Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artyku³y i newsy

Notka

Artyku³y i newsy Dyskusje o artyku³ach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzêdzia
Stary 2012-08-28, 13:23   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wiza¿ankowo
Wiadomo¶ci: 25 437

Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji


Wrastanie w³osków to czêsty i ma³o przyjemny problem po depilacji. Sprawd¼, jak z nim walczyæ i jak stworzyæ skuteczny, domowy i niedrogi p³yn przeciwko wrastaj±cym w³osom. czytaj wiêcej
redakcja jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-28, 17:15   #2
Marta___S
Przyczajenie
 
Avatar Marta___S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Wszystko fajnie, ale niektóre w³oski nigdy nie wychodz± na zewn±trz, pomimo stosowania peelingów, balsamów, specjalnych kremów z mocznikiem i kwasem salicylowym. Mêczê siê z tym problemem od ponad roku i chocia¿ to wszystko zmniejsza ilo¶æ wrastaj±cych w³osków, to je¶li ma siê tak± tendencjê to nigdy siê tego nie pozbêdzie, chyba ¿e siê zrezygnuje z depilacji.
Marta___S jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-28, 17:34   #3
agusia160187
Przyczajenie
 
Avatar agusia160187
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: z domu
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

mam z tym odwieczny problem;/ niestety walka z wrastaj±cymi w³oskami to ciê¿ka i mêcz±ca praca. Codzienna pielêgnacja jest tutaj niezbêdna, tak jak w opisie wy¿ej. Trochê to pomaga lecz nie eliminuje niestety
agusia160187 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-28, 17:54   #4
MadameEve
Przyczajenie
 
Avatar MadameEve
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Wszystkie sposoby opisanej wy¿ej przerobi³am- masa¿e rêkawic±, peelingi, nawil¿anie, kremy itd. i nic nie pomog³o- w³ski jak wrasta³y kiedy¶ i tak i po tych zabiegach dalej wrasta³y. Czasami w ogóle nie wychodzi³y na zewn±trz tylko tworzy³y wilkie ''gule'' pod skór±, moje biedne nogi wygl±da³y coraz gorzej- co z tego ¿e bez w³osków skoro by³y ca³e poorane i kostropate. W koñcu odrzuci³am depilatory i wróci³am do golenia i w do¶æ szybkim czasie wszystko wróci³o do normy- mam znowu ³adne nogi bez ¿adnych syfków. Moje kole¿anki mia³y podobne problemy i te¿ porzuci³y depilatory. Golenie jest niewygodne ale wolê ju¿ to ni¿ mieæ znowu takie paskudne nogi..
MadameEve jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-28, 19:08   #5
dotka95
Zakorzenienie
 
Avatar dotka95
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 9 177
GG do dotka95
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Te¿ mam ten problem W³oski najbardziej wrastaj± mi pod pachami, robi± mi siê swêdz±ce i bol±ce krostki... Ostatnio u¿ywam kremu Pilarix, który generalnie pomaga, ale ostatnio przesta³ A nie chcê wracaæ do golenia maszynk±, bo zrobi³y mi siê od niej ciemne przebarwienia i wygl±da to jakbym by³a brudna I we¼ tu b±d¼ cz³owieku m±dry...
__________________
41 cm => 55 cm
¦piewam i spe³niam marzenia
dotka95 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-29, 08:48   #6
kosmoo
Przyczajenie
 
