Prawdziwe czy przerysowane? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-10, 20:03   #1
crybejbe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 37

Prawdziwe czy przerysowane?


‎"Jadłam ze swoją córka lunch, kiedy powiedziała mi między daniem głównym a deserem, że zamierzają z mężem powiększyć rodzinę.
- Rozmawialiśmy ostatnio – powiedziała żartem – Jak myślisz, czy powinnam teraz zajść w ciążę?
- To zmieni Twoje życie – powiedziałam, starając się ukryć swoje emocje.
- Wiem – powiedziała moja córka. – W weekendy już się nie wyśpię, na porządne wakacje długo nie wyjadę.

Ale mi chodziło o coś zupełnie innego. Patrzyłam na córkę, starając się jak najlepiej dobrać słowa. Chciałam, żeby zrozumiała to, czego się nie nauczy w żadnej szkole rodzenia.
Chciałam powiedzieć, że jej ciało po porodzie szybko dojdzie do siebie, ale jej emocje ulegną na zawsze metamorfozie. Chciałam uprzedzić ją, że nigdy już nie będzie mogła spokojnie przeczytać gazety bez zadawania sobie pytania: „a gdyby to się stało mojemu dziecku?” Że każdy wypadek i pożar, o jakim przeczyta, będą świdrowały jej w głowie. Że kiedy zobaczy zdjęcia dzieci umierających z głodu, to będzie myślała o tym, że na świecie nie ma niczego gorszego, niż śmierć własnego dziecka.

Patrzyłam na jej wspaniale wypielęgnowane paznokcie i elegancki żakiet i myślałam o tym, że niezależnie od jej elegancji i stylu, macierzyństwo pchnie moją córkę na prymitywny poziom niedźwiedzicy broniącej swojego malucha. Że krzyk „Mama!” spowoduje natychmiastową reakcję, a ona rzuci bez żalu wszystko, nawet gdyby miało się potłuc czy zniszczyć.

Myślałam o tym, aby uprzedzić ją, że niezależnie od tego ile lat poświęci swojej pracy, jej kariera w sposób istotny zmieni swoją wartość po urodzeniu dziecka. Że może znaleźć opiekunkę, ale pewnego razu pójdzie na ważne służbowe spotkanie i będzie myślała tylko o słodkim zapachu dziecięcej główki. Będzie wówczas potrzebowała całej swojej siły woli, by nie pobiec do domu i nie sprawdzić, że z jej dzieckiem jest wszystko w porządku.

Chciałam, by moja córka usłyszała, że drobne codzienne problemy nie będą już takie drobne. Że kiedy mały szkrab będzie chciał się wysiusiać to sprawą najważniejszą będzie szybkie znalezienie odpowiedniego miejsca, a nie dokończenie zakupów czy zaparkowanie samochodu. Patrząc na swoją zgrabną córkę pragnęłam powiedzieć, że wszystkie dodatkowe kilogramy z okresu ciąży można zrzucić, ale nigdy już nie zrzuci z siebie wspaniałej świadomości macierzyństwa, że nie będzie powrotu do poprzedniej tożsamości. Że jej życie, takie dla niej dziś ważne, już nie będzie nigdy aż tak istotne po urodzeniu dziecka. Że zapomni o sobie w każdym momencie, kiedy jej maleństwo będzie zagrożone i że będzie miała nadzieję na realizację marzeń. Nie – nie swoich marzeń – marzeń swoich dzieci.

Chciałam, żeby wiedziała, że rozstępy czy blizna po cesarce będą dla niej symbolami dumy. Że jej relacje z mężem zmienią się i wcale nie w taki sposób, w jaki ona myśli. Pragnęłam, by zrozumiała jak bardzo można kochać mężczyznę, który ostrożnie, z namaszczeniem kąpie dziecko i bawi się z nim. Myślę, że moja córka dowie się, co to znaczy zakochać się na nowo z powodu, który dziś wydałby się jej mało romantyczny.

