Problem z psem??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-07, 10:17   #1
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941

Problem z psem???


Zacznę od tego że, mieszkam w bardzo małym mieście ,mamy trzy parki i w każdym parku jest postawiona tabliczka z zakazem wprowadzania psów na teren parku czy istnieje takie prawo zakazu?mam bokserkę po której sprzątam kupę za każdym razem,płacę za nią roczny podatek,to teraz zastanawiam się za co?Nie ma innych miejsc gdzie mogłabym wyprowadzić psa ,dalej same bloki,przebywając wBrukseli z moim psem czuje się świetnie tam jest inne podejście do zwierząt i prawo ,podobno jesteśmy w Unii ???czuje się uwięziona w moim mieście ,nie mogąc wejść do parku z psem bo dostanę mandat,powiedzcie czy jest wogóle takie prawo zakazu??
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:36   #2
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Zacznę od tego że, mieszkam w bardzo małym mieście ,mamy trzy parki i w każdym parku jest postawiona tabliczka z zakazem wprowadzania psów na teren parku czy istnieje takie prawo zakazu?mam bokserkę po której sprzątam kupę za każdym razem,płacę za nią roczny podatek,to teraz zastanawiam się za co?Nie ma innych miejsc gdzie mogłabym wyprowadzić psa ,dalej same bloki,przebywając wBrukseli z moim psem czuje się świetnie tam jest inne podejście do zwierząt i prawo ,podobno jesteśmy w Unii ???czuje się uwięziona w moim mieście ,nie mogąc wejść do parku z psem bo dostanę mandat,powiedzcie czy jest wogóle takie prawo zakazu??
Istnieją jeszcze lasy, pola (nie uprawne ) itp.
Ja mając psy nigdy nie byłam z nimi w parku. Co to za radość dla psiaka jak nie może pobiegać czy pobawić się, bo przecież w parku na smyczy musi być.
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:40   #3
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Problem z psem???

Małe miasto i nie ma wolnej przestrzeni? Dziwne.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:43   #4
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Problem z psem???

Masz rację i tak właśnie robię,ale czasami np jestem umówiona z kimś w parku i chcę posiedzieć to nie będę zostawiała psa w domu,więc też zabieram sunie ze sobą,więc chodzi mi o same prawo przebywania psa w parku

---------- Dopisano o 11:43 ---------- Poprzedni post napisano o 11:41 ----------

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Małe miasto i nie ma wolnej przestrzeni? Dziwne.
Wolna przestrzeń jest miedzy blokami
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:47   #5
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problem z psem???

Ty akurat sprzątasz po swoim psie (bardzo się to chwali), ale jednak większość niestety tego nie robi i stąd zakazy. Wcale mnie one nie dziwią, bo wielokrotnie widziałam w parku psie kupy, a to ma być miejsce relaksu i wypoczynku. Sprzątanie po psie jeszcze nie jest u nas nawykiem, więc niestety nie możemy mieć takich zasad jak w miastach, gdzie jest to normą.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:52   #6
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Problem z psem???

Niestety taki zakaz wprowadzić mogą. Niedawno było głośno o parku oliwskim:
http://gdansk.naszemiasto.pl/artykul...ania,id,t.html
Co do Uni to przy okazji poczytaj sobie komentarze jak jest w Londynie
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 10:55   #7
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ty akurat sprzątasz po swoim psie (bardzo się to chwali), ale jednak większość niestety tego nie robi i stąd zakazy. Wcale mnie one nie dziwią, bo wielokrotnie widziałam w parku psie kupy, a to ma być miejsce relaksu i wypoczynku. Sprzątanie po psie jeszcze nie jest u nas nawykiem, więc niestety nie możemy mieć takich zasad jak w miastach, gdzie jest to normą.
Też tak uważam i popieram ten zakaz a zwłaszcza wprowadzania psów na teren placu zabaw
Raz w parku "wdepnełam" a spieszyłam się na wesele, także możesz sobie wyobrazić jak się wkurzyłam (nie na psa ,ale na właściciela oczywiście) Nie miałam butów na zmianę a wizyta w łazience nic nie dała (zapach pozostał)
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 11:06   #8
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Problem z psem???

