Guzki pod pachami - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-22, 21:29   #1
KoNiCzYnKa :)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Cool

guzki pod pachą..?


witam chcialabym prosic o pomoc w sprawie moich guzków pod pachą, o ile tak to mogę nazwać. Od wczoraj znowu mi się pojawiły twarde "wyboje" pod pachą. Miałam to już ze 3 razy, ale bałam się iść do lekarza. Czy znacie przyczynę i jakieś rozwiązanie...? Może to od golenia czy antyperspirantu? Używam Dove [nie ma alkoholu, więc nie wiem...] Coś słyszałam, że mogą to być zatkane gruczoły potowe! Ludki, pomóżcie bo to z deka boli ;/ 3majcie się=* Mam teraz się nie golić i nie stosować antyperspirantu czy co???
KoNiCzYnKa :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 15:10   #2
annszc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 20
Dot.: guzki pod pachą..?

Dziewczyno, to węzły chłonne ! Marsz do lekarza i na badania krwi wraz z OB ! To nie przelewki, a bylaś osłabiona albo przeziebiona ostatnio ? Szybko do lekarza !
annszc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 15:37   #3
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: guzki pod pachą..?

Na prawdę, wszystko tak jak mówi Annszc, to węzły chłonne, są oznaką stanu zapalnego w organiźmie i jeśli nie jesteś przeziębiona po prostu to potrzebujesz koniecznie iść do lekarza!
Pozdrawiam!
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 19:52   #4
Milka1981
Raczkowanie
 
Avatar Milka1981
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 86
Dot.: guzki pod pachą..?

Oczywiscie ze lepiej isc do lekarza, ale to niekoniecznie musza byc wezly chlonne. Mnie kiedys zdarzylo sie cos takiego na skutek uzywania dezodorantu w spreyu. Bylo to bolesne, zaczerwienione zgrubienie. Nie stosowalam nic przez pare dni i zniklo.
Milka1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-26, 20:45   #5
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: guzki pod pachą..?

Cytat:
Napisane przez Milka1981
Oczywiscie ze lepiej isc do lekarza, ale to niekoniecznie musza byc wezly chlonne. Mnie kiedys zdarzylo sie cos takiego na skutek uzywania dezodorantu w spreyu. Bylo to bolesne, zaczerwienione zgrubienie. Nie stosowalam nic przez pare dni i zniklo.
Jeżeli są pod skórą to są to węzły chłonne, a jeśli to coś na skórze to na pewno nie
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 15:50   #6
Athenka
Raczkowanie
 
Avatar Athenka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 192
Dot.: guzki pod pachą..?

Przepraszam Koniczynko że to napisze ale jeśli jeszcze nie wybrałaś sie do lekarza to może to Cię zmobilizuje (nie mam zamiaru wystraszyc ale uczulić na pewne sprawy). Mój kolega kiedys wyczuł takiego niewielkiego guzka pod pachą, pojawial sie i znikal ale wkońcu poszedł do lekarza, okazało sie że to jest chłoniak złosliwy, 2 lata chemioterapii z przerwami niestety nie pomogły........

To jest powiększony węzeł chłonny, nie warto tego bagatelizować.
Athenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-27, 19:43   #7
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: guzki pod pachą..?

No właśnie Szkoda, że Pani KoNiCzYnKa nie napisała czy to jakieś naskórne czy podskórne guzki... Bo my się tu martwimy
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-28, 20:11   #8
KoNiCzYnKa :)
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Talking Dot.: guzki pod pachą..?

hejka moje kochane, wybralam sie do dermatologa i na cale szczescie to nie wezly chlonne tylko zapalenie mieszka wlosowego albo gruczolow apokrynowych. Dostalam antybiotyk w tabletkach, 2 masci (na dzien i na noc) i powiem Wam, ze sa juz efekty leczenia. Guzkow juz prawie nie ma i robi sie o.k. Mimo wszystko dzieki za rady, jestescie super
KoNiCzYnKa :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 10:00   #9
201804200952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 129
Dot.: guzki pod pachą..?

To dobrze! Ja myślałam, że to guzy podskórne stąd ta panika , bo to może być oznaką poważnej choroby...Cieszę się, że to "tylko" zapalenie mieszków. Pozdrawiam!
201804200952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 16:18   #10
sylwkos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Guzek pod pacha?

