Praca rezydenta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-03, 20:58   #1
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15

Praca rezydenta


Witam
Chciałabym jak najwięcej dowiedzieć się na temat pracy rezydenta. Może ktoś z Was jest rezydentem i chętnie podzieli się wrażeniami ?
Interesuje mnie wszystko na ten temat. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Pozdrawiam
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 20:17   #2
plintak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Praca rezydenta

A co konkretnie bys chciala wiedzieć? Coś niecoś wiem na ten temat...
plintak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 15:35   #3
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Dowiedziałam się, że trzeba koniecznie zrobić kurs na pilota wycieczek. Nie mam żadnego certyfikatu z języka obcego, więc najprawdopodobniej będę musiała zrobić wpis do legitymacji pilota. Czy taki egzamin z jękyka jest trudny ? Na jakim on jest poziomie? Chciałabym wiedzieć jeszcze czy sam angielski wystarczy ?
Zastanawia mnie, czy osoba po studiach w ogóle nie związanych z turystyką miałaby szanse na taką pracę ?
To narazie jest początek w zadawaniu pytań, więc jeżeli się zgodzisz to napiszę więcej
Pozdrawiam
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 15:41   #4
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Dowiedziałam się, że trzeba iśc na kurs pilota wycieczek. Nie mam żadnego certyfikatu z języka obcego, więc najprawdopodobniej będę musiała zdać egzamin, aby mieć wpis do legitki. Chciałabym wiedzieć, na jakim poziomie jest ten kurs? Czy sam angielski wystarczy ?
Czy osoba, która nie ma studiów związanych z turystyką ma szansę na zdobyciu tej pracy ?
To narazie kilka pytań, ale jeżeli zgodzisz się, to zadam Ci więcej
Pozdrawiam
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 13:44   #5
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Praca rezydenta

mnie też interesuje ten temat. chciałabym wiedzieć jak zostałaś rezydentką, jakie są plusy i minusy tej pracy no i jak trafić do destynacji, która Cię interesuje.
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 17:36   #6
plintak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 22
Dot.: Praca rezydenta

Dziewczyny! u mnie to było bardzo nietypowo bo dostałam pracę rezydentki nie mając zrobionego kursu Teraz dopiero zamierzam zrobić. Mogę więc wam poopowiadać o samej pracy, ale o procesie stawania się rezydentką, kursie itd. nie bardzo...

na razie nie mam czasu, jak znajdę chwilę napiszę więcej

Edytowane przez plintak
Czas edycji: 2012-08-10 o 17:37
plintak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 17:42   #7
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Praca rezydenta

Cytat:
Napisane przez plintak Pokaż wiadomość
Dziewczyny! u mnie to było bardzo nietypowo bo dostałam pracę rezydentki nie mając zrobionego kursu
to Ci się poszczęściło! ale jak to możliwe? ;D

opowiedz wszystko! ;D
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 18:10   #8
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Jeżeli będziesz miała czas to od razu napisz Strasznie mnie ta praca interesuje. Przeraża mnie tylko upadłość tylu biur, ale myślę, że dzięki temu turystyka nie upadnie.
AshleyPeace Ty masz jakieś studia turystyczne? Bo ja nie będę miała takich studiów, ale chciałabym w przyszłości zrobić taki kurs. Gdzie byś chciała wylecieć na destynacje?
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 07:19   #9
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Praca rezydenta

Cytat:
Napisane przez Kinger Pokaż wiadomość
AshleyPeace Ty masz jakieś studia turystyczne? Bo ja nie będę miała takich studiów, ale chciałabym w przyszłości zrobić taki kurs. Gdzie byś chciała wylecieć na destynacje?
cześć Kinger!

ja przez pół roku studiowałam turystykę i rekreację, ale na niezbyt dobrej uczelni, nic tam przydatnego się nie nauczyłam, a starsze roczniki mówiły mi, że studia turystyczne nie są potrzebne do bycia rezydentem, bo można sobie po prostu zrobić kurs i być nim lub pilotem bez studiów. w tym roku zaczynam studia językowe i myślę, że obcy, a szczególnie orientalny język bardziej się przyda jako kierunek niż turystyka.

teraz już nie marzę o pracy rezydenta tak jak kiedyś, mam inne priorytety, ale ciekawi mnie jak ta praca wygląda. a zawsze marzyłam o jakichś cieplejszych państwach, w Europie Hiszpania a dalej to Emiraty Arabskie.

