asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-11, 21:14   #1
natka07
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 315

asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?


Wszyscy powtarzali mi ciągle, aby nauczyć się mówić NIE. A ze ktoś ciągle coś ode mnie chce, to przez ostatni czas miałam dużo okazji żeby nad tym popracować . Nie wiem, czy osiągnęłam już zupełny sukces na tym polu, ale przez ostatni miesiac (!!!) nie dawałam się wykorzystywać. Jeśli cos mi się nie podobało, po prostu mówiłam, że sory ale nie, bo cos tam. Zawsze starałam sie podac powód, zeby ktos sie nie obraził, i zeby nie bylo ze zmyslam. No ale mam wrazenie, ze chyba moje postepowanie nie bylo dobre... od tego momentu nikt sie ze mna nie kontaktuje! Ciągle siedze w domu, nie mam gdzie wyjsc. Relacje miedzy mna a znajomymi sie baaardzo ochłodziły
Już nie wiem co lepsze... Życie w zgodzie ze soba, ale samotnie, czy lepiej ustepowac, i miec do kogo buzie otworzyc
natka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 21:28   #2
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

Ja jestem mega asertywna Ale mam również dobre serce i jak wiem, że ktoś sobie nie radzi a dla mnie to banał to zawsze pomagam bo sama tego chcę. Nie rób czegoś tylko dlatego żeby mieć znajomych. Tacy znajomi to są warci tyle co nic. Na pewno są sytuacje w których czujesz że możesz i nawet powinnaś pomóc to nie wahaj się i rób to. Asertywność bardziej tyczy się rzeczy których nie chcemy, a robimy je tylko dlatego że ktoś nas prosił lub namawiał, a nam głupio jest odmówić.

Jeżeli twoi znajomi utrzymywali z tobą kontakt bo ciągle coś dla nich robiłaś to ciesz się, że już ich nie masz.
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 21:41   #3
TheKey
Wtajemniczenie
 
Avatar TheKey
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 073
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

Cytat:
Napisane przez natka07 Pokaż wiadomość
od tego momentu nikt sie ze mna nie kontaktuje! Ciągle siedze w domu, nie mam gdzie wyjsc. Relacje miedzy mna a znajomymi sie baaardzo ochłodziły
No tak to niestety często jest, skąd ja to znam
Ale pomyśl jak czułabyś się gdybyś zgadzała się wbrew sobie? Pewnie czułabyś się wykorzystywana i byłabyś wściekła na siebie.

Cytat:
Napisane przez Ilena Pokaż wiadomość
Jeżeli twoi znajomi utrzymywali z tobą kontakt bo ciągle coś dla nich robiłaś to ciesz się, że już ich nie masz.
Dokładnie
__________________
The best way to a man’s heart is straight through his chest with a sharp knife.

There is never any point in telling people they are wrong or how it is. When people are ready to learn they will learn in their own way.
TheKey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 22:33   #4
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

widać znajomi byli znajomymi głównie dlatego, że można było cię wykorzystywać jak się chciało..
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-11, 23:47   #5
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

Cytat:
Napisane przez monius9 Pokaż wiadomość
widać znajomi byli znajomymi głównie dlatego, że można było cię wykorzystywać jak się chciało..
Dokładnie.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 01:33   #6
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

Asertywnosc zawsze jest w cenie. Pomysl jak bys sie czula, gdybys wszystkim ustepowala. Ja przez asertywnosc tez nieraz mialam spiecia z kims, tzn. moze nie spiecia, ale ktos na mnie strzelil focha z przytupem, ale jak postepuje wbrew sobie to czuje sie koszmarnie, jak jakas ostatnia sierota
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 06:44   #7
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 020
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

nie znamy kontekstu sytuacji zależy czego im tak konsekwentnie odmawiałaś. jeśli rzeczy prozaicznych, czysto koleżeńskich, to wcale nie musi oznaczać, że znajomi byli przesadnie interesowni. zastanów się, czy chciałabyś się przyjaźnić z kimś, kogo nie można o nic poprosić

jeśli sytuacja była jednak inna - czyli faktycznie czułaś się wykorzystywana, to asertywność wyjdzie Ci na dobre
__________________
...jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z tobą skontaktować


rnm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 07:28   #8
nola116700
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: lipno
Wiadomości: 15
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

Cytat:
Napisane przez TheKey Pokaż wiadomość
No tak to niestety często jest, skąd ja to znam
Ale pomyśl jak czułabyś się gdybyś zgadzała się wbrew sobie? Pewnie czułabyś się wykorzystywana i byłabyś wściekła na siebie.


