Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-20, 13:07   #1
teQiba
Moderator
 
Avatar teQiba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 900

Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?


Jak w temacie.
Media znalazły kolejną aferę, w której uczniowie lizali kolana księdza, w ramach zabawy otrzęsinowej.
Co myślą Wizażanki - faktycznie mamy do czynienia z przestępstwem, czy z zabawą rozdmuchaną i wyolbrzymioną przez media niczym Tinky Winky i jego słynna torebka?

Dla zainteresowanych:
klik! i klik!
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
teQiba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:23   #2
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Nie w Lublinie a w Lubinie.
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:31   #3
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Nie w Lublinie a w Lubinie.
Tak to jest jak się cytuje pudelka Gdzie w Lublinie TVL Odra

Nie nazwałabym tego zabawą bo dla mnie to obrzydliwe. Ale czy przestępstwo? Dzieciaki jakby nie chciały to by tego nie robiły.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:33   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Mam wrażenie, że sprawa NIECO rozdmuchana, aczkolwiek dla mnie niesmaczna. Otrzęsiny da się zrobić fajnie i bez takiego upokarzającego czynu. Bo nawet gdyby to była młoda, śliczna pani od polskiego to też czułabym się na miejscu uczniów (a także innych, np. pracowników szkoły) zażenowana, że muszę komuć nogi lizać. No nie kręci mnie to.
Szczerze mówiąc, komuś jednak to nie spasowało, skoro prasa się dowiedziała

---------- Dopisano o 14:33 ---------- Poprzedni post napisano o 14:32 ----------

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Tak to jest jak się cytuje pudelka Gdzie w Lublinie TVL Odra

Nie nazwałabym tego zabawą bo dla mnie to obrzydliwe. Ale czy przestępstwo? Dzieciaki jakby nie chciały to by tego nie robiły.
Tiaaa poszły do nowej szkoły, nowi ludzie, nowe środowisko, już widzę jak się buntują i nie robią.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:36   #5
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Zlizywanie śmietany z kolan księdza (czy kogokolwiek) jest obrzydliwe. Dziwne, że nikt wcześniej tego nie zgłosił.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:39   #6
ygerna
Zakorzenienie
 
Avatar ygerna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4 585
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez GoodNight Pokaż wiadomość
Nie w Lublinie a w Lubinie.
a można np. zgłosić moderatorowi, żeby zmienił tytuł? to jednak dość rażąca pomyłka
__________________

ygerna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:39   #7
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez zawszeboska Pokaż wiadomość
Zlizywanie śmietany z kolan księdza (czy kogokolwiek) jest obrzydliwe. Dziwne, że nikt wcześniej tego nie zgłosił.
Zanim się wypowie warto przeczytać o co bee, a autorka wprowadza ludzi w błąd To nie była śmietana a pianka do golenia i nikt niczego nie lizał tylko trzeba było dotknąć tego NOSEM!
Dla mnie przesada, media rozdmuchują i robią z igły widły
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Edytowane przez Visez
Czas edycji: 2012-09-20 o 13:45
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 13:40   #8
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Niesmaczne to... ale nie wiem czy w koncu zlizywali czy mieli dotchnąć... ja na zabawach integracyjnych miałam taka konkurencję że trzeba było pocałować w kolano wysmarowane kremem starszego kolegę

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2012-09-20 o 13:41
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:41   #9
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;36649785]
Tiaaa poszły do nowej szkoły, nowi ludzie, nowe środowisko, już widzę jak się buntują i nie robią.[/QUOTE]
Ja widzę, bo widziałam nie raz Zresztą można spojrzeć na te fotki, jakoś na zdenerwowane i skrępowane nie wyglądają.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:43   #10
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Dla mnie to moze i pedofilią nie zajezdza (bo juz mnie wkurza takie rozdmuchiwanie spraw, ze jak ksiadz to od razu pedofil), ale zwyczajnie niesmaczna zabawa, obojetnie czy dzieciaki lizaly kolana ksiedza czy pana od fizyki. Moze jakbym miala 13 lat, to bym sie smiala faktycznie z takiej zabawy.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:46   #11
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Szajajaba dobrze powiedziała - skoro się prasa dowiedziała to komuś nie podpasowało. Wcale nie zdziwiłabym sie gdyby to były rodzice jakiegoś koconego piewszaka - nie za bardzo jak narobić dziecku problemów w szkole na wejściu, ale zawsze można uprzejmie donieść.