Co on oznacza , niedawno pojawił mi sie w okolicy pachy... boli i jest pod skora???????????????????? ????????co robic?
__________________
wzrost 178cm,
ważę 64->63->62->61 cel --> 55kg
sylwkos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 16:41   #11
2016070150903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 424
Dot.: Guzek pod pacha?

koniecznie idź do lekarza! oceni to i ewentualnie da skierowanie do specjalisty. nie ufałabym Wizażankom w takich kwestiach.
2016070150903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 18:22   #12
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Guzek pod pacha?

o jejku nie chcę cię martwić..
ale może to bedzie przestroga dla innych wizażanek, a więc:

Mojej koleżance też się to zrobiło i to spowodowane jest tym (wie to od lekarza), że używa się antyperspirantów w kulkce, żelu, sztyfcie itp.. one bardzo zapychają gruczoły potowe w skórze [nie jestem pewna czy to dobra nazwa] i przez to robi się cos takiego pod pachą taka kulka. Najlepszym wyjściem są dezodoranty i lekarz powiedział mojej koleżance ze wszystko oprócz dezodorantu jest szkodliwe. Koleżanka miała to wycinane..

dziewczyny używajcie dezodorantów a nie żadnych kulek,żelów, sztyftów..
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 18:26   #13
Sunny20
Zadomowienie
 
Avatar Sunny20
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: zmienna ;)
Wiadomości: 1 252
Dot.: Guzek pod pacha?

Cytat:
Napisane przez sylwkos Pokaż wiadomość
Co on oznacza , niedawno pojawił mi sie w okolicy pachy... boli i jest pod skora???????????????????? ????????co robic?
To nie to forum, ale jeśli już pytasz...
Ja też miałam coś podobnego. Spanikowałam i bałam się iść do lekarza, ale w końcu TŻ mnie zmusił. I co się okazało? Powiększenie węzłów chłonnych spowodowane infekcją o podłożu ginekologicznym, nic nadzwyczajnego. A ja tu już sie raka obawiałam
Także marsz do lekarza ogólnego i bez paniki
__________________
Wątek wymiankowy- zapraszam https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=281525
Książki szukam/wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...21#post9464921
Sunny20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:16   #14
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Guzek pod pacha?

Najczęściej są to węzły chłonne

Ale nie wpadłabym, by pytać o to na kulturze
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:20   #15
Ata2
Raczkowanie
 
Avatar Ata2
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 68
Dot.: Guzek pod pacha?

jak najszybciej idź do lekarza!
Ata2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:29   #16
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Guzek pod pacha?

Cytat:
Napisane przez kiniaczeq Pokaż wiadomość
o jejku nie chcę cię martwić..
ale może to bedzie przestroga dla innych wizażanek, a więc:

Mojej koleżance też się to zrobiło i to spowodowane jest tym (wie to od lekarza), że używa się antyperspirantów w kulkce, żelu, sztyfcie itp.. one bardzo zapychają gruczoły potowe w skórze [nie jestem pewna czy to dobra nazwa] i przez to robi się cos takiego pod pachą taka kulka. Najlepszym wyjściem są dezodoranty i lekarz powiedział mojej koleżance ze wszystko oprócz dezodorantu jest szkodliwe. Koleżanka miała to wycinane..

dziewczyny używajcie dezodorantów a nie żadnych kulek,żelów, sztyftów..
Wierutna bzdura. Czytałam na ten temat i pytałam lekarza - mówił, że to nieprawda. Jest dużo artykułów negujących ten mit.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:41   #17
kiniaczeq
Zakorzenienie
 
Avatar kiniaczeq
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 11 397
Dot.: Guzek pod pacha?

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Wierutna bzdura. Czytałam na ten temat i pytałam lekarza - mówił, że to nieprawda. Jest dużo artykułów negujących ten mit.
Ja tylko napisałam, to co wiem od koleżanki. Przez to właśnie leżała w szpitalu i jej wycinali tą kulkę. W takim razie dlaczego lekarze wcisneli jej wierutną bzdurę? Chyba wiedzieli co robią? Dziwne..
__________________
kiniaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:45   #18
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Guzek pod pacha?

wiem, że zaśmiecam wątek, ale zastanawia mnie czemu autorka wątku, akurat to forum wybrała...
serio

a co do tematu, to idź do lekarza jak najszybciej
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 20:49   #19
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Guzek pod pacha?