Avatar kosmoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Nie jest to domowy sposób no ale Jest taki krem PILARIX jest on przeciw rogowaceniu naskórka, zawiera 20% mocznika przec co ³adnie nam nawil¿y skórê. Przez nawil¿enie przyspiesza regeneracjê no i dzia³a przeciwzapalnie
Cena to ok 20z³ za 100ml.
Pozdrawiam!!!!
kosmoo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-29, 15:16   #7
winn
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomo¶ci: 12
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

mam ten problem a najgorszy w okolicach bikini.
winn jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-08-29, 18:17   #8
gabi121
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomo¶ci: 441
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Moje problemy z wrastaj±cymi w³oskami w 90% rozwi±za³ krem xerial. Trzeba byæ tylko systematycznym. Ja smarowa³am ³ydki rano i wieczorem po k±pieli. Pozdrawiam i ¿yczê wytrwa³o¶ci!
gabi121 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-30, 11:19   #9
maka78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: W-wa
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Mam ten problem od kilku lat ( wypróbowa³am ju¿ wszystko, jest n awet specjalny p³yn - Folisan niestety na mnie nie dzia³a ale czê¶æ osób chwali. Rzeczwi¶cie przerzucenie siê na golenie maszynk± trochê zmniejsza problem.
maka78 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-30, 13:55   #10
Marta___S
Przyczajenie
 
Avatar Marta___S
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Cytat:
Napisane przez kosmoo Poka¿ wiadomo¶æ
Nie jest to domowy sposób no ale Jest taki krem PILARIX jest on przeciw rogowaceniu naskórka, zawiera 20% mocznika przec co ³adnie nam nawil¿y skórê. Przez nawil¿enie przyspiesza regeneracjê no i dzia³a przeciwzapalnie
Cena to ok 20z³ za 100ml.
Pozdrawiam!!!!
Ja w³a¶nie go u¿ywam prawie rok, na obszarze ³ydek, problem jest mniejszy, krem naprawdê pomaga, ale nie spektakularnie. Mo¿e powinnam go u¿ywaæ 2 razy dziennie? Hm...
Marta___S jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:37   #11
kosmoo
Przyczajenie
 
Avatar kosmoo
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomo¶ci: 5
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Cytat:
Napisane przez Marta___S Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w³a¶nie go u¿ywam prawie rok, na obszarze ³ydek, problem jest mniejszy, krem naprawdê pomaga, ale nie spektakularnie. Mo¿e powinnam go u¿ywaæ 2 razy dziennie? Hm...
Z tego co mi wiadomo mo¿na stosowaæ go 2x dziennie tylko, ¿e nie nale¿y przesadzaæ z ilo¶ci± kremu. Pozdrawiam
kosmoo jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 21:09   #12
natalcius
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 2
Talking Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

D³ugo mêczy³am siê z problemem wrastaj±cych w³osów praktycznie odk±d zaczê³am depilowaæ nogi.
Wszelkie peelengi z tubki to bubel, s± po prostu za delikatne, tymi drobinkami mo¿a jedynie po³echtaæ te w³osy- przynajmniej moje.
Jednak pewnego wspania³ego dnia kupi³am zwyk³± piêknie pachn±c± sól do k±pieli z Biedronce (tak± pomarañczow±) i zaczê³am ni± nacieraæ ³ydki dziêki czemu naskórek zosta³ skutecznie i szybko usuniêty a w³oski uwolnione problemu wrastaj±cych w³osków nie mam!

Równie¿ sol± nacieram uda i po¶ladki w celu lepszego ukrwienia udek i rozruszania limfy potem nak³adam krem na cellulit, tak¿e du¿o je¿d¿ê na rowerze i chodzê po górach w lato i o cellulicie równie¿ zapomnia³am!
natalcius jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-02, 23:00   #13
sloneczko270
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

pomys³ z sol± do k±pieli bardzo fajny, muszê wypróbowaæ;

sama te¿ mêczê siê z wrastaj±cymi w³oskami i próbowa³am ju¿ wszystkich dostêpnych domowych sposobów depilacji;
ugotowa³am równie¿ pastê cukrow± i wszystko fajnie, zabieg czasoch³onny, skóra po nim super - my¶la³am, ¿e tylko nabraæ wprawy i bêdzie super, ale tu te¿ problem wrastaj±cych w³osków siê pojawi³ i to mocno

ogólnie zauwa¿am, ¿e dziewczyny, które tylko gol± nogi nie maj± tak "poniszczonej" skóry, maj± skórê jak z reklamy a ja dbam a tu pomijaj±c popêkane naczynka, jakie¶ plamki, krostki
choæ mo¿e byæ tak, ¿e te dziewczyny, z którymi rozmawia³am maj± tak± skórê, która dobrze toleruje golenie, a w³oski nie maj± tendencji do wrastania?