Chciałam, aby moja córka mogła poczuć tę więź z kobietami na całym świecie, które starały się zatrzymać wojny, przestępstwa i pijanych kierowców. Chciałam jej opisać uczucie zachwytu, jakie wypełnia matkę, gdy jej dziecko uczy się jeździć na rowerku. Myślałam o powiedzeniu córce jak brzmi śmiech malucha, który po raz pierwszy dotyka miękkiej sierści szczeniaka albo kota. Chciałam, by poczuła radość tak silną, że można za jej pomocą przestawiać góry.

Zdziwione spojrzenie mojej córki uświadomiło mi, że mam łzy w oczach.
- Nigdy tego nie pożałujesz, - wydusiłam z siebie wreszcie słowa poprzez całe moje wzruszenie.
Potem wzięłam córkę za rękę i pomyślałam o niej, o sobie, o wszystkich kobietach, które ofiarowują światu swoje niebywałe, najcudowniejsze posłannictwo".
crybejbe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:11   #2
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Piekne, madre i prawdziwe kwintesencja macierzynstwa

Skad to cytat?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:16   #3
skrywana_fantazja
Wtajemniczenie
 
Avatar skrywana_fantazja
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: spod pierzyny xd
Wiadomości: 2 337
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

fejsbuk ,,wierność jest sexy"
skrywana_fantazja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 20:30   #4
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Prawdziwe,ale trochę za bardzo 'nadmuchane' jak dla mnie
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 21:14   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Ale p i e r d o l e t y, o matko...
Blizna po CC -powodem do dumy
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 21:16   #6
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Piękne... ale to wydaje się takie proste,a bywa,że tak nie jest.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 21:16   #7
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ale p i e r d o l e t y, o matko...
Blizna po CC -powodem do dumy
Dla innych może być powodem do dumy, więc stąpasz po cienkim lodzie bardziej pokusiłabym się o stwierdzenie, że rozstępy nie są powodem do dumy.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-10, 21:20   #8
stokrotka_to_ja
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka_to_ja
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 11 425
GG do stokrotka_to_ja
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Dla innych może być powodem do dumy, więc stąpasz po cienkim lodzie bardziej pokusiłabym się o stwierdzenie, że rozstępy nie są powodem do dumy.
według mnie ani jedno ani drugie to powód do domu,ale hm...moze coś w rodzaju symbolu?wspomnienia?coś na kształt tatuażu
__________________
...i jest

Dziecko grzeczne/niegrzeczne to stan umysłu matki a nie dziecka.


POMOC dla dzieci z Tanzanii https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=675684
stokrotka_to_ja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 21:33   #9
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
według mnie ani jedno ani drugie to powód do domu,ale hm...moze coś w rodzaju symbolu?wspomnienia?coś na kształt tatuażu
Nie mam ani jednego ani drugiego więc trudno mi się określić. Może i słowo "duma" użyte jest na wyrost, jednak tak jak piszesz, niektóre kobiety mają z tym swoje wspomnienie, swoja historię, być może szczęśliwą i ma dla nich głębsze znaczenie niż dla kogoś innego, dla kogo jest to zwykła blizna.

Nie mniej, historia ciekawie opisana, coś w niej jest.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 22:46   #10
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Fajne słowa, takie od serducha. Mamuśki wiedzą, jak dziecko zmienia poglądy na życie
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-10, 23:55   #11
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

To jest właśnie coś, czego się nie da ani zrozumieć, ani sobie wyobrazić dopóki się nie zostanie matką. Nie wiem czy zbyt górnolotne czy nie, w każdym razie prawdziwe, dziecko raz na zawsze zmienia spojrzenie na świat, na siebie, na związek i na życie. I rzeczywiście powrót do "dawnej tożsamości" nie będzie możliwy już nigdy. A jednak warto
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 05:44   #12
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Fajne- podoba mi się ten fragment o zakochiwaniu się ponownym w mężu, kiedy patrzy się na niego jak opiekuje się dzieckiem takie prawdziwe. Ale czy nigdy nie będzie żałować? Ja przestałam mieć takie myśli dopiero po kilku miesiącach, mimo, że syna kocham nad życie.
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 06:23   #13
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

karolca- zacznijmy od tego ze wiele jest kobiet ktore nie maja po ciazy rozstepow, blizny czy dodatkowych kilogramow

