Coraz więcej "pajączków" na ciele a tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-28, 11:14   #1
czarodziejka18
Raczkowanie
 
Avatar czarodziejka18
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 414

Coraz więcej "pajączków" na ciele a tabletki anty


Witam. Przepraszam za tak dziwny tytuł wątku, nie wiedziałam jak go zatytułować. Od około roku i 2 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne Yasmin. Parę miesięcy temu odstawiłam je na 2 miesiące z zaleceń ginekologa. Chciałam oddać krew i wyszło mi że mam za dużo płytek krwi, wyniki badań wątrobowych były dobre,ale lekarz proponował odstawienie na 2 miesiące(tak wiem, wiele osób mówi że to głupota). Od jakiegoś czasu zauważam, ze pojawia mi się coraz więcej "pajączków", chyba tak to się nazywa,nie jestem pewna, chodzi mi o takie bardzo widoczne żyłki pod skórą. To raczej jeszcze nie żylaki, nie są wypukłe. Zauważyłam je nie tylko na nogach,ale np na żebrach z lewej strony i na prawej piersi(pierś boli w tym miejscu przy dotyku). Niektóre z tych żyłek na nogach miałam juz wcześniej,ale nigdy tak dużo. Dodam że jestem genetycznie obciążona żylakami.W mojej rodzinie prawie wszystkie kobiety miały/mają albo żylaki albo zapalenie żył. Umówiłam się juz do lekarza,ale najwcześniejszy termin to dopiero 9 listopada. Nie stać mnie żeby iść prywatnie. Przed wizytą powinnam rozpocząć nowe opakowanie,ale trochę się boję, najchętniej zrezygnowałabym z tabletek. Chciałam sie też upewnić u lekarza czy te widoczne żyły mogą mieć inna przyczynę np przez intensywne ćwiczenia.Nie wiem czy mogę juz teraz odstawić tabletki czy poczekać co powie lekarz? Wiem że jestem głupia, bo nie wiem co mam robic. Przyjmę każdy komentarz,nawet jakis z wyzwiskami. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
__________________
D.

Blanka mój Aniołek

Edytowane przez czarodziejka18
Czas edycji: 2012-10-28 o 11:16
czarodziejka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 11:53   #2
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Coraz więcej "pajączków" na ciele a tabletki anty

Przeczytaj ulotkę; też jestem genetycznie obciążona żylakami oraz udarami w rodzinie, po tym jak siostra dostała zakrzepicy po tabsach i po rozmowie z leczącą ją z tego panią profesor wiem, że absolutnie żadnych tabsów łykać nie mogę. Dla własnego zdrowia.
Nie ma co wyzywać, bo i niby po co? Jednak tabsy naprawdę nie są dla wszystkich kobiet.Poczytaj sobie i wnioski wyciągnij sama: http://abczylaki.pl/antykoncepcja-a-zylaki
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:43.