Plintak, jeśli będziesz miała ochotę, napisz również o zarobkach, niekoniecznie swoich oczywiście, ale ogólnie, w różnych państwach.
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 14:24   #10
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Mnie interesują kraje arabskie. Ale tam to trzeba 'użerać się' z wizą. No ale chcieć to móc. Ja niestety będę studiowała całkiem inny kierunek. Na 100% pójdę na kurs i najprawdopodobniej będę musiała zrobić sobie wpis językowy do legitki, bo nie mam żadnego certyfikatu.
Myślicie, że sam angielski wystarczy ?
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 15:19   #11
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Praca rezydenta

Cytat:
Napisane przez Kinger Pokaż wiadomość
Na 100% pójdę na kurs i najprawdopodobniej będę musiała zrobić sobie wpis językowy do legitki, bo nie mam żadnego certyfikatu.
chodzi Ci o egzamin z angielskiego na pilota wycieczek? a na jakim poziomie jesteś w angielskim? bo jeśli zdasz LCCI 2 English for Tourism (poziom B1/B2, czyli jak rozszerzona matura z angielskiego) na ocenę Pass with Destinction to jesteś zwolniona z tego egzaminu.
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-11, 16:16   #12
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Ale czekaj bo nie rozumiem.
Ja jestem właśnie na poziomie matury rozszerzonej. W sumie to jeszcze się douczam.
A na jakim poziomie jest egzamin na pilota wycieczek ? Jest jakaś różnica między tym egzaminem a tym co Ty proponujesz ?
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 17:37   #13
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Praca rezydenta

żeby zostać pilotem trzeba zdać egzamin, który składa się z różnych części, tematyk. i jedną z tych części jest egzamin z angielskiego. nie wiem na jakim on jest poziomie - domyślam się, ale tylko domyślam, że na C1.

Jest też taki egzamin, który ja zdawałam, LCCI 2 English for Tourim B1/B2. Jeśli się go zda na prawdę wysoko (co nie jest trudne dla osoby po maturze rozszerzonej), to nie musi się zdawać egzaminu z angielskiego na egzamin na pilota.

jeszcze rok temu tak mi to tłumaczyli na uczelni, może teraz coś się zmieniło. być może coś pokręciłam, ponieważ nie za bardzo słuchałam pani od kursu, kiedy tłumaczyła co i jak z tym egzaminem, bo robiłam egzamin, kiedy już zrezygnowałam z turystyki i szczerze co mało co już mnie on obchodził (a robiłam, bo już za niego zapłaciłam).
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39

Edytowane przez AshleyPeace
Czas edycji: 2012-08-11 o 17:39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 17:43   #14
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Ahh Rozumiem.
A jeszcze zpaytam, gdzie można zrobić LCCI 2 English for Tourim B1/B2? Ile on kosztuje?
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 17:53   #15
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Praca rezydenta

koszt kursu to około 500 zł a koszt egzaminu również około 500 zł, ale jeśli jesteś dobra z angielskiego, jesteś na poziomie B2, dobrze poszła Ci matura rozszerzona, to ja bym zrezygnowała z kursu i poszła na sam egzamin, tylko przed egzaminem trzeba sobie zobaczyć jak się pisze list, ankietę, mail'a, bo tak jak na maturze są wzory rozprawek, opowiadań, tak każdy list, ankieta i mail też mają swój wzór. no i egzamin ustny - scenki jak na maturze, że jesteś recepcjonistką w hotelu, albo przewodnikiem wycieczek i jest dialog z klientem, turystą, czyli z egzaminatorem

można go robić przede wszystkim na uczelniach, ja robiłam na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, a Ty z jakiego jesteś miasta?

aha, napisałam LCCI English for Tourism 2 (czyli poziom B1/B2), ale są wyższe np LCCI 3 (czyli chyba C1), LCCI 4 (C2).
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39

Edytowane przez AshleyPeace
Czas edycji: 2012-08-11 o 17:55
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 18:10   #16
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Ja jestem z Wrocka Dzięki za info. Czekam z niecierpliwością na wiadomości od plintak )
A tak na marginesie, to ja za rok zdaję maturę rozszerzoną z anglika. Zobaczymy tak naprawdę na jakim jestem poziomie Nie wiem, czy czasem nie zmienią jakiś procedur od nowego roku na kur rezydenta. Teraz tyle biur podrózy upadło, to może będą chcieli najlepszych z najlepszych
Ciągle waham się z tym kursem (chcę go zrobić za rok w wakacje) czy jest sens, bo tyle ludzi jest po turystyce a nie mają pracy. A osoba nie związana z turystyką, chce wyjechać na jakąś destynajce.
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 19:09   #17
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Praca rezydenta

więc może na Uniwersytecie Wrocławskim można zdać LCCI. nawet jeśli nie jesteś studentką uniwersytetu, który prowadzi egzamin i tak możesz go u nich zrobić. to nie jest wyłączność dla studentów z danej uczelni.

