Jestem w ciąży- nie wiem co robić :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-09, 17:39   #1
Kallija
Raczkowanie
 
Avatar Kallija
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 278

Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(


Witajcie. Jestem załamana i kompletnie nie wiem co robić

Jestem ze swoim chłopakiem dwa lata. Regularnie współżyjemy, a od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Zawsze byłam bardzo ostrożna i zdyscyplinowana. Jednak w poprzednim miesiącu zapomniałam przyjąć jednej tabletki z pierwszego tygodnia. Kilka dni wcześniej współżyłam z chłopakiem. Zgodnie z tym, co przeczytałam na ulotce, postanowiłam skontaktować się z lekarzem. Opowiedziałam mu całą sytuację, na co lekarz stwierdził, że ryzyko ciąży jest bardzo niewielkie i nie wypisze mi tabletki "72 h po". Zaufałam mu, ale spóźniał mi się okres więc zrobiłam test. Niestety, wynik wyszedł pozytywny

Jestem załamana! Nie mogę ani nie chcę być w ciąży. Nie mam warunków na dziecko. W końcu po to brałam tabletki, które uważane są za najskuteczniejszą metodę antykoncepcji. Zastanawiam się nad usunięciem, ale dzisiaj jestem tak roztrzęsiona, że nie potrafię trzeźwo myśleć. Poradźcie mi coś, proszę
Kallija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 17:44   #2
bulbulka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 567
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

kochacie się?
ile masz lat?
studiujesz, pracujesz?
bulbulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 17:48   #3
kwiatek101
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 251
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez bulbulka Pokaż wiadomość
kochacie się?
ile masz lat?
studiujesz, pracujesz?
te same pytania chciałabym usłyszeć tzn odpowiedź.
kwiatek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 17:51   #4
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem załamana i kompletnie nie wiem co robić

Jestem ze swoim chłopakiem dwa lata. Regularnie współżyjemy, a od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Zawsze byłam bardzo ostrożna i zdyscyplinowana. Jednak w poprzednim miesiącu zapomniałam przyjąć jednej tabletki z pierwszego tygodnia. Kilka dni wcześniej współżyłam z chłopakiem. Zgodnie z tym, co przeczytałam na ulotce, postanowiłam skontaktować się z lekarzem. Opowiedziałam mu całą sytuację, na co lekarz stwierdził, że ryzyko ciąży jest bardzo niewielkie i nie wypisze mi tabletki "72 h po". Zaufałam mu, ale spóźniał mi się okres więc zrobiłam test. Niestety, wynik wyszedł pozytywny

Jestem załamana! Nie mogę ani nie chcę być w ciąży. Nie mam warunków na dziecko. W końcu po to brałam tabletki, które uważane są za najskuteczniejszą metodę antykoncepcji. Zastanawiam się nad usunięciem, ale dzisiaj jestem tak roztrzęsiona, że nie potrafię trzeźwo myśleć. Poradźcie mi coś, proszę
najlepiej prześpij się z tym i na spokojnie jutro pogadaj ze swoim facetem, w końcu to nie tylko Twój problem ale także i jego. Może on będzie w stanie Cie jakoś pocieszyć i coś rozsądnego zaproponować. Ale wiesz pogadaj z nim jak już emocje Twoje opadną, bo podejrzewam, że jego pierwsza reakcja również może być nie za ciekawa. Faceci różnie reagują na takie wieści. Mój w pierwszej chwili chciał uciekać
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 17:52   #5
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem załamana i kompletnie nie wiem co robić

Jestem ze swoim chłopakiem dwa lata. Regularnie współżyjemy, a od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Zawsze byłam bardzo ostrożna i zdyscyplinowana. Jednak w poprzednim miesiącu zapomniałam przyjąć jednej tabletki z pierwszego tygodnia. Kilka dni wcześniej współżyłam z chłopakiem. Zgodnie z tym, co przeczytałam na ulotce, postanowiłam skontaktować się z lekarzem. Opowiedziałam mu całą sytuację, na co lekarz stwierdził, że ryzyko ciąży jest bardzo niewielkie i nie wypisze mi tabletki "72 h po". Zaufałam mu, ale spóźniał mi się okres więc zrobiłam test. Niestety, wynik wyszedł pozytywny