Szkoła katolicka... żadna przesada nie jest dobra. Jak pamiętam szkolne czasy, to najdziwniejsze akcje się działy właśnie w tych szkołach. Niby spokój i cisza, nie to co w normalnych szkołach - wagary i imprezy - ale jak już tam coś się stało to całe miasto o tym gadało i nie była to pospolita rzecz

A ten ksiądz to idiota jest, dorosły facet, nauczyciel, a kompletnie nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji takich zabaw. I całe grono pedagogiczne które nie zareagowało...
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 13:48   #12
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Żałosna jest w tej całej sprawie postawa Kościoła. Gdyby to nie była katolicka szkoła, a zamiast księdza siedział zwykły nauczyciel, zaraz by było wieszanie psów, że zboczeniec, pedofil, a nie daj Boże jeszcze homo, no ale skoro to ksiądz to trzeba aferę olać stwierdzeniem, że "to tylko zabawa, każdy ma prawo do błędów, a całą tą aferę oczywiście rozpętało to wredne, palikotowskie lewactwo". Ksiądz też powinien mieć trochę oleju w głowie i przewidzieć, że w czasach kiedy pedofilskie brudy Kościoła są bez przerwy wywlekane na światło dzienne, taka "zabawa" może nie być dobrze odebrana.

Mi osobiście byłoby głupio uczestniczyć w czymś takim, a dodam, że na niejednych otrzęsinach byłam i różne takie "zabawy" mam za sobą

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2012-09-20 o 13:49
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:49   #13
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Animatorzy którzy wymyślili tą zabawę powinni iść siedzieć! Ojej ojej!
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:52   #14
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Zanim się wypowie warto przeczytać o co bee, a autorka wprowadza ludzi w błąd To nie była śmietana a pianka do golenia i nikt niczego nie lizał tylko trzeba było dotknąć tego NOSEM!
Dla mnie przesada, media rozdmuchują i robią z igły widły
Na zdjęciach WYRAŹNIE widać, że obok stała bita śmietana. Również na zdjęciach widać, że dzieci ją zlizywały, to po 1wsze, a po drugie na jednym ze zdjęć (ja widziałam je na pudelku) widać, jak ten ksiądz ma chyba wzwód... tak to wygląda... OHYDA!!! ;/
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:52   #15
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Na podstawie tego co widzę - scenka jest po prostu obrzydliwa. Gościu w gatkach, owłosione nóżki, klęczące dzieci i zlizywanie śmietany. Naprawdę co to za pedagodzy, dorośli ludzie, którzy takie coś uważają za zupełnie normalną sprawę na otrzęsinach? I to jeszcze swoistą tradycję, powtarzaną co roku;/ Już zdjęć nawet nie trzeba widzieć, sam opis działa na wyobraźnie, wybitnie negatywnie.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:54   #16
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

I do tego chudziutkie, włochate nóżki jak pajęcze, brrrrr.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:54   #17
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Taka afera od czasu do czasu jest potrzebna, bo często po niej ludzie zaczynają myśleć co jest właściwe, a co nie. Mam nadzieję, że tak się stanie w tym przypadku i nie będzie tylko wielkiego, rozbuchanego skandalu, a raczej próba zastanowienia się nad tym czego uczymy dzieci, co chcemy im przekazać. Chciałabym, aby dzieciaki były uczone większej asertywności wobec osób dorosłych, mówienia "nie" w pewnych sytuacjach. Niestety, niezależnie od intencji, całość kojarzy dosyć jednoznacznie, jest w tym element seksualny, niezamierzenie, ale skąd wiemy, czy może zamierzenie (dziecko klęczy przed dorosłym, pianka, czy bita śmietana na kolanach dorosłego, zlizywanie pianki / bitej śmietany - symbolika jest bardzo jednoznaczna, kojarzy się z wiadomym aktem seksualnym). Dziecko może zostać, nawet o tym nie wiedząc, wykorzystane do czegoś, co zabawą nie jest. Szkoda, że osoby dorosłe, które tą "zabawę" nadzorowały, o tym nie pomyślały.