Trudno nie zgodzić się z wami,mnie osobiście też wkurzają właściciele psów,którzy nie sprzątają po swoim psie,jak widzę coś takiego to zwracam uwagę właścicielowi,park owszem jest miejscem relaksu ale dlaczego ja ze swoim psem nie mogę się relaksować?bo jeden czy drugi nieodpowiedzialny właściciel nie sprząta,czyli tak czy siak cierpi wiekszość za postępek mniejszości
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:08   #9
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ty akurat sprzątasz po swoim psie (bardzo się to chwali), ale jednak większość niestety tego nie robi i stąd zakazy.
No tak, ale w zasadzie czemu ludzie, którzy wywiązują się ze swoich obowiązków mają być karani za tych co tego nie robią?
Niech wprowadzą bezwzględny nakaz sprzątania po psie w takim miejscu. I niech faktycznie straż miejska widząc nie przestrzeganie- surowo karze mandatami. Zresztą nie mówimy o każdym parku- ale na 3, niech chociaż jeden zezwala na wejście z psem.

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Też tak uważam i popieram ten zakaz a zwłaszcza wprowadzania psów na teren placu zabaw
Raz w parku "wdepnełam" a spieszyłam się na wesele, także możesz sobie wyobrazić jak się wkurzyłam (nie na psa ,ale na właściciela oczywiście) Nie miałam butów na zmianę a wizyta w łazience nic nie dała (zapach pozostał)
Nikt nie mówi o placu zabaw. To odrębne miejsce. Ale o parku. Zwykłym parku.
Swoją drogą mogłaś tam wdepnąć we wszystko, w jakiś paskudny śmieć, martwego ptaka czy coś innego równie mało przyjemnego.
Musisz się liczyć z tym, że biegnąć odstrzelona na wesele nie idzie się przez trawniki ( swoją drogą deptanie trawy to też niezbyt...), w dodatku słabo patrząc pod nogi

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Istnieją jeszcze lasy, pola (nie uprawne ) itp.
Ja mając psy nigdy nie byłam z nimi w parku. Co to za radość dla psiaka jak nie może pobiegać czy pobawić się, bo przecież w parku na smyczy musi być.
Nie zawsze ma się w zasięgu ręki takie lasy i pola. Obecnie mieszkam koło lasów i różnych tam dzikich terenów także nie mam problemu. Ale w poprzednim miejscu zamieszkania to same bloki, boiska szkolne i parki. Teoretycznie dużo zieleni a w praktyce nie mogłam zbytnio wyprowadzić psa bo wszędzie przebywać z nim nie powinnam.

A jak się umie zorganizować fajnie spacer to i na smyczy może on być dla psiaka ciekawy
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:11   #10
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
No tak, ale w zasadzie czemu ludzie, którzy wywiązują się ze swoich obowiązków mają być karani za tych co tego nie robią?
Niech wprowadzą bezwzględny nakaz sprzątania po psie w takim miejscu. I niech faktycznie straż miejska widząc nie przestrzeganie- surowo karze mandatami. Zresztą nie mówimy o każdym parku- ale na 3, niech chociaż jeden zezwala na wejście z psem.


Nikt nie mówi o placu zabaw. To odrębne miejsce. Ale o parku. Zwykłym parku.
Swoją drogą mogłaś tam wdepnąć we wszystko, w jakiś paskudny śmieć, martwego ptaka czy coś innego równie mało przyjemnego.
Musisz się liczyć z tym, że biegnąć odstrzelona na wesele nie idzie się przez trawniki ( swoją drogą deptanie trawy to też niezbyt...), w dodatku słabo patrząc pod nogi



Nie zawsze ma się w zasięgu ręki takie lasy i pola. Obecnie mieszkam koło lasów i różnych tam dzikich terenów także nie mam problemu. Ale w poprzednim miejscu zamieszkania to same bloki, boiska szkolne i parki. Teoretycznie dużo zieleni a w praktyce nie mogłam zbytnio wyprowadzić psa bo wszędzie przebywać z nim nie powinnam.