Jestem załamana! Nie mogę ani nie chcę być w ciąży. Nie mam warunków na dziecko. W końcu po to brałam tabletki, które uważane są za najskuteczniejszą metodę antykoncepcji. Zastanawiam się nad usunięciem, ale dzisiaj jestem tak roztrzęsiona, że nie potrafię trzeźwo myśleć. Poradźcie mi coś, proszę
Przemyśl tę sytuację, obgadaj z chłopakiem. Może pod wpływem emocji sama teraz nie jesteś w stanie racjonalnie myśleć. Uczciwie będzie, jak poinformujesz swojego faceta i razem podejmiecie decyzje. Masz w sumie 3 możliwości : usunąć, urodzić i oddać do adopcji, bądź zaakceptować ten stan rzeczy -urodzić dziecko i jakoś sobie wszystko poukładać by i dla niego znalazło się miejsce w waszym życiu.
Czasami nie wszystko kończy się tak źle, jak myślimy i życie jakoś się układa.
Mimo to jeśli chcesz znać moje zdanie: jeśli nie byłabym gotowa, nie miałabym warunków i nie chciałabym tego dziecka- ja bym usunęła.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 17:56   #6
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

a jak sie idzie po tabletke "72h po" to najlepiej mówić, że gumka pękła i że nie masz żadnych problemów ze zdrowiem i wtedy zawsze wypisują a nie gadają swoje mądrości. I przez takiego idiotę lekarza musisz ponosić konsekwencje. :/ i zaufać tu ludziom...

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

a z tym usuwaniem, bo ja bym sie zastanowiła. Znam osobę, która usuneła dizecko bo nie była gotowa, a potem jak już dojrzała do tej decyzji i chciala to dziecko mieć to się okazało, ze coś schrzanili wtedy (nie wiem czy to byla skrobanka czy zastrzyki) i jest bezpłodna od tamego momentu. Czasem lepiej urodzic i oddac do adopcji. Jest dużo rodzin, które chetnie przygarną maluszka, szczegolnie jak zgłosisz ten fakt wcześniej.
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 17:58   #7
martorka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 515
GG do martorka
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Przypadkowa ciaza to nie koniec swiata. Uspokoj sie troche i wtedy bardo powaznie sie zastanow, to decyzja na cale zycie. Nie wazne ktora, czy o urodzeniu czy o usunieciu...
martorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-09, 17:59   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Kup sobie kwas foliowy.
Zawsze możesz oddać do adopcji.
Dokonanie aborcji w Polskich warunkach wcale nie jest takie łatwe i może wiązać się z ryzykiem powikłań.
Zrób to, co uznasz za stosowne.
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:01   #9
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
Witajcie. Jestem załamana i kompletnie nie wiem co robić

Jestem ze swoim chłopakiem dwa lata. Regularnie współżyjemy, a od ponad roku biorę tabletki antykoncepcyjne. Zawsze byłam bardzo ostrożna i zdyscyplinowana. Jednak w poprzednim miesiącu zapomniałam przyjąć jednej tabletki z pierwszego tygodnia. Kilka dni wcześniej współżyłam z chłopakiem. Zgodnie z tym, co przeczytałam na ulotce, postanowiłam skontaktować się z lekarzem. Opowiedziałam mu całą sytuację, na co lekarz stwierdził, że ryzyko ciąży jest bardzo niewielkie i nie wypisze mi tabletki "72 h po". Zaufałam mu, ale spóźniał mi się okres więc zrobiłam test. Niestety, wynik wyszedł pozytywny

Jestem załamana! Nie mogę ani nie chcę być w ciąży. Nie mam warunków na dziecko. W końcu po to brałam tabletki, które uważane są za najskuteczniejszą metodę antykoncepcji. Zastanawiam się nad usunięciem, ale dzisiaj jestem tak roztrzęsiona, że nie potrafię trzeźwo myśleć. Poradźcie mi coś, proszę
1 gdybys je BRALA a nie zapominala to bys nie zaszla
2ale ja nie o tym. przespij sie z tym, jak radza dziewczyny.
Cytat:
Napisane przez just_me Pokaż wiadomość
a jak sie idzie po tabletke "72h po" to najlepiej mówić, że gumka pękła i że nie masz żadnych problemów ze zdrowiem i wtedy zawsze wypisują a nie gadają swoje mądrości. I przez takiego idiotę lekarza musisz ponosić konsekwencje. :/ i zaufać tu ludziom...
lekarz nie byl idiota.

