dziwne uzależnienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-18, 23:14   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

dziwne uzależnienia


Macie jakieś dziwne uzależnienia? Stworzyłam ten wątek zbiorczy aczkolwiek mam konkretny problem. Nie wiem czy to uzależnienie, ale już od dawna dzien w dzien praktycznie cały czas nawet jak jestem najedzona mam ochote na chipsy, chrupki, orzeszki, paluszki, sunbites - ogolnie takie słone przekąski. Bywa ze codziennie przez tydzien jem i po dwie paczki. Czasem z nerwow lub jak mam za duzo do roboty zapomianm o tym i bywa ze przez tydzien nie jem, ale mam teraz ferie (sesja zdana w 1 terminach a to oznacza duuuzo wolnego) i codziennie mysle prawie caly czas o cheetosach czy nick nacksach albo pomidorowych sunbites... moze i to głupie.. ale zaczynam myslec ze to uzaleznienie... podobno glutaminian sodu uzaleznia a jest on do takich rzeczy dodawany. Wiecie jak walczyc z takim dziwnym uzaleznieniem oraz macie moze jakies swoje dziwne uzaleznienia?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 00:02   #2
bujdanaresorach
histoire abracadabrante
 
Avatar bujdanaresorach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 7 554
Dot.: dziwne uzależnienia

Ja Ci chyba nie pomogę, bo od kilku miesięcy dzień bez słodyczy oznacza dzień stracony. Od TŻ nauczyłam się pić colę i ostatnio wypijam nawet kilka puszek dziennie. A dupa rośnie...
__________________
Cytat:
Napisane przez Terrence Pokaż wiadomość
Kiedyś przeczytałam: "Słuchaj uważnie, co mówi facet na początku związku. On mówi ci, jak to się skończy".
bujdanaresorach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 00:10   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Macie jakieś dziwne uzależnienia? Stworzyłam ten wątek zbiorczy aczkolwiek mam konkretny problem. Nie wiem czy to uzależnienie, ale już od dawna dzien w dzien praktycznie cały czas nawet jak jestem najedzona mam ochote na chipsy, chrupki, orzeszki, paluszki, sunbites - ogolnie takie słone przekąski. Bywa ze codziennie przez tydzien jem i po dwie paczki. Czasem z nerwow lub jak mam za duzo do roboty zapomianm o tym i bywa ze przez tydzien nie jem, ale mam teraz ferie (sesja zdana w 1 terminach a to oznacza duuuzo wolnego) i codziennie mysle prawie caly czas o cheetosach czy nick nacksach albo pomidorowych sunbites... moze i to głupie.. ale zaczynam myslec ze to uzaleznienie... podobno glutaminian sodu uzaleznia a jest on do takich rzeczy dodawany. Wiecie jak walczyc z takim dziwnym uzaleznieniem oraz macie moze jakies swoje dziwne uzaleznienia?
Tak jak z innymi uzależnieniami, nie kupować takich rzeczy Jak się ich nie ma w domu - to się ich nie je. To samo się tyczy słodyczy... Ewentualnie je sobie oszczędnie dozować, np. jeden mały batonik na dzień, kupowany tego samego dnia, żeby nie robić sobie zapasów. Ja w pewnym momencie byłam bliska uzależnienia się od frugo W wakacje piłam codziennie. Przestałam, jak wyjechałam na studia i nagle frugo się zrobiło zbyt dużym wydatkiem ^^ Kiedyś miałam też fazę na mleko i np. jogurty, kefir, potrafiłam wypijać litr za litrem, trwało jakiś miesiąc i samo przeszło, ale to można tłumaczyć jakimiś niedoborami pierwiastków czy witamin.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 00:37   #4
201703160948
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 954
Dot.: dziwne uzależnienia

Cola. Nałogowo, oporowo, inne napoje be, bez niej usycham
201703160948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 08:01   #5
solideja
Zadomowienie
 
Avatar solideja
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 068
Dot.: dziwne uzależnienia

Ja często zauważam takie uzależnienie od coli jak sobie pofolguję i kupię wielką w sklepie to potem kupuję już przy każdej okazji Dlatego zrezygnowałam całkiem i piję tylko wodę i zieloną/czerwoną herbatę. A szklaneczkę (albo puszkę, bo mam fioła na punkcie picia z tych małych puszek ) pozwalam sobie jedynie do obiadu, kiedy jestem u mamy, czyli bardzo rzadko.
solideja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 08:26   #6
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 559
Dot.: dziwne uzależnienia

