
 
Avatar elle elle
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Centrum Polski
Wiadomości: 790
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez elmowa Pokaż wiadomość
Cześć!
Chciałabym wiedzieć, co robicie w kwestii antykoncepcji po rozstaniu z chłopakiem. Można powiedzieć, że zazwyczaj wtedy znika potrzeba przyjmowania np. tabletek (albo i nie, jeśli się wchodzi lub zakłada w najbliższej przyszłości wejście w nowy związek, czy planuje "rozrywkowe" życie). Z drugiej jednak strony robienie przerwy (nie mówię tu o odstawieniu zaleconym przez lekarza) nie jest najlepsze, problemy z cerą, włosami itd. Poza tym życie różne płata figle i kto wie, czy wkrótce się kogoś nie pozna
Napiszcie proszę, jak wy rozwiązujecie ten problem.
To chyba oczywiste, że jeśli współżyłaś z chłopakiem w tym miesiącu, to musisz tabsy brać do końca miesiąca, nie możesz ich od tak sobie odstawić A jeżeli szykujesz się w krótkim czasie na poznanie kogoś i współżycie z nim, bo kolejny miesiąc też bierz tabsy.
__________________
Czas to miłość

Wymiana kosmetyczna

Klik!
Wybieram grupę Color!


Edytowane przez elle elle
Czas edycji: 2011-06-27 o 20:15
elle elle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 20:24   #3
elmowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Tak, to oczywiste, że trzeba dokończyć opakowanie. Chodzi mi raczej o perspektywę najbliższych miesięcy - z jednej strony po co brać tabletki, pakować w siebie hormony i wyrzucać pieniądze w błoto, jak nie ma takiej potrzeby, ale z drugiej strony fundować sobie huśtawkę hormonalną (bo jednak przyjmowanie takich hormonów to działanie długofalowe, a nie, że raz się bierze, a raz nie) - co jest lepsze, a właściwie gorsze?

Chyba trudno "szykować się na spotkanie kogoś", dlatego myślałam, że osoby, które już miały taką sytuację, podzielą się doświadczeniem odnośnie brania tabletek itp.
elmowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 20:25   #4
ninus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 31
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Ja biore yasmin już 10 miesięcy i odstawiam. Ochota na seks 0, włosy wypadają jak oszalałe , paznokcie łamią się , straszny cellulit aż mi wstyd wyjść gdzieś na plaże teraz biore ostatnią paczke kupiłam już krem na cellulit mam nadzieje , że zadziała. Troche mi szkoda bo wygoda była no ale niestety wracamy do prezerwatyw. Kobieto nie ma sie co truć zwłaszcza jak nie masz teraz faceta to jest okazja odstawić. Jak znajdziesz nowego prezerwatywa teraz są takie cienkie(unimil skyn-poczytaj o nich) ,że chlopak nie powinien czuc , że wogle ją ma na sobie.
ninus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 20:50   #5
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Ale poznając kogoś, to chyba minie trochę czasu zanim pójdziesz z nim do łóżka bez zabezpieczenia? W sensie... prezerwatywa lepiej chroni przed różnymi choróbskami a fakt jest taki że może trochę upłynąć zanim poznasz kogoś na tyle dobrze by wiedzieć jaką ma przeszłość itp...


I nie bierz tego do siebie, ale ja kiedyś zrobiłam podobne głupstwo a potem rok schizowałam że mam HIV, bo chłopak po 3 mies. przyznał się że nie zabezpieczał się z pannami. Oczywiście nie mam nic w sobie, co się okazało , jak w końcu odważyłam się i zrobiłam testy

Edytowane przez 201608251020
Czas edycji: 2011-06-27 o 20:52
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 21:16   #6
elmowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Raczej nie podejrzewam siebie, że wyląduję w łóżku z kimś, co do kogo nie będę miała pewności Ale będąc z kimś w związku wolałabym jednak inne zabezpieczenie niż prezerwatywa, bo jestem nieufna wobec tej metody

