Butelki do wody z filtrem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-12, 21:35   #1
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124

Butelki do wody z filtrem


Cześć,

Zrobiło się ciepło, dla tego nie rozstaję się z butelką wody mineralnej. Ale ostatnio zauważyłam, że można kupić 0,5 l butelki z zamontowanym filtrem węglowym, podobno dobrze zdają egzamin przy kranówce. Na razie znalazłam do kupienia Booble i Water Better. Korzystałyście kiedyś z czegoś takiego? Warto w nie zainwestować? Obawiam się, że te butelki są z cienkiego tworzywa i po kilku użyciach będą do niczego.

Będę bardzo wdzięczna za opinie.

Pozdrawiam serdecznie
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 21:56   #2
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Butelki do wody z filtrem

[1=e0f3d546fc8e38a0a41f4bf ac2647800bba81a40_6556af1 3d63ff;40779643]Cześć,

Zrobiło się ciepło, dla tego nie rozstaję się z butelką wody mineralnej. Ale ostatnio zauważyłam, że można kupić 0,5 l butelki z zamontowanym filtrem węglowym, podobno dobrze zdają egzamin przy kranówce. Na razie znalazłam do kupienia Booble i Water Better. Korzystałyście kiedyś z czegoś takiego? Warto w nie zainwestować? Obawiam się, że te butelki są z cienkiego tworzywa i po kilku użyciach będą do niczego.

Będę bardzo wdzięczna za opinie.

Pozdrawiam serdecznie[/QUOTE]

Ja korzystam z Bobble i jestem zadowolona Chociaż przyznam, że na kilka miesięcy wylądowała w kącie, ale to nie z jej winy Muszę koniecznie ją wygrzebać i wrócić do używania
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 22:04   #3
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
Ja korzystam z Bobble i jestem zadowolona Chociaż przyznam, że na kilka miesięcy wylądowała w kącie, ale to nie z jej winy Muszę koniecznie ją wygrzebać i wrócić do używania
O, dzięki A jak z jakością wykonania? Butelka wytrzymuje częste użycie? Odkształca się? I czy naprawdę kranówka smakuje lepiej?
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 22:11   #4
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Butelki do wody z filtrem

a ile coś takiego kosztuje !
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 22:13   #5
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Water Better ok. 29 zł, Booble sporo droższa. Ale podobno wystarczają na 150 l wody, a w moim osiedlowym butelka mineralki to 2 zł Także jeśli faktycznie to działa i wytrzyma tyle napełnień to finansowo byłabym do przodu.
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 22:17   #6
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Butelki do wody z filtrem

[1=e0f3d546fc8e38a0a41f4bf ac2647800bba81a40_6556af1 3d63ff;40780182]O, dzięki A jak z jakością wykonania? Butelka wytrzymuje częste użycie? Odkształca się? I czy naprawdę kranówka smakuje lepiej?[/QUOTE]

Butelkę nosiłam swego czasu codziennie - na uczelnię, na fitness, na zakupy. Nic się nie stało mimo że w torebce mam przeważnie multum dziwnych (często ostrych) przedmiotów, nie odkształciła się, wszystko fajnie. Może jedynie jakoś się lekko porysowała ale po zawartości mojej torebki nie dziwi mnie to Ona jest taka cienka dlatego, że pijąc z niej trzeba ją ściskać, i przez to wszystko ładnie leci A co do tego, czy kranówka rzeczywiście smakuje lepiej - przyznam, że nigdy nie próbowałam pić kranówy, bo u mnie strasznie twarda woda, ale mi z bobble smakuje. (o ile woda może smakować-po prostu jest ok ) Chciałam kiedyś zrobić test, żeby ktoś mi nalał do jednej szklanki wodę z bobble a do drugiej kranówę i sprawdzić czy rzeczywiście potrafię odróżnić, ale w końcu do tego nie doszło

Ciężko mi było uwierzyć, że taki mały filtr działa tak długo i woda tak szybko się przez niego filtruje, no ale wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście jest ok