¿yczê wszystkim, by ten problem odpu¶ci³ bo nie do¶æ, ¿e trzeba po¶wiêcaæ czas na samo usuwanie w³osków, to nawet jak siê usunie to i tak nie raz odechciewa siê za³o¿yæ którkich spodenek b±d¼ spódnicy

pozdrawiam
sloneczko270 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-03, 11:48   #14
koliberek1492
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

A co mam zrobiæ, je¶li mam ogromne problemy w strefie bikini? Tworz± siê gulki, stany zapalne. Czekanie chyba nie pomo¿e. Wyciska³am, ale wiem, ¿e to te¿ nie jest sposób.. No i te blizny. Czy która¶ z Was ma na to skuteczny sposób?
koliberek1492 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-03, 15:12   #15
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Cytat:
Napisane przez Marta___S Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w³a¶nie go u¿ywam prawie rok, na obszarze ³ydek, problem jest mniejszy, krem naprawdê pomaga, ale nie spektakularnie. Mo¿e powinnam go u¿ywaæ 2 razy dziennie? Hm...
Pilarix minimu 2 razy dziennie powinien byæ stosowany!

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

Cytat:
Napisane przez koliberek1492 Poka¿ wiadomo¶æ
A co mam zrobiæ, je¶li mam ogromne problemy w strefie bikini? Tworz± siê gulki, stany zapalne. Czekanie chyba nie pomo¿e. Wyciska³am, ale wiem, ¿e to te¿ nie jest sposób.. No i te blizny. Czy która¶ z Was ma na to skuteczny sposób?
A na czerwone gule polecam gor±co Folisan w rollce!
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:05   #16
daria0107
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 11
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

a po jakim czasie te w³oski zaczynaj± wrastaæ po depilacji?
daria0107 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-03, 18:50   #17
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Cytat:
Napisane przez daria0107 Poka¿ wiadomo¶æ
a po jakim czasie te w³oski zaczynaj± wrastaæ po depilacji?
To zale¿y od typu skóry. S± osoby, którym w³oski nie wrastaj± w ogóle. A innym ju¿ po pierwszej depilacji. W³oski wrastaj± w chwili odrastania, wiêc pierwsze wrastania mog± siê pojawiæ ju¿ po 3 tygodniach po depilacji. A i od samego golenia w³osy mog± wrastaæ.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-03, 22:08   #18
anilorak238
Przyczajenie
 
Avatar anilorak238
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 3
GG do anilorak238
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

ja borykam siê z tym ju¿ ³adnych parê lat, nogi ca³e w bliznach - wrastanie nawet po goleniu, mimo pilingów, dezynfekcji, kremów z mocznikiem. pani dermatolog powiedzia³a mi, ¿e nic tylko laser... tak¿e potrafi to byæ upierdliwe
anilorak238 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-04, 07:54   #19
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Cytat:
Napisane przez anilorak238 Poka¿ wiadomo¶æ
ja borykam siê z tym ju¿ ³adnych parê lat, nogi ca³e w bliznach - wrastanie nawet po goleniu, mimo pilingów, dezynfekcji, kremów z mocznikiem. pani dermatolog powiedzia³a mi, ¿e nic tylko laser... tak¿e potrafi to byæ upierdliwe
Tak to prawda - albo depilacja laserowa albo fotodepilacja IPL. Po nich w³oski nie wrastaj± - sama jestem na to przyk³adem
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-04, 12:56   #20
MadameEve
Przyczajenie
 
