Oparzenia skóry - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-22, 21:28   #1
magda_hahaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Angry

Oparzenia skóry


Witam,
W poniedziałek 20.08 poparzyłam sobie ręke gorącą wodą, przy nadgarstku. Od razu włożyłam ręke do zimnej wody i tak chyba schładzałam ok 3 godzin.
Popsikałam to sobie Panthenolem, ale szybko to zdjęłam bo strasznie zaczęło mnie piec, a nie koiło to bólu tak jak mnie zapewniano. Woda była najlepszym sposobem. Wieczorem było juz dobrze, wczoraj było widać miejsce gdzie najbardziej sie poparzyłam, ale nie miałam pęcherzyków.
Dzisiaj po 2 dniach, posmarowałam rane maścią, Tribiotic i zrobiły mi się pęcherzyki, co prawda nie są duże, ale są i obawiam się, że to po tej maści.

Moje pytanie, co teraz ? Czy pozostanie mi blizna? I czy to możliwe zeby po maści zrobiły się pęcherzyki a w dniu oparzenia nie?
__________________
Mam inne zdanie na ten temat I to moje ostateczne słowo
magda_hahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:40   #2
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Oparzenia skóry

Cytat:
Napisane przez magda_hahaha Pokaż wiadomość
Witam,
W poniedziałek 20.08 poparzyłam sobie ręke gorącą wodą, przy nadgarstku. Od razu włożyłam ręke do zimnej wody i tak chyba schładzałam ok 3 godzin.
Popsikałam to sobie Panthenolem, ale szybko to zdjęłam bo strasznie zaczęło mnie piec, a nie koiło to bólu tak jak mnie zapewniano. Woda była najlepszym sposobem. Wieczorem było juz dobrze, wczoraj było widać miejsce gdzie najbardziej sie poparzyłam, ale nie miałam pęcherzyków.
Dzisiaj po 2 dniach, posmarowałam rane maścią, Tribiotic i zrobiły mi się pęcherzyki, co prawda nie są duże, ale są i obawiam się, że to po tej maści.

Moje pytanie, co teraz ? Czy pozostanie mi blizna? I czy to możliwe zeby po maści zrobiły się pęcherzyki a w dniu oparzenia nie?
Pęcherzyki to naturalna reakcja i właśnie po wodzie występują na 2 dzień. Zależy jak silne masz oparzenie, jeśli coś Ci się będzie sączyć-lepiej idź do lekarza,a jak będzie sucho to kup maść nagietkową i regularnie smaruj.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 21:56   #3
magda_hahaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Oparzenia skóry

Własnie nie wiem jak to z tym smarowaniem. Wyczytałam w jakieś medycznej encyklopedii żeby nie smarować niczym, ze lepiej niby zostawić to suche a inni znów polecają mi rózne maście itd. Narazie nic mi sie tam nie sączy, czyli to że pęcherzyki wystąpiły akurat jak nasmarowałam to miejsce to czysty zbieg okolicznosci ?
__________________
Mam inne zdanie na ten temat I to moje ostateczne słowo
magda_hahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:00   #4
magda_hahaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Oparzenia skóry

Własnie nie wiem jak to z tym smarowaniem. Czytałam, że podobno lepiej nie, że to powinno być suche i spokojnie sie goić, unikać słońca jedynie. A inni znów polecają różne mąscie itd. Czyli to, że pęcherzyki pojawiły sie po maści to zbieg okoliczności?
magda_hahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:05   #5
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Oparzenia skóry

Cytat:
Napisane przez magda_hahaha Pokaż wiadomość
Własnie nie wiem jak to z tym smarowaniem. Czytałam, że podobno lepiej nie, że to powinno być suche i spokojnie sie goić, unikać słońca jedynie. A inni znów polecają różne mąscie itd. Czyli to, że pęcherzyki pojawiły sie po maści to zbieg okoliczności?
Tak zbieg okoliczności. Poparzylam sobie cale dlonie gotującą się wodą parę lat temu, uparlam się i nie poszłam do szpitala, bo się balam zdzierania skory. Mialam poparzenie najwyższego stopnia, ale maść nagietkowa i na etapie wysięków zasypka mnie uratowaly. U mnie było o tyle kiepsko, ż eopazyłam się w listopadzie i nie wygoilo się przed mrozami, ale to już osobna historia
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:12   #6
magda_hahaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Oparzenia skóry

No ja nie zgłosiłam się do szpitala bo własnie nie miałam pęcherzy, nie zaczęly się robić. Za to pojawiły się dziś, zobacze jak to będzie jutro wyglądało. Zależy mi na tym żeby blizna nie została bo to dość widoczne miejsce... A jeśli juz to taka mała którą można zakryć branzoletką czy zegarkiem.
__________________
Mam inne zdanie na ten temat I to moje ostateczne słowo
magda_hahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 22:26   #7
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Oparzenia skóry