I owszem, nie planuję się wikłać w romanse, ale przecież różnie bywa.
A przecież po odstawieniu tabletek efekty mogą trwać naprawdę długo i martwi mnie trochę wizja tego co będzie z moją cerą czy włosami (już raz to przerabiałam). No chyba, że to jest rozwiązanie, bo wtedy nikt się mną nie zainteresuje
elmowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 21:32   #7
venturka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 149
GG do venturka
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Ja po rozstaniu zrobiłam miesiąc przerwy (jak co roku), teraz biorę dalej.
Jakoś mi tak wygodnie, wcześniej miałam częste, nieregularne miesiączki.
Poza tym, wolę dmuchać na zimne i w razie czego być zabezpieczona..
venturka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-27, 21:50   #8
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Jak ja zrywałam to odstawiałam hormony.
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 22:17   #9
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 826
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

ja po rozstaniu jak zaczęłam odstawiać tabsy, poznałam mojego obecnego ukochanego i skończyło się tylko na jednomiesięcznej przerwie w tabletkach
__________________


Patryka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 02:14   #10
Kloe
Zadomowienie
 
Avatar Kloe
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 195
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Po zerwaniu odstawiłam i nie biorę od kilku miesięcy . Wcześniej brałam 8 miesięcy, w sumie nie ma tragedii, jedynie przytyłam lekko (co przy mojej wcześniejszej prawie-niedowadze mi nie przeszkadza) i niestety czasem są problemy z cerą . Bez sensu brać tabletki tylko po to, żeby brać, w końcu to nie witamina c .
Kloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 07:53   #11
shirleyyy
Rozeznanie
 
Avatar shirleyyy
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 885
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

ja po zerwaniu przestałam brać tabletki nawet nie czekając do końca opakowania....wiem, wiem niezbyt mądre:P
zakładałam ,że nikogo nie poznam bardzo długo a nawet jakby mi się jakaś okazja nadarzyła na seks to i tak używałabym prezerwatyw.....
nie biorę od roku i chciałabym do nich wrócić bo mi cera się popsuła ale coś mam pokaszanione z hormonami i narazie nie mogę do nich wrócić
__________________
"But you didn't have to cut me off
Make out like it never happened
And that we were nothing
I don't even need your love
But you treat me like a stranger"...
shirleyyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-28, 09:25   #12
mystery20
Raczkowanie
 
Avatar mystery20
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 140
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

A ja kiedy zerwałam miałam w domu jeszcze 2 opakowania tabletek więc stwierdziłam, że co się mają marnować, zresztą był to okres matur itp itd więc nie chciałam sobie fundować żadnych dodatkowych atrakcji ( wiadomo, że organizm różnie reaguje na odstawienie hormonów). Tabletki brałam nadal i narazie ich nie odstawie bo w tym czasie poznałam kogoś
__________________
I mów tak więcej, jeszcze więcej !
I przytulaj mnie częściej i jeszcze częściej !
mystery20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 12:26   #13
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Z hormonami nie ma żartów,jak teraz skonczysz i masz odstawić na miesiac po to,żeby potem znowu wrocić to bez sensu.Jeśli czujesz,że chcesz szybko kogoś poznać- atak się wydaje- to nie przestawaj,ale wtedy jak idziesz z gościem to dobrze,żebyś miała i prezerwatywę.
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 15:05   #14
Ofelia 20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 826
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Ja po rozstaniu z chłopakiem, brałam dalej tabletki, bo miałam wykupione opakowania, nie chciałam żeby leżaly, poza tym dobrze się czuje po tabletkach, mam regularny okres, nie przytyłam. I tak jakoś 2 miesiące później poznałam nowego chłopaka, więc przyjmowałam dalej, nie zrobiłam przerwy.
__________________

"Pierwsza miłość z wiatrem gna, z niepokoju drży,
Druga miłość życie zna i z tej pierwszej drwi ,
A ta trzecia jak tchórz w drzwiach przekręca klucz
I walizkę ma spakowaną już ... "