Avatar MadameEve
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Ja mia³am dok³adnie taki sam problem- co z tego ¿e nogi bez w³osków skoro wygl±da³y okropnie i wstydzi³am siê je pokazywaæ. Wróci³am do golenia i sta³ siê cud- wszystko z czasem poznika³o i wyzdrowia³o. Nogi s± znowu ³adne Pewnie, ¿e golenie jest okropnie upierdliwe, bo praktycznie trzeba codziennie to robiæ (no chyba, ¿e nogi s± mocno opalone i wtedy mo¿na co drugi dzieñ bo nie widaæ odrastaj±cych w³osków)- ale za to ma siê normalne nogi Ja stosowa³am depilatory, z przerwami, bardzo d³ugo, kilka lat i "dorobi³am siê" naprawdê paskudnych, zeszpeconych nóg- by³a blizna na bli¼nie, ranka na rance itd. Ale gdy wróci³am do golenia wszystko wróci³o do normy, nie pamiêtam ju¿ ile czasu dok³adnie to zajê³o, wiadomo ¿e nie od razu z dnia na dzieñ- ale grunt, ¿e uda³o siê mi odzyskaæ ³adn± skórê w 100%
MadameEve jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-04, 17:09   #21
anilorak238
Przyczajenie
 
Avatar anilorak238
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 3
GG do anilorak238
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Poka¿ wiadomo¶æ
Tak to prawda - albo depilacja laserowa albo fotodepilacja IPL. Po nich w³oski nie wrastaj± - sama jestem na to przyk³adem
Ile Ciê to kosztowa³o i ile zabiegów musia³a¶ wykonaæ? (wiem, ¿e to jest kwestia indywidualna, pytam orientacyjnie )
anilorak238 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-04, 18:25   #22
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Cytat:
Napisane przez anilorak238 Poka¿ wiadomo¶æ
Ile Ciê to kosztowa³o i ile zabiegów musia³a¶ wykonaæ? (wiem, ¿e to jest kwestia indywidualna, pytam orientacyjnie )
Ja podda³am siê depilacji IPL'em okolic bikini - koszt jednego zabiegu to 99 z³. Wykona³am ju¿ takich 12 wiêc prawie 1200 z³ wyda³am.
Dok³adny opis zabiegów mo¿esz znale¼æ na moim blogu

Ale je¿eli kto¶ nie mo¿e stosowaæ wosku ze wzglêdu na ogromne wrastanie w³osków, a nie wyobra¿a sobie prawie codziennych zabaw z goleniem to depilacja IPL bêdzie idealna, bo z ka¿dym zabiegiem w³osy staj± siê s³absze i wolniej odrastaj±. Zabiegi IPL powtarza siê ¶rednio co miesi±c lub pó³tora.

Czy depilacja IPL jest skuteczna w sensie czy usuwa 90% ow³osienia na sta³e - tego jeszcze nie mogê potwierdziæ, ale potwierdzam ¿e na 100% w³oski siê po tej metodzie nie wrastaj±!
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-04, 22:35   #23
marcepannaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

