Koniec magii w związku? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-12, 16:56   #1
followmeangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23

Koniec magii w związku?


Witam, piszę, bo jestem już trochę zdesperowana,a czuję, że to ja widzę tylko w tym problem. Jestem w związku 3 lata. Lat mam 20, TŻ również. Od pewnego czasu czuję,że jesteśmy tak naprawdę,bo jesteśmy z przyzwyczajenia. Nie czuję już tego samego co kiedyś. Sama czuję,że chyba przestałam go pociągać, że nic nie jest jak kiedyś. Często się kłócimy w dodatku o pierdoły. Czuję,że już nie ma już tego magnetyzmu i tak dalej. Czasami mnie wkurza jego zachowanie, chciałabym aby był dojrzalszy, pare lat starszy, żeby pewne kwestie były dla niego bardziej zrozumiałe. Przed nim też bardziej zwracałam uwagę na starszych. Teraz też tak jest, śnią mi się już jakieś sceny zdrady ze mną w roli głównej. Kocham go, ale do szewskiej pasji mnie doprowadza,gdy nie ma takiej spontaniczności. Gdzieś wychodzimy - to ja muszę wiedzieć gdzie, często po prostu jest mi też głupio,bo nie wiem ile on chce przeznaczyć pieniędzy na wyjście. Nie czuje się adorowana, a wręcz czuje,że powinnam coś zrobić ze sobą aby wyglądać lepiej(wg niego jest wszystko okej,ale gdyby tak było to bym to odczuwała). Czasami jest mi tak okropnie źle, nie potrafię z nim rozmawiać, bo według niego gdy tylko mu zwrócę uwagę on się wkurza, że wszystko robi źle. Czuję się, jakbyśmy czasem mieli po 60 lat, zero jakiejś motywacji,czegokolwiek. Nie wiem czy ja już mam takie nastawienie, czy tak po prostu jest. Źle mi z tym, bo czuję, że nasz status związku osiągnął brzmienie pod tytułem: ciepłe kluchy. Czasami mi aż niedobrze od tego wszystkiego.
followmeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:13   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Koniec magii w związku?

Cytat:
Napisane przez followmeangel Pokaż wiadomość
Witam, piszę, bo jestem już trochę zdesperowana,a czuję, że to ja widzę tylko w tym problem. Jestem w związku 3 lata. Lat mam 20, TŻ również. Od pewnego czasu czuję,że jesteśmy tak naprawdę,bo jesteśmy z przyzwyczajenia. Nie czuję już tego samego co kiedyś. Sama czuję,że chyba przestałam go pociągać, że nic nie jest jak kiedyś. Często się kłócimy w dodatku o pierdoły. Czuję,że już nie ma już tego magnetyzmu i tak dalej. Czasami mnie wkurza jego zachowanie, chciałabym aby był dojrzalszy, pare lat starszy, żeby pewne kwestie były dla niego bardziej zrozumiałe. Przed nim też bardziej zwracałam uwagę na starszych. Teraz też tak jest, śnią mi się już jakieś sceny zdrady ze mną w roli głównej. Kocham go, ale do szewskiej pasji mnie doprowadza,gdy nie ma takiej spontaniczności. Gdzieś wychodzimy - to ja muszę wiedzieć gdzie, często po prostu jest mi też głupio,bo nie wiem ile on chce przeznaczyć pieniędzy na wyjście. Nie czuje się adorowana, a wręcz czuje,że powinnam coś zrobić ze sobą aby wyglądać lepiej(wg niego jest wszystko okej,ale gdyby tak było to bym to odczuwała). Czasami jest mi tak okropnie źle, nie potrafię z nim rozmawiać, bo według niego gdy tylko mu zwrócę uwagę on się wkurza, że wszystko robi źle. Czuję się, jakbyśmy czasem mieli po 60 lat, zero jakiejś motywacji,czegokolwiek. Nie wiem czy ja już mam takie nastawienie, czy tak po prostu jest. Źle mi z tym, bo czuję, że nasz status związku osiągnął brzmienie pod tytułem: ciepłe kluchy. Czasami mi aż niedobrze od tego wszystkiego.
Ok.

A teraz idź i powiedz to wszystko JEMU.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:18   #3
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Koniec magii w związku?