A jak się umie zorganizować fajnie spacer to i na smyczy może on być dla psiaka ciekawy
Nic dodać nic ująć.
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:24   #11
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Trudno nie zgodzić się z wami,mnie osobiście też wkurzają właściciele psów,którzy nie sprzątają po swoim psie,jak widzę coś takiego to zwracam uwagę właścicielowi,park owszem jest miejscem relaksu ale dlaczego ja ze swoim psem nie mogę się relaksować?bo jeden czy drugi nieodpowiedzialny właściciel nie sprząta,czyli tak czy siak cierpi wiekszość za postępek mniejszości
Z drugiej strony właściciele psów (ci nieodpowiedzialni) mogą się tłumaczyc - uważaj pod nogi

Wg mnie jedyne wyjście, to kary pieniężne za niesprzątanie po pupilku,
albo płacenie w gminie jakiejś (normalnej ) kwoty rocznej za psa i niech się tym zajmują inni ludzie.
Większość mieszkańców napewno nie ma psów (a tak przy okazji to po kotach tez trzeba sprzatac? bo nie wiem, one chyba same po sobie "sprzątaja" zakopując swe odchody np w piaskownicy) więc nie dziwię się, że są przeciwni tym którzy je maja i wprowadzają np do parku. Są przeciwni nie tyle psom, co ich odchodom.

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
No tak, ale w zasadzie czemu ludzie, którzy wywiązują się ze swoich obowiązków mają być karani za tych co tego nie robią?
Niech wprowadzą bezwzględny nakaz sprzątania po psie w takim miejscu. I niech faktycznie straż miejska widząc nie przestrzeganie- surowo karze mandatami. Zresztą nie mówimy o każdym parku- ale na 3, niech chociaż jeden zezwala na wejście z psem.


Nikt nie mówi o placu zabaw. To odrębne miejsce. Ale o parku. Zwykłym parku.
Swoją drogą mogłaś tam wdepnąć we wszystko, w jakiś paskudny śmieć, martwego ptaka czy coś innego równie mało przyjemnego.
Musisz się liczyć z tym, że biegnąć odstrzelona na wesele nie idzie się przez trawniki ( swoją drogą deptanie trawy to też niezbyt...), w dodatku słabo patrząc pod nogi



Nie zawsze ma się w zasięgu ręki takie lasy i pola. Obecnie mieszkam koło lasów i różnych tam dzikich terenów także nie mam problemu. Ale w poprzednim miejscu zamieszkania to same bloki, boiska szkolne i parki. Teoretycznie dużo zieleni a w praktyce nie mogłam zbytnio wyprowadzić psa bo wszędzie przebywać z nim nie powinnam.

A jak się umie zorganizować fajnie spacer to i na smyczy może on być dla psiaka ciekawy
Wdepnełam na ścieżce , kupa była pod liściami Nie deptam zieleni
a przez park musiałam iść To z tą piaskownica to tak przy okazji napisałam, chodziło mi o dzieci które wkładają wszystko do buzi, zresztą w parku tez to robią


Masz rację z tym bezwzględnym nakazem sprzatania! sprawdziłoby się napewno a i autorka mogłaby pomykać z pieskiem po parku
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 11:26   #12
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość

A jak się umie zorganizować fajnie spacer to i na smyczy może on być dla psiaka ciekawy
Nie zupełnie się z tym zgodzę. Wszystko zależy od psa, od rasy.
Moja potrzebuje ruchu i to w takim stopniu, że przez 1 -1,5 h non stop ma rzucany patyk,piłkę i biega za nim. Nie wyobrażam sobie tak robić na smyczy pomimo, że mam dłuuuugą
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:29   #13
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Problem z psem???

