Potrzebuję rady :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Metamorfozy

Notka

Metamorfozy W tym miejscu zajdziesz informację jak zmienić swój wygląd, styl, makijaż, fryzurę oraz sposób ubierania się. Poddaj się metamorfozie i zaskocz samą siebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-22, 16:02   #1
marietta9519
Przyczajenie
 
Avatar marietta9519
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4

Potrzebuję rady :)


Witajcie Dopiero dzisiaj zarejestrowałam się na portalu, jednak forum śledzę już prawie rok. W tym roku będę obchodzić swoje 18 urodziny i chciałabym coś zmienić w swoim wyglądzie.
Mój problem polega na tym , że niezbyt potrafię samą siebie zaakceptować, nie lubię swojego wyglądu. Często zmieniam fryzury i już sama nie wiem, która najlepiej by do mnie pasowała.
Dodatkowo mam okropne cienie pod oczami, których nie są w stanie zamaskować żadne korektory-moja babcia też miała takie cienie.
Mój kolor oczu to zielono-niebieski, nie potrafię dokładnie ocenić.
Kolor włosów to taki średni brąz. Są teraz średniej długości bo od pół roku ich nie skracałam. Są bardzo cieńkie, matowe, "oklapnięte", szybko się przetłuszczają. Nigdy ich nie farbowałam, bo kolor włosów mi się podoba.
Twarz mam bardzo bladą, mogę siedzieć godzinami na słońcu i jedyne co mi pozostanie to poparzenie. Dodatkowo jest ona bardzo tłusta i nawet bardzo dobre kosmetyki nie są w stanie jej unormować na dłużej niz 1-2 h.
Mam również bardzo wysokie czoło ok.6 cm.
Mam cerę problemową, od 3 lat chodzę do dermatologa czego skutkiem jest to, że mam tylko kilka krostek, które bardzo szybko znikają.
Mam piegi.
Dodałam opis, ponieważ zdjęcia które posiadam nie odwzorowują do końca problematycznej twarzy itd.

Załączam zdjęcia :sprzed czterech lat w prostej grzywce, sprzed roku w grzywce na bok i teraźniejsze-moja grzywka jest już na poziomie ust.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja2.jpg (82,2 KB, 131 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja4.jpg (12,5 KB, 162 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja3.jpg (86,1 KB, 168 załadowań)
marietta9519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 09:55   #2
Sorbet
Zadomowienie
 
Avatar Sorbet
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Rzeszów/Edynburg
Wiadomości: 1 436
Dot.: Potrzebuję rady :)

Powiem co wiem, bo mogłabym w podobny sposób siebie opisać, gdy miałam 18 lat Zamień wady w zalety: masz tłustą cerę? Ciesz się z tego, bo na takiej zmarszczki pojawiają się najpóźniej! Wysokie czoło? To oznaka inteligencji, kiedyś był to szczyt piękna (laski kilkaset lat temu wyrywały sobie włosy, żeby czoło było wyższe, ja mam 8cm czoła, nigdy nie miałam grzywki). Jasna cera jest teraz na topie, też mam taką - podkreślaj ją zamiast katować się na słońcu.
Co do cieni pod oczami: pij dużo płynów, zwłaszcza zieloną herbatę. Zainwestuj w pokrzywę lub rumianek w torebkach, zaparz je, popijaj, a torebki wsadź do lodówki na całą noc. Rano przyłóż torebki na minutę do oka, aż się ciepłe zrobią.
Masz zaje..iste oczy!
__________________
Sorbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 10:55   #3
tinkerbell91
Raczkowanie
 
Avatar tinkerbell91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 179
Dot.: Potrzebuję rady :)

O rany, czytając Twój post miałam wrażenie, że mogłabym to samo o samej sobie napisać! Prawie wszystko się zgadza, włosy, cienie pod oczami, nawet 6 cm czoło! Jeśli chodzi o fryzurę, kolor masz faktycznie bardzo ładny. Ja kilka lat temu obcięłam grzywkę na prosto i to była jedna z najlepszych moich "włosowych" decyzji Z tego co widzę po pierwszym zdjęciu, bardzo jest Ci dobrze w takiej grzywce, chociaż bez też wyglądasz ładnie, czego Ci zazdroszczę, bo ja bez grzywki wyglądam fatalnie W przypadku cieni pod oczami, doskonale Cię rozumiem, ja swoje odziedziczyłam po tacie Trochę czytałam o tym problemie i niestety, gdy jest to genetycznie uwarunkowane, ciężko coś z tym zrobić Próbowałam już masy kremów pod oczy, ale efekty były żadne albo znikome. Kiedyś natrafiłam w sklepie na małe cudeńko-L'Oreal, Correcteur Mineral, które ukrywa całkowicie moje cienie Może pomyśl nad skróceniem włosów? To zazwyczaj bardzo zmienia wygląd
I więcej wiary w siebie, bo śliczna z Ciebie dziewczyna!
tinkerbell91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 11:04   #4
SweetChoco
Zadomowienie
 
Avatar SweetChoco
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 596
GG do SweetChoco
Dot.: Potrzebuję rady :)

Podobasz mi się w grzywce na bok masz bardzo ładny kolor włosów. Przydałoby Ci się nauczyć kilku sztuczek jeśli chodzi o makijaż. Czasami, żeby wyglądać ładnie wystarczy tylko ładna cera i podkreślone oczy. Nie potrzeba Ci mocnego makijażu, bo jesteś naturalnie piękna. Proponuję delikatny jasny podkład, delikatny róż na policzkach i kreska na górnej powiece
Pooglądaj sobie filmy instruktażowe jak się malować, możesz przecież eksperymentować do woli, i w zależności od okazji wyglądać inaczej !
http://www.youtube.com/watch?v=XeUOzmifCPA
SweetChoco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 12:16   #5
NicoletteChinch
Raczkowanie
 
