allegro... proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-03, 20:03   #1
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823

allegro... proszę o pomoc


witam. mam pytanie odnośnie allegro.

Kupiłam tam pod koniec stycznia używane buty. Jak byk pisało w tytule i opisie, że mój rozmiar, no to kupilam, wysyłka wszystko ok, więc dałam pozytywny komentarz. Buty wydały się ciasne, ale że potrzebuję ich właściwie tylko na pewną okazję, stwierdziłam że się jakoś przemęczę.

I tak minął miesiąc (nieco ponad) od tego zakupu, coś mnie tknęło i mówię niemożliwe że każdy but tego rozmiaru mi zawsze pasuje, a te akurat nie. No to zajrzałam do buta (co było trudne bo dłuuuga cholewka , pewnie dlatego nie zajrzałam wcześniej) i patrzę... a tam jak byk mniejszy rozmiar od tego co sprzedająca opisywała! Rozpoczęłam więc spór, napisałam że buty są tak naprawdę mniejsze niż opisano to w auckji i gdybym o tym wiedziała to butów bym nigdy nie kupiła, bo jest to dość istotny "szczegół". Butów nie używałam (są hmm zdecydowanie nie na zimową porę roku, no i za małe!) tylko czekały na to gdy będą mi potrzebne, zaproponowałam więc że je po prostu odeśle a sprzedająca zwróci mi kasę i koszty wysyłki (mieszkam za granicą i koszta wysyłki były większe niż same buty, do tego nie mam ochoty płacić za czyjeś krętactwo lub dwukrotną pomyłkę w którą przestaję wierzyć po kontakcie z ową kontrahentką).

Sprzedająca odpisała, że buty kupiłam 3 miesiące temu (przypominam, koniec stycznia - dziwne poczucie czasu ) i było wcześniej pomyśleć. Oraz że pewnie przechodziłam w nich całą zimę (w niezimowych, za małych butach) a teraz nagle mi się nie podoba. Nie zaproponowała żadnego sposobu na rozstrzygnięcie sporu. Także fajnie.

Wiem, mój błąd, trzeba było sprawdzić rozmiar a nie "to takie małe 38 pewnie, przemęczę się". Cóz, naiwna jestem i dla mnie jak w tytule i opisie aukcji jest jak byk że to 38, to to NIE jest 37. Buty były używane więc sprzedająca wiedziała raczej dobrze jaki to rozmiar, nie mówiąc o tym że teraz próbuje mi wciskać że kupiłam je 3 miesiące temu - czyli pod koniec stycznia i w ogóle nie dąży do jakiegokolwiek rozstrzygnięcia sprawy.

Co byście zrobiły na moim miejscu?
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 20:10   #2
chooco92
Raczkowanie
 
Avatar chooco92
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 111
GG do chooco92
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Możesz napisać do allegro, opisując dokładnie to co napisałaś tutaj.
Jeśli wina leży po stronie sprzedającego , masz prawo domagać się zwrotu pieniędzy.
__________________
"Zazdrość to taki mały drań, który piórkiem chciwości łaskocze nasze ego. "



Narysujesz?
Zapytasz?
chooco92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 20:17   #3
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez chooco92 Pokaż wiadomość
Możesz napisać do allegro, opisując dokładnie to co napisałaś tutaj.
Jeśli wina leży po stronie sprzedającego , masz prawo domagać się zwrotu pieniędzy.
właśnie ilekroć próbuję to mnie odsyła do tego sporu... z tego co zrozumiałam wpierw trzeba próbować dojść do kompromisu ze sprzedawcą, a dopiero jak się nie uda trzeba zakończyć spór i pracownicy allegro spojrzą na sprawę. Ale sama nie wiem czy warto się użerać bo dziewczyna mi się niepoważna wydaje i tyle nerwów przez głupie buty
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 20:24   #4
Nowa_Nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar Nowa_Nadzieja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wszędzie za daleko
Wiadomości: 5 895
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Ogólnie kupujący ma zazwyczaj 10 dni na zwrot ,chyba,że w aukcji zaznaczone jest,że nie przyjmuje sprzedający zwrotów. A na aukcji podana była długość wkładki?