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:53 ----------

a z tym usuwaniem, bo ja bym sie zastanowiła. Znam osobę, która usuneła dizecko bo nie była gotowa, a potem jak już dojrzała do tej decyzji i chciala to dziecko mieć to się okazało, ze coś schrzanili wtedy (nie wiem czy to byla skrobanka czy zastrzyki) i jest bezpłodna od tamego momentu. Czasem lepiej urodzic i oddac do adopcji. Jest dużo rodzin, które chetnie przygarną maluszka, szczegolnie jak zgłosisz ten fakt wcześniej.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:03   #10
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Kup sobie kwas foliowy.
Zawsze możesz oddać do adopcji.
Dokonanie aborcji w Polskich warunkach wcale nie jest takie łatwe i może wiązać się z ryzykiem powikłań.
Zrób to, co uznasz za stosowne.
dokładnie
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:08   #11
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

właśnie teraz wydaje ci się wszystko w czarnych barwach a może wszystko się uloży.. tż wie? co na to? jak wygląda wasza sytuacja?
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-09, 18:09   #12
andzia1989r
Zakorzenienie
 
Avatar andzia1989r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 308
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Przede wszystkim to powinnaś porozmawiac ze swoim chłopakiem i jego zapytac co ROBICIE, a nie nas...

Nikt za Ciebie decyzji nie podejmie, a jedyną osobą, która może pomóc zadecydowac jest partner.
andzia1989r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:12   #13
jancia3
Raczkowanie
 
Avatar jancia3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 300
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Jest takie powiedzenie powiedzenie, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło... może to dziecko okaże się po jakimś czasie dla Was wielkim szczęściem? Ale przede wszystkim najpierw się upewnij że faktycznie jesteś w tej ciąży, czyli idź do lekarza. Poza tym może i mam konserwatywne poglądy ale dla mnie adopcja to morderstwo, jeśli uprawiasz seks powinnaś być odpowiedzialna, albo go nie uprawiać, w najgorszym wypadku urodź i oddaj do adopcji, wiele rodzin marzy o dziecku, a nie może go mieć, na pewno któraś bardzo będzie chciała zaadoptować takiego dzidziusia tuż po urodzeniu.
jancia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:17   #14
Stonem
Raczkowanie
 
Avatar Stonem
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 244
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Jeśli nie robiłaś jeszcze hcg beta z krwi to jest to pierwsza rzecz jaką powinnaś zrobić.
__________________
Miałam dziś dużo spotkań, ale postanowiłam odwołać wszystkie, zostać w domu i pomalować paznokcie.
Stonem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:18   #15
sheneedslove
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 680
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez jancia3 Pokaż wiadomość
Jest takie powiedzenie powiedzenie, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło... może to dziecko okaże się po jakimś czasie dla Was wielkim szczęściem? Ale przede wszystkim najpierw się upewnij że faktycznie jesteś w tej ciąży, czyli idź do lekarza. Poza tym może i mam konserwatywne poglądy ale dla mnie adopcja to morderstwo, jeśli uprawiasz seks powinnaś być odpowiedzialna, albo go nie uprawiać, w najgorszym wypadku urodź i oddaj do adopcji, wiele rodzin marzy o dziecku, a nie może go mieć, na pewno któraś bardzo będzie chciała zaadoptować takiego dzidziusia tuż po urodzeniu.
i zaraz się zacznie bezsensowna dyskusja zwolennicy vs przeciwnicy aborcji.

adopcja (np. ze wskazaniem), uszczęśliwione bezpłodne małżeństwo- to pięknie brzmi, ale to autorka będzie znosiła trudy ciąży, a potem to ona będzie wytykana przez ludzi, jak nagle był brzuch, brzucha nie ma, dziecka też nie. Co rodzina na to powie? Okażą odpowiednie wsparcie, jak się dowiedzą? Czy jej zabronią oddania dziecka? Nie znamy sytuacji.
Wiadomo, że każdego powinno interesować tylko swoje życie, ale ludzie są wścibscy i potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Jakąkolwiek decyzję podejmiesz zawsze będą minusy (jak i plusy), dlatego musisz to dobrze przemyśleć.