Moje uzależnienia to kawa, słodycze no i najważniejsze: precle, o takie
czasami zjem ze 3-4 dziennie ale czasami to jem bez opamiętania. Jak przez święta się ich nie kupuję to robię się drażliwa i czegoś mi brakuję. Po prostu je uwielbiam.
05872c226b72f809f533e1be5bdf48ff33b7c1f2_5d4611f2b5f9d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 08:41   #7
Navika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 277
Dot.: dziwne uzależnienia

Och, znam to. Słodycze i chipsy- to moje nałogi. Najlepsze jest to, że w ogóle nie kupuję takich rzeczy. Ale zawsze,gdy gdzieś wychodzę (na imprezę czy do kolezanki) to na stole lądują: chipsy, ciastka, frytki. A wtedy nie umiem się powstrzymać. Ostatnio TŻ kupuje chipsy, a jak częstuje to też mi ciężko odmówić. Moja koleżanka zawsze miała tak samo i często powtarzała: "Muszę zmienić stosunek do darmowego jedzenia". Ale u mnie nie chodzi o darmowość tylko o to, że nie kupuję takich rzeczy, żeby ich nie jeść, ale jak już są to nie umiem się oprzeć. W dodatku zawsze w domu są czekolady, bo za każdym razem jak odwiedzamy babcię TŻ-ta to wciska nam po czekoladzie. Ja swoją zjadam najpóźniej po trzech dniach. Jedynym sposobem jak mnie nosi na słodycze/słone przekąski jest zamienić je na coś zdrowego: orzechy, owoce, suszone owoce, prażone ziarna słonecznika, masło orzechowe, warzywa z sosem czosnkowym. Na mnie działa kiedy jestem w domu i nikt przede mną nie stawia chipsów. Nawet wczoraj czegoś mi się chciało, to wyjmuję marchewkę z lodówki i zjadam, mój TŻ się śmieje ze mnie, a za chwilę też chrupie.
Navika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 08:44   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez bujdanaresorach Pokaż wiadomość
Ja Ci chyba nie pomogę, bo od kilku miesięcy dzień bez słodyczy oznacza dzień stracony. Od TŻ nauczyłam się pić colę i ostatnio wypijam nawet kilka puszek dziennie. A dupa rośnie...
Skąd ja to znam.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 09:11   #9
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: dziwne uzależnienia

Ja jestem dobra w robieniu sobie nałogów, ale na szczeście i w rzucaniu

Jadłam tony słodyczy. Nie wiem jak Wam zobrazować te tony żebyście wyobraziły sobie powagę problemu, ale dziennie potrafiło pójść kilka kg ciastek, czekolada, cola, parę kawałków ciasta i jeszcze było mi mało. Ale na szczęście od jakichś 2 miesięcy ograniczyłam do minimum i dobrze mi z tym
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 09:38   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja jestem dobra w robieniu sobie nałogów, ale na szczeście i w rzucaniu

Jadłam tony słodyczy. Nie wiem jak Wam zobrazować te tony żebyście wyobraziły sobie powagę problemu, ale dziennie potrafiło pójść kilka kg ciastek, czekolada, cola, parę kawałków ciasta i jeszcze było mi mało. Ale na szczęście od jakichś 2 miesięcy ograniczyłam do minimum i dobrze mi z tym
Emo, nauczaj i doradzaj: jak to zrobiłaś? Tylko silna wola? Jak podeszłaś do tematu?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 09:48   #11
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Emo, nauczaj i doradzaj: jak to zrobiłaś? Tylko silna wola? Jak podeszłaś do tematu?
W sumie jakichś wielkich sposobów nie stosowałam, może jeden, jak patrzyłam na ciastko i miałam myśl, że muszę je zjeść to się w myslach policzkowałam, wiem żałosne ale działa No i starałam się na początku jak było najgorzej to w ogóle nie przypominać sobie smaku słodyczy, jak miałam na coś ochotę to jadłam kiełbasę, chleb, cokolwiek co nie jest słodkie. Teraz jak już nie czuję takiego pociagu do słodkości to sobie podżeram marchewkę, jogurty, suszone owoce Ale ja mam to szczeście, że baaardzo szybko wpadam w przyzwyczajenie - jak coś robię to się uzależnię, ale jak przestanę to szybko zapominam o uzależnieniu
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 09:49   #12
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 363
Dot.: dziwne uzależnienia