Powiem Ci,że jeśli odzyskasz kasę to tylko za przedmiot,a nie za przesyłkę,po drugie sama na własnej skórze przekonałam się,że allegro ma w d... kupujących-kupiłam torbę pod koniec grudnia,do tej pory nie mam jej,baba oszukała ponad 500 osób na kwoty 100 zł i więcej a allegro nic z tym nie robi,dlatego na nich bym nie liczyła;]
__________________
oj tam,oj tam...
Nowa_Nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 20:29   #5
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: allegro... proszę o pomoc

szczerze mówiąc, na miejscu sprzedającego (i pewnie allegro) nie uznałabym Ci tej "reklamacji" - kupujesz coś i sprawdzasz, wydały Ci się za małe - sprawdź rozmiar.
Wiele razy kupowałam buty na allegro i ZAWSZE prosiłam/sprawdzałam długość w cm, bo rozmiary mogą być mylące.
Tak czy inaczej, gdyby po takim czasie - miesiąc, nawet 2 tyg - pomyślałabym, że kupiłaś, użyłaś (na ślub, imprezę czy jakąś pojedynczą okazję) i teraz chcesz oddać i szukasz pretekstu. Tak to wygląda.
I to, co piszą dziewczyny - nawet jeśli ktoś jakimś cudem uznałby tę reklamację, nawet nie licz na zwrot kosztów przesyłki...
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 20:33   #6
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: allegro... proszę o pomoc

tak myślicie? to sądzę, że nie opłaca się bawić, szkoda nerwów, tym bardziej że jeśli wyślę te buty do Polski to zapłacę więcej za wysyłkę niż za same buty
macie oczywiście rację, że trzeba było sprawdzić my bad. Ale kurczę, z 2 strony czy już naprawdę nie można oczekiwać uczciwości, że jak jest napisane 38 to to nie jest 37?
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 20:52   #7
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: allegro... proszę o pomoc

wiesz co, mój rozmiar buta to 37,5 u reeboka, 38 w nike, 37 dla większości butów na obcasie. teraz jestem w anglii i jakbyś popatrzyła na buty w mojej szafie, wszystkie w tym samym rozmiarze (długość wkładki), a numerki rozmiarowe od 3 3/4 do 5.
Nawet w obrębie jednej marki nie możesz mieć pewności, że będą takie same. Dlatego na przyszłość pytaj o te cm
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-03, 20:56   #8
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: allegro... proszę o pomoc

A nie opłacałoby Ci się bardziej, gdybyś teraz to Ty sprzedała je na allegro?
Reklamację może uznają, może nie, trochę to zajmie, a tak mogłabyś szybko pozbyć się ''problemu''
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 20:57   #9
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Nowa_Nadzieja Pokaż wiadomość
Ogólnie kupujący ma zazwyczaj 10 dni na zwrot ,chyba,że w aukcji zaznaczone jest,że nie przyjmuje sprzedający zwrotów. A na aukcji podana była długość wkładki?
Tylko, gdy kupuje od firmy. Osoba prywatna nie ma obowiązku przyjąć zwrotu.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 06:21   #10
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
wiesz co, mój rozmiar buta to 37,5 u reeboka, 38 w nike, 37 dla większości butów na obcasie. teraz jestem w anglii i jakbyś popatrzyła na buty w mojej szafie, wszystkie w tym samym rozmiarze (długość wkładki), a numerki rozmiarowe od 3 3/4 do 5.
Nawet w obrębie jednej marki nie możesz mieć pewności, że będą takie same. Dlatego na przyszłość pytaj o te cm
jasne, że masz rację. Ale cm tam były odpowiednie (dla mojej stopy i rozmiaru 38), bo jeszcze mi Tż obrysowywał stopę i mierzyliśmy. Tylko rozmiar tam się w ogłoszeniu nie zgadzał. Więc mi bardziej chodzi o to, że kobieta wprowadziła mnie w błąd, niż o to, że buty nie pasują. Bo gdybym kupiła buty 38 i one byłyby za małe mimo tego, że faktycznie byłyby one 38, to inna sprawa. Natomiast ja kupiłam buty, które kobieta reklamowała jako 38, a które tak naprawdę są 37. Wiedząc, że to 37, nawet bym tej aukcji nie otworzyła.