Autorko porozmawiaj koniecznie z partnerem.
Dobrze ktoś mówił, że z tej sytuacji masz tylko trzy wyjścia.
I napisz coś więcej o sobie, ile masz lat, co robisz, co robi Twój chłopak itp.

Edytowane przez sheneedslove
Czas edycji: 2012-06-09 o 18:20
sheneedslove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:24   #16
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Autorko, wspolczuje. Mam nadzieje, ze final tej historii bedzie taki, jaki chcesz, aby byl.

Robilas test z krwi? Jesli nie, to aby miec pewnosc ciazy udaj sie i zrob ten test.

Trzymaj sie, mam nadzieje, ze bedzie tak, jak chcesz .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:26   #17
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Powtarzałaś test? Zrób drugi. A potem tak jak radzi Stonem test hcg beta z krwi.

I przede wszystkim porozmawiaj ze swoim facetem, nawet nie myśl o samodzielnym podejmowaniu decyzji.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:26   #18
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez jancia3 Pokaż wiadomość
Jest takie powiedzenie powiedzenie, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło... może to dziecko okaże się po jakimś czasie dla Was wielkim szczęściem? Ale przede wszystkim najpierw się upewnij że faktycznie jesteś w tej ciąży, czyli idź do lekarza. Poza tym może i mam konserwatywne poglądy ale dla mnie adopcja to morderstwo, jeśli uprawiasz seks powinnaś być odpowiedzialna, albo go nie uprawiać, w najgorszym wypadku urodź i oddaj do adopcji, wiele rodzin marzy o dziecku, a nie może go mieć, na pewno któraś bardzo będzie chciała zaadoptować takiego dzidziusia tuż po urodzeniu.
Wiem że to literówka ale nie mogłam się powstrzymać ostro- bardzo konserwatywnie XD

Też uważam że powinnaś zrobić badanie z krwi a potem pogadać z partnerem i razem się zastanowić co zrobić. Trzymam kciuki żeby test był fałszywie pozytywny
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:28   #19
Kallija
Raczkowanie
 
Avatar Kallija
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez bulbulka Pokaż wiadomość
kochacie się?
ile masz lat?
studiujesz, pracujesz?
Cytat:
Napisane przez kwiatek101 Pokaż wiadomość
te same pytania chciałabym usłyszeć tzn odpowiedź.
Cytat:
Napisane przez sheneedslove Pokaż wiadomość
Autorko porozmawiaj koniecznie z partnerem.
Dobrze ktoś mówił, że z tej sytuacji masz tylko trzy wyjścia.
I napisz coś więcej o sobie, ile masz lat, co robisz, co robi Twój chłopak itp.
Mamy po 22 lata, studiujemy dziennie i pracujemy dorywczo. Dodatkowo rodzice pomagają mi finansowo, ale nie są to duże kwoty. Mieszkamy z TŻ w mieście, gdzie studiujemy, z dala od naszych rodzinnych domów. Kochamy się, dobrze nam razem, ale nie jesteśmy gotowi na dziecko.
Strasznie boję się rozmowy na ten temat. nawet z najbliższymi mi osobami jak TŻ czy rodzice. Czuję, że wszystkich zawiodłam, a najbardziej siebie. Zawsze byłam rozsądna, odpowiedzialna i miałam wszystko poukładane, a tu taka wpadka

Testu z krwi jeszcze nie robiłam. Postaram się umówić do lekarza jak najszybciej.