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:14 ----------

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
a ile coś takiego kosztuje !
http://www.waterbobble.pl/index.php/...le-385-ml.html Są różne pojemności, tutaj masz cennik. Filtr tylko wymieniasz co dwa miesiące Duka je ma, tam kupiłam swoją i tam też dokupuję filtry
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 22:22   #7
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Butelki do wody z filtrem

nie wiem czy mi się kalkuluje - mam małą butelkę, 5 litrów wody w baniaku wychodzi grosze...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 22:29   #8
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie wiem czy mi się kalkuluje - mam małą butelkę, 5 litrów wody w baniaku wychodzi grosze...
W takiej sytuacji trzeba rozważyć, czy rzeczywiście Ci ona potrzebna i czy nie wyjdzie podobnie...
Na pewno zaletą jest to, że jak jesteś poza domem a woda się skończy to wystarczy kran i masz pełną butelkę
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 22:37   #9
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Butelki do wody z filtrem

przyznam, że nie rozumiem idei, przecież zamiast ''kranówy'' można brać zimną przegotowaną wodę?
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 22:38   #10
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Co do twardości wody- właśnie to twarda woda jest zdrowa do picia, picie wody twardej jest zdrowsze. Kamień powstający w czajnikach tylko potwierdza ilośc substancji mineralnych.

http://wsse.krakow.pl/strona/index.p...y-na-zdrowie-c
Kod PHP:
Producenci filtrów do wodyzmiękczaczymagnetyzerówodkamieniaczy itpusiłują wmówić namże twarda woda jest niebezpieczna dla naszego zdrowia.
Akwizytorzy domowych filtrów do uzdatniania wody chcąc udowodnić odbiorcom wody wodociągowej stopień jej zanieczyszczeniaproponują doświadczeniepodczas którego z wody wytrąca się brunatny osad. Do tego celu wykorzystują proste zjawisko fizykochemiczne elektrolizępodczas której wytrącają się sole zawarte w  wodzie oraz pochodzące z elektrod elektrolizera (jedna elektroda wykonana z żelazaktóre podczas elektrolizy się rozpuszcza powodując brunatną barwę wody) . Zastosowanie filtra do wody wydawałoby się koniecznościąTymczasem na podstawie tego zjawiska nie jesteśmy w stanie stwierdzić obecności zanieczyszczeń zawartych w analizowanej wodzie
Ja mam Bobble, ale uzyłam moooże kilkanaście razy. Dostałam od kolegi, sama bym nie kupiła. Tak naprawdę owy filtr nie robi nic. Po co chcecie "uzdatniac" uzdatnioną już wodę- generalnie ten filtr nie uzdatnia wody, tylko usuwa posmak chlory oraz zanieczyszczenia organiczne- ale w kranówce nie ma zanieczyszczeń organicznych. Wody z rzeki czy ze strumyka wam nie uzdatni bo od tego sa inne produkty! Jeżeli czujecie bardzo ostry posmak czy zapach chloru we wodzie kranowej to możecie kupić. Ja nie polecam, lepiej kupić baniaki wody i przelewać do 0,5L innej butelki. Już lepiej do wody kranowej dodać kilka kropel jakiegoś soku zy wrzucić listek mięty/melisy.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 22:48   #11
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Co do twardości wody- właśnie to twarda woda jest zdrowa do picia, picie wody twardej jest zdrowsze. Kamień powstający w czajnikach tylko potwierdza ilośc substancji mineralnych.