Masz 20 lat. Nie męcz się.

Wiesz, kiedy się kogoś kocha to czuć to z postów. Dziewczyny często tu piszą o rutynie w związku, ale wydźwięk ich postu jest rozpaczliwy, pełen miłości do faceta i strachu, że coś może się drastycznie zmienić lub skończyć.

Twój post natomiast, to po prostu czyste świadectwo znudzenia drugą osobą. Ja sama poczułam niechęć do tego faceta po przeczytaniu Twojego postu - aż tak silnie go nacechowałaś niefajnymi emocjami, które w stosunku do niego odczuwasz.

Pamiętaj też, że przyzwyczajenie, strach przed samotnością lub odrzuceniem bywają dużo silniejsze od prawdziwej, zdrowej miłości.

Jesteś w absolutnie najpiękniejszym wieku, poznasz jeszcze setki facetów. Daj sobie spokój z obecnym, jeśli nie czujesz, że to "to". A uwierz, że to się czuje
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:20   #4
KiniaaxD
Rozeznanie
 
Avatar KiniaaxD
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 659
Dot.: Koniec magii w związku?

Cytat:
Napisane przez followmeangel Pokaż wiadomość
Witam, piszę, bo jestem już trochę zdesperowana,a czuję, że to ja widzę tylko w tym problem. Jestem w związku 3 lata. Lat mam 20, TŻ również. Od pewnego czasu czuję,że jesteśmy tak naprawdę,bo jesteśmy z przyzwyczajenia. Nie czuję już tego samego co kiedyś. Sama czuję,że chyba przestałam go pociągać, że nic nie jest jak kiedyś. Często się kłócimy w dodatku o pierdoły. Czuję,że już nie ma już tego magnetyzmu i tak dalej. Czasami mnie wkurza jego zachowanie, chciałabym aby był dojrzalszy, pare lat starszy, żeby pewne kwestie były dla niego bardziej zrozumiałe. Przed nim też bardziej zwracałam uwagę na starszych. Teraz też tak jest, śnią mi się już jakieś sceny zdrady ze mną w roli głównej. Kocham go, ale do szewskiej pasji mnie doprowadza,gdy nie ma takiej spontaniczności. Gdzieś wychodzimy - to ja muszę wiedzieć gdzie, często po prostu jest mi też głupio,bo nie wiem ile on chce przeznaczyć pieniędzy na wyjście. Nie czuje się adorowana, a wręcz czuje,że powinnam coś zrobić ze sobą aby wyglądać lepiej(wg niego jest wszystko okej,ale gdyby tak było to bym to odczuwała). Czasami jest mi tak okropnie źle, nie potrafię z nim rozmawiać, bo według niego gdy tylko mu zwrócę uwagę on się wkurza, że wszystko robi źle. Czuję się, jakbyśmy czasem mieli po 60 lat, zero jakiejś motywacji,czegokolwiek. Nie wiem czy ja już mam takie nastawienie, czy tak po prostu jest. Źle mi z tym, bo czuję, że nasz status związku osiągnął brzmienie pod tytułem: ciepłe kluchy. Czasami mi aż niedobrze od tego wszystkiego.
To nie licz tylko na niego, sama zacznij działać
Wymyśl jakąś romantyczną kolacje bez okazji, kup sexowną bieliznę, wyjdźcie gdzieś do kina, spontanicznie, też zacznij działać, i nie skreślaj od razu związku
__________________
Michał

Razem: 25.09.2010r

Zaręczyny: 16.08.2014r

Zapuszczaaam kłaczki
było 35 jest 47 będzie 60!

Dbam o pazurki

CEL= 60cm
KiniaaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:25   #5
followmeangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: Koniec magii w związku?

brakuje mi miłych, prostych gestów, którymi by mnie uświadczył w przekonaniu,że jestem tą jedyną,że mnie chce jak nikogo innego, że docenia. Tym czasem czasami czuje się jak kumpel,konkretnie jak kumpel, z którym od czasu do czasu łączy coś fizycznego. Wiele przyjaciółek mi zazdrości, że on jest przekochany, przeuroczy. Że co jak co,ale trafiłam niesamowicie. Okej, wiem,że jest kochany, mnie też kocha, ale czasami tak cholernie czuję,że się duszę w tym związku. Chyba jest to właśnie kwestia tego,że jestem zakompleksiona, a będąc z nim nie wyzbywam się ich, a bardziej pogłębiam te kompleksy. Czuję wszechogarniającą nudę, brak docenienia.
followmeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:31   #6
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Koniec magii w związku?