ja bym Ci polecała zrobić ten kurs na pilota/rezydenta, nawet, jeśli nie wiesz, czy to jest to, co chcesz robić, bo warto robić takie kursy, inwestować w siebie, może kiedyś to się przyda.

z tego co wiem to kurs na rezydenta to tylko taki chwyt marketingowy, wymysł biur podróży, żeby zgarnąć więcej kasy. to jest nic nie warte. najlepiej zrobić sobie kurs na pilota, bo wtedy i tak masz kwalifikacje na rezydenta (i dodatkowo w kieszeni na pilota).

może rzeczywiście osoba po turystyce i z kursem ma duże szanse, ale według mnie najważniejsze jest posiadanie kursu i znajomość języków obcych. dlatego na prawdę osobom chcącym pracować jako pilot/rezydent polecałabym tylko kurs i przede wszystkim języki obce - dlatego może zamiast turystyki warto iść na jakąś filologię? a Ty o jakich studiach myślisz?
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 19:18   #18
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Ja chciałabym pójść na dietetykę, albo analitykę medyczną. To są kierunki, które lubię i bardzo chciałabym robić to w przyszłości Ale narazie jako młoda osoba nie interesuje mnie praca po studiach w biurze od 8 do 17. Chciałabym chociaż trochę poznać świat i spróbować swoich sił w pracy rezydenta. Fajnie, że napisałaś mi o tym egzaminie.
Ale wiesz co mnie jeszcze przeraża to, że na tym kursie jest trochę wiadomości historycznych (tak czytałam), a ja nigdy z histy dobra nie byłam.
Zauważyłam, że w teraźniejszym świecie bramą do wszystkiego jest znajomość języków obcych A Ty oprócz angielkskiego, znasz jeszcze jakieś języki ?
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 08:19   #19
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Praca rezydenta

Moja koleżanka robiła kurs pilota wycieczek( pracuje w biurze podróży) i nie zdawała egz z angielskiego. Nie robiła tego kursu na uczelni, bo jest po filozofii tylko przez biuro, w którym robi. Zna włoski język, angielskiego nie zna. Egz chyba miała w urzędzie wojewódzkim.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 20:26   #20
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Dziewczyny, odzywajcie się )
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 18:09   #21
AshleyPeace
Raczkowanie
 
Avatar AshleyPeace
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 425
Dot.: Praca rezydenta

Cytat:
Napisane przez Kinger Pokaż wiadomość
Ja chciałabym pójść na dietetykę, albo analitykę medyczną. To są kierunki, które lubię i bardzo chciałabym robić to w przyszłości Ale narazie jako młoda osoba nie interesuje mnie praca po studiach w biurze od 8 do 17. Chciałabym chociaż trochę poznać świat i spróbować swoich sił w pracy rezydenta. Fajnie, że napisałaś mi o tym egzaminie.
dietetyka i analityka medyczna nie mają nic wspólnego z pracą rezydenta, więc przemyśl jeszcze raz, czy na pewno chcesz nim być i robić ten kurs. skoro chcesz poznać świat to może lepiej popracować jako opiekun na obozach i koloniach, na jakimś camp america albo jako au pair? nawet studiując masz możliwość wyjazdów zagranicznych dzięki różnym stypendiom i programom jak np. Erasmus. ale z drugiej strony może jak zobaczysz jak wygląda praca rezydenta przekonasz się do niej bardziej niż do analityki i dietetyki.

Cytat:
Ale wiesz co mnie jeszcze przeraża to, że na tym kursie jest trochę wiadomości historycznych (tak czytałam), a ja nigdy z histy dobra nie byłam.
nie wiem ile jest historii na takim kursie, ale nie warto rezygnować z marzeń przez jedną małą rzecz, która Ci nie pasuje, nie odpowiada. warto próbować.

Cytat:
Zauważyłam, że w teraźniejszym świecie bramą do wszystkiego jest znajomość języków obcych A Ty oprócz angielkskiego, znasz jeszcze jakieś języki ?
warto znać języki obce. ja znam angielski, uczyłam się hiszpańskiego i w tym roku zaczynam na studiach język arabski. a u Ciebie jak jest z językami?