Czyli konkluzja jest taka że miasto ma prawo zakazać wejścia z psem na teren parku,masakra
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:31   #14
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Czyli konkluzja jest taka że miasto ma prawo zakazać wejścia z psem na teren parku,masakra
Alboo ma prawo nakazać sprzątania po pupilach i wszyscy będą zadowoleni.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:31   #15
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Trudno nie zgodzić się z wami,mnie osobiście też wkurzają właściciele psów,którzy nie sprzątają po swoim psie,jak widzę coś takiego to zwracam uwagę właścicielowi,park owszem jest miejscem relaksu ale dlaczego ja ze swoim psem nie mogę się relaksować?bo jeden czy drugi nieodpowiedzialny właściciel nie sprząta,czyli tak czy siak cierpi wiekszość za postępek mniejszości
niestety, ale prawdopodobnie sprzątając po swoim psie to ty jesteś w mniejszości. więc darcie szat czy inne bulwersy na prawdę nie mają sensu. miasto ma prawo zabronić wprowadzania psów do parku i mimo, że sama mam psa to to rozumiem.

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
( swoją drogą deptanie trawy to też niezbyt...)
gwoli ścisłości - od niedawna całkiem dozwolone
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:32   #16
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez Ashaai Pokaż wiadomość
Musisz się liczyć z tym, że biegnąć odstrzelona na wesele nie idzie się przez trawniki ( swoją drogą deptanie trawy to też niezbyt...)
Ja raz wdepnęłam w kupę na chodniku. Niestety niektórzy właściciele uważają, że pies ma prawo załatwić się wszędzie. Więc nie tylko na trawie można spodziewać się "niespodzianek".
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:33   #17
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Problem z psem???

To za co płacę ten podatek??? jeśli chodzi o mandaty za niesprzątanie to są wlepiane i oczywiście w kwocie 500zł,tylko groteską jest to że nasze miasto nie ma koszy na te odchody,a do zwykłego kosza nie można wrzucać bo są to śmieci komunalne wywożone na wysypisko i odchody nie mogą się znajdować,to gdzie tu logika władz miasta??

Edytowane przez live
Czas edycji: 2012-08-07 o 11:36
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:34   #18
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Problem z psem???

to już inna kwestia, zapytaj w urzędzie miasta
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:34   #19
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja raz wdepnęłam w kupę na chodniku. Niestety niektórzy właściciele uważają, że pies ma prawo załatwić się wszędzie. Więc nie tylko na trawie można spodziewać się "niespodzianek".
heh , myślałam że tylko ja tak potrafię
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 11:42   #20
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Problem z psem???

Ja rozumiem uczucie niesprawiedliwości, kiedy się sprząta po swoim psie, a jest się traktowanym jak ci, którzy tego nie robią. Ale niesprawiedliwość jest wszędzie i często cierpi się za czyjeś przewiny. Ja np. do pracy za każdym razem musiałam zanosić zwolnienie od lekarza (mimo umowy zlecenia i tego, że nie płaci mi się za urlop spowodowany chorobą), kiedy brałam wolne ze względu na chorobę, bo wielu pracowników kantowało, dzwoniło że są chorzy, a potem kierownik spotykał ich na zakupach w centrum handlowym albo w klubie. Wkurzało mnie to, bo nawet z zatruciem musiałam lecieć do lekarza i kazać potwierdzić, bo inaczej by mnie zwolnili. Zawsze byłam uczciwa, a traktowano mnie jak oszusta, no ale niestety.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:44   #21
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
to już inna kwestia, zapytaj w urzędzie miasta
Właśnie postanowiłam że jutro z tym problemem pójdę do Burmistrza,powiadomię was jak poszła mi rozmowa,bo nie tylko ja sama mam taki problem ale ludzie z mojego bloku
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:47   #22
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Właśnie postanowiłam że jutro z tym problemem pójdę do Burmistrza,powiadomię was jak poszła mi rozmowa,bo nie tylko ja sama mam taki problem ale ludzie z mojego bloku
Czekam, jestem ciekawa co odpowie
Jak będziesz w tej sprawie konsekwentna i bedzie was więcej, to może da się coś poradzić z tym zakazem. Trzymam kciuki.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 11:48   #23
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Właśnie postanowiłam że jutro z tym problemem pójdę do Burmistrza,powiadomię was jak poszła mi rozmowa,bo nie tylko ja sama mam taki problem ale ludzie z mojego bloku
Podatek idzie przeważnie na schroniska w okolicy, na chipowanie psów, czasami na sterylizację bezdomnych kotek, na odszkodowania dla ludzi za pogryzienie przez bezdomnego psa itp.
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 12:17   #24
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Problem z psem???