No dobra, ale powiedziałaś mu kiedykolwiek to WSZYSTKO, co tu napisałaś?
Tylko wprost i konkretnie, a nie jakieś tam niby 'subtelne' aluzje.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:35   #7
followmeangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: Koniec magii w związku?

Tak, kilka miesięcy temu byliśmy na skraju rozstania. I tak przez długi okres. Obiecał,że nigdy już to się nie powtórzy, że będzie lepiej.
Usiłowałam sama, chociażby rok temu wyprawiając mu urodziny, napił się i wściekł się o nic, przestał się odzywać. Miesiąc czy dwa temu znów było to samo,napił się ale niewiele - pod wpływem jego kolegi, z którym rzadko się widzi, zaczeły sie docinki w moją stronę. Niby żartobliwe,ale potem już konkretnie niemiłe. W koncu przestal widząc moją minę. Obiecał,że nie bedzie pił,nawet niewielkie ilosci,skoro na niego tak to wplywa. No i jest okej pod tym względem,ale pod innymi czuję się jakbym była staruszką w związku.
followmeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 17:38   #8
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Koniec magii w związku?

Musisz dać coś od siebie, żeby wymagać.
Wyprawienie urodzin rok temu to trochę słabe dbanie o związek.
Starać się muszą obie strony i to w każdej materii, zarówno w sprawach codziennych, jak i w randkach, wyjściach, aż do jakichś MEGA ważnych sytuacji.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:54   #9
followmeangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: Koniec magii w związku?

Nie będe wymieniała swoich starań, robienia romantycznych randek itd. Przedstawiłam sytuacje, tak jak ja ją widzę.
followmeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 17:59   #10
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Koniec magii w związku?

Cytat:
Napisane przez followmeangel Pokaż wiadomość
brakuje mi miłych, prostych gestów, którymi by mnie uświadczył w przekonaniu,że jestem tą jedyną,że mnie chce jak nikogo innego, że docenia. Tym czasem czasami czuje się jak kumpel,konkretnie jak kumpel, z którym od czasu do czasu łączy coś fizycznego. Wiele przyjaciółek mi zazdrości, że on jest przekochany, przeuroczy. Że co jak co,ale trafiłam niesamowicie. Okej, wiem,że jest kochany, mnie też kocha, ale czasami tak cholernie czuję,że się duszę w tym związku. Chyba jest to właśnie kwestia tego,że jestem zakompleksiona, a będąc z nim nie wyzbywam się ich, a bardziej pogłębiam te kompleksy. Czuję wszechogarniającą nudę, brak docenienia.
To druga część tego, co powinnaś powiedzieć jemu. Powiedziałaś?
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 18:12   #11
followmeangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: Koniec magii w związku?

tak, jestem trochę już zniechęcona do tego wszystkiego
followmeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 18:51   #12
chillin0411
Zadomowienie
 
Avatar chillin0411
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 195
Odp: Koniec magii w związku?

Słabo to widzę jeżeli trwa to tak długo...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
"Serce ma swoje racje ,których nie widzi rozum...
Teraz mam motywacje i uśmiecham się częściej."


28.06.11
chillin0411 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 18:57   #13
kcia161991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 364
Dot.: Koniec magii w związku?

To czemu to ciągniesz? skoro jesteś znudzona i zniechęcona to jaki sens się zmuszać? Idź za głosem serca i nie marnuj najlepszych lat na coś co już tylko gaśnie.
__________________
'możesz krzyczeć na mnie, ile chcesz,
pokaż, jak w żyłach szybko płynie krew,
będę się uśmiechać, bo wiem, że w środku jesteś taki sam-
za mocno kochasz, tak, jak ja.'
kcia161991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 20:03   #14
lemon_grass
Raczkowanie
 
Avatar lemon_grass
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 53
Dot.: Koniec magii w związku?