Cytat:
Napisane przez sylwkos Pokaż wiadomość
Co on oznacza , niedawno pojawił mi sie w okolicy pachy... boli i jest pod skora???????????????????? ????????co robic?
Pytanie nie na forum Kultura....

I na pewno znasz odpowiedź- na pytanie co robić- lekarz sie kłania.

Jak najszybciej.
Niekoniecznie musi to być groźne, ale lepiej nie zwlekaj.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-26, 15:32   #20
sylwkos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 8
Dot.: Guzek pod pacha?

samo sie tak wybralo..potem zmienilam na własciwy i CISZA, a tego dziadostwa juz prawie nie ma.. Mamka mowila ze ma takie czasami po tych odpotnikach.. i mowi zeby stosowac krem nie zel! najlepiej dave,,
__________________
wzrost 178cm,
ważę 64->63->62->61 cel --> 55kg
sylwkos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 15:41   #21
Wiwianna
Zadomowienie
 
Avatar Wiwianna
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: net
Wiadomości: 1 303
Dot.: Guzek pod pacha?

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Wierutna bzdura. Czytałam na ten temat i pytałam lekarza - mówił, że to nieprawda. Jest dużo artykułów negujących ten mit.
Od kilku lat nie używam już antyperspirantów. Kiedyś guzki tworzyły się mi często, zawsze po długotrwałym używaniu. Po miesięcznej przerwie znikały co prawda, ale wystarczyło znowu zacząć stosować antyperspirant a problem wracał. W tej chwili stosuję tylko lekkie dezodoranty z atomizerem. Jest o.k.
__________________
Wiwianna
Wiwianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 15:57   #22
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Guzek pod pacha?

Cytat:
Napisane przez Wiwianna Pokaż wiadomość
Od kilku lat nie używam już antyperspirantów. Kiedyś guzki tworzyły się mi często, zawsze po długotrwałym używaniu. Po miesięcznej przerwie znikały co prawda, ale wystarczyło znowu zacząć stosować antyperspirant a problem wracał. W tej chwili stosuję tylko lekkie dezodoranty z atomizerem. Jest o.k.
Sama nie wiem. Nigdy nikomu z moich znajomych coś takiego się nie przytrafiło, pytałam lekarza, mówił, że to nieprawda
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 20:39   #23
mala_ruda_wredna
Raczkowanie
 
Avatar mala_ruda_wredna
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 84
Dot.: Guzek pod pacha?

Hej!
Też miałam coś takiego, chociaż mało się pocę i nie używam antyperspirantów. Szybko idź do ginekologa i na USG pach i piersi (obu!).
__________________
I'm chocoholic! And I proud of it!
mala_ruda_wredna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-27, 22:54   #24
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 221
Dot.: Guzek pod pacha?

Ja tez miałam takie coś, ale było to spowodowane powiększeniem węzłów chłonnych. Przeziębienie...
45e3bde63f48e77c45e96500fd2ed8d5ea7cdd58_6407d02e15973 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-30, 21:06   #25
agasrokosz
Przyczajenie
 
Avatar agasrokosz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Unhappy Dot.: Guzek pod pacha?

Czytając wasze wypowiedzi nie znalazłam nikogo, kto by miał takie problemy jak ja. Choruje na zapalenie pach od kilku lat. Zaczęło się od zapalenia mieszka włosowego które powstało przez ogolenie pachy i posmarowanie antyperspirantem w kulce. Podrażniłam skórę i zatkałam je antyperspirantem w efekcie w środku zaczęło sie rozwijać zakażenie.
Po tygodniu miałam pod pacha bolący guzek. Natychmiast poszłam do lekarza rodzinnego, ten zaś skierował mnie do chirurga bo sprawa była już bardzo poważna.
Chirurg musiał naciąć skórę pachy i wyczyścić z ropy. Niestety zapalenie powracało i takich nacięć miałam kilka razy oraz zakładany sączek do odprowadzania ropy.
Gdy już wyleczyłam problem to miałam spokój tylko na rok czasu.
Problem wrócił a ja nie miałam ochoty na ponowne blizny do kolekcji. Zgłosiłam sie więc do dermatologa (do którego nie potrzeba skierowania). lekarz dermatolog stwierdził że jest to bardzo powszechne zjawisko i że niestety choroba jest nawracalna.
Przez 2 miesiące przyjmowałam antybiotyki, najpierw droższy potem tańszy.
Przeszło ale obecnie znów mam problem. Biorę antybiotyk Duomox i efekty są bardzo mizerne. Dodatkowo smaruje maściami od których według mnie jeszcze bardziej mi puchną pachy.
Naprawdę mam tego dość. Żaden lekarz nie jest w stanie mi chyba pomóc. Miałam robione bania na posiew i nie znaleziono żadnej poważnej bakterii.
Boję się że może z tego coś zrobić sie jeszcze gorszego.