Ilonka co do zakochiwania sie w swoim mezu- to warunek jest taki ze facet sie autentycznie angazuje w opieke nad dzieckiem
niestety znam wielu takich ktorzy sa tatusiami tylko z nazwy. i na pewno niejedna para przezyla kryzys po urodzeniu dziecka z powodu zbyt malego wo czach kobiety zaangazowania sie faceta w opieke nad maluchem.

tekst jest dobry, duzo prawdy zawiera choc sytuacja jest troche wyidealizowana. lukrowana wizja macierzynstwa, milo poczytac, bo wiele z nas w glebi serca ma takie wlasnie odczucia. chociaz niekoniecznie po nieprzespanej nocy
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 07:38   #14
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Glam, po nieprzespanej iorejstam z kolei nocy to ja ani w mezu ani w dziecku zakochana nie bylam
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 08:16   #15
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Dla mnie słowa piękne i prawdziwe, ale myślę że dla kobiety która nie pragnęła dziecka, albo dla którego dziecko jest przeszkodą w czymś mogą być nie do zrozumienia .
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 09:28   #16
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Dla innych może być powodem do dumy, więc stąpasz po cienkim lodzie bardziej pokusiłabym się o stwierdzenie, że rozstępy nie są powodem do dumy.
No jesli kobieta napawa się duma bo ma blizne po CC to gratuluję ambicji i osiągnięc życiowych

Rozstępy ? na to nie ma się wpływu, zresztą nie sądzę aby akurat ciało powinno być powodem do dumy a jednoczesnie wazniejsza jest akceptacja siebie bez dorabiania filozofii.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 10:12   #17
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Prawdziwe,ale trochę za bardzo 'nadmuchane' jak dla mnie
Jak dla mnie rowniez. I nie do konca sie ze wszytskim zgadzam.
Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ale p i e r d o l e t y, o matko...
Blizna po CC -powodem do dumy
Dokladnie

Od siebie dodam, ze od narodzin dzieci nie stalam sie paranoiczka, ktora nie jest w stanie obejrzec wiadomosci czy przeczytac gazety. Nie jestem rozbeblana emocjonalnie.

Poza tym macierzynstwo nie spowodowalo, ze unosze sie nad ziemia.
Wprost przeciwnie. Jestem blizej ziemii niz kiedykolwiek.
A to, ze toaleta dziecka jest wazniejsza niz zakupy w centrum handlowym, to, ze sie wyspie chyba po smierci- to inna kwestia.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 11:06   #18
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Wszystko też zależy od spojrzenia na świat, ja tam się nie zakochałam dlatego, że mój tż kąpie dzieci, uważam, że to jego zafajdany obowiązek Przy dzieciach jest tyle roboty dla obojga rodziców, że nie widzę tutaj żadnej łaski u którejkolwiek ze stron
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 11:50   #19
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez stokrotka_to_ja Pokaż wiadomość
Prawdziwe,ale trochę za bardzo 'nadmuchane' jak dla mnie


Kiedy byłam w pierwszej ciąży moja teściowa ujęła to prościej: Śpij, śpij, odpoczywaj, bo to są ostatnie chwile kiedy się spokojnie wyśpisz i o nic się nie martwisz.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-11, 12:22   #20
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
No jesli kobieta napawa się duma bo ma blizne po CC to gratuluję ambicji i osiągnięc życiowych

Tego chyba nie należy brać tak dosłownie. Blizna po cc to jest ślad po porodzie. Jeśli o mnie chodzi to dzieci są moim największym życiowym osiągnięciem. I jestem tak bardzo ambitna,że postaram się o jeszcze jedno
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:23   #21
Bezmleczka
Zadomowienie
 