Przerabiałam bardzo podobną sytuację będąc trochę starsza, natomiast związek trwał krócej niż Twój.
I wiem jedno - czas od uświadomienia sobie tego, o czym piszesz aż do zerwania, czyli kilka dobrych miesięcy uważam za totalnie zmarnowany, bo było to po prostu męczenie się ze sobą, ciągłe nerwy, pretensje i oszukiwanie sobie samej, że coś z tego będzie. Nie będzie. Strata czasu.
Trzeba skończyć z bylejakością i skupić na sobie
__________________
czas na zmiany
lemon_grass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 20:49   #15
ailatan1985
Zakorzenienie
 
Avatar ailatan1985
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 983
Dot.: Koniec magii w związku?

Po co masz okłamywać siebie i jego, porozmawiajcie naprawdę szczerze, powiedz mu co myślisz. Aby związek przetrwał muszą strać się obie strony, a nie tylko jedna...
Powiedz mu to wszytsko, co tu napisałaś. Poczujesz ulgę, widzę że wszystko dusisz w sobie...
Może rzeczywiście powinnaś być z kimś starszym...
Przede wszystkim porozmawiajcie, jesteś bardzo młoda, całe zycie przed Tobą. Ciesz się życiem i czerp z niego to co najlepsze Powodzenia
__________________
" Bo to co może Nas zabić, najczęściej jest tym co pozwala Nam żyć... " 
ailatan1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 22:42   #16
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Koniec magii w związku?

Poznaliście się, jak miałaś 17 lat, po trzech latach związek jest wypalony... No to chyba nie rokuje? Nie każda młodzieńcza miłość jest na całe życie, a prawdę mówiąc - mało która.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 23:49   #17
followmeangel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 23
Dot.: Koniec magii w związku?

ciągne, bo go kocham, bo mam do niego słabość. Po prostu te chwile, złe, które opisuje zdarzają się coraz częściej, chciałabym to zmienić, ale nie uwalniając się od niego, bo wpędzę się w poczucie winy, w nic innego. Nie chce tego kończyć. Chcę to zmienić. Rozmowy rzadko kiedy pomagają, bo on uważa, że wszyscy w okół są świetni, on najgorszy. Nie jest najgorszy. Ale Obrazuje też na związkach swoich przyjaciółek i widzę,że mi brakuje czegoś takiego co one mają na codzień, ot tak. Czasami właśnie dochodzę do wniosku,że gdyby był kilka lat starszy byłoby idealnie. Ja jestem jego pierwszą miłością, on moją. Może to przez brak doświadczenia? Sama już się gubię w tym, a chce jak najlepiej dla nas. Po prostu przychodzą dni walenia głową w mur,kiedy mam dość, kiedy jestem zniechęcona na maksa. Potem wzbieram trochę sił w sobie i chcę walczyć,ale brakuje mi już pomysłów w jaki sposób to robić.
followmeangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 00:36   #18
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Koniec magii w związku?

Cytat:
Napisane przez followmeangel Pokaż wiadomość
ciągne, bo go kocham, bo mam do niego słabość. Po prostu te chwile, złe, które opisuje zdarzają się coraz częściej, chciałabym to zmienić, ale nie uwalniając się od niego, bo wpędzę się w poczucie winy, w nic innego. Nie chce tego kończyć. Chcę to zmienić. Rozmowy rzadko kiedy pomagają, bo on uważa, że wszyscy w okół są świetni, on najgorszy. Nie jest najgorszy. Ale Obrazuje też na związkach swoich przyjaciółek i widzę,że mi brakuje czegoś takiego co one mają na codzień, ot tak. Czasami właśnie dochodzę do wniosku,że gdyby był kilka lat starszy byłoby idealnie. Ja jestem jego pierwszą miłością, on moją. Może to przez brak doświadczenia? Sama już się gubię w tym, a chce jak najlepiej dla nas. Po prostu przychodzą dni walenia głową w mur,kiedy mam dość, kiedy jestem zniechęcona na maksa. Potem wzbieram trochę sił w sobie i chcę walczyć,ale brakuje mi już pomysłów w jaki sposób to robić.
Tak jak napisała jedna z dziewcząt wyżej: żeby wymagać, zacznij się starać.
Masz ciekawe życie? Sukcesy na studiach lub w pracy? Pasje? Coś, co lubisz robić sama, niezależnie od chłopaka?
Dbasz o siebie? Jesteś zadowolona z tego, jak wyglądasz, co ubierasz, ze swojego zdrowia, diety?
Masz dobry kontakt z rodziną, przyjaciółki?
Starasz się o swojego chłopaka, organizujesz randki gdzieś na mieście (kino, koncert, wycieczka), w domu (fajna kolacja, film, wspólna kąpiel)? Dajesz mu jakieś drobne prezenty, wspierasz w trudnych chwilach?

