Poronienie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-16, 19:11   #1
xTync
Wtajemniczenie
 
Avatar xTync
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 2 881

Poronienie?


Witam !

Zaczne od tego ze nigdy nie mialam dobrego kontaktu z moja babcia, poniewaz faworyzuje ona swoja druga wnuczke, i skupia uwage tylko na niej. Od pewnego czasu przestalam dzwonic do niej w urodziny i dni babci, ze wzgledu na to ze ona o moich nie pamieta i chodzi siejac plotki na moj temat. Swiat nie spedzamy razem, nie liczac tego ze nawet w nie nie zadzwoni i czeka az my zadzwonimy do niej. Ciagle jest zle i nie dobrze, i jest zazdrosna o to ze ktos czegos sie dorobil. Powiem nawet taka ☠☠☠☠☠☠☠e, ze nie byla ona nawet na mojej Komuni czy pozegnac sie ze mna gdy wyjezdzalam za granice. Gdy jest u nas, placze rozmawiajac ze swoja ukochana wnuczka, a gdy juz ja raz na ruski rok zadzwonie ze wzgledu na nacisk rodzicow, ma problem o wszystko do wszystkich i czepia sie. Ostatnio powiedziala mojemu TZ ze zaden ze mnie material na zone, bo nie stoje ciagle przy kuchni w garach, nie latam z odkurzaczem (syfu nie mam., ale nie widze potrzeby odkurzania 3x dziennie), a moja kuzyneczka to dba o wszystko i ciagle cos gotuje. Ja nie podstawiam jej wszystkiego pod nos, bo gdy ona nie jest fer do mnie, ja tez nie bede. Taka moja natura.
Przechodzac do sedna sprawy.

Kilka miesiecy temu powiedziala mi ze mialabym jeszcze starszego brata gdyby nie to ze mama poronila. Meczy mnie to strasznie, mysle o tym i jakos nie potrafie przestac.
Zastanawiam sie, czy ona przypadkiem nie powiedziala mi tego zeby mi zrobic jakos na zlosc?
Czuje ze powinnam zapytac mamy, ale z drugiej strony czuje ze gdyby chciala to by sama powiedziala, a mnie glupio naciskac. Z mama niestety tez nie mam dobrego kontaktu, nie potrafimy zlapac wspolnego jezyka, ze wzgledu na roznice charakterow. Ona mnie nie rozumie, ja jej tym bardziej.

Co byscie zrobily na moim miejscu?

Prosze o rady.
__________________

Edytowane przez xTync
Czas edycji: 2012-08-16 o 19:15
xTync jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:31   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Poronienie?

Cytat:
Napisane przez xTync Pokaż wiadomość
Witam !

Zaczne od tego ze nigdy nie mialam dobrego kontaktu z moja babcia, poniewaz faworyzuje ona swoja druga wnuczke, i skupia uwage tylko na niej. Od pewnego czasu przestalam dzwonic do niej w urodziny i dni babci, ze wzgledu na to ze ona o moich nie pamieta i chodzi siejac plotki na moj temat. Swiat nie spedzamy razem, nie liczac tego ze nawet w nie nie zadzwoni i czeka az my zadzwonimy do niej. Ciagle jest zle i nie dobrze, i jest zazdrosna o to ze ktos czegos sie dorobil. Powiem nawet taka ☠☠☠☠☠☠☠e, ze nie byla ona nawet na mojej Komuni czy pozegnac sie ze mna gdy wyjezdzalam za granice. Gdy jest u nas, placze rozmawiajac ze swoja ukochana wnuczka, a gdy juz ja raz na ruski rok zadzwonie ze wzgledu na nacisk rodzicow, ma problem o wszystko do wszystkich i czepia sie. Ostatnio powiedziala mojemu TZ ze zaden ze mnie material na zone, bo nie stoje ciagle przy kuchni w garach, nie latam z odkurzaczem (syfu nie mam., ale nie widze potrzeby odkurzania 3x dziennie), a moja kuzyneczka to dba o wszystko i ciagle cos gotuje. Ja nie podstawiam jej wszystkiego pod nos, bo gdy ona nie jest fer do mnie, ja tez nie bede. Taka moja natura.
Przechodzac do sedna sprawy.

Kilka miesiecy temu powiedziala mi ze mialabym jeszcze starszego brata gdyby nie to ze mama poronila. Meczy mnie to strasznie, mysle o tym i jakos nie potrafie przestac.
Zastanawiam sie, czy ona przypadkiem nie powiedziala mi tego zeby mi zrobic jakos na zlosc?
Czuje ze powinnam zapytac mamy, ale z drugiej strony czuje ze gdyby chciala to by sama powiedziala, a mnie glupio naciskac. Z mama niestety tez nie mam dobrego kontaktu, nie potrafimy zlapac wspolnego jezyka, ze wzgledu na roznice charakterow. Ona mnie nie rozumie, ja jej tym bardziej.