http://wsse.krakow.pl/strona/index.p...y-na-zdrowie-c
Kod PHP:
Producenci filtrów do wodyzmiękczaczymagnetyzerówodkamieniaczy itpusiłują wmówić namże twarda woda jest niebezpieczna dla naszego zdrowia.
Akwizytorzy domowych filtrów do uzdatniania wody chcąc udowodnić odbiorcom wody wodociągowej stopień jej zanieczyszczeniaproponują doświadczeniepodczas którego z wody wytrąca się brunatny osad. Do tego celu wykorzystują proste zjawisko fizykochemiczne elektrolizępodczas której wytrącają się sole zawarte w  wodzie oraz pochodzące z elektrod elektrolizera (jedna elektroda wykonana z żelazaktóre podczas elektrolizy się rozpuszcza powodując brunatną barwę wody) . Zastosowanie filtra do wody wydawałoby się koniecznościąTymczasem na podstawie tego zjawiska nie jesteśmy w stanie stwierdzić obecności zanieczyszczeń zawartych w analizowanej wodzie
Ja mam Bobble, ale uzyłam moooże kilkanaście razy. Dostałam od kolegi, sama bym nie kupiła. Tak naprawdę owy filtr nie robi nic. Po co chcecie "uzdatniac" uzdatnioną już wodę- generalnie ten filtr nie uzdatnia wody, tylko usuwa posmak chlory oraz zanieczyszczenia organiczne- ale w kranówce nie ma zanieczyszczeń organicznych. Wody z rzeki czy ze strumyka wam nie uzdatni bo od tego sa inne produkty! Jeżeli czujecie bardzo ostry posmak czy zapach chloru we wodzie kranowej to możecie kupić. Ja nie polecam, lepiej kupić baniaki wody i przelewać do 0,5L innej butelki. Już lepiej do wody kranowej dodać kilka kropel jakiegoś soku zy wrzucić listek mięty/melisy.
Ja przyznam, że mam chyba jakiś uraz do kranówy - masz zapewnie rację, dzisiaj nawet rozmawiałam o tym ze znajomymi, i też się dowiedziałam, że twardość jest niby ok
Dla mnie osobiście było to po prostu wygodne - jestem strasznie roztrzepana, jak wychodziłam to wystarczyło że podsunęłam butelkę pod kran i już miałam na wyjście, a że zawsze robię wszystko na ostatnią chwilę to było to szybko i bezproblemowo. Przelewanie z baniaka u mnie nie wchodzi w grę - mieszkam sama, nie mam auta, z noszeniem mam problem i jak przynoszę do domu dwie butelki po 1,5 litra to ledwo dźwigam. Z mojej obawy przed jednak nie działaniem tego filtra myślałam też kiedyś żeby sobie po prostu przelewać z tych półtoralitrowych na drogę. Kłóci się to oczywiście trochę z chyba pierwotnym przeznaczeniem bobble - zminimalizowanie używania plastiku ale ja przy zakupie kierowałam się głównie wygodą użytkowania
Pomysł z gotowaniem wody, odlewaniem, studzeniem, przelewaniem - u mnie byłoby to więcej zachodu niż pożytku, bo właśnie to szybkie 'przyszykowanie' + możliwość zapełnienia butelki gdziekolwiek będę były dla mnie największymi zaletami.
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-12, 22:57   #12
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
przyznam, że nie rozumiem idei, przecież zamiast ''kranówy'' można brać zimną przegotowaną wodę?
To jest produkt służący do tego by usunąć smak chloru z wody już uzdatnionej na miecie- czyli np. idziesz sobie w mieście, właśnie wypiłaś swoją wodę, ale w pobliżu nie ma sklepu, albo nie chcesz wydawać pieniędzy na kolejną butelke wody to idziesz z bobble do najbliższego kranu z wodą pitną, nalewasz i pijesz tylko, że w większośc miejsc w Europie woda kranowa jest smaczna, w wielu miejscach jak poprosisz o wodę w restauracji to dostaniesz ową kranowkę. Są miejsca gdzie nie pije się wody bo jest niesmaczna- Sardynia chociażby, w Krakowie tez woda jest nie za fajna. Jak ktoś mieszka w Polsce, w dużym mieście i woda mu śmierdzi chlorem to jak kupi butelkę Bobble to da radę wypić wodę.

Sytuacja w Europie jest inna bo np. w Słowenii czy płn. Włoszech, Francji woda kranowa to normalnie spożywaną wodą, ba- nawet jest sprzedawana w marketach jako woda stołowa Woda mineralna w Polsce jest dość tania bo m.in. jest SZTUCZNIE wzbogacana solami mineralnymi Zamiast poszukać lepszego źródła to lepiej przyoszczędzić. Nie mówię tu o wodach mineralnych zdrowotnych, sprzedawanych tylko w określonych uzdrowiskach, pijalniach itp. ale o ogolnodostępnych wodach.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 23:00   #13
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Butelki do wody z filtrem