Aha jak tak to ok
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 12:32   #25
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Wg mnie jedyne wyjście, to kary pieniężne za niesprzątanie po pupilku,
albo płacenie w gminie jakiejś (normalnej ) kwoty rocznej za psa i niech się tym zajmują inni ludzie.
I to jest jedyna słuszna metoda. Bo jak wszędzie postawią zakazy to tych kup w nieodpowiednich miejscach będzie jeszcze więcej, a nie każdego się upilnuje.
Swoją drogą dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłyby właśnie takie służby odpowiedzialne za to. Byłyby dodatkowe miejsca pracy, duże kwoty wpłacane do urzędy odstraszyłoby trochę nieodpowiedzialnych właścicieli itd a i wszystko w koło byłoby w końcu czyste.

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
To z tą piaskownica to tak przy okazji napisałam, chodziło mi o dzieci które wkładają wszystko do buzi, zresztą w parku tez to robią
Dzieci generalnie kładą wszystko do buzi. Bez względu czy to będzie kamień, patyk czy kupa- jest niebezpieczne. To też od tego są rodzice aby małego pilnować.

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Nie zupełnie się z tym zgodzę. Wszystko zależy od psa, od rasy.
Moja potrzebuje ruchu i to w takim stopniu, że przez 1 -1,5 h non stop ma rzucany patyk,piłkę i biega za nim. Nie wyobrażam sobie tak robić na smyczy pomimo, że mam dłuuuugą
Wiadomo, że wyprowadzanie charta na spacer na krótkiej smyczy byłoby delikatnie mówiąc nie rozsądne. Ale jeśli na jeden z 6 spacerów (mój mniej więcej tyle ma ich w ciągu dnia, czasem z 7) wybierzemy się na smyczy to nic się nie stanie przeciętnemu psiakowi. Tym bardziej, że to nie musi być spacer na odwal się. Można potarmosić się z psiakiem, pobawić w przeciągania jakiejś liny, potrenować komendy typ siad, daj łapę, leżeć. Poćwiczyć chodzenie przy nodze bez szarpania się. Jest wiele ciekawych pomysłów na urozmaicenie takiego spaceru, zarówno dla nas jak i dla psiny.

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
gwoli ścisłości - od niedawna całkiem dozwolone
A szkoda
Mimo to mam nadzieję, że zbyt wiele osób nie będzie korzystało z tego przyzwolenia.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja raz wdepnęłam w kupę na chodniku. Niestety niektórzy właściciele uważają, że pies ma prawo załatwić się wszędzie. Więc nie tylko na trawie można spodziewać się "niespodzianek".
Ludzie generalnie nie mają poczucia dbania o jakąś wspólnotę. Bez skrupułów rzucają papierem mimo, że kosz 5 m dalej a co dopiero wymagać sprzątania kup po psach. Niestety taka mentalność.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja rozumiem uczucie niesprawiedliwości, kiedy się sprząta po swoim psie, a jest się traktowanym jak ci, którzy tego nie robią. Ale niesprawiedliwość jest wszędzie i często cierpi się za czyjeś przewiny.
Niestety
Ale gdzieś tego psa trzeba wyprowadzić. Więc nie chodzi o samą niesprawiedliwość- ale o to, że wciąż nie ma rozwiązania problemu. A że tak powiem, kupa nie poczeka aż ktoś zrobi coś z tym brakiem organizacji

Cytat:
Napisane przez live Pokaż wiadomość
Właśnie postanowiłam że jutro z tym problemem pójdę do Burmistrza,powiadomię was jak poszła mi rozmowa,bo nie tylko ja sama mam taki problem ale ludzie z mojego bloku
Tak zrób
Na pewno znajdziesz poparcie wśród wielu właścicieli.
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 14:42   #26
live
Rozeznanie
 
Avatar live
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 941
Dot.: Problem z psem???