Cytat:
Napisane przez magda_hahaha Pokaż wiadomość
No ja nie zgłosiłam się do szpitala bo własnie nie miałam pęcherzy, nie zaczęly się robić. Za to pojawiły się dziś, zobacze jak to będzie jutro wyglądało. Zależy mi na tym żeby blizna nie została bo to dość widoczne miejsce... A jeśli juz to taka mała którą można zakryć branzoletką czy zegarkiem.
Tak za rok możesz sprobować nakładać zorac-mi wlaśnie zorac pomogl się rozstać z blizną, mam jeszcze z 3-4 plamki, ale nikt na to nie zwraca uwagi. Ale ja miałam dloń w pęcherzach więc u mnie to po prostu za duże pęcherze.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-22, 22:29   #8
magda_hahaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Oparzenia skóry

Aha czyli zapowiada sie dłuuugie leczenie ;/ masakra, bede sie teraz męczyć z tym.
__________________
Mam inne zdanie na ten temat I to moje ostateczne słowo
magda_hahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-22, 23:02   #9
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Oparzenia skóry

Cytat:
Napisane przez magda_hahaha Pokaż wiadomość
Aha czyli zapowiada sie dłuuugie leczenie ;/ masakra, bede sie teraz męczyć z tym.
Wcale nie, ja miałam poparzoną w calosci prawą dloń i częściowo lewą. Oparzenie bardzo silne z wieloma pęcherzami, właściwie każdy palec to pęcherz i oczywiscie pęcherz na wierzchu. Do tego listopad więc zimno i kiepsko z gojeniem. Sączyło mi się do grudnia. Problem z wychodzeniem na dwor, bo opatrunek, wracalam rozwijalam, jak chcialam wykść jeszcze raz zawijałam. A najlepsze, że do tego jeszcze musialam dbać o rehabilitacje ręki, bo balam się utraty w niej sprawności...Normalnie imprezowałam, zakladalam tylko ciuchy z dluższymi rękawami.U Ciebie będzie szybciej
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 00:47   #10
magda_hahaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Oparzenia skóry

No mam nadzieje ze szybko się zagoi, i że nie bedzie blizny. Teraz mi sie woda tam zbiera, pęcherzyk wiekszy niz wczoraj, oby mi to samo nie pękło.
__________________
Mam inne zdanie na ten temat I to moje ostateczne słowo
magda_hahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 16:42   #11
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 661
Dot.: Oparzenia skóry

Cytat:
Napisane przez magda_hahaha Pokaż wiadomość
No mam nadzieje ze szybko się zagoi, i że nie bedzie blizny. Teraz mi sie woda tam zbiera, pęcherzyk wiekszy niz wczoraj, oby mi to samo nie pękło.
Idź do apteki po zasypkę najzwyklejszą bodajże nitrofurazon, ladnie wysusza, ja mialam tak, że pęcherze nie pękaly ale wydobywala się wokół nich woda i zasypka fajnie wysuszala
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-24, 17:06   #12
sergeevna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 621
Dot.: Oparzenia skóry

Cytat:
Napisane przez magda_hahaha Pokaż wiadomość
Witam,
W poniedziałek 20.08 poparzyłam sobie ręke gorącą wodą, przy nadgarstku. Od razu włożyłam ręke do zimnej wody i tak chyba schładzałam ok 3 godzin.
Popsikałam to sobie Panthenolem, ale szybko to zdjęłam bo strasznie zaczęło mnie piec, a nie koiło to bólu tak jak mnie zapewniano. Woda była najlepszym sposobem. Wieczorem było juz dobrze, wczoraj było widać miejsce gdzie najbardziej sie poparzyłam, ale nie miałam pęcherzyków.
Dzisiaj po 2 dniach, posmarowałam rane maścią, Tribiotic i zrobiły mi się pęcherzyki, co prawda nie są duże, ale są i obawiam się, że to po tej maści.

Moje pytanie, co teraz ? Czy pozostanie mi blizna? I czy to możliwe zeby po maści zrobiły się pęcherzyki a w dniu oparzenia nie?
Ja zauważyłam, że pęcherze najszybciej pojawiają się w przypadku poparzenia gorącym tłuszczem. Rzeczywiście w przypadku wody może być inaczej choć nie jestem pewna. Zastanawiam się czy przypadkiem nie jest to reakcja podrażnieniowa, bo tribiotic to dosyć silny antybiotyk w maści, a skóra była podrażniona i stąd też taka reakcja. A co do oparzeń to mogę Ci polecić maść, którą stosował mój brat tj. http://av.pl/3237,masc-borna-20-g-aflofarm.html - mój brat również miał oparzenia od gorącej wody i nie została mu po nich żadna pamiątka w postaci blizny. Dlatego liczę na to, że u Ciebie również skóra idealnie się zagoi
sergeevna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-26, 13:55   #13
magda_hahaha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8
Dot.: Oparzenia skóry

dzięki za pomoc pęchęrze mi już znikły, i teraz skóra robi sie sucha i taka jakby pomarszczona. Posmarowałam to dwa razy znów tą samą maścią, ale nic złęgo się nie dzieje. Rzecz w tym ze mam tylko taka małą saszetke, i nie wiem czy bede mogła zmienic to na inną czy lepiej kupić to samo? i nie mieszać znów tyle na tym
__________________
Mam inne zdanie na ten temat I to moje ostateczne słowo
magda_hahaha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.