Ofelia 20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 16:39   #15
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Ja po rozstaniu przestałam przyjmować hormonki, ale mnie po odstawieniu nic nie jest - okres regularny, żadnych dziwactw. Po kilku miesiącach jak już byłam z innym, znów zaczęłam brać i tyle...pewnie to kwestia organizmu, mój dość dobrze znosi tabletki, więc nawet jak na miesiąc mi się zdarzyło odstawiać, to nie miałam żadnych problemów
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:24   #16
xblackxshadowx
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 887
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez ninus Pokaż wiadomość
Ja biore yasmin już 10 miesięcy i odstawiam. Ochota na seks 0, włosy wypadają jak oszalałe , paznokcie łamią się , straszny cellulit aż mi wstyd wyjść gdzieś na plaże teraz biore ostatnią paczke kupiłam już krem na cellulit mam nadzieje , że zadziała. Troche mi szkoda bo wygoda była no ale niestety wracamy do prezerwatyw. Kobieto nie ma sie co truć zwłaszcza jak nie masz teraz faceta to jest okazja odstawić. Jak znajdziesz nowego prezerwatywa teraz są takie cienkie(unimil skyn-poczytaj o nich) ,że chlopak nie powinien czuc , że wogle ją ma na sobie.
Sam krem nie zadziała, trzeba masować, masować i jeszcze raz masować :P. Nawet bez kremu samo masowanie zadziała, szorstką gąbką czy szczypanie palcami.
xblackxshadowx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-30, 15:20   #17
elmowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 51
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi
elmowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-02, 22:53   #18
koralik24
Rozeznanie
 
Avatar koralik24
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: NZ
Wiadomości: 951
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez ninus Pokaż wiadomość
Ja biore yasmin już 10 miesięcy i odstawiam. Ochota na seks 0, włosy wypadają jak oszalałe , paznokcie łamią się , straszny cellulit aż mi wstyd wyjść gdzieś na plaże teraz biore ostatnią paczke kupiłam już krem na cellulit mam nadzieje , że zadziała.
Z yasminem tak juz jest. W wiekszosci krajów UE jest zabroniony bo producent nie przeprowadzil pelnych testow zanim wyprowadzil na rynek. Wciaz nie zna sie skutków ubocznych przyjmowania drospirenonu i przez wiele lat sie nie pozna
Wlosy z rzadka wypadaja z powodu brania zenskich homonow o dzialaniu anty-androgennym. Yasmin ma to do siebie, ze nie zatrzymuje wody w organizmie. Trza pic te minimum i dobrze sie odzywiac. Pamietaj, organizm zawsze sie ratuje przed wyniszczeniem czym sie da i tym co ma
A na cellulit sam krem nie podziala, trzeba go wykonac z dokladnym masazem, takim poprawiajacym krazenie w skorze. Wtedy tylko krem wnika gleboko pod powierzchnie.

Cytat:
Napisane przez Kloe Pokaż wiadomość
Bez sensu brać tabletki tylko po to, żeby brać, w końcu to nie witamina c .
Oj! Dla niektorych to koniecznosc niczym witamina C!
Ile kobiet ma PCO, ilez to cierpi na endometrioze? Sa to okolicznosci w ktorych konieczne jest zazywanie lekow wplywajacych na nasz uklad hormonalny, najczesciej tabsow anty ;P

Autorko:
Jak Ci NIC nie dolegalo nigdy to mozesz odstawic spokojnie.
Jesli martwi Cie problem z cera i wlosami, mialas nieregularne albo bolesne miesiaczki, mialas bardzo przykre objawy PMS, tradzik itd itp to warto ten czas wykorzystac na odstawienie hormonow i sie przebadac.
Bardzo wiele kobiet cierpi na PCOS albo endometrioze itd. nawet o tym nie wiedziac, wystarczy jeden objaw aby miec podstawy do przeprowadzenia badania i wykryc wczesnie chorobe. Wczesnie wykryta zapewni Ci mozliwosc zajscia w ciaze (gdy bedzie tego chciala) bez dodatkowej operacji usuwania zrostow maciczynch z jajowodow albo torbieli z jajnikow.