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Moja koleżanka robiła kurs pilota wycieczek( pracuje w biurze podróży) i nie zdawała egz z angielskiego. Nie robiła tego kursu na uczelni, bo jest po filozofii tylko przez biuro, w którym robi. Zna włoski język, angielskiego nie zna. Egz chyba miała w urzędzie wojewódzkim.
po filozofii czy po filologii? myślałam, że egzamin z języka (niekoniecznie angielskiego) jest niezbędny.
__________________
Ubrania

Książki na wymianę i nie tylko:


rolki 37-39 z ochraniaczami


buty górskie, trekkingowe 39
AshleyPeace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:30   #22
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

AshleyPeace ja znam angielski na poziomie rozszerzonej matury z angielskiego, uczę się trochę niemieckiego ale nie 'podchodzi' mi, nie mam głowy do niemca i znam dodatkowo podstawy arabskiego ) Fajnie, że Ty zaczynasz się uczyć. Ten język mi się tak podoba
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 20:47   #23
pani lotniczka
Raczkowanie
 
Avatar pani lotniczka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 195
Dot.: Praca rezydenta

Sorry za offtop,ale musze to napisać.

Ashley,jak sądze zaczynasz studia bliskowschodnie na UJ,traktując je jako językowe.

NIestety języka się tam nie nauczysz.I mówie to jako była studentka.

Jakbys chciała jakieś info,pisz na PW
__________________
When everything seems to be going against you, remember that the airplane takes off against the wind, not with it.

Edytowane przez pani lotniczka
Czas edycji: 2012-08-24 o 20:50
pani lotniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 13:30   #24
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Praca rezydenta

Cytat:
Napisane przez AshleyPeace Pokaż wiadomość


po filozofii czy po filologii? myślałam, że egzamin z języka (niekoniecznie angielskiego) jest niezbędny.
Po filozofii. Zna włoski.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 21:09   #25
Kinger
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 15
Dot.: Praca rezydenta

Dziewczyny znacie jakiś blog o rezydentkach w obojętnie jakich krajach ? A może jakiś blog o animatorach ? Z góry dzięki
Kinger jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-07, 14:00   #26
klaudia2314
Raczkowanie
 
Avatar klaudia2314
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 323
Dot.: Praca rezydenta

odświeżam wątek, chciałabym się dowiedzieć jak mniej więcej wygląda czas pracy, chodzi mi ile się jest w domu (PL) a ile za granicą w ciągu roku
klaudia2314 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:20   #27
Kala_95
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Praca rezydenta

Witajcie
Ja mam zamiar zrobić kurs rezydenta najprawdopodbniej na drugi rok. Jest tutaj ktoś reyzdentem? Bardzo chętnie porozmawiam z osobą, która zna się na rzeczy
Kala_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 18:31   #28
Molinara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Cool Dot.: Praca rezydenta

Rzeczywiście nie trzeba mieć kursów i licencji aby zacząć karierę w tym kierunku. Można też podjąć pracę jako opiekun wycieczek, a pilot i przewodnik musi mieć licencję na wykonywanie zawodu. W Hiszpanii na Balearach kurs zapewnił pracodawca i dopiero była nauka hiszpańskiego, na początku wystarczył angielski

Wyczerpujący artykuł pracy rezydenta/opiekuna wycieczek w formie wywiadu - http://www.sprawdzprace.pl/artykuly/...-hiszpanii,11/
Molinara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-28, 10:19   #29
ArabicPrincess
Zakorzenienie
 
Avatar ArabicPrincess
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 11 215
Dot.: Praca rezydenta

żeby być rezydentem nie trzeba być po studiach turystycznych
wymagana jest legitymacja pilota wycieczek często z wpisem językowym
(chociaż czasem zdarza się, że legitymacji nie chcą)
można też sobie dodatkowo zrobić kurs dla rezydentów, bo na nim mówi się tylko i wyłącznie o pracy rezydenta
niestety zazwyczaj wymagane jest doświadczenie, ale zdarzają się staże lub praca jako pomocnik rezydenta
jeśli chodzi o wizę w krajach arabskich załatwia ją biuro, które zatrudnia

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez klaudia2314 Pokaż wiadomość
odświeżam wątek, chciałabym się dowiedzieć jak mniej więcej wygląda czas pracy, chodzi mi ile się jest w domu (PL) a ile za granicą w ciągu roku

w zależności od biura i zapotrzebowania często jest to mniej więcej od kwietnia do października kiedy jest się na danej destynacji
__________________
أنت كل شيء بالنسبة لي

Life is a story written by Allah's hand

Instagram - PatrycjaLeila zapraszam




ArabicPrincess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 10:29   #30
zimorodek1321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 11
Dot.: Praca rezydenta

Czy ktoś z Was ma jakieś aktualne informację a propos pracy rezydenta w Hiszpanii? Zajmowałam się tym kilka lat temu, ale potraciłam wszystkie kontakty, a wiadomo, że informacje do "niewiadomokogo" zdobyte przez internet nie zawsze są wartościowe. Jakieś sprawdzone info by się przydało, może być na priv - dzięki z góry!
__________________
Wypoczywaj cały rok we własnym <ciach_reklama>
zimorodek1321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-01 11:29:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:58.