Dokładnie
ja- jeśli mogę napiszę tu jedną prostą prawdę -przyjaciół poznaje się w biedzie -jeśli masz przyjaciół tylko wtedy gdy oni czegoś potrzebują a sami nic nic zwłaszcza gdy ich potrzebujesz to to nie są przyjaciele tylko niestety jakieś sępy.
nola116700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 09:47   #9
natka07
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 315
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
nie znamy kontekstu sytuacji zależy czego im tak konsekwentnie odmawiałaś. jeśli rzeczy prozaicznych, czysto koleżeńskich, to wcale nie musi oznaczać, że znajomi byli przesadnie interesowni. zastanów się, czy chciałabyś się przyjaźnić z kimś, kogo nie można o nic poprosić

jeśli sytuacja była jednak inna - czyli faktycznie czułaś się wykorzystywana, to asertywność wyjdzie Ci na dobre
nie chcę zagłebiać się w dokładne szczegóły, ale to o co mnie proszono można bez żadnych wątpliwości nazwać jawnym wykorzystywaniem... Miałam pomóc jej coś załatwić, mimo że ja bym musiała wtedy zrezygnować ze swoich planów. Bo tak jakoś wyszło ze we wrześniu w ciagu dnia mam dużo rzeczy do zrobienia, i na prawdę nie mogłabym sie ani na chwile wyrwac z domu. Ale ktoś chyba tego nie zrozumiał, i sie obraził
natka07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 09:47   #10
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

Cytat:
Napisane przez natka07 Pokaż wiadomość
Już nie wiem co lepsze... Życie w zgodzie ze soba, ale samotnie, czy lepiej ustepowac, i miec do kogo buzie otworzyc
Samotnie i bez robienia z siebie popychadła. Mi się tak żyje znakomicie
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 10:34   #11
isabelka00
Wtajemniczenie
 
Avatar isabelka00
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 037
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

myślę, że to zależy od konkretniej sytuacji czy asertywność popłaca czy nie....
czasem po prostu zachowujemy się życzliwie w stosunku do innych robiąc jakaś przysługę. To zależy do kontekstu sytuacji
__________________
Życie jest łatwiejsze niż się Nam się wydaję. Wystarczy godzić się z tym, co jest nie do przyjęcia, obywać się bez tego co niezbędne i znosić rzeczy nie do zniesienia.
isabelka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-12, 11:34   #12
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

Cytat:
Napisane przez rnm Pokaż wiadomość
nie znamy kontekstu sytuacji zależy czego im tak konsekwentnie odmawiałaś. jeśli rzeczy prozaicznych, czysto koleżeńskich, to wcale nie musi oznaczać, że znajomi byli przesadnie interesowni. zastanów się, czy chciałabyś się przyjaźnić z kimś, kogo nie można o nic poprosić

jeśli sytuacja była jednak inna - czyli faktycznie czułaś się wykorzystywana, to asertywność wyjdzie Ci na dobre
Dokładnie.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez natka07 Pokaż wiadomość
nie chcę zagłebiać się w dokładne szczegóły, ale to o co mnie proszono można bez żadnych wątpliwości nazwać jawnym wykorzystywaniem... Miałam pomóc jej coś załatwić, mimo że ja bym musiała wtedy zrezygnować ze swoich planów. Bo tak jakoś wyszło ze we wrześniu w ciagu dnia mam dużo rzeczy do zrobienia, i na prawdę nie mogłabym sie ani na chwile wyrwac z domu. Ale ktoś chyba tego nie zrozumiał, i sie obraził
W takiej sytuacji nie masz co żałować tej znajomości. Widać nie było to prawdziwe koleżeństwo.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 11:45   #13
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: asertywność-czy to na pewno pozytywna cecha?

Cytat:
Napisane przez natka07 Pokaż wiadomość
Wszyscy powtarzali mi ciągle, aby nauczyć się mówić NIE. A ze ktoś ciągle coś ode mnie chce, to przez ostatni czas miałam dużo okazji żeby nad tym popracować . Nie wiem, czy osiągnęłam już zupełny sukces na tym polu, ale przez ostatni miesiac (!!!) nie dawałam się wykorzystywać. Jeśli cos mi się nie podobało, po prostu mówiłam, że sory ale nie, bo cos tam. Zawsze starałam sie podac powód, zeby ktos sie nie obraził, i zeby nie bylo ze zmyslam. No ale mam wrazenie, ze chyba moje postepowanie nie bylo dobre... od tego momentu nikt sie ze mna nie kontaktuje! Ciągle siedze w domu, nie mam gdzie wyjsc. Relacje miedzy mna a znajomymi sie baaardzo ochłodziły
Już nie wiem co lepsze... Życie w zgodzie ze soba, ale samotnie, czy lepiej ustepowac, i miec do kogo buzie otworzyc
zalezy co oni od Ciebie chcieli. Jesli namawiali Cie na impreze, a Ty stale nie bo ... i tu jakis powod, to nic dziwnego ze nie mawiaja po raz 10, zwyczajnie nie chca byc nachalni. Jak tak powinnas po prostu sama wyjsc teraz z inicjatywa i zapytac czy maja jakies plany na piatek wieczor. Jak tylko o to chodzi, to sie szybko dogadacie i wroci do normy.

Co innego jak bylas zapraszana tylko z powodu ew. uslug jakie swiadczylas towarzystwu. Ew. zastanow sie czy oni cos robili w rewanzu - bo jak jednak rewanz byl, a to Ty odmawialas jak byla Twoja kolej - to z kolei oni sie mogli poczuc wykorzystani.

Jak jednak nie to i jak juz nie mozna Cie wykorzystac to ich nie ma, to czas poszuakc sobie nowe towarzystwo.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:35.