PS: jesli palisz papierosy, zazywasz nielegalne uzywki (tez i cannabis), pijesz alkohol chocby weekendowo, masz nadwage i/lub prowadzisz siedzacy tryb zycia - oraz jestes zdrowa (bez zalecen na branie hormonów) - to lepiej odstaw. Wkoncu to nie cukiereczki, a z nowym partnerem wiadomo, ze na poczatku gumki lepsze. Tylko pamietaj przy stosowaniu gumek, jak kogos poznasz, zeby isc do gina na recepte 72po. Maja dluga date waznosc i mozna je trzymac w portfelu - warto miec jakby cos peklo
Warto dmuchac na zimne
__________________
1. Rzucilam palenie.

Edytowane przez koralik24
Czas edycji: 2011-07-02 o 23:22
koralik24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 22:20   #19
201608251020
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 15 304
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez koralik24 Pokaż wiadomość
Oj! Dla niektorych to koniecznosc niczym witamina C!
Ile kobiet ma PCO, ilez to cierpi na endometrioze? Sa to okolicznosci w ktorych konieczne jest zazywanie lekow wplywajacych na nasz uklad hormonalny, najczesciej tabsow anty ;P
Egzekli. A i tak każdy mądry będzie Ci radził że "nie powinnaś się truć, czemu nie odstawisz?". "Bo ku.wa jestem tak jakby chora"
201608251020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-19, 11:38   #20
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Ja rozstałam się z facetem ale nadal biorę tabletki bo mam jeszcze dwa opakowania i chce je dokończyć i przynajmniej wiem kiedy mogę spodziewać się krwawienia. a z resztą kto wie czy nie poznam kogoś nowego.

Edytowane przez Strokrotkaaa
Czas edycji: 2015-08-19 o 11:43
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-19, 19:49   #21
GdyKochamy
Zadomowienie
 
Avatar GdyKochamy
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 1 951
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Warto co jakiś czas robić przerwę od hormonów, aby organizm nie zapomniał jak sam ma pracować. Jeżeli ktoś by przez 10 lat bez przerwy przyjmował tabletki, podobno jest ryzyko niepłodności.
GdyKochamy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 00:28   #22
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Ja odstawiłam tuż przed rozstaniem, ostatnie opakowanie. Dużo zależy od Twojego charakteru i podejściu do życia erotycznego. Jeśli czujesz/wiesz, że szybko wejdziesz w nowy związek i rozpoczniesz współżycie to bierz dalej. Bo z rozkiminy, że nie wolno brać/przerwa/brać/nie brać to raz jak weszłaś w hormony to do usranej śmierci o.O
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 08:25   #23
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

raczej szybko nie wejdę w nowy związek więc chyba jednak zrobię przerwę.
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 09:04   #24
MalineczkaCalineczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 147
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez Strokrotkaaa Pokaż wiadomość
raczej szybko nie wejdę w nowy związek więc chyba jednak zrobię przerwę.
Wszyscy tak mówią a później związek pojawia się znikąd
MalineczkaCalineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 10:06   #25
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Cytat:
Napisane przez MalineczkaCalineczka Pokaż wiadomość
Wszyscy tak mówią a później związek pojawia się znikąd
Wątpię w to że u mnie tak będzie bo za bardzo facet mnie zranił.
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 14:52   #26
kawopijka
Raczkowanie
 
Avatar kawopijka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 227
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Ja też się zastanawiałam czy po rozstaniu przestać brać tabletki. Jednak okazało się, że życie płata różne figle i w sumie było tak, że " na darmo" wzięłam tylko jedno opakowanie
__________________
Zwariowałaś? Zachowaj trochę szaleństw na
menopauzę!


— Woody Allen
kawopijka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 16:56   #27
Strokrotkaaa
Raczkowanie
 
Avatar Strokrotkaaa
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 291
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

no w sumie nie wiadomo co tam los przyniesie
Strokrotkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-20, 20:41   #28
Frezja__
Zakorzenienie
 
Avatar Frezja__
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: z ogródka
Wiadomości: 4 468
Dot.: Antykoncepcja hormonalna a rozstanie z chłopakiem

Macie jakiś limit ile czasu bierzecie "na zmarnowanie"? Np przez pół roku nikogo nie znajdziecie/przez rok?
Frezja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-20 21:41:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.