Krem pod makijaż pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-14, 15:07   #1
Naturallydesign
Przyczajenie
 
Avatar Naturallydesign
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8

Krem pod makijaż pomocy!


Hej Dziewczyny.
Zwracam się do Was z małą prośbą o jakieś rady odnośnie dobrego kremu pod podkład. Mam skórę tłustą ale miejscami czasem się przesusza dlatego nie szukam kremu typowo matującego, najlepiej jakby był matująco-nawilżający i przede wszystkim lekki i odżywczy na dzień.
Aby podkład się dobrze na nim rozsmarowywał i nie utleniał.
Nie lubię baz pod makijaż więc stosuję tylko krem dlatego jest to dla mnie bardzo ważny kosmetyk w codziennym makijażu. Jeśli chodzi o cenę to max około 50 zł. Proszę pomóżcie!
Naturallydesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 16:25   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Krem pod makijaż pomocy!

1. Nikt Ci nie doradzi tu kremu. Co pasuje jednemu niekoniecznie przypasuje drugiemu.

2. Interesowanie sie samym kremem pod makijaz nie ma sensu. Na pielegnacje trzeba patrzec jako calosc. Jesli cala pielegnacje masz kiepsko dobrana to kazdy krem bedzie zawodzil pod makijazem.

3. Krem nie ma wplywu na utlenianie podkladu.

4. Rozsmarowywanie podkladu nie zalezy tylko od kremu, ale i od samego podkladu.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-04-14 o 16:26
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 16:27   #3
edytka166
Raczkowanie
 
Avatar edytka166
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 382
Dot.: Krem pod makijaż pomocy!

Mam podobną cerę i stosuje pod makijaż krem Perfecta cera mieszana na dzień i na nocjak narazie nie narzekam, kupiłam już 2 słoiczek i moja cera ma się po nim bardzo dobrzeKrem kosztuje ok. 25 zł.
tu masz recenzje tego kremu w naszym KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ergia-q10.html
__________________
http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez edytka166
Czas edycji: 2012-04-14 o 16:29
edytka166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-16, 16:44   #4
Naturallydesign
Przyczajenie
 
Avatar Naturallydesign
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 8
Dot.: Krem pod makijaż pomocy!

Cytat:
Napisane przez edytka166 Pokaż wiadomość
Mam podobną cerę i stosuje pod makijaż krem Perfecta cera mieszana na dzień i na nocjak narazie nie narzekam, kupiłam już 2 słoiczek i moja cera ma się po nim bardzo dobrzeKrem kosztuje ok. 25 zł.
tu masz recenzje tego kremu w naszym KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ergia-q10.html
dziękuję Ci, przyjrzę się temu bliżej

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;33539541]1. Nikt Ci nie doradzi tu kremu. Co pasuje jednemu niekoniecznie przypasuje drugiemu.

2. Interesowanie sie samym kremem pod makijaz nie ma sensu. Na pielegnacje trzeba patrzec jako calosc. Jesli cala pielegnacje masz kiepsko dobrana to kazdy krem bedzie zawodzil pod makijazem.

3. Krem nie ma wplywu na utlenianie podkladu.

4. Rozsmarowywanie podkladu nie zalezy tylko od kremu, ale i od samego podkladu.[/QUOTE]

Ad 1. Owszem, tak jest z każdym kosmetykiem, to co pasuje Tobie, niekoniecznie będzie pasowało innej osobie, nawet o podobnej cerze. Ale mając kilka propozycji kremów z których ktoś jest zadowolony, może się temu przyjrzeć i przetestować coś na sobie.

Ad.2 Pozwól że to ja ocenie czy interesowanie się kremem ma sens czy nie, to ja tu zadaje pytanie czy prośbę o pomoc i jeśli uważasz że to bez sensu to po co do mnie piszesz? Poza tym potrafię pielęgnować swoją cerę i robię to regularnie ale to nie oznacza że każdy krem będzie się sprawdzał pod makijaż.

Ad.3 I tu się z Tobą nie zgodzę, są kremy które pozostawiają tłusty film i wzmagają wydzielanie sebum, wiem bo tak miałam i wtedy podkład się utlenia i ciemnieje.

Ad.4 Jasne, podkład też jest ważny ale chyba nie zaprzeczysz że na dobrym kremie łatwiej się go nakłada i ładniej wtapia się w cerę jeśli krem się dobrze nadaje pod makijaż. Poza tym na kremie podkład lepiej się trzyma niż na samej skórze.

Pozdrawiam
Naturallydesign jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-17, 22:22   #5
jaxxxie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 173
Dot.: Krem pod makijaż pomocy!

hej,
polecam wypróbować Humektan - tylko czasem cięzko go dostać w aptece, ale w doz mozna sobie zamówić i odebrać w dowolnej no albo w innej szukac. tubka 50ml kosztuje coś koło 13zł więc taniej nawet niż te wszystkie mazidla z drogerii, a ponieważ ten krem jest bardzo lekki to nadaje się do cery tłustej i jednocześnie nawilża.
Oczywiście gwarancji nie ma bo każda skóra reaguje inaczej ale mi bardzo spasował, mam cere tłusta (na policzkach troche suchą), nakładałam na niego makijaż i to że ma tak mało składników w składzie też mnie zawsze ku niemu nawraca bo im mniej tym lepiej

Teraz stosuje Cepathil dermoprotektor - bardzo wydajny bo za ok 40zł dostajemy 250ml ale ma już troche bogatszą konsytencję i może zostawiać uczucie lepkości, zwłaszcza pod makijażem. Z resztą radzę najpierw wypróbować na jakiejś próbce.

Pozdrawiam
PS>
Dziewczyny, to że każda ma inna cere itd to jest moim zdaniem oczywiste, i nie ma jednej recepty na krem dla tłustej cery ale sama wiem ile się naszukałam odpowiedniego kremu, a mając ograniczony budżet nie chciałam inwestować w jakieś buble więc bardzo mi pomogło KWC i takie właśnie wątki, żeby dokonywać wyboru także dzielcie się doświadczeniami
__________________
Berry Extraordinary - blog
jaxxxie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:51.