Dziewczęta !!nie spodziewałam się nawet takiego obrotu sprawy zwycięstwo, Rada Miasta postanowiła zakupić takie kosze na odchody piesków,i zrobią jeden park gdzie będzie można z psem wejść, ale pod warunkiem sprzątania i właśnie tam też będą te kosze ,trochę ułatwioną mielismy sytuacje bo już taki projekt był rozpatrywany,ale jakoś nikt nie zwracał na to uwagi,czyli spokojna rozmowa z urzędnikami przyniosła nieoczekiwane rozwiązanie ,chyba zacznę wierzyć w urzędników
live jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 15:34   #27
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez Kadin_ Pokaż wiadomość
Istnieją jeszcze lasy
Nie polecam:

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/art...LAPY/120429955

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------

Cytat:
Napisane przez whip Pokaż wiadomość
Małe miasto i nie ma wolnej przestrzeni? Dziwne.
Ja mieszkam na wsi i nie mam gdzie z psami wyjść- nie wliczając ogródka, bo ileż można chodzić z psami w jedno miejsce

Z jednej strony domki, z drugiej obiekty turystyczne. Do lasów się nie zbliżam.

Właścicielka pewnego parku nie pozwala tam wchodzić z psami (nawet jak się sprząta). Ba, uściślając: nie pozwala nawet wchodzić do parku ludziom - poszczególnym mieszkańcom, mówiąc : park jest dla gości hotelowych.

Ja niestety ignoruję ten zakaz i chodzę, bo po 1 - sprzątam, po 2- dostęp do rzek państwowych musi być . A że owa pani nasadziła wszędzie krzaków, które uniemożliwiają wejście z innych stron, więc chodzę z psami przez park.


---------- Dopisano o 16:34 ---------- Poprzedni post napisano o 16:24 ----------

Cytat:
Napisane przez pendraiw Pokaż wiadomość
Też tak uważam i popieram ten zakaz a zwłaszcza wprowadzania psów na teren placu zabaw
Zakazy obejmują wszystkich. A zauważ, że najczęściej jest tak: właściciel pilnujący psów nie może wejść do parku z psami, ale z właścicielami psów puszczanych samopas nic się nie robi

Kiedyś ktoś z mojego miasta na portalu napisał komentarz pod artykułem o psach:

'Jeśli idzie właściciel z psem na smyczy i pies się załatwi, a nie sprzątnie to właściciel dostanie mandat. A właściciel psów puszczanych luzem są bezkarni'.

To samo się dotyczy placów zabaw itd.

Ja moich psów nigdy nie zostawiam samych nigdzie indziej jak na ogródku. Żeby się załatwiły, chodzę z nimi na ogródek lub poza teren podwórka. Na smyczach. Nawet jak prowadzę ich na ogród przez podwórko.Moje podwórko nie jest ogrodzone i mimo tego, że załatwiają się tu obce psy czy psy sąsiadów, które biegają luzem, zawsze to ja mam awantury.
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 06:57   #28
Kadin_
Zadomowienie
 
Avatar Kadin_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 510
Dot.: Problem z psem???

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Nie polecam:

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/art...LAPY/120429955

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:17 ----------
Błagam Cię Czy incydent ma mnie zniechęcić do spacerów z psem w lesie ?
Idąc Twoim tokiem rozumowania nie możemy chodzić na premiery filmów, bo tam zabijają (ostatni incydent na Batmanie).
__________________
Kadin_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 08:21   #29
LordWiliam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 346
Dot.: Problem z psem???

Wyprowadzanie psów do parku jest rozumiane jako celowe puszczanie bez smyczy aby pies się załatwił.
Jeśli masz psa na smyczy, i sprzątasz po nim nikt nic Ci nie powie.

Natomiast pies tej rasy powinien dużo biegać, więc skoro jest to mała miejscowość - idź na pole, do lasu, gdziekolwiek i daj mu sie wybiegać.
LordWiliam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 20:36   #30
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Problem z psem???

a zresztą, nieważka !
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:36.