-uzależnienie od soli, jeśli koło mnie stoi solniczka, to za jednym razem pójdzie 20% jej zawartości
-uzależnienie od czarnej herbaty, piję ok. 10 dziennie(parzoną Earl Grey najczęściej). Niektórzy nie mogą funkcjonować, jeśli nie wypiją kawy rano, ja mam tak z herbatą

Całe szczęście, że mało które słodycze lubię. Jestem zdecydowanie słonolubna
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 10:00   #13
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: dziwne uzależnienia

A ja byłam uzależniona od... spreyu do nosa Kiedyś zaczęłam brać na katar, potem się to przeciągnęło i doszło do tego, że nie mogłam wyjść z domu bez niego, bo nos mi się tak zatykał, że nie mogłam w ogóle oddychać. Do dziś walczę z następstwami...

Drugim uzależnieniem były chipsy Ale z tym dałam sobie w miarę radę ostatnio, i nawet 4 kilo już zgubiłam
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 10:20   #14
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: dziwne uzależnienia

Kiedyś bylam uzależniona od kawy 3w1. Musiała być w domu...wiem, że to sama chemia...A teraz przeżuciłam się na soczek Cappy pomarańczowy w litrowej butelce Pyszota, ale chociaż w miarę zdrowy.
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 10:28   #15
Dariella
Rozeznanie
 
Avatar Dariella
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 881
Dot.: dziwne uzależnienia

Czekolada- przestałam jeść to zjadałam cukier z cukierniczki
Chipsy i inne kaloryczne rzeczy.
Ja pomalutku odstawiam ww. rzeczy. Zaczęłam robić sobie soki z bananów, marchewek, pomarańczy.... kupiłam do tego otręby(takie zmielone). Jak takim czymś się opcham to jakoś nie jem słodyczy :P
__________________
"Wierzysz, że można kochać kobietę i ustawicznie ją zdradzać?Mniejsza o zdradę fizyczną, chodzi o
intencje, o poezję duszy.Cóż nie jest to proste ale i tak męzczyźni nieustannie to robią."
Dariella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 10:30   #16
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: dziwne uzależnienia

O takim uzależnieniu to mój chłopak powiedziałby: Ty nie jesteś uzależniona, jesteś po prostu łakoma

Myślałam, że jestem uzależniona od coli. Piłam regularnie od jakichś 6-8 lat, minimum 1l dziennie. Odstawiłam jakiś miesiąc temu bez problemu, po prostu nie kupuję
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 10:36   #17
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Ja jestem dobra w robieniu sobie nałogów, ale na szczeście i w rzucaniu

Jadłam tony słodyczy. Nie wiem jak Wam zobrazować te tony żebyście wyobraziły sobie powagę problemu, ale dziennie potrafiło pójść kilka kg ciastek, czekolada, cola, parę kawałków ciasta i jeszcze było mi mało. Ale na szczęście od jakichś 2 miesięcy ograniczyłam do minimum i dobrze mi z tym

ale jak Ty to w sobie mieściłaś?

słodyczy jeść nie muszę ale paczka chipsów? obowiązkowo raz na tydzień.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 12:06   #18
malami35
Zadomowienie
 
Avatar malami35
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 1 674
Dot.: dziwne uzależnienia

Hejka.Ja jestem uzależniona od kawy bez niej nie dam rady funkcjonować potrafię 5 kaw wypić , a teraz się ograniczam do 3
malami35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 12:49   #19
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: dziwne uzależnienia

Fastofoody, najbardziej pizza i kebab oraz zolty ser.
Jestem tlusta, mimo iz nie jadam slodyczy (nie lubie, ani cukierkow, ani czekolady, ciasta i ciastka moga nie istniec ) i nie przepadam za slonymi przekaskami (nie znosze paluszkow i precelkow, chipsy-zjem pare i mi niedobrze...).
Ale gubi mnie to, co wymienilam na poczatku...
Szczegolnie ten ser. Dodaje go do praktycznie wszystkiego co jem. Serio!!
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-19, 12:52   #20
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Całe szczęście, że mało które słodycze lubię. Jestem zdecydowanie słonolubna