Co byscie zrobily na moim miejscu?

Prosze o rady.

Ja bym to zostawiła. Jakby mama chciała, to by z Tobą o tym pogadała.

Tak naprawdę czy ta informacja robi Ci jakąś różnicę?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:35   #3
hecate
Zakorzenienie
 
Avatar hecate
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 9 232
GG do hecate
Dot.: Poronienie?

Skoro mama o tym nie mowi, to nie pytaj. Moze wciaz ja to boli.

Poronila, nie usunela - odbylo sie to nie z jej winy i nic nie mogla zrobic.
__________________
__
foto


Corey 15.04.12

Mudvayne - Happy?
hecate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:38   #4
79 Marta
Wtajemniczenie
 
Avatar 79 Marta
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 066
Dot.: Poronienie?

ja myślę, że ta informacja nie miałaby aż tak dużego wpływu na Twoje życie, żeby mamę naciągać na zwierzenia ( na które raczej nie ma ochoty). Zostaw
__________________
RĄCZKI MALUTKIE, A CHWYCIŁY ZA SERCE NA CAŁE ŻYCIE... TRUDNO UWIERZYĆ, ŻE CIĘ NIE BYŁO...
79 Marta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:29   #5
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Poronienie?

Ja bym to zostawiła. Jeśli Mama by chciała to by Ci o tym powiedziała, ale widocznie nie widzi takiej potrzeby i w sumie ma rację, bo czy to by coś zmieniło?
Moja Mama miała dwa poronienia, powiedziała mi o tym otwarcie, jeżeli Twoja o tym nie mówi nie ruszaj tego tematu pierwsza. Jeszcze się Babci oberwie, że Ci się wygadała...
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 21:38   #6
Sztywniaaraa
Raczkowanie
 
Avatar Sztywniaaraa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 366
Dot.: Poronienie?

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

Ja bym to zostawiła. Jakby mama chciała, to by z Tobą o tym pogadała.

Tak naprawdę czy ta informacja robi Ci jakąś różnicę?
no właśnie - serio robi Ci to jakąś różnicę? a temat dla mamy pewnie do najłatwiejszych nie należy.
__________________


"We buy things we don't need, with money we don't have, to impress people we don't like"
Sztywniaaraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 22:09   #7
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: Poronienie?

Nie pytaj,strata dziecka boli przez dlugi czas i chyba ciezko o tym zapomniec,moze kiedys przyjdzie taka pora,ze mamcia zechce sie wygadac,nie dogadujecie sie ale to nie znaczy ,ze tak bedzie zawsze ja z moja mama zaczelam sie dogadywac jak sie wyprowadzilam z domu i mialam juz swoja rodzinke,wtedy mama mi mowila i mowi naprawde duzo
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 00:38   #8
czekoladniczka
Raczkowanie
 
Avatar czekoladniczka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Leszno
Wiadomości: 333
Dot.: Poronienie?

skoro Mama nie powiedziała - to widocznie nie chciała. Zostaw tą sprawę i wyluzuj, bo możesz jej tylko sprawić przykrość, a tak naprawdę nic ta info. nie zmieni w Twoim życiu .

A babcią się nie przejmuj ..
Ona sama widocznie super "materiałem na żonę" nie jest, dlatego wiecznie zrzędzi .
W ogóle co to za tekst, że 'żona przy garach, sprzątać i zapie*dalać ..' - no tekst o dupę rozczaś.

tss .
__________________
Aparatka
góra - aparat stały: 09.01.2012-16.09.2014
wkrótce dół - aparat ruchomy

Edytowane przez czekoladniczka
Czas edycji: 2012-08-17 o 00:43
czekoladniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 10:16   #9
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Poronienie?

Zostaw to.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 15:38   #10
makarona
Rozeznanie
 
Avatar makarona
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 987
Dot.: Poronienie?

Ja bym to zostawiła tak jak jest.
Uwierz mi, to jest bardzo ciężki temat, są tacy ludzie, którzy nawet po latach nie chcą mówić o trudnych sprawach. Bywa, że coś boli całe życie.

A poza tym, czy to coś zmienia?
__________________
Cytat:
Szanujmy się.



Nasz czas oczekiwania
makarona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 16:36   #11
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Poronienie?

Moja mama straciła pierwsze dziecko i uwierz mi, nie ma ochoty o tym rozmawiać. Też dowiedziałam się od babci i od taty, z mamą temat poruszyłam może raz. Nie ma co roztrząsać bolesnych spraw. Ale czemu niby babcia miałaby Ci tym zrobić na złość?
__________________
"Dlaczego wszystko jest tak proste póki nie przytrafi się Tobie?"
basior jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-17, 20:52   #12
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Poronienie?

Nie trybię
Mama Cie nie interesuje,babcia również.. No to co to za różnica czy poroniła czy nie ?
Dziwnie to brzmi..
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.