Jak dobrze wykorzystać czas wolny? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-16, 20:21   #1
ClaireClaire21
Przyczajenie
 
Avatar ClaireClaire21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 21

Jak dobrze wykorzystać czas wolny?


Hej Dziewczyny!
Za mną pierwszy rok studiów. Dość burzliwy rok. Zmieniłam miejsce zamieszkania, uczelnię, a co za tym idzie - ciągłe zmiany. Ostatni semestr minął mi beznadziejnie i to z mojej winy. Mieszkam teraz z kobietą (ok. 35 lat), która niezbyt często wychodzi z domu i którą niezbyt często w ogóle widywałam... i ja również wysiadywałam całe dnie w swoim pokoju, przez to dopadła mnie depresja. Ale teraz postanowiłam to zmienić.
Od października znów zamieszkam we Wrocławiu, lecz nasza grupę przeniesiono na tryb zaoczny i zajęcia będę miała co dwa tyg. Chcę jakoś wykorzystać mój czas wolny, żeby znów nie siedzieć bezczynnie całymi dniami w domu. Chciałabym robić coś pożytecznego. Co oprócz pójścia do pracy, byście polecały? Jak wy spędzacie swój czas wolny? z góry dziękuję za odpowiedzi
ClaireClaire21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 20:34   #2
monius9
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 046
Dot.: Jak dobrze wykorzystać czas wolny?

ruszaj się - jak masz problem z motywacją to zapisz się na jakieś zorganizowane zajęcia, np. taniec.
z paczką bliższych znajomych zróbcie sobie nową świecką tradycję typu spotykamy się co tydzień - do kina, na spacer, albo w domu, gotując sobie nawzajem kolacje [np. cos w stylu ugotowanych]
poszukaj sobie jakiegoś nowego hobby, nawet dla samego faktu poszukiwań
jeżeli sytuacja finansowa ci na to pozwala - weekendowo zwiedzaj polskie miasta - wsiadasz w pociąg w sobotę rano/piątek wieczorem, wracasz w niedzielę wieczorem
masz na prawdę dużo wolnego czasu - zastanów się nad wolontariatem?
a jak naprawdę nie masz już co robić to czytaj książki, oglądaj filmy [np. po reżyserach albo z jakimś wybranym aktorem; zrób popcorn i zaproś znajomych]
monius9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 20:49   #3
Zahir77
Raczkowanie
 
Avatar Zahir77
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kosmos
Wiadomości: 78
Dot.: Jak dobrze wykorzystać czas wolny?

Cytat:
Napisane przez ClaireClaire21 Pokaż wiadomość
Hej Dziewczyny!
Za mną pierwszy rok studiów. Dość burzliwy rok. Zmieniłam miejsce zamieszkania, uczelnię, a co za tym idzie - ciągłe zmiany. Ostatni semestr minął mi beznadziejnie i to z mojej winy. Mieszkam teraz z kobietą (ok. 35 lat), która niezbyt często wychodzi z domu i którą niezbyt często w ogóle widywałam... i ja również wysiadywałam całe dnie w swoim pokoju, przez to dopadła mnie depresja. Ale teraz postanowiłam to zmienić.
Od października znów zamieszkam we Wrocławiu, lecz nasza grupę przeniesiono na tryb zaoczny i zajęcia będę miała co dwa tyg. Chcę jakoś wykorzystać mój czas wolny, żeby znów nie siedzieć bezczynnie całymi dniami w domu. Chciałabym robić coś pożytecznego. Co oprócz pójścia do pracy, byście polecały? Jak wy spędzacie swój czas wolny? z góry dziękuję za odpowiedzi
Ja polecam Ci wieczorne zajęcia zumby, rewelacyjnie mozna się wyszalec a przy okazji ujędrnic swoje ciało, poza tym mozna wykorzystać techniki tańca na imprezach . Pozdrawiam
__________________
Zahir
Zahir77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 21:00   #4
Magdallen
Zakorzenienie
 
Avatar Magdallen
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 7 223
Dot.: Jak dobrze wykorzystać czas wolny?

Ja w wolnym czasie chodzę na basen, biegam, jeżdżę na rowerze lub rolkach, czytam książki i czasopisma, wyszukuję w internecie jakichś fajnych eventów dziejących się w okolicy i na nie chodzę, rysuję, uczę się języków obcych, skaczę na DDR (http://pl.wikipedia.org/wiki/Dance_Dance_Revolution), wyszukuję, które muzea mają danego dnia tygodnia darmowy wstęp (większość muzeów ma jakiś darmowy dzień) i do nich chodzę, spaceruję uliczkami, którymi jeszcze nie chodziłam itd.
Poza tym przez ostatnie 3 lata działałam w organizacjach studenckich.
Ogólnie dużo tego. Musisz poszukać czegoś, co będzie sprawiało Ci radość
Magdallen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 21:05   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Jak dobrze wykorzystać czas wolny?

siłownia, rower, galerie sztuki, teatr, koncerty, łażenie po księgarniach i antykwariatach, wolontariat, kursy języków obcych (ewentualnie wymiana umiejętności- np. tandemy językowe), kino, kawiarnie itd.
Generalnie- jak masz po co wyjść z domu to wychodź.
Jak wolisz w domu poczytać książkę albo obejrzeć film/serial to dlaczego miałabyś tego nie zrobić?
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 21:07   #6
ClaireClaire21
Przyczajenie
 
Avatar ClaireClaire21
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 21
Dot.: Jak dobrze wykorzystać czas wolny?

Myślałam o basenie i zumbie, ale na wiele też nie mogę sobie pozwolić (pieniądze). Myślę, że jednak uda mi się coś zaoszczędzić na karnet. Nie mam też dużo znajomych, przez to, że zmieniłam miejsce zamieszkania. W poprzednim semestrze prawie nigdzie nie wychodziłam, często od razu po zajęciach wsiadałam w pociąg i do domu. Teraz chcę to zmienić, bo stałam się na prawdę mało towarzyska...

---------- Dopisano o 22:07 ---------- Poprzedni post napisano o 22:05 ----------

W mieszkaniu nie chcę dużo siedzieć, bo jest tam po prosto smętnie. Moja wspóllokatorka jest strasznie 'odseperowana'. Generalnie wychodzi ze swojego pokoju może z 2-3 razy dziennie. Stąd, nie mam do kogo się odezwać
ClaireClaire21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 21:22   #7
moniaszelki
Zadomowienie
 
Avatar moniaszelki
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 834
Dot.: Jak dobrze wykorzystać czas wolny?

taniec sport, basen...wszystko na co cię stać i masz ochotę ;> spełniaj marzenia albo zarabiaj na nie
moniaszelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-16, 22:14   #8
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: Jak dobrze wykorzystać czas wolny?

Najlepiej zadbaj o ruch.Jak będziesz miała pracę to już i tak sporo obowiązków a dokładać sobie też tonę dodatkowych to zabraknie Ci czasu na odpoczynek.
No i znajdź sobie jakichś znajomych,zakoleguj się z kimś.To jest najlepszy zapychacz czasu
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 12:17   #9
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Jak dobrze wykorzystać czas wolny?

Ja też polecam jakąś sekcję sportową. Tylko najlepiej wybierz jakiś sport, który się uprawia w grupie, np. siatkówkę albo wspinaczkę, wtedy przy okazji poznasz nowych znajomych Jeśli masz mało pieniędzy, może po prostu zapisz się na jakąś sekcję sportową na uczelni w ramach wf, będziesz miała zajęcia za darmo i poznasz inne osoby w swoim wieku.
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.