Edytowane przez Kallija
Czas edycji: 2012-06-09 o 18:30 Powód: dopisek
Kallija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-09, 18:30   #20
jancia3
Raczkowanie
 
Avatar jancia3
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 300
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
Wiem że to literówka ale nie mogłam się powstrzymać ostro- bardzo konserwatywnie XD

Też uważam że powinnaś zrobić badanie z krwi a potem pogadać z partnerem i razem się zastanowić co zrobić. Trzymam kciuki żeby test był fałszywie pozytywny
Hahaha xD dzięki, miało być oczywiście aborcja prawda jest taka że tylko abstynencja seksualna daje 100% pewności, że się nie zajdzie w ciążę, bo nawet podwiązanie jajowodów daje jakieś 99,7%, więc po prostu uprawiając seks, trzeba się liczyć z ewentualną kinderniespodzianką W pierwszej kolejności się uspokój, czasu nie cofniesz i pogadaj ze swoim chłopakiem
jancia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:30   #21
Kohnelia20
Zakorzenienie
 
Avatar Kohnelia20
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 499
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Może rodzice są w stanie pomoc wam... przede wszystkim musisz pogadać z tż
Kohnelia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:31   #22
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
Mamy po 22 lata, studiujemy dziennie i pracujemy dorywczo. Dodatkowo rodzice pomagają mi finansowo, ale nie są to duże kwoty. Mieszkamy z TŻ w mieście, gdzie studiujemy, z dala od naszych rodzinnych domów. Kochamy się, dobrze nam razem, ale nie jesteśmy gotowi na dziecko.
Strasznie boję się rozmowy na ten temat. nawet z najbliższymi mi osobami jak TŻ czy rodzice. Czuję, że wszystkich zawiodłam, a najbardziej siebie. Zawsze byłam rozsądna, odpowiedzialna i miałam wszystko poukładane, a tu taka wpadka
moja rada: najpierw sama zdecyduj. potem powiedz tztoi i reszcie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:39   #23
magnolia09
Przyczajenie
 
Avatar magnolia09
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Nie usuwaj. Nawet jeśli teraz nie widzisz innego wyjścia. Ktoś wyżej napisał o kwasie foliowym – popieram.
Z tego co piszesz, jesteś teraz zrozpaczona i w szoku, ale kiedy dojdziesz do siebie, zobaczysz jak niedorzeczna była myśl o aborcji. Nie mówię, że będzie kolorowo, ale w Tobie jest nowe życie, które z jakiegoś powodu poczęło się właśnie teraz. Jeśli masz trudną sytuację, czy nie będziesz się czuła na siłach w wychowaniu dziecka, to istnieje możliwość adopcji, ale nie odbieraj sobie teraz możliwości pokochania Maleństwa.

magnolia09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:42   #24
Kallija
Raczkowanie
 
Avatar Kallija
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Kohnelia20 Pokaż wiadomość
Może rodzice są w stanie pomoc wam... przede wszystkim musisz pogadać z tż
Rodzice mogliby mi pomóc, ale wiązałoby się to z powrotem do domu, rezygnacją ze studiów magisterskich i całkowitym przeorganizowaniem mojego życia. Nie czuję się na to gotowa.
Kallija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:46   #25
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Najpierw zrób test z krwi. Później, w razie gdybyś jednak w tej ciąży była, pogadaj z facetem. Razem zdecydujcie, co robicie. Możliwości są trzy: rodzisz dziecko i je wychowujecie, rodzisz i oddajecie do adopcji, usuwasz. W przypadku wybrania ostatniej możliwości, tylko do 8 tygodnia można farmakologicznie.
Cokolwiek postanowicie, to Twoja i tylko Twoja i TŻ sprawa. Ważne, żebyście się wspierali w tej decyzji. Pozdrawiam.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:48   #26
Ostre wasabi
Zadomowienie
 
Avatar Ostre wasabi
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Szczecin :D
Wiadomości: 1 733
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
Rodzice mogliby mi pomóc, ale wiązałoby się to z powrotem do domu, rezygnacją ze studiów magisterskich i całkowitym przeorganizowaniem mojego życia. Nie czuję się na to gotowa.
Ciąża jest sprawą wyjątkowo indywidualną i nikt tutaj Ci nie pomoże. Musisz decyzję podjąć z partnerem, ponieważ to że Ty jesteś tym zmartwiona wcale nie musi oznaczać, że i on się załamie. Może da Ci tyle wsparcia, że będziesz szczęśliwa
__________________
To all these greedy people
Trying to feed on what is mine
You've got to fill your hunger
And stop fucking with my mind
I know it's time to leave these places far behind