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
A nie opłacałoby Ci się bardziej, gdybyś teraz to Ty sprzedała je na allegro?
Reklamację może uznają, może nie, trochę to zajmie, a tak mogłabyś szybko pozbyć się ''problemu''
tak chyba zrobię, z tym że na jakimś tutejszym portalu bo nie wiem czy mi ktoś w Polsce kupi używane buty tańsze niż sama wysyłka kobita znowu odpisała że tym razem się wg niej po 2 miesiącach ocknęłam oraz że te buty są zimowe yhym, dalej dziwi mnie jej poczucie czasu, no ale trudno. Widzę że się nie dogadam.

dzięki za rady w każdym razie.
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 11:22   #11
Oh Stella_Stellah_huh
Raczkowanie
 
Avatar Oh Stella_Stellah_huh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Send a message via Skype™ to Oh Stella_Stellah_huh
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
witam. mam pytanie odnośnie allegro.

Kupiłam tam pod koniec stycznia używane buty. Jak byk pisało w tytule i opisie, że mój rozmiar, no to kupilam, wysyłka wszystko ok, więc dałam pozytywny komentarz. Buty wydały się ciasne, ale że potrzebuję ich właściwie tylko na pewną okazję, stwierdziłam że się jakoś przemęczę.

I tak minął miesiąc (nieco ponad) od tego zakupu, coś mnie tknęło i mówię niemożliwe że każdy but tego rozmiaru mi zawsze pasuje, a te akurat nie. No to zajrzałam do buta (co było trudne bo dłuuuga cholewka , pewnie dlatego nie zajrzałam wcześniej) i patrzę... a tam jak byk mniejszy rozmiar od tego co sprzedająca opisywała! Rozpoczęłam więc spór, napisałam że buty są tak naprawdę mniejsze niż opisano to w auckji i gdybym o tym wiedziała to butów bym nigdy nie kupiła, bo jest to dość istotny "szczegół". Butów nie używałam (są hmm zdecydowanie nie na zimową porę roku, no i za małe!) tylko czekały na to gdy będą mi potrzebne, zaproponowałam więc że je po prostu odeśle a sprzedająca zwróci mi kasę i koszty wysyłki (mieszkam za granicą i koszta wysyłki były większe niż same buty, do tego nie mam ochoty płacić za czyjeś krętactwo lub dwukrotną pomyłkę w którą przestaję wierzyć po kontakcie z ową kontrahentką).

Sprzedająca odpisała, że buty kupiłam 3 miesiące temu (przypominam, koniec stycznia - dziwne poczucie czasu ) i było wcześniej pomyśleć. Oraz że pewnie przechodziłam w nich całą zimę (w niezimowych, za małych butach) a teraz nagle mi się nie podoba. Nie zaproponowała żadnego sposobu na rozstrzygnięcie sporu. Także fajnie.

Wiem, mój błąd, trzeba było sprawdzić rozmiar a nie "to takie małe 38 pewnie, przemęczę się". Cóz, naiwna jestem i dla mnie jak w tytule i opisie aukcji jest jak byk że to 38, to to NIE jest 37. Buty były używane więc sprzedająca wiedziała raczej dobrze jaki to rozmiar, nie mówiąc o tym że teraz próbuje mi wciskać że kupiłam je 3 miesiące temu - czyli pod koniec stycznia i w ogóle nie dąży do jakiegokolwiek rozstrzygnięcia sprawy.