A propos IPL: bujda, ¿e ta metoda usuwa w³oski na sta³e. Sama mia³am kilka zabiegów (ok. 10) i te w³oski, które mia³y ju¿ zupe³nie wygin±æ, po jakim¶ czasie znów odrasta³y i znów... Na pocz±tku by³o ich mniej, ale po jakich¶ 2 miesi±cach od zaprzestania zabiegów by³o ich dok³adnie tyle samo, co przed zabiegami (choæ nie liczy³am .
Chodzi³am na zabiegi, bo w gabinecie pracowa³a moja kole¿anka, która zachwala³a mi tê metodê obiecuj±c zupe³ne pozbycie siê ow³osienia po jakim¶ czasie. Ona sama wykona³a ju¿ kilkadziesi±t zabiegów i te¿ wszystko jej odrasta³o! Wiêc po jakim¶ czasie odesz³a z tej pracy, bo stwierdzi³a, ¿e nie chce ok³amywaæ ludzi, a zachwala³a tê metodê, póki sama w ni± wierzy³a...
Chyba, ¿e kto¶ chce traktowaæ to jako depilacjê tymczasow±, ale wtedy to do¶æ droga zabawa.
marcepannaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-05, 08:13   #24
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Cytat:
Napisane przez marcepannaa Poka¿ wiadomo¶æ
A propos IPL: bujda, ¿e ta metoda usuwa w³oski na sta³e. Sama mia³am kilka zabiegów (ok. 10) i te w³oski, które mia³y ju¿ zupe³nie wygin±æ, po jakim¶ czasie znów odrasta³y i znów... Na pocz±tku by³o ich mniej, ale po jakich¶ 2 miesi±cach od zaprzestania zabiegów by³o ich dok³adnie tyle samo, co przed zabiegami (choæ nie liczy³am .
Chodzi³am na zabiegi, bo w gabinecie pracowa³a moja kole¿anka, która zachwala³a mi tê metodê obiecuj±c zupe³ne pozbycie siê ow³osienia po jakim¶ czasie. Ona sama wykona³a ju¿ kilkadziesi±t zabiegów i te¿ wszystko jej odrasta³o! Wiêc po jakim¶ czasie odesz³a z tej pracy, bo stwierdzi³a, ¿e nie chce ok³amywaæ ludzi, a zachwala³a tê metodê, póki sama w ni± wierzy³a...
Chyba, ¿e kto¶ chce traktowaæ to jako depilacjê tymczasow±, ale wtedy to do¶æ droga zabawa.
Wydaje mi siê, ¿e depilacjê IPL trzeba traktowaæ jako po prostu dodatkow± formê depilacji (tj. wosk, pasta cukrowa) i nie liczyæ na pozbycie siê ow³osienia na sta³e. Jest to po prostu alternatywna metoda tj. inne dostêpne obecnie - z tym, ¿e w³oski siê nie wrastaj± i mo¿na depilowaæ siê nawet raz na 2 miesi±ce. Gdy miesiêczna depilacja woskiem kosztuje nas ¶rednio 50 z³ w salonie kosmetycznym, tak tutaj 99 z³ na 2 miesi±ce wychodzi praktycznie na to samo a mamy spokój z wrastaniem w³osków.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-06, 06:17   #25
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Cytat:
Napisane przez subiektywna Vera Poka¿ wiadomo¶æ
Wydaje mi siê, ¿e depilacjê IPL trzeba traktowaæ jako po prostu dodatkow± formê depilacji (tj. wosk, pasta cukrowa) i nie liczyæ na pozbycie siê ow³osienia na sta³e. Jest to po prostu alternatywna metoda tj. inne dostêpne obecnie - z tym, ¿e w³oski siê nie wrastaj± i mo¿na depilowaæ siê nawet raz na 2 miesi±ce. Gdy miesiêczna depilacja woskiem kosztuje nas ¶rednio 50 z³ w salonie kosmetycznym, tak tutaj 99 z³ na 2 miesi±ce wychodzi praktycznie na to samo a mamy spokój z wrastaniem w³osków.
Widzicie, bo IPL to NIE LASER, tylko ¶wiat³o ipl wytwarza promieniowanie o d³ugo¶ci fali 515-1200 nanometrów. Jest poch³aniane do skóry przez ró¿ne obecne w niej substancje, takie jak hemoglobina,
czy melanina.
Natomiast laser LightSheer to ¶wiat³o o konkretnej d³ugo¶ci fali równej 800 nanometrów ale dzia³aj±cy z du¿o wiêksz± energiê (od 10 do 100 d¿uli na centymetr kwadratowy cia³a). Przez to ¿e wi±zka ¶wiat³a jest ograniczona tylko do tej fali nie podra¿nia on skóry i mo¿na u¿ywaæ du¿o wy¿szych energii ni¿ w przypadku IPL.
Poniewa¿ IPL jest stosowany z du¿o ni¿sz± si³± to nie jest w stanie zniszczyæ trwale meszków w³osowych.
Ja sze¶ciokrotnie by³am na epilacji laserem LightSheer w przeci±gu ok. 6 lat (pierwsze cztery razy wykona³am w czasie 1,5 roku) i moje w³osy to raczej drobne pozosta³o¶ci pomimo bardzo bujnego ow³osienia. W³osy nie wrastaj± je¶li ju¿ odrastaj± a nawet je¶li to s± to takie ma³e czarne kropeczki, które mo¿na speelingowaæ.
Dziewczyny, nie dajcie siê nabraæ, ¶wiat³o IPL to jedno z najgorszych urz±dzeñ dla naszej skóry, które mo¿e bardziej nas poparzyæ ni¿ nam pomóc. Ja nabra³am siê na zabieg zamykania naczynek IPLem i zupe³nie nic mi nie pomog³o - mia³am tylko obrzêki z wod± na twarzy po przypaleniu skóry. Du¿o lepiej zadzia³a³a elektrokoagulacja na moje naczynka.
A wiêc zanim wydacie pieni±dze i wybierzecie siê na zabieg usuwania w³osów dopytajcie jakim laserem ma byæ robiony zabieg.
W³a¶nie przed chwil± znalaz³am do¶æ ciekawy artyku³, który t³umaczy, dlaczego ju¿ prawie w kazdym gabinecie kosmetycznym w Polsce mo¿na spotkaæ IPL a ci±gle nikt nie s³ysza³ o laserach LightSheer...http://www.depilacja-laserowa-gdynia...a.html?start=2
(btw. pewnie chc± trochê promowaæ swoje zabiegi, ale w artykule jest du¿o prawdy odno¶nie IPL'a)