Żeby zmienić na lepsze tę sytuację, w której jesteś, możesz albo zmienić chłopaka na innego, albo zmienić siebie na lepszą osobę. Trzeciej możliwości nie ma.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 06:03   #19
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Koniec magii w związku?

nie przestanę tego powtarzać do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej życie to nie je..bajka

my baby postrzegamy to wszystko inaczej oglądamy film i widzimy w jaki sposób zachowują się mężczyźni scena erotyczna w filmie mmm totalna rozkosz i od razu do głowy przychodzą myśli u mnie tego nie ma,czytam książkę, a tam znów opis ideału, który ubóstwia swoją kobietę i wyobraźnia pracuję na najwyższych obrotach, przenosząc i porównując wszystko do realnego świata, pamiętajmy, że każdy związek składa się z etapów, na początku jest cudownie, ale później wszystko wraca do normalności czyli kocham Cię i cieszę się, że jesteś obok,
porozmawiajcie ze sobą szczerze o tym co chcielibyście zmienić, powiedz mu, że jesteś w martwym punkcie Waszego związku i masz wrażenie, że wszystko się rozsypie jeśli chociaż nie spróbujecie czegoś zmienić- tylko konkretnie musisz mu opisać gdzie widzisz problem, bo sama świadomość, że coś jest nie tak ale nie wiem co problemu nie rozwiąże
sama wiesz co do niego czujesz i ile jest dla Ciebie wart- zrób rachunek Waszego związku pod kątem plusów i minusów,
nie przejmuj się w każdym związku niezależnie od wieku przychodzi kryzys grunt to umieć sobie z nim poradzić
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 10:17   #20
Wikttoria
Raczkowanie
 
Avatar Wikttoria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 414
GG do Wikttoria
Dot.: Koniec magii w związku?

Cytat:
Napisane przez anex_1989 Pokaż wiadomość
nie przestanę tego powtarzać do końca świata, a nawet jeden dzień dłużej życie to nie je..bajka

my baby postrzegamy to wszystko inaczej oglądamy film i widzimy w jaki sposób zachowują się mężczyźni scena erotyczna w filmie mmm totalna rozkosz i od razu do głowy przychodzą myśli u mnie tego nie ma,czytam książkę, a tam znów opis ideału, który ubóstwia swoją kobietę i wyobraźnia pracuję na najwyższych obrotach, przenosząc i porównując wszystko do realnego świata, pamiętajmy, że każdy związek składa się z etapów, na początku jest cudownie, ale później wszystko wraca do normalności czyli kocham Cię i cieszę się, że jesteś obok,
porozmawiajcie ze sobą szczerze o tym co chcielibyście zmienić, powiedz mu, że jesteś w martwym punkcie Waszego związku i masz wrażenie, że wszystko się rozsypie jeśli chociaż nie spróbujecie czegoś zmienić- tylko konkretnie musisz mu opisać gdzie widzisz problem, bo sama świadomość, że coś jest nie tak ale nie wiem co problemu nie rozwiąże
sama wiesz co do niego czujesz i ile jest dla Ciebie wart- zrób rachunek Waszego związku pod kątem plusów i minusów,
nie przejmuj się w każdym związku niezależnie od wieku przychodzi kryzys grunt to umieć sobie z nim poradzić
Zgadzam się z Tobą. Miłość przechodzi etapy i obłudą jest nie przyznawanie się do tego. Należy sobie uświadomić że jest cienka granica pomiędzy pewnością o drugą osobę a nudą. Na początku była faza zauroczenia, motylki w brzuchu, w twoim wieku ekscytacja że masz chłopaka. Później powinno przerodzić się to w głębsze uczucie, stabilizację. Nie możne jednak zabraknąć prostych gestów, które świadczą o tym że wciąż się kochamy. Być może u was po fazie zauroczenia nie nastąpiło nic i należy się rozstać.