Dorośli powinni MYŚLEĆ - tylko tyle, a aż tyle i nie uczyć dzieci dziwnych zabaw.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2012-09-20 o 13:57
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:56   #18
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez magdaxxx Pokaż wiadomość
Na zdjęciach WYRAŹNIE widać, że obok stała bita śmietana. Również na zdjęciach widać, że dzieci ją zlizywały, to po 1wsze, a po drugie na jednym ze zdjęć (ja widziałam je na pudelku) widać, jak ten ksiądz ma chyba wzwód... tak to wygląda... OHYDA!!! ;/
przeciez ten ksiadz na bluze polarowa, moze mu sie zagiela przy dole zamka? (to normalne w tego typu bluzach) jesli to naprawde wzwod, no to ohyda totalna

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2012-09-20 o 13:58
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 13:59   #19
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Na podstawie tego co widzę - scenka jest po prostu obrzydliwa. Gościu w gatkach, owłosione nóżki, klęczące dzieci i zlizywanie śmietany. Naprawdę co to za pedagodzy, dorośli ludzie, którzy takie coś uważają za zupełnie normalną sprawę na otrzęsinach? I to jeszcze swoistą tradycję, powtarzaną co roku;/ Już zdjęć nawet nie trzeba widzieć, sam opis działa na wyobraźnie, wybitnie negatywnie.
Dokładnie. I ja tu nie widzę różnicy między "bita śmietana", a "pianka". Jakby to byli studenci, którzy zrobili sobie z ulubionym nauczycielem / księdzem wypad w góry, to spoko - bawcie się, jak uważacie, ale nastoletnie dzieci i coś takiego z ich udziałem? Nie, nie i jeszcze raz nie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-20, 14:06   #20
othecat
Raczkowanie
 
Avatar othecat
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 204
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

czy to takie ważne czy bita śmietana czy pianka ? czy lizały czy dotykały nosem ???/
sam widok dzieci klęczących przed księdzem który każe dotykać ( czy lizać) swoich gołych kolan jest niesmaczny. Jeśli to zabawa to gratuluje animatorom.
__________________
...I don't try to be awesome, awesomes tries to be me...
othecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:09   #21
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Ja tylko jeszcze zwrócę uwagę - nie wiem, jak w omawianym gim, natomiast u mnie w LO takie otrzęsiny organizowali uczniowie, więc ewentualne dziwne pomysły (chociaż nie było takich) to byłaby ich wyłączna wina.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:10   #22
201703160948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Przesada, pamiętam, że kiedyś na koloniach mieliśmy ostrzęsiny i jednym z zadań było dotknięcie ustami kolana opiekuna, nikt jakoś z tego tragedii nie robił. Wielki szum medialny z niczego, nikt nikogo nie zmuszał siłą zapewne, to była zabawa i tyle.
201703160948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:15   #23
maysun
Zadomowienie
 
Avatar maysun
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 396
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;36650558]Ja tylko jeszcze zwrócę uwagę - nie wiem, jak w omawianym gim, natomiast u mnie w LO takie otrzęsiny organizowali uczniowie, więc ewentualne dziwne pomysły (chociaż nie było takich) to byłaby ich wyłączna wina.[/QUOTE]
w gimnazjach się raczej nie daje wolnej ręki, w katolickich (tak, wiem, uprzedzenia) pewnie tym bardziej
maysun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:15   #24
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Najbardziej szokujące jest to, że wielu ludzi nie widzi w tym nawet niczego dziwnego. W tej sprawie jest wiele okropnych elementów:

-upokorzenie dzieci- naprawdę są ludzie, którzy uważają, że klęczenie i lizanie kolan dorosłego mężczyzny przez dzieci jest normalne, a nawet zabawne? dla kogoś kojarzy się seksualnie, dla innych nie, ale trudno mi sobie wyobrazić, że nie dostrzega się w tym niczego ohydnego
-na taką praktykę zgodziło się wielu dorosłych, ktoś planował te otrzęsiny, podobno byli tam rodzice
-żałosne tłumaczenie, że była to pianka do golenia-pomijam fakt, że jest to robienie z ludzi idiotów, bo każdy, kto kiedykolwiek widział piankę i bitą śmietanę, zauważy, że butelka w tle to nie opakowanie pianki, ALE nie rozumiem jak rodzaj substancji miałby wpłynąć na ocenę samego procederu

-przeczołgiwanie się dzieci po schodach, moczenie ich (bluza dziewczyny na jednym ze zdjęć)- naprawdę są to najwłaściwsze sposoby wprowadzenia dzieci w nowe środowisko?

Ksiądz, nie ksiądz, mniejsza o to- dorosły człowiek, pedagog nie powinien nigdy wpaść ani zgodzić się na coś takiego. Kojarzy się to raczej ze zjawiskiem fali w szkole, niż wesołej zabawy.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:21   #25
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez magdaxxx Pokaż wiadomość
Na zdjęciach WYRAŹNIE widać, że obok stała bita śmietana. Również na zdjęciach widać, że dzieci ją zlizywały, to po 1wsze, a po drugie na jednym ze zdjęć (ja widziałam je na pudelku) widać, jak ten ksiądz ma chyba wzwód... tak to wygląda... OHYDA!!! ;/



Już się zaczęło.