Ja też

Czekolada i inne słodycze mogą dla mnie nie istnieć ale słone/pikantne przekąski to moja zguba
Chociaż staram się nie kupować często. Na słodycze to może raz na 2 miesiące mnie najdzie ochota to kupię jakąś małą czekoladkę, jeśli chodzi o chipsy itp to staram się ograniczyć tak do 1 paczki w miesiącu, czasem rzadziej. Jednak to właśnie do chipsów tęskni mi się najbardziej

Poza tym jestem uzależniona od kawy i herbaty
Kiedyś od ketchupu- dodawałam go do wszystkiego
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:07   #21
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: dziwne uzależnienia

Z tym ketchupem to ja też... potrafię sobie sam ketchup nakładać na lyzke i tak jesc i jesc... albo jak ktos jest w macu zawsze prosze by wzieli te ketchupy co dają a ja je potem ssię prosto z paczki
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:07   #22
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez poziomkaa_ Pokaż wiadomość
Cola. Nałogowo, oporowo, inne napoje be, bez niej usycham
Mam to samo.. nic mnie tak nie orzeźwia jak cola. Piję jednak tę bez cukru. A wszystko zaczęło się od diety dukana, gdzie cola light była rarytasem
Od tej diety tak samo nauczyłam się jeść parówki z serkiem wiejskim Od 3 lat jem ten dziwny mix prawie codziennie rano i wieczorem.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
-uzależnienie od soli, jeśli koło mnie stoi solniczka, to za jednym razem pójdzie 20% jej zawartości
-uzależnienie od czarnej herbaty, piję ok. 10 dziennie(parzoną Earl Grey najczęściej). Niektórzy nie mogą funkcjonować, jeśli nie wypiją kawy rano, ja mam tak z herbatą
jak to?


[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;39320812]A ja byłam uzależniona od... spreyu do nosa Kiedyś zaczęłam brać na katar, potem się to przeciągnęło i doszło do tego, że nie mogłam wyjść z domu bez niego, bo nos mi się tak zatykał, że nie mogłam w ogóle oddychać. Do dziś walczę z następstwami...

Drugim uzależnieniem były chipsy Ale z tym dałam sobie w miarę radę ostatnio, i nawet 4 kilo już zgubiłam [/QUOTE]

Podobno krople do nosa uzależniają. Mój tż ma to samo.
Brawo za zrzucenie kg! Ja np. rzuciłam piwo. Raz na rok zdarza mi się wypić, a to i tak tylko jakieś dobre.

Ostatnio byłam uzależniona od Kasztanek Wedla i snickersów. Na szczęście trwało to m-c i juz się opamietałam. Tak jak pisze Ema - biczowanie się w myslach pomaga
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:40   #23
mind explorer
Raczkowanie
 
Avatar mind explorer
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 413
Dot.: dziwne uzależnienia

Ja też jestem uzależniona od przekąsek, głównie od chipsów i czekolady.
Od kiedy pamiętam prawie zawsze po najedzeniu się do pełna np. obiadem muszę zjeść coś słodkiego np. czekoladkę, czekoladowego cukierka (mam tak tylko w domu).
Poza tym ciągle mam ochotę na chipsy, mimo że nie jestem głodna, po prostu mam ochotę na ich smak, a jak już się wciągnę to pójdzie cała paczka.
U mnie to wynika z nadmiaru wolnego czasu... Nie nudzę się, ale gdy siedzę w domu to moje myśli schodzą właśnie na przekąski. Natomiast, kiedy gdzieś wychodzę czy wyjeżdżam na cały dzień, to kompletnie nie myślę o jedzeniu. Zjem obiad, żeby się najeść i tyle.
mind explorer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:45   #24
blue houdini
Raczkowanie
 
Avatar blue houdini
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 201
Dot.: dziwne uzależnienia

uzależniłam się od soczków marchwiowych i marchiowo-selerowych Marwitu. niedługo zrobię się pomarańczowa.
a kiedyś jeszcze jadałam duże ilości majonezu. codziennie. na kanapkę, do tostów, do jajecznicy, do ryżu i na kotleta. to była masakra.
__________________
2/52
Ostatnio przeczytana:
G. Orwell - Folwark zwierzęcy

"Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim."
blue houdini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:58   #25
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dziwne uzależnienia

Pytanie czy to uzależnienie czy żle ułożony jadłospis np. jedzenie rzeczy o wysokim indeksie glikemicznym?