A co do ciągłych rozmów o staraniu się o drugą osobę: Rozmawiałam ostatnio z przyjacielem . Narzekał że jego dziewczyna ma taki sam problem jak ty. Wiesz co mi powiedział? Że u niego to odnosi odwrotny skutek. Że za każdym razem kiedy ona go tak naciska czuję niechęć do niej bo wie że analizuje ona każdy jego ruch. jest punktowany. Może coś w tym jest?
Wikttoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 10:25   #21
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Koniec magii w związku?

Nie wiem czy wiedziałaś, że nie wszystkie związki kończą się zdaniem "i żyli długo i szczęśliwie...". Szczególnie narażone na rozpad i znudzenie sobą są związki małolatów ( czytaj: zawierane w liceum i ciągnięte aż nie można na siebie patrzeć ) oraz wieloletnie małżeństwa, w których ludzie przestają się starać.

Moim zdaniem wasza wspólna przygoda właśnie dobiega końca. Przez te 3 lata dorośliście, zmieniliście się i niestety, znudziliście się sobą. Jesteście jak stare dobre małżeństwo a przecież macie dopiero po 20 lat! To chore, ale widać przywiązanie zostaje, choćby tylko na noszach. I zaczyna się marudzenie, narzekanie, fantazjowanie o lepszym świecie i lepszych mężczyznach...

Będąc na Twoim miejscu, z własnym doświadczeniem, zakończyłabym ten związek ekspresem i nie pakowała się w kolejny. Korzystałabym z życia, różnych możliwości jakie ono daje, nie wykluczając lekkich flirtów i romansów. Wyszalałabym się - przecież po to jest młodość, na obowiązki jeszcze znajdziesz czas. Wolałabym też "dobić trupa" wcześniej niż później - przynajmniej zostaną fajne wspomnienia. Jeśli będziesz przedłużać tą agonię, jest ryzyko, że wyjdziesz z tego związku poszarpana emocjonalnie i oboje będziecie się nienawidzić.

To ja. Ale ty możesz zrobić co uważasz.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 11:00   #22
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Koniec magii w związku?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Poznaliście się, jak miałaś 17 lat, po trzech latach związek jest wypalony... No to chyba nie rokuje? Nie każda młodzieńcza miłość jest na całe życie, a prawdę mówiąc - mało która.
Zgadzam sie do tego dziewczyna nigdy w swoim doroslym zyciu nie byla sama- skad ma wiedziec czego chce i kim jest? podobnie z chlopakiem.

Predzej czy pozniej któres z partnerów dojrzewa w takich nastoletnich milosciach i związek się kończy.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 12:10   #23
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Koniec magii w związku?

Cytat:
Napisane przez followmeangel Pokaż wiadomość
ciągne, bo go kocham, bo mam do niego słabość. Po prostu te chwile, złe, które opisuje zdarzają się coraz częściej, chciałabym to zmienić, ale nie uwalniając się od niego, bo wpędzę się w poczucie winy, w nic innego. Nie chce tego kończyć. Chcę to zmienić. Rozmowy rzadko kiedy pomagają, bo on uważa, że wszyscy w okół są świetni, on najgorszy. Nie jest najgorszy. Ale Obrazuje też na związkach swoich przyjaciółek i widzę,że mi brakuje czegoś takiego co one mają na codzień, ot tak. Czasami właśnie dochodzę do wniosku,że gdyby był kilka lat starszy byłoby idealnie. Ja jestem jego pierwszą miłością, on moją. Może to przez brak doświadczenia? Sama już się gubię w tym, a chce jak najlepiej dla nas. Po prostu przychodzą dni walenia głową w mur,kiedy mam dość, kiedy jestem zniechęcona na maksa. Potem wzbieram trochę sił w sobie i chcę walczyć,ale brakuje mi już pomysłów w jaki sposób to robić.
Jeśli on ma tak poważne problemy z samooceną, to może potrzebuje pomocy terapeuty. A może po prostu dorastając poszliście w inne strony. Sama musisz podjąć jakąś decyzję, bo nikt ci raczej nie poda recepty "jak przywrócić magię w związku". Jeśli tylko ty będziesz się starać, a on będzie się zachowywał jak zawsze, to nic nie pomoże.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.