Avatar NicoletteChinch
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 150
Dot.: Potrzebuję rady :)

Moim zdaniem wyglądasz bardzo ładnie Pasuje ci ta prosta grzywka,która jest zwłaszcza dobra jeżeli nie podoba ci się wysokie czoło Mogłabyś nauczyć się paru sztuczek makijażowych i będzie moim zdaniem super
__________________
... Kocham Cię Krzysiu I Tylko To Się Liczy...
NicoletteChinch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-23, 20:29   #6
marietta9519
Przyczajenie
 
Avatar marietta9519
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Potrzebuję rady :)

Bardzo, bardzo Wam dziękuję! Tymi kilkoma słowami naprawdę podniosłyście moją wiarę w siebie, a to dużo daje, tym bardziej młodej dziewczynie.
Miałam krótkie włosy, bo kiedyś na własną rękę eksperymentowałam z włosami, co skończyło się poprawkami u fryzjera i przyznam szczerze, że wyglądałam okropnie, znacznie pozytywniej wyglądam w długich włosach. Przestałam je obcinać i cieniować, bo są bardzo cieńkie , a cieniowanie dodatkowo je osłabia.
Z prostą grzywką o tyle miałam spory kłopot, bo bardzo się przerzedzała, włosy szybko się przetłuszczały-to efekt mojej tłustej cery. Zastanawiałam się czy nie zrobić jej "grubszej" w sensie dobrać więcej włosów do grzywki, ale boje się, że wtedy reszta już całkiem będzie jak mysi ogonek. Tak więc najprawdopodobniej wrócę do grzywki na bok, teraz mam dłuższe włoski, więc myślę, że wyglądałaby efektowniej

*tinkerbell91 - w moim otoczeniu nie ma dziewczyn, które miałyby tak olbrzymie cienie, przynajmniej tego nie zauważyłam Kremów pod oczy generalnie nie używam, bo uważam, że dla mnie to chyba jeszcze troszkę za wcześnie, chyba, że miałabym naprawdę męczący dzień, wtedy wklepuję krem nawilżający.
Korektorów przerabiałam już masę, ale mam ten problem , że wszystkie, łącznie z pudrami są dla mnie za ciemne Przez rok katowałam swoje cienie korektorem antybakteryjnym w sztyfcie, dopiero niedawno wyczytałam, że robię sama sobie krzywdę i przeszłam na korektor w płynie, specjalnie do cieni przeznaczony. Nie jest on drogi, nie pracuję więc moje finanse są bardzo ograniczone-kosztował 11 zł. Na wizażu zbiera on bardzo dobre recenzje, jednak u mnie kryje minimalnie, cienie nadal są widoczne. Skoro go polecasz to może faktycznie się skuszę i opiszę potem tutaj wrażenia
*sorbet - zielonej herbaty niestety nie mogę, gdyż jestem dość bardzo szczupła, a herbatka działa bardzo pobudzająco na mój żołądek - mam baardzo dobrą przemianę materii, chyba aż za bardzo Kiedyś takie okłady robiłam, ale na cienie uwarunkowane genetycznie praktycznie nic to nie daje Pozostaje mi jedynie pogodzić się z tym faktem.. Bardzo dziękuję za komplement!
*SweetChoco - mocnego makijażu nie mogę mieć ze względu na problemy z cerą Nakładam jedynie odrobinę pudru, tam gdzie trzeba korektor. Bardziej skupiam się na oczach Nie umiem narysować kreski na powiece - albo wychodzi za gruba, albo jej nie widać i dodatkowo cała zygzakowata :P Przymierzam się właśnie do zakupu różu, gdy tylko wyzdrowieję zacznę poszukiwania
*NicoletteChinch - tak jak opisałam wyżej miałam kłopoty z prostą grzywką i troszkę boję się ponownie zaryzykować..

Serdecznie Wam dziękuję za odpowiedź
marietta9519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 08:20   #7
tinkerbell91
Raczkowanie
 
Avatar tinkerbell91
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 179
Dot.: Potrzebuję rady :)

Ja też nie spotkałam jeszcze osoby, która miałaby tak mocne cienie pod oczami jak ja A ile się nasłuchałam o tym... Niektórzy potrafili po prostu podejść i zapytać dlaczego mam takie cienie pod oczami, co nie było miłe Jeśli zdecydujesz się na ten korektor, to polecam kupić go na Allegro, gdzie kosztuje ok. 15 zł. W sklepie ok. 45 zł, więc szkoda byłoby gdyby Ci nie podpasował, a wydałabyś na niego tyle pieniędzy
tinkerbell91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-24, 09:46   #8
marietta9519
Przyczajenie
 
Avatar marietta9519
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Potrzebuję rady :)

Ja też usłyszałam na ich temat wiele zgryźliwych komentarzy i to nawet nie tyle od dziewczyn co od chłopaków Wydaje mi się, że jako kobiety bardziej rozumieją o co chodzi Dziękuję jeszcze raz za radę!
marietta9519 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-24, 13:48   #9
katemimosa
Raczkowanie
 
Avatar katemimosa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 37
Dot.: Potrzebuję rady :)

Ja również podpisuję się pod grzywką na bok. Nie farbuj całych włosów, masz za ładny odcień, żeby go marnować farbami. Kilka refleksów złotego blondu wokół twarzy i będzie super! załączam link do YT

---------- Dopisano o 14:48 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=FPVsWpC0wps
katemimosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Metamorfozy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:48.