Edytowane przez astraroth
Czas edycji: 2012-09-06 o 06:19
astraroth jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-06, 09:15   #26
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 800
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

astraroth - nikt tutaj nie mówi³ o depilacji laserowej. Zgadzam siê, ¿e IPL to nie laser. To depilacja impulsami ¶wietlnymi, ale zostawmy ju¿ IPL w spokoju - tu jest w±tek o wrastaj±cych w³oskach a na IPL mo¿na ponarzekaæ w odpowiednim dla niego w±tku
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-07, 20:28   #27
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomo¶ci: 427
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

potwierdzam skuteczno¶æ preparatu Clarena, tyle ze trzeba 2xdziennie przez 14 dni
beakarp jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-11, 20:56   #28
BieganieMagdy
Raczkowanie
 
Avatar BieganieMagdy
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Zawiercie
Wiadomo¶ci: 57
Send a message via Skype™ to BieganieMagdy
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

To naprawdê zmora to wrastanie i ¶lady po tym - blizny.
Ja stosuje peelingi i kremy z mocznikiem. Ca³kowicie wyeliminowa³am golenie i zast±pi³am je kremem do depilacji i jest lepiej.
Zastanawiam siê ci±gle nad laserem, ale czytam rózne opinie, niektóre osoby nadal po zabiegu maj± ten problem, wiêc....nie wiem.
__________________
Blog o bieganiu
http://bieganiemagdy.blogspot.com
Blog o e-marketingu
http://2becreative.pl
BieganieMagdy jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-09-25, 17:24   #29
BeStylish
Przyczajenie
 
Avatar BeStylish
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

Ja tam sobie robiê peeling i jako¶ mniej wrastaj± tylko musi byæ taki troszke drobniejszy, ale nie za drobny, zeby bylo czuc ze masuje i sciera
BeStylish jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2012-11-07, 00:52   #30
tattwa
Przyczajenie
 
Avatar tattwa
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Domowe sposoby na wrastaj±ce w³oski po depilacji

polecam Xerial - naprawdê dzia³a. Tylko nie ten ze zdjêcia, a z numerkiem 45 lub 30 (% zawarto¶æ mocznika) - prezentowany na zdjêciu jest po prostu za s³aby
tattwa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
 

Nowe w±tki na forum Artyku³y i newsy


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-06-04 23:49:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.