Ostre wasabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:52   #27
Kallija
Raczkowanie
 
Avatar Kallija
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 278
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Ostre wasabi Pokaż wiadomość
Ciąża jest sprawą wyjątkowo indywidualną i nikt tutaj Ci nie pomoże. Musisz decyzję podjąć z partnerem, ponieważ to że Ty jesteś tym zmartwiona wcale nie musi oznaczać, że i on się załamie. Może da Ci tyle wsparcia, że będziesz szczęśliwa
Nie, tak raczej nie będzie. Przecież go zawiodłam. On mi ufał, a ja wpakowałam nas oboje w takie bagno...
Kallija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:52   #28
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
Rodzice mogliby mi pomóc, ale wiązałoby się to z powrotem do domu, rezygnacją ze studiów magisterskich i całkowitym przeorganizowaniem mojego życia. Nie czuję się na to gotowa.
bzdura. Posłuchaj. Mam kumpla na 6tym roku studiow. Studiuje lekarski, wiec kierunek cięzki jak cholera. Na 3cim roku zdarzyla mu się wpadka z dziewczyną, zaraz ślub sie odbył. Nie zrezygnował ze studiow. Mało tego, tak sie uczyl i tak kombinował, ze dostawal stypendium socjalne i naukowe! bo wiedzial ze musi jakos utrzymac rodzinę i odciążyc rodziców ktorzy im pomagali. Jego żona poszła do pracy, nie miala wyjścia. Bylo im cholernie cięzko ale dali rade. wszystko sie ułożyło tak swietnie, ze na 5tym roku postanowili sobei zrobic drugiego dzieciaka już planowanego. On teraz kończy studia, a jeszcze przed nim staż i LEP i specka wiec ciezkie sprawy ale daje rade. Tez mowil ze na poczatku mu sie swiat zawalil a teraz jest szczesliwym ojcem dwójki dzieci.

Moja współlokatorka z kolei wpadła na 4tym roku stomatologii, ojciec dziecka sie na nią wypiął od razu jak sie dowiedzial ze jest w ciazy, nawet alimentow nie daje. Nie ma tu nikogo kto by jej pomogl i sie mogl zaopiekowac małym, bo ona jest z zagranicy a daleko ma do domu, zadnej rodziny tutaj. Radzi sobie jakos, wiadomo ciezko jej było, pomagali jej znajomi jak tylko mogli. Urodziła dizeciątko, sama je wychowuje, obecnie już skończyla staż, chłopaczek już skończył 3latka. Da się? Da sie.

Łatwo wam nie bedzie, ale wszystko jest do przejścia, a jeśli jesteście razem to masz dodatkową pomoc z postaci tżta.
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:55   #29
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
Nie, tak raczej nie będzie. Przecież go zawiodłam. On mi ufał, a ja wpakowałam nas oboje w takie bagno...
Oj nie, tak nie myśl. Nie ma 100% metody. On też musiał się z tym liczyć. Zrób tak, jak Ci poradziłam. Upewnij się i podejmijcie decyzję WSPÓLNIE.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 18:55   #30
just_me
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 101
Dot.: Jestem w ciąży- nie wiem co robić :(

Cytat:
Napisane przez Kallija Pokaż wiadomość
Nie, tak raczej nie będzie. Przecież go zawiodłam. On mi ufał, a ja wpakowałam nas oboje w takie bagno...
tak się zdarza, to nie jest niczyja wina. Decydując sie na współżycie dorośli ludzie powinni sobie zdawać jakie mogą być tego konsekwencje. Mnie się wydaje, że dla niego bedzie to szok, ale jest odpowiedzialnym facetem i Ci pomoże
__________________
"Mężczyźni są jak alkohol:
wyrzekanie się ich jest ascezą, która niesie ze sobą rozgoryczenie,
rozkoszowanie się nimi jest sposobem na życie, który rozjaśnia dzień powszedni,
uzależnianie się od nich jest... głupotą."


co Cię ujęło/ujmuje w TŻ?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=497112
just_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:49.