Jeśli uzależnienie to warto zaobserwować kiedy sięgamy po nasze "grzeszki" i zmienić tryb, jeśli codziennie po obiedzie pijemy kawę i do tego ciacho, to może po obiedzie wypijmy wodę i idż na spacer, itp zmienić rytm dnia.

Nie kupowanie słodyczy tez dobry pomysł-albo zmusi nas to do biegu do sklepu o 23 po batonika -kilka kalorii stracimy w tym biegu albo zaczniemy samemu piec, a wtedy po kilku wypiekach zjada się mniej własnych słodyczy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 14:04   #26
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Macie jakieś dziwne uzależnienia? Stworzyłam ten wątek zbiorczy aczkolwiek mam konkretny problem. Nie wiem czy to uzależnienie, ale już od dawna dzien w dzien praktycznie cały czas nawet jak jestem najedzona mam ochote na chipsy, chrupki, orzeszki, paluszki, sunbites - ogolnie takie słone przekąski. Bywa ze codziennie przez tydzien jem i po dwie paczki. Czasem z nerwow lub jak mam za duzo do roboty zapomianm o tym i bywa ze przez tydzien nie jem, ale mam teraz ferie (sesja zdana w 1 terminach a to oznacza duuuzo wolnego) i codziennie mysle prawie caly czas o cheetosach czy nick nacksach albo pomidorowych sunbites... moze i to głupie.. ale zaczynam myslec ze to uzaleznienie... podobno glutaminian sodu uzaleznia a jest on do takich rzeczy dodawany. Wiecie jak walczyc z takim dziwnym uzaleznieniem oraz macie moze jakies swoje dziwne uzaleznienia?
Bardzo łatwo z tym walczyć.
Obejrzyj sobie kilka filmów z mleczarni przemysłowych, zobacz, jak człowiek traktuje zwierzęta i w trymiga przejdziesz na weganizm.
A z tych przekąsek praktycznie żadna (poza czipsami solonymi) nie jest wegańska.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 14:41   #27
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: dziwne uzależnienia

Ja do niedawna też byłam uzależniona od słodyczy i to przybrało chorą postać, bo jak miałam spadek cukru to robiłam się strasznie niesympatyczna, wręcz agresywna dla otoczenia i mój TŻ musiał lecieć do sklepu po coś słodkiego Po prostu powiedziałam sobie, że koniec z tym, że to chore, że mój organizm domaga się cukru, podczas gdy ja mam doskonale świadomość, że to szkodliwe, że rakotwórcze itp. i jestem wolna Jak mam ochotę na coś słodkiego to sobie zjem trochę miodu na łyżeczce do herbaty, ale najważniejsze, że nie jem czekolady, bo z tym miałam problem. Poza tym ja też przestałam jeść czekoladę dla TŻta, bo on nie może ze względu na chorobę i nie chciałam go kusić, bo wiem jak się człowiek czuje, gdy wie, że nie może czegoś zjeść, a ktoś inny się zajada.

Niestety uwielbiam żółty ser, ale staram się ograniczać, bo też jest szkodliwy. Poza tym piję zbyt dużo zielonej herbaty, też powinnam przestać.

Edytowane przez agniesikk
Czas edycji: 2013-02-19 o 14:45
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 15:05   #28
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Bardzo łatwo z tym walczyć.
Obejrzyj sobie kilka filmów z mleczarni przemysłowych, zobacz, jak człowiek traktuje zwierzęta i w trymiga przejdziesz na weganizm.
A z tych przekąsek praktycznie żadna (poza czipsami solonymi) nie jest wegańska.
Z takim argumentem to tylko sie położyć i czekać na śmierć a ty zwierzakom nie pomoże moje przejście na weganizm. Niby sumienie będę miała czyste, że ja nie dokładam się do ich męczarni? bzdurka i nie o tym temat
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 15:11   #29
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: dziwne uzależnienia

Cytat:
Napisane przez agniesikk Pokaż wiadomość
Niestety uwielbiam żółty ser, ale staram się ograniczać, bo też jest szkodliwy. Poza tym piję zbyt dużo zielonej herbaty, też powinnam przestać.
W ogóle nie powinno się przesadzać z herbata, bo wypłukuje magnez. Ja niestety bardzo lubię zimną, więc czasem rano sobie robię cały dzbanek i potem popijam chłodną
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 15:22   #30
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: dziwne uzależnienia

U mnie to soki - warzywne, owocowe, mmm a z prawdziwych jabłek... Uwielbiam
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-29 01:05:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.