Certyfikaty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-06, 20:54   #1
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221

Certyfikaty


Hmmm... nie znalazłam takiego wątku, bo wszystkie o 'certyfikatach' dotyczą języków obcych, wizażu albo FiRu...

Tak się właśnie zastanawiam - czy certyfikaty zdobyte poprzez udział w konferencjach, takich ot, zwykłych, organizowanych na uczelni przez ELSĘ coś dają naprawdę, czy są po prostu zwykłym świtkiem, który się posiada dla zwykłej satysfakcji?

Zapisałam się na jedno szkolenie, bo temat dość ciekawy, po czym się okazało, że będzie trwać 4h dłużej, co daje w sumie 4 tygodnie kombinowania, chodzenia za ćwiczeniowcami, czy mogę na ten miesiąc chodzić na ćwiczenia do innej grupy itd. I teraz pojawiła się wizja drugiej konferencji, temat też ciekawy, też zaświadczają udział certyfikatem, tyle, że znowu kombinowanie z przesuwaniem ćwiczeń itd... I tu nasuwa się moje pytanie - CZY WARTO?!

To takie ot, zwykłe 'szkolenia' czy konferencje, prowadzone przez doktorów mojego uniwersytetu.
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 21:28   #2
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Certyfikaty

to ot zwykłe - raczej nic nie warte poza tym, że sobie kogoś tam poznasz a jak wiadomo znajomość niektórych osób czasem się na coś przyda

ja osobiście na szkolenia zwykłych dr z uczelni bym nie chodziła - jak chodziłam to tylko na te prowadzone przez przedsiębiorstwa i niekoniecznie w celu nauczenia się czegoś tam dla byle papierka ale dlatego, że jak się dobrze zakręcić to się łatwiej potem do danej firmy do pracy dostać

przydatne szkolenia to te które do czegoś uprawniają - i to do czegoś przydatne na rynku pracy - a takie kosztują, papierek na to, że ktoś wysłuchał czegoś o czym można sobie poczytać to raczej zbędny jest
już publikacje na konferencjach się do czegoś bardziej przydadzą
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 22:12   #3
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Certyfikaty

Hmm... no właśnie. Tylko, że np. obecnie chodzę na "zwykłe" szkolenie dot. pisania pism procesowych, a osoba je prowadząca mówiła, że prowadziła kiedyś takie szkolenie płatne (!) dla prawników... i tak się zastanawiam, ile w tym prawny i sensu, a ile przechwałek. No ale podałaś istotną cechę - szkolenie ma nas do czegoś uprawniać, a to nas nie tyle uprawnia, co poszerza wiedzę. Hm...

W każdym razie dzięki!
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 01:32   #4
NaturalWomen
Rozeznanie
 
Avatar NaturalWomen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: przeważnie ze swojego pokoju:)
Wiadomości: 1 001
Dot.: Certyfikaty

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Tak się właśnie zastanawiam - czy certyfikaty zdobyte poprzez udział w konferencjach, takich ot, zwykłych, organizowanych na uczelni przez ELSĘ coś dają naprawdę, czy są po prostu zwykłym świtkiem, który się posiada dla zwykłej satysfakcji? Zapisałam się na jedno szkolenie, bo temat dość ciekawy, po czym się okazało, że będzie trwać 4h dłużej, co daje w sumie 4 tygodnie kombinowania, chodzenia za ćwiczeniowcami, czy mogę na ten miesiąc chodzić na ćwiczenia do innej grupy itd. I teraz pojawiła się wizja drugiej konferencji, temat też ciekawy, też zaświadczają udział certyfikatem, tyle, że znowu kombinowanie z przesuwaniem ćwiczeń itd... I tu nasuwa się moje pytanie - CZY WARTO?!
Jeśli tematyka kursu ci interesuje i jest dobrze przedstawiona i jeśli uda ci się pogodzić kurs z zajęciami na uczelni to warto.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
przydatne szkolenia to te które do czegoś uprawniają - i to do czegoś przydatne na rynku pracy - a takie kosztują, papierek na to, że ktoś wysłuchał czegoś o czym można sobie poczytać to raczej zbędny jest
Idąc takim tokiem myślenia to lepiej iść na kurs obsługi wózka widłowego czy kasy fiskalnej niż na szkolenie z pozyskiwania funduszy unijnych Zależy co komu jest potrzebne
Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
już publikacje na konferencjach się do czegoś bardziej przydadzą
Tak, jak startujemy na stanowisko urzędnicze to za publikacje naukową np. z analizy patologii w administracji, dają dodatkowe punkty na rekrutacji