bentkuff, widzę, że ogarniasz sprawę wody () - te takie tłuste plamy widoczne szczególnie na czarnej herbacie to co to jest? Zanieczyszczenia jakieś po prostu?
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 23:07   #14
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
bentkuff, widzę, że ogarniasz sprawę wody () - te takie tłuste plamy widoczne szczególnie na czarnej herbacie to co to jest? Zanieczyszczenia jakieś po prostu?
Miałam kiedyś taki przedmiot jak hydrologia tłuste plamy w czarnej herbacie? Nie pije herbaty więc cieżko mi powiedzieć o co chodzi, ale pewnie to rozpuszczony cukier daje takie złudzenie tłustości, tudzież niedomyta łyzka (?). Ale stawiam na cukier.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 23:14   #15
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś taki przedmiot jak hydrologia tłuste plamy w czarnej herbacie? Nie pije herbaty więc cieżko mi powiedzieć o co chodzi, ale pewnie to rozpuszczony cukier daje takie złudzenie tłustości, tudzież niedomyta łyzka (?). Ale stawiam na cukier.
Kurcze, no właśnie chyba nie, to znaczy ja nie piję czarnej ale rodzice tak, i u nich często to widywałam, a odkąd kupili filtr do wody to te plamki zniknęły A filtr kupili też po namowie kogoś tam, kto go kupił i dzięki temu nie ma 'plamek', i tak się zastanawiam już od jakiegoś czasu co to może być za tajemnicza substancja Jak się wypije herbatę, to to też często osadza się na ściankach czy na dnie, mi się to zawsze kojarzyło z oczkami tłuszczu na rosole

Edytowane przez czokled
Czas edycji: 2013-05-12 o 23:16
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 23:20   #16
kasiencja
Pani Buka
 
Avatar kasiencja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 854
Dot.: Butelki do wody z filtrem

na herbacie bez cukru też to się robi, i potem na kubku zostaje
__________________
How I choose to feel is how I am.

kasiencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 23:42   #17
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez czokled Pokaż wiadomość
Kurcze, no właśnie chyba nie, to znaczy ja nie piję czarnej ale rodzice tak, i u nich często to widywałam, a odkąd kupili filtr do wody to te plamki zniknęły A filtr kupili też po namowie kogoś tam, kto go kupił i dzięki temu nie ma 'plamek', i tak się zastanawiam już od jakiegoś czasu co to może być za tajemnicza substancja Jak się wypije herbatę, to to też często osadza się na ściankach czy na dnie, mi się to zawsze kojarzyło z oczkami tłuszczu na rosole
Szczerze to nie wiem jak to może wyglądać bo herbaty nie pije, nawet nie mam w domu by sprawdzić nie wie, może to osad węglanu, ale nie sądze aby dawał taki efekt. A jaki to jest filtr? nakładany na kran czy taki dzbanek filtrujący wodę?

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:28 ----------

Cytat:
Napisane przez kasiencja Pokaż wiadomość
na herbacie bez cukru też to się robi, i potem na kubku zostaje
Taki jakby kożuch? Brak kożucha to jest efekt obniżania twardości wody. Jak woda jest twarda to jest silniejszy efekt, tak samo jak z kąpielą we wannie i charakterystycznym paskiem biegnącym naokoło wanny po wylaniu wody.
Po prostu te filtry obniżają twardość, tym samym obniżają zwilżalność i łatwiej (szybciej) myje się naczynia. Plusem miękkiej wody jest łatwe mycie naczyń w niej i brak kamienia w czajnikach. A przecież parząc herbatę parzycie je w czajniku (wodę), a w czajniku zazwyczaj jest mnóstwo węglanu.
Jeżeli ktoś ma zamiar pic wodę kranową to lepsza jest ta twarda.
Filtry są od tak naprawdę po to by usunać zapach chloru, tudzież zmiękczyc wodę (ochrona przez kamieniem). Są też zupełnie inne, takie za kilkaset zł, które zajmują sie mineralizacją czy odwróconą osmozą ale.. :p to zupełnie inny temat.