Avatar Bezmleczka
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 036
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Tylko po co to posłannictwo na końcu?
Ja jednak twierdzę, ze jestem matką, tak jak 99% matek z egoizmu - bo JA chciałam mieć dziecko,a nie chciałam je ofiarować światu :P

Taki rozsądny egoizm nie jest zły. Źle jest dopiero, kiedy dziecko traktujemy jak zachciankę...
Bezmleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 12:31   #22
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
Klarissa, ale to zakochanie nie ma nic wspolnego z obowiazkiem i wdziecznoscia.
Po prostu jak patrze sobie czasami jak maz lazi po domu z malym na ramionach, albo gadaja cos lezac na lozku to mnie ogarnia taka blogosc, taki spokoj fajny. To tak jak kiedys, patrzac na spiacego meza myslalam - jejku, jak ja go kocham, tak teraz takie wzruszajace momenty sa najczesciej, kiedy oni sobie cos razem robia, bo wtedy tylko mam taki czas dla siebie
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 13:07   #23
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość


Kiedy byłam w pierwszej ciąży moja teściowa ujęła to prościej: Śpij, śpij, odpoczywaj, bo to są ostatnie chwile kiedy się spokojnie wyśpisz i o nic się nie martwisz.
Przemawia do mnie to :"o nic się nie martwisz"

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Tego chyba nie należy brać tak dosłownie. Blizna po cc to jest ślad po porodzie. Jeśli o mnie chodzi to dzieci są moim największym życiowym osiągnięciem. I jestem tak bardzo ambitna,że postaram się o jeszcze jedno
Powiem, że dziecko jest moim osiągnięciem życiowym dopiero wtedy kiedy uda mi sie je wychować na "dobrego człowieka" i kiedy za 10-15 lat.

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Klarissa, ale to zakochanie nie ma nic wspolnego z obowiazkiem i wdziecznoscia.
Po prostu jak patrze sobie czasami jak maz lazi po domu z malym na ramionach, albo gadaja cos lezac na lozku to mnie ogarnia taka blogosc, taki spokoj fajny. To tak jak kiedys, patrzac na spiacego meza myslalam - jejku, jak ja go kocham, tak teraz takie wzruszajace momenty sa najczesciej, kiedy oni sobie cos razem robia, bo wtedy tylko mam taki czas dla siebie
Ja tam mało romantyczna jestem i mnie to nie rozczula i wkurza, że nikt się tak nie wzrusza na widok kobiety karmiącej noworodka jednoczesnie zaciskając z bólu zeby
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 13:17   #24
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
A tam nikt sie nie wzrusza. Moj maz ciagle cykanfotki jak z synem spie i bardzo go to wzrusza. O karmieniu nie wiem, bo nie karmilam.
Ja sie na widok obcych facetow z dziecmi nie wzruszam przeciez, tylko na widok moich dwoch. Nie kaze tez nikomu sie tak na tych moich patrzec. Ale jak mialoby mnie nie ruszac to, jak maz chodzi teraz z synkiem na sali (w szpitalu na obserwacji jestesmy) i cos mu po cichu spiewa?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 14:05   #25
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Ja tam mało romantyczna jestem i mnie to nie rozczula i wkurza, że nikt się tak nie wzrusza na widok kobiety karmiącej noworodka jednoczesnie zaciskając z bólu zeby

A tego to za bardzo nie rozumiem?
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 16:18   #26
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Jestem blizej ziemii niz kiedykolwiek.
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
mój tż kąpie dzieci, uważam, że to jego zafajdany obowiązek Przy dzieciach jest tyle roboty dla obojga rodziców, że nie widzę tutaj żadnej łaski u którejkolwiek ze stron
Cytat:
Napisane przez Bezmleczka Pokaż wiadomość
Ja jednak twierdzę, ze jestem matką, tak jak 99% matek z egoizmu - bo JA chciałam mieć dziecko,a nie chciałam je ofiarować światu :P
Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
To jest właśnie coś, czego się nie da ani zrozumieć, ani sobie wyobrazić dopóki się nie zostanie matką.