Co byście zrobiły na moim miejscu?
Sprzedawca faktycznie nieuczciwy... Wiem, że wolałabyś się ich pozbyć, ale jeśli zdecydujesz się je jednak zostawić ze względu na te wysoki koszty transportu i jeśli nie są to buty z prawdziwej skóry, to może spróbuj je dopasować? Podobno można powiększyć but o cały rozmiar wkładając do niego wypełniony woreczek strunowy z wodą i zostawiając na całą noc w zamrażalniku... (wiem - brzmi strasznie, ale z tego co piszesz nawet w nich nie chodziłaś. Jeśli masz opory można włożyć dodatkowo w reklamówkę i zawiązać ją).
__________________
And time is on your side
Its on your side now
Not pushing you down
And all around, no
It’s no cause for concern


Oh Stella_Stellah_huh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-04, 11:56   #12
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Jak dla mnie pozytywny komentarz jest zakończeniem transakcji. Teraz to trochę po zawodach.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:43   #13
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Oh Stella_Stellah_huh Pokaż wiadomość
Sprzedawca faktycznie nieuczciwy... Wiem, że wolałabyś się ich pozbyć, ale jeśli zdecydujesz się je jednak zostawić ze względu na te wysoki koszty transportu i jeśli nie są to buty z prawdziwej skóry, to może spróbuj je dopasować? Podobno można powiększyć but o cały rozmiar wkładając do niego wypełniony woreczek strunowy z wodą i zostawiając na całą noc w zamrażalniku... (wiem - brzmi strasznie, ale z tego co piszesz nawet w nich nie chodziłaś. Jeśli masz opory można włożyć dodatkowo w reklamówkę i zawiązać ją).
pytalam u szewca o rozciaganie, twierdzi ze wlasnie prawdziwa skora sie lepiej rozciaga niz sztuczne tworzywa, ale powiedzial ze moze sprobowac. Tylko nie wiem czy chce dalej placic za takie probowanie, bo jesli nic z tego nie wyjdzie to tylko strace wiecej kasy na tej transakcji.

swoja droga dzieki za woreczek strunowy, wygooglowalam i nie wiedzialam ze to sie tak nazywa
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-04, 13:52   #14
thealee
Zakorzenienie
 
Avatar thealee
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 13 985
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Jak dla mnie pozytywny komentarz jest zakończeniem transakcji. Teraz to trochę po zawodach.
Dokładnie.
Najpierw się sprawdza czy wszystko ok, dopiero potem wystawiać się komentarz. Na Twoim miejscu bym nie liczyła, ze Sprzedająca uzna reklamację - wystawiłaś pozytywa początkowo, więc w jej mniemaniu byłaś zadowolona z zakupu. Teraz to wyglada tak, jakby Ci sie po prostu odwidziało. Cóż, masz nauczkę na raz kolejny - najpierw sprawdzac, potem wystawiać komentarze/domagać się czegokolwiek.
__________________
Aga.
Odchudzam się:
58kg - 49kg

thealee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 13:45   #15
Oh Stella_Stellah_huh
Raczkowanie
 
Avatar Oh Stella_Stellah_huh
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 150
Send a message via Skype™ to Oh Stella_Stellah_huh
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez manymanyways Pokaż wiadomość
pytalam u szewca o rozciaganie, twierdzi ze wlasnie prawdziwa skora sie lepiej rozciaga niz sztuczne tworzywa, ale powiedzial ze moze sprobowac. Tylko nie wiem czy chce dalej placic za takie probowanie, bo jesli nic z tego nie wyjdzie to tylko strace wiecej kasy na tej transakcji.

swoja droga dzieki za woreczek strunowy, wygooglowalam i nie wiedzialam ze to sie tak nazywa
Nie ma sprawy Słyszałam, że skóra się lepiej rozciąga, ale niestety lubi wrócić później do pierwotnego kształtu, dlatego nie należy jej rozciągać metodą, którą opisałam Spróbuj rozciągnąć je sama bo faktycznie nie ma sensu tracić więcej pieniążków.
__________________
And time is on your side
Its on your side now
Not pushing you down
And all around, no
It’s no cause for concern


Oh Stella_Stellah_huh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-05, 13:49   #16
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: allegro... proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Jak dla mnie pozytywny komentarz jest zakończeniem transakcji. Teraz to trochę po zawodach.
Jak wyżej.

Sprzedaj buty - może stracisz kilka złotych, ale trudno - na przyszłość będziesz ostrożniejsza.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:01.