Edytowane przez bentkuff
Czas edycji: 2013-05-12 o 23:46
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 23:47   #18
czokled
Wtajemniczenie
 
Avatar czokled
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 792
GG do czokled
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Szczerze to nie wiem jak to może wyglądać bo herbaty nie pije, nawet nie mam w domu by sprawdzić nie wie, może to osad węglanu, ale nie sądze aby dawał taki efekt. A jaki to jest filtr? nakładany na kran czy taki dzbanek filtrujący wodę?
Dzbanek z wymiennymi filtrami

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Taki jakby kożuch? To jest efekt obniżania twardości wody. Jak woda jest twarda to jest silniejszy efekt, tak samo jak z kąpielą we wannie i charakterystycznym paskiem biegnącym naokoło wanny po wylaniu wody.
Po prostu te filtry obniżają twardość, tym samym obniżają zwilżalność i łatwiej (szybciej) myje się naczynia. Plusem miękkiej wody jest łatwe mycie naczyń w niej i brak kamienia w czajnikach. A przecież parząc herbatę parzycie je w czajniku (wodę), a w czajniku zazwyczaj jest mnóstwo węglanu.
Jeżeli ktoś ma zamiar pic wodę kranową to lepsza jest ta twarda.
Filtry są od tak naprawdę po to by usunać zapach chloru, tudzież zmiękczyc wodę (ochrona przez kamieniem). Są też zupełnie inne, takie za kilkaset zł, które zajmują sie mineralizacją czy odwróconą osmozą ale.. :p to zupełnie inny temat.
O właśnie, taki kożuch jakby.

Dzięki bardzo za wyjaśnienie!
czokled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 13:50   #19
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Co do twardości wody- właśnie to twarda woda jest zdrowa do picia, picie wody twardej jest zdrowsze. Kamień powstający w czajnikach tylko potwierdza ilośc substancji mineralnych.
O masz.
A ja się tak cieszyłam że kamienia nie ma w czajniku
Załamałaś mnie
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 20:45   #20
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
nie wiem czy mi się kalkuluje - mam małą butelkę, 5 litrów wody w baniaku wychodzi grosze...
no właśnie - 5 litrów w Biedronce to chyba jakieś 1,30 zł, przelewam to sobie lejkiem do starych butelek po wodzie i włala
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:47   #21
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Butelki do wody z filtrem

no włala, ja tak samo a sytuacji żebym poza domem była spragniona na tyle by umrzeć z pragnienia, mieć butelkę i mieć gdzie nalać sobie wody jest jakieś... 0
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 14:12   #22
piffpaff
Raczkowanie
 
Avatar piffpaff
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 299
Dot.: Butelki do wody z filtrem

szkoda tylko, że ludzie nie zdają sobie sprawy ile chemii przenika z plastikowych butelek do wody, która się w nich znajduje... taka water bobble ma za zadanie nie tylko filtrować wodę, ale również (podobno) nie zawiera PCV i innego syfu, który znajduję się w zwykłych opakowaniach.
piffpaff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-26, 08:06   #23
chemiczna_
Raczkowanie
 
Avatar chemiczna_
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 463
Dot.: Butelki do wody z filtrem

A gdzie kupowałyście Bobble ? Bo widzę, że sklep waterbobble.pl jest teraz nieaktywny. Widze, że na agito.pl są waterbobble, ale czy są oryginalne ?
__________________


Some are born to sweet delight,
Some are born to endless night.
chemiczna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 13:42   #24
pati5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 29
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
To jest produkt służący do tego by usunąć smak chloru z wody już uzdatnionej na miecie
Najlepiej to by było nie chlorować wody, w niektórych miastach w Polsce jest ozonowana, ale niektórzy twierdzą, że to w cale nie lepiej. Są jeszcze inne metody, np. uzdatnianie jonami srebra i miedzi http://neconpolska.pl/zastosowanie/woda-do-picia/ . Ta technologia nie daje żadnego posmaku i jest niechemiczna, ale to są już metody zaawansowane i pewnie nigdy nie będą powszechne.
pati5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 11:29   #25
g700
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Chlor zabija bakterie i drobnoustroje, które się w wodzie mogą znaleźć bądź są, także jest to potrzebne . Nie znam metod o których mówisz. Jednak coraz cześciej słyszę o tym co sanepid znalazł w wodzie, włos się jeży. Na nadmiar chloru jest sposób, dzbanki fitrujące, Dafi ma dobre, chociażby Astra, bardzo funkcjonalny i oczyszcza wodę z chloru, kamienia i innych szkodliwych związków.
g700 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:10   #26
Aparatka427
Przyczajenie
 
