Jak zostać dermokonsultantką? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-19, 13:50   #1
madeje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2

Jak zostać dermokonsultantką?


Witam, chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób można zostać dermokonsultantką w aptece różnych firm dermokosmetycznych np iwostin, svr itp? Proszę o odpowiedź
madeje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-26, 21:31   #2
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Jak zostać dermokonsultantką?

Odkopuję!
I podnoszę pytanie. Czy są organizowane kursy dla osób chcących zostać dermokonsultantkami?
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-29, 19:18   #3
nivka
Raczkowanie
 
Avatar nivka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: W....
Wiadomości: 152
Dot.: Jak zostać dermokonsultantką?

Nie wiem na pewno czy wszędzie jest tak jak w przypadku, który ja znam, ale pracując w pośrednictwie na stanowisko dermokonsultantki zatrudnialiśmy osoby wyłącznie po/w trakcie kosmetologii lub pokrewnych. Kursy doszkalające oferowała firma, która była potem reprezentowana przez konsultantkę.
nivka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-09, 15:21   #4
facilmente_irritabile
Wtajemniczenie
 
Avatar facilmente_irritabile
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 610
Dot.: Jak zostać dermokonsultantką?

Przede wszystkim kształcić się. Ja miałam takie szczęście,że zostałam zatrudniona jako dermokonsultantka, nie posiadając wówczas żadnej wiedzy ani na temat kosmetyków ani na temat pielęgnacji, zagadnień z zakresu kosmetyki i kosmetologii. Pracowałam kilka dobrych lat na tym stanowisku, ale początki nie były łatwe. Uczestniczyłam w ogromnych ilościach szkoleń zarówno z samych firm dermokosmetycznych (podejrzewam,że byłam chyba na szkoleniach z każdej z firm dermokosmetycznych dostępnych w Aptekach) jak i też szkoleń organizowanych przez wykwalifikowanych kosmetologów i doświadczone kosmetyczki. Miałam to szczęście, że mój pracodawca doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że podnoszenie kwalifikacji swojego pracownika korzystnie wpłynie na stan firmy. Poza wiedzą typową kosmetyczną warto też znać techniki sprzedaży, np.zrobić kurs na profesjonalnego sprzedawce. Mam chyba z 20 szkoleń zarówno tych kosmetycznych jak i sprzedażowych. Zdobyłam również dyplom Profesjonalnej dermokonsultantki. Pracowałam jak dermokonsultantka "od wszystkich firm", robiłam badania i masę różnych rzeczy. Początkowo fajna praca, z czasem staję się trochę monotonna: ciągłe doradzanie, wysłuchiwanie pretensji klientów itp. Ale cóż każda praca ma swoje plusy i minusy
__________________
Człowiek się nie zmienia, człowiek czasem - po prostu - daje się tylko poznać z innej strony.



WYMIANA
facilmente_irritabile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-23, 22:01   #5
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Jak zostać dermokonsultantką?

Odkopuję. Czym właściwie zajmuje się taka osoba? Czytałam trochę w internecie, to wyszło, ze jest to taka hostessa w aptece... a to chyba nie tak..?
Czy jest to praca reklamująca kosmetyki?
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-23 23:01:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.