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Hmm... no właśnie. Tylko, że np. obecnie chodzę na "zwykłe" szkolenie dot. pisania pism procesowych, a osoba je prowadząca mówiła, że prowadziła kiedyś takie szkolenie płatne (!) dla prawników... i tak się zastanawiam, ile w tym prawny i sensu, a ile przechwałek. No ale podałaś istotną cechę - szkolenie ma nas do czegoś uprawniać, a to nas nie tyle uprawnia, co poszerza wiedzę.
Jeśli uważasz, że wiedza zdobyta na takim kursie może ci się przydać w przyszłości to powinnaś iść. Wiedza jest wartością pod warunkiem, że będziesz umiała z niej skorzystać.
Jeśli wybierałabyś się na kurs origami studiując jednocześnie np. administrację to zapytałabym się, po co ci to? Ale dla osoby studiującej jakieś wychowanie przedszkolne czy animacje kultury origami mogłoby być przydatne.
__________________
"to, co uderza w Nas ma też swoją drugą twarz/ jak noc, która po to jest, by słońce mogło wschodzić"
N.K.
NaturalWomen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 11:27   #5
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Certyfikaty

Zdecyduj sie wpierw co to w ogole jest. Szkolenie to nie konferencja. Konferencja to nie szkolenie. Konferencje organizowane sa zazwyczaj w celach czysto naukowych. I niekoniecznie sa darmowe. Wiekszosc konferencji na ktorych sama bylam kosztowalo 50-100zł za weekend. To sa zazwyczaj cykle wykladow albo krotkich wystapien po ktorych nastepuje dyskusja. Do CV sie takich rzeczy nie wpisuje.

Szkolenia czesto organizowane sa przez rozne organizacje studenckie, wiec niekoniecznie musza cokolwiek kosztowac.

Edytowane przez neia
Czas edycji: 2012-03-07 o 11:29
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 13:37   #6
willy_nilly
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 221
Dot.: Certyfikaty

Cytat:
Napisane przez neia Pokaż wiadomość
Zdecyduj sie wpierw co to w ogole jest. Szkolenie to nie konferencja. Konferencja to nie szkolenie. Konferencje organizowane sa zazwyczaj w celach czysto naukowych. I niekoniecznie sa darmowe. Wiekszosc konferencji na ktorych sama bylam kosztowalo 50-100zł za weekend. To sa zazwyczaj cykle wykladow albo krotkich wystapien po ktorych nastepuje dyskusja. Do CV sie takich rzeczy nie wpisuje.

Szkolenia czesto organizowane sa przez rozne organizacje studenckie, wiec niekoniecznie musza cokolwiek kosztowac.
Pisałam o szkoleniu, na którym jestem i o konferencji, na którą planuję iść.

Dziękuję.

---------- Dopisano o 14:37 ---------- Poprzedni post napisano o 14:33 ----------

Cytat:
Napisane przez NaturalWomen Pokaż wiadomość
Jeśli uważasz, że wiedza zdobyta na takim kursie może ci się przydać w przyszłości to powinnaś iść. Wiedza jest wartością pod warunkiem, że będziesz umiała z niej skorzystać.
Jeśli wybierałabyś się na kurs origami studiując jednocześnie np. administrację to zapytałabym się, po co ci to? Ale dla osoby studiującej jakieś wychowanie przedszkolne czy animacje kultury origami mogłoby być przydatne.
Dziękuję. Będę tak kombinować w tym semestrze, żeby chodzić na takie rzeczy. Zawsze to bardziej konstrktywne niż oglądanie seriali, a jak do tego ma się do czegoś przydać, to...
willy_nilly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 18:13   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Certyfikaty

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-07, 18:47   #8
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Certyfikaty

Wiesz co, jak jesteś na początku kariery zawodowej i temat Cię interesuje, to ja myślę, że zdecydowanie warto. Przecież na początku może liczyć się wszystko, a nawet jeśli nie jest to coś wielkiego, to przynajmniej pokażesz, że interesujesz się tą dziedziną.
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.