Avatar Aparatka427
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Thumbs down Dot.: Butelki do wody z filtrem

Dobrym zamiennikiem butelek z filtrem jest zamontowanie filtra odwróconej osmozy pod zlewem kuchennym. Dowodem na to mogą być chociażby recenzje popularnych blogerek kulinarnych
Aparatka427 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 10:19   #27
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez chemiczna_ Pokaż wiadomość
A gdzie kupowałyście Bobble ? Bo widzę, że sklep waterbobble.pl jest teraz nieaktywny. Widze, że na agito.pl są waterbobble, ale czy są oryginalne ?
Ja kupowałam na Allegro Litrową, nie rozdrabniam sie na mniejsze objetosci Kupiłam też zapasowy filtr. Butelka 1L ok 50 zł plus filtr 26zl. Dodatkowo gumowy korek.
Fajna sprawa taka butelka,zauważyłam że teraz pije wiecej wody i kranówka po przefiltrowaniu jest kompletnie inna w smaku.
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 11:00   #28
Aparatka427
Przyczajenie
 
Avatar Aparatka427
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 25
Dot.: Butelki do wody z filtrem

80 zł za butelkę, doliczając koszt przesyłki, wymianę wkładu raz w miesiącu.... trochę drogo jak za butelkę z filtrem
Aparatka427 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 14:56   #29
silesianna
Zakorzenienie
 
Avatar silesianna
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 884
Dot.: Butelki do wody z filtrem

Cytat:
Napisane przez chemiczna_ Pokaż wiadomość
A gdzie kupowałyście Bobble ? Bo widzę, że sklep waterbobble.pl jest teraz nieaktywny. Widze, że na agito.pl są waterbobble, ale czy są oryginalne ?

sa oryginalne.
kupowałam na agito i butelki, i cały czas kupuję filtry i nie mam zastrzeżeń
bobble używam od sierpnia, mam dwie - z jednej piję ja, druga należy do latorośli. uważam że to jeden z moich lepszych zakupów.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Aparatka427 Pokaż wiadomość
80 zł za butelkę, doliczając koszt przesyłki, wymianę wkładu raz w miesiącu.... trochę drogo jak za butelkę z filtrem
filtr wymieniam raz na dwa miesiące
czy warto finansowo? chyba warto. moja córka pijała wodę w butelkach 330ml, aquarell, cena za butelkę 1,40 najmarniej. dziennie potrafiła wypić trzy butelki. w domu jej dolewałam wodę z dzbanka z filtrem, ale ona najwięcej wypijała jednak poza domem i tej wody zawsze szło dużo. zakładając optymistycznie 2 butelki dziennie przez miesiąc - to 84zł. tyle kosztuje bobble z filtrem na 2 miesiące. a potem to juz tylko koszt filtra, czyli jakieś 13zł miesięcznie.

edit: przepraszam, machnęłam się, bo 50zł kosztuje butelka już z filtrem, czyli te 80-90zł na start to jest już z zapasowym filtrem, czyli zestaw startowy na 4 miesiące.

ja filtry zawsze kupuję hurtowo, zapas na pół roku albo i więcej, bardziej się opłaca jeśli chodzi o koszty przesyłki

Edytowane przez silesianna
Czas edycji: 2015-03-16 o 15:04
silesianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-16, 15:13   #30
NattiTt
Wtajemniczenie
 
Avatar NattiTt
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 343
Dot.: Butelki do wody z filtrem

hmm, mnie by to przekonało jako możliwość noszenia małej buteleczki... Bo załamuje mnie wręcz konieczność tachania 1l jak wychodzę na cały dzień... A lubię dużo pić...
__________________
Nie istnieje nic poza tym, co czujesz

-7kg
NattiTt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-25 12:28:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:10.