Dla przestrogi wgrałam zdjęcia.
Pacha lewa: blizna i krwiaki - pozostałość po niedawnych guzkach;
Pacha prawa: obecnie aktywny i bolący guzek + stare blizny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Pacha lewa.jpg (62,0 KB, 852 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Pacha prawa.jpg (53,9 KB, 856 załadowań)
__________________
Kobiety są jak róże: niby zupełnie do siebie podobne, a jednak zapach, forma i kolor każdej z nich jest trochę inny.

(Alfred A. Konar)
agasrokosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 21:47   #26
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Guzek pod pacha?

Agasrokosz wspolczuje, to musialo byc bolesne. Moze sprobuj nie uzywac dezodorantow przez jakis czas i zobacz czy guzki beda Ci sie pojawiac? Wiem ze jest goraca i wszyscy wkolo sie poca i chcialabys uniknac klopotliwych sytuacji ale jesli to ma zapobiec nawrotom guzkow-warto sprobowac. W tym czasie nos przewiewne bluzki, najlepiej nie obcisle, aby nie bylo widac plam potu. A slyszalas o dezodorancie z krysztalu? on nie zawiera zadnych srodkow chemicznych. Powodzenia
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 23:42   #27
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Guzek pod pacha?

Cytat:
Napisane przez Wiwianna Pokaż wiadomość
Od kilku lat nie używam już antyperspirantów. Kiedyś guzki tworzyły się mi często, zawsze po długotrwałym używaniu. Po miesięcznej przerwie znikały co prawda, ale wystarczyło znowu zacząć stosować antyperspirant a problem wracał. W tej chwili stosuję tylko lekkie dezodoranty z atomizerem. Jest o.k.
Mam dokładnie tak samo, tworzą się takie typowe guzki. Inne niz te co wyżej na wątku wkleila wizażanka, takie raczej cieliste wypukłości. No i u mnie znikały same po tygodniu odstawienia antyperspirantów, dodatkowo smarowalam sudocremem.

Dziewczyny uwazajcie na antyperspiranty.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-02, 05:51   #28
agasrokosz
Przyczajenie
 
Avatar agasrokosz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5
Dot.: Guzek pod pacha?

Takie nawroty guzków pojawiają sie u mnie w lecie kiedy robi sie naprawdę ciepło. A jeśli chodzi o używanie antyperspirantów to nie kupuje tych ze sklepu.
Kiedyś kupiłam taki mineralny kamień Super Deo w aptece za chyba 17zł i jest fajny, wystarczający dla mnie. Ma jedna wadę - kamień pęka i wypada z plastikowego pojemniczka który ma go przytrzymywać. Ale jest ok, bo ja się aż tak bardzo nie pocę.
Obecnie mam antyperspirant mineralny w kulce Izraelski - Dr Nona za 50zł. To jest już kosmetyk ekskluzywny. Można go dostać w sklepie z kosmetykami naturalnymi lub na internecie. To naprawdę rewelacyjny antyperspirant ale niestety też nie mogę zbyt często go używać.
agasrokosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-12, 12:53   #29
hawrodytka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: woj.Opolskie m. Gł........
Wiadomości: 2 018
GG do hawrodytka
Dot.: Guzek pod pacha?

Ja tez mialam gulkę pod pacha. Wzielam antybiotyk i po sprawie.
hawrodytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-24, 18:45   #30
$Luna$
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z ciemnego pokoju
Wiadomości: 8 594
GG do $Luna$
Dot.: Guzek pod pacha?

Ja miałam tak setki razy, chyba własnie z dezodorantów z kulek, same zniknęły wraz z wyczerpaniem sie deo
__________________
Be My Mirror, My Sword and Shield
$Luna$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.