------

Fakt faktem, zabawa dosyć niesmaczna i nieco upokarzająca, ale nie widzę w niej kontekstu seksualnego.
Zależy jeszcze w jaki sposób była przeprowadzona- czy uczniowie byli zmuszani do czynnego udziału w tych czynnościach, czy było to brane na poważnie, czy raczej obrócone w żart.
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:22   #26
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez wenedka Pokaż wiadomość


Już się zaczęło.

------

Fakt faktem, zabawa dosyć niesmaczna i nieco upokarzająca, ale nie widzę w niej kontekstu seksualnego.
Zależy jeszcze w jaki sposób była przeprowadzona- czy uczniowie byli zmuszani do czynnego udziału w tych czynnościach, czy było to brane na poważnie, czy raczej obrócone w żart.
raczej w zart bio przeciez sie smieją
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:33   #27
GoodNight
Zadomowienie
 
Avatar GoodNight
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kozi Gród
Wiadomości: 1 638
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez ygerna Pokaż wiadomość
a można np. zgłosić moderatorowi, żeby zmienił tytuł? to jednak dość rażąca pomyłka
No dokładnie. W sumie to nie wiem czy mod zmieni tytul.


Cytat:
Napisane przez magdaxxx Pokaż wiadomość
Na zdjęciach WYRAŹNIE widać, że obok stała bita śmietana. Również na zdjęciach widać, że dzieci ją zlizywały, to po 1wsze, a po drugie na jednym ze zdjęć (ja widziałam je na pudelku) widać, jak ten ksiądz ma chyba wzwód... tak to wygląda... OHYDA!!! ;/
Taaaa, napewno. Nie przesadzasz troche?
Jak dla mnie to sprawa jest nad wyraz rozdmuchana. Nie uwazam ze to co sie tam działo jest zupełnie ok ale zeby az tak?
GoodNight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:37   #28
Bananalama
jestę wieszczę
 
Avatar Bananalama
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z lasu
Wiadomości: 12 580
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Dla mnie w tej "niewinnej zabawie" jest spory podtekst seksualny. Rozumiem jeszcze z trudem, że głupie dzieci czasami się bawią w jakieś idiotyzmy, ale dorosły chłop? Nauczyciele? Pedagodzy? Księża? Bez przesady.
A propos argumentu "jakby nie chciały, to by tego nie robiły". Chyba sobie kpicie. U mnie w gimie było kocenie. Jakaś laska próbowała mnie zmusić do czegoś, co wydawało się jej "niewinną zabawą", ale powiedziałam "nie", bo akurat ja wolałabym się z nią tam pobić niż myć kibel szczoteczką do zębów i własnymi włosami. Ale uwierzcie mi, byli tacy co po prostu poddali się presji i robili to, co im kazali inni.
__________________
Dołącz do akcji NA SZCZYT W SZCZYTNYM CELU na Facebooku. Za każdy zdobyty szczyt wpłacamy po 10 zł na ukończenie budowy domu całodobowej opieki dla osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dołącz do nas!


*ponieważ jestem nieprzeciętna, nie obchodzą mnie tzw. powinności przeciętnej kobiety
Bananalama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:45   #29
zawszeboska
Zakorzenienie
 
Avatar zawszeboska
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: pl
Wiadomości: 4 955
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Zanim się wypowie warto przeczytać o co bee, a autorka wprowadza ludzi w błąd To nie była śmietana a pianka do golenia i nikt niczego nie lizał tylko trzeba było dotknąć tego NOSEM!
Dla mnie przesada, media rozdmuchują i robią z igły widły
Na zdjęciu, które widziałam, obok księdza stoi śmietana, a nie pianka do golenia. Nie wierzę, że znalazła się tam przypadkowo.
zawszeboska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-20, 14:53   #30
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Skandal w Lubelskim Gimnazjum Salezjańskim - przestępstwo czy przesada?

A ja powiem to co zawsze przy takich wątkach
Paliwo już prawie 6zł, żywność droższa niż w Niemczech, najniższa krajowa to jakieś dogorywanie, a nie pensja, czyli w skrócie: emocjonuj się ciemny ludzie księdzem i śmietaną na kolanach i zapomnij, że rząd nic nie robi
wesna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:44.