to takie cytaty z którymi się w pełni zgadzam
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 16:28   #27
ilonkaczapela
Zakorzenienie
 
Avatar ilonkaczapela
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 910
A tak jeszcze- co ma wzruszenienawidok dwoch najukochanszych osob robiacych cos razem do obowiazku opieki?
ilonkaczapela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 16:29   #28
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość

Ja tam mało romantyczna jestem i mnie to nie rozczula i wkurza, że nikt się tak nie wzrusza na widok kobiety karmiącej noworodka jednoczesnie zaciskając z bólu zeby
Ból to chyba tylko na początku- a wzrusza się wielu na widok karmiącej . Ja w każdym razie kilka takich osób znam- miedzy innymi mojego męża.


Romantyczna też nie jestem- ale jednak, jak mąż chodzi z Młodą za rękę - ona tak nieporadnie stawia te kroczki , a on tak uważnie na nią patrzy i kurczowo za tą rączkę trzyma to się rozklejam totalnie.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 17:04   #29
33owieczka
Zadomowienie
 
Avatar 33owieczka
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 958
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Bardzo piękne.
I prawdziwe.
__________________

Wiem, że pisze długie posty, jednak skracając je w cytatach postaraj się nie zgubić sensu.
Przykład:
"Monika nie jest zwolennikiem kary śmierci"
Cytat
Cytat:
Monika jest zwolenikiem kary śmierci"

33owieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-11, 17:07   #30
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Prawdziwe czy przerysowane?

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Klarissa, ale to zakochanie nie ma nic wspolnego z obowiazkiem i wdziecznoscia.
Po prostu jak patrze sobie czasami jak maz lazi po domu z malym na ramionach, albo gadaja cos lezac na lozku to mnie ogarnia taka blogosc, taki spokoj fajny. To tak jak kiedys, patrzac na spiacego meza myslalam - jejku, jak ja go kocham, tak teraz takie wzruszajace momenty sa najczesciej, kiedy oni sobie cos razem robia, bo wtedy tylko mam taki czas dla siebie
Rozumiem o co ci chodzi, ale ja tego tak nie czuję. Jak mąż zajmuje się dziećmi to co najwyżej czuję ulgę, że mam 5 minut świętego spokoju, a i to niekoniecznie mam przy tym ich wspólnym bawieniu się

Cytat:
Napisane przez ilonkaczapela Pokaż wiadomość
Ale jak mialoby mnie nie ruszac to, jak maz chodzi teraz z synkiem na sali (w szpitalu na obserwacji jestesmy) i cos mu po cichu spiewa?
W sumie to mi przypomniałaś, że jedno z moich dziecięcych wspomnień tak właśnie wygląda: jakaś choroba, chyba ciężka, noc, wszyscy śpią, tato mnie położoną na takiej dużej poduszce nosi po domu, kołysze i mi śpiewa.

Ilonka - ja się odnosiłam do tego fragmentu:

Cytat:
Napisane przez crybejbe Pokaż wiadomość
‎Pragnęłam, by zrozumiała jak bardzo można kochać mężczyznę, który ostrożnie, z namaszczeniem kąpie dziecko i bawi się z nim. Myślę, że moja córka dowie się, co to znaczy zakochać się na nowo z powodu, który dziś wydałby się jej mało romantyczny.
Ja się nie zakochałam na nowo, ja uważam, że opieka nad dzieckiem obowiązuje obie strony i widzę to jako normalne.

Owszem, rozczulają mnie moje dzieci. Płakałam jak je urodziłam, ze szczęścia rzecz jasna (chociaż to jest kwestia dyskusyjna czy nie z ulgi ) jak mi moja córka pierwszy raz powiedziała "chocham cie mamuciu" i takie tam. Też się łatwiej wzruszam odkąd jestem matką i serce mam takie jakieś bardziej miękkie
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki

Edytowane przez Klarissa
Czas edycji: 2013-03-11 o 17:10
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.