mój mąż jest seksoholikiem pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-23, 19:04   #1
mojemarzenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1

mój mąż jest seksoholikiem pomocy


Mam 30lat i 5 letniego syna, mój mąż pracuje w dlegacjach. Nie ma go często w domu. Zawsze wiedziałam, że lubił sex ale teraz okazało się że jest od niego niezdrowo uzależniony. Powiedział, że mnie kocha ale nie może sobie odmówić z innymi kobietami. Kiedys zadzwoniła do mnie kobieta i powiedział, że jest z moim mężem w związku ale okazało się że to tylko sex jak to mój mąż stwierdził i że mnie kocha ale ma taki problem i nie chce się leczyć. Twierdzi, że te przygody nic nie znaczą. Mieszkam w malutkiej mieścinie, nie mam pracy. Nie moge tego znieść. Jak sie rozwiodę to nie będę miała z czego żyć. Nie ma mi kto pomóc jak by się rozwiodła. Nie wiem ile jeszcze to zniosę. Czy ma ktoś podobne doświadzczenia? Co robić? Jak dalej żyć? Musiałam to w końcu komuś powiedzieć.
mojemarzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:28   #2
cerveza
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 584
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez mojemarzenia Pokaż wiadomość
Mam 30lat i 5 letniego syna, mój mąż pracuje w dlegacjach. Nie ma go często w domu. Zawsze wiedziałam, że lubił sex ale teraz okazało się że jest od niego niezdrowo uzależniony. Powiedział, że mnie kocha ale nie może sobie odmówić z innymi kobietami. Kiedys zadzwoniła do mnie kobieta i powiedział, że jest z moim mężem w związku ale okazało się że to tylko sex jak to mój mąż stwierdził i że mnie kocha ale ma taki problem i nie chce się leczyć. Twierdzi, że te przygody nic nie znaczą. Mieszkam w malutkiej mieścinie, nie mam pracy. Nie moge tego znieść. Jak sie rozwiodę to nie będę miała z czego żyć. Nie ma mi kto pomóc jak by się rozwiodła. Nie wiem ile jeszcze to zniosę. Czy ma ktoś podobne doświadzczenia? Co robić? Jak dalej żyć? Musiałam to w końcu komuś powiedzieć.
Zbierz dowody jego zdrady, weź rozwód, na dziecko dostaniesz alimenty. Tymczasem szukaj pracy w jakimś większym mieście, na początek możesz wynająć pokój, jak staniesz na nogi, może uda się wynająć jakieś małe mieszkanko. Być może z czasem poznasz kogoś, kto na Ciebie zasługuje i ułożysz sobie życie na nowo.
cerveza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:38   #3
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Zbierz dowody jego zdrady, weź rozwód, na dziecko dostaniesz alimenty. Tymczasem szukaj pracy w jakimś większym mieście, na początek możesz wynająć pokój, jak staniesz na nogi, może uda się wynająć jakieś małe mieszkanko. Być może z czasem poznasz kogoś, kto na Ciebie zasługuje i ułożysz sobie życie na nowo.
Do tego dodałabymtez: zrób sobie badania, czy przypadkiem mąz cię czymś nie zaraził.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 19:41   #4
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Do tego dodałabymtez: zrób sobie badania, czy przypadkiem mąz cię czymś nie zaraził.
Do tego postaraj się usamodzielnić, znajdź jakąś pracę,w końcu całe życie nie można liczyć tylko na kogoś, ale przede wszystkim na siebie.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 20:05   #5
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Nie mam pracy, więc nie zerwę z facetem, który mnie zdradza. Chcę, żeby mnie utrzymywał.
Ja pieprzę... Kobiety w tych czasach NIE MAJĄ mózgów. Trzeba ruszyć się z domu, poszukać jakiejś roboty. Straszne, prawda?
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 20:10   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

I wnieś o rozwód z jego winy możliwe że możesz się starać o alimenty na siebie
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 20:22   #7
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
I wnieś o rozwód z jego winy możliwe że możesz się starać o alimenty na siebie
Z jakiej racji?
Super, mąż ją zdradza, ja bym mu kazała klamkę z drugiej strony całować, ale co, kobieta nie chce iść do pracy, więc ex-mężu płać i nie gadaj?
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 20:32   #8
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomości: 6 560
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Z jakiej racji?
Super, mąż ją zdradza, ja bym mu kazała klamkę z drugiej strony całować, ale co, kobieta nie chce iść do pracy, więc ex-mężu płać i nie gadaj?
Czy to się nam podoba czy nie, dopóki jest ten artykuł, to tak można. Tylko jak widać trzeba pare warunków spełnić, więc to też nie tak hop-siup:

art. 60 KRO


§ 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku.
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 20:42   #9
Hedvigis
Zakorzenienie
 
Avatar Hedvigis
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 4 220
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Czy to się nam podoba czy nie, dopóki jest ten artykuł, to tak można. Tylko jak widać trzeba pare warunków spełnić, więc to też nie tak hop-siup:

art. 60 KRO


§ 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku.

dokładnie to miałam tutaj napisać
__________________
Zapuszczanie włosów:

VI 2012 (start): 23 cm
X 2014: 60 cm
Dziś: 52 cm

Hedvigis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 20:48   #10
nielubiegrzybow
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Pyrlandia
Wiadomości: 497
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez Suvia Pokaż wiadomość
Czy to się nam podoba czy nie, dopóki jest ten artykuł, to tak można. Tylko jak widać trzeba pare warunków spełnić, więc to też nie tak hop-siup:

art. 60 KRO


§ 2. Jeżeli jeden z małżonków został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia, a rozwód pociąga za sobą istotne pogorszenie sytuacji materialnej małżonka niewinnego, sąd na żądanie małżonka niewinnego może orzec, że małżonek wyłącznie winny obowiązany jest przyczyniać się w odpowiednim zakresie do zaspokajania usprawiedliwionych potrzeb małżonka niewinnego, chociażby ten nie znajdował się w niedostatku.
Moim zdaniem dobrze, że mamy takie a nie inne prawo, model rodziny, gdzie żona zajmuje się domem i dziećmi i nie pracuje zawodowo nie jest taki znowu rzadki, w sytuacji, kiedy facet zaczyna bawić się na boku, bo się nie może powstrzymać i nie chce leczyć, rozwód powinien być z jego wyłącznej winy. Alimenty, przynajmniej przez okres przejściowy, aż kobieta nie ustabilizuje swojej sytuacji finansowej jej się zwyczajnie należą. Kiedyś oboje zdecydowali, że ona zostaje w domu, więc teraz niech nie ponosi tego konsekwencji sama. Nie wiem, jak konkretnie jest w przypadku autorki wątku.
nielubiegrzybow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 20:49   #11
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Z jakiej racji?
Super, mąż ją zdradza, ja bym mu kazała klamkę z drugiej strony całować, ale co, kobieta nie chce iść do pracy, więc ex-mężu płać i nie gadaj?
A skąd wiesz, że nie chce? Jakoś nie mogę znaleźć tego fragmentu...
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 21:00   #12
ry-bcia
Zadomowienie
 
Avatar ry-bcia
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 182
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Mąż raczej Cie nie kocha... Gdyby kochał, wiedziałby, że jego problem/choroba czy jak to inaczej nazwać Cię krzywdzi i zacząłby się leczyć.
On się nie chce leczyć bo jemu to pasuję, pobzyka sobie to tu to tam a potem wróci do domu i wytłumaczy zdradę "bo mam taki problem i już"
ry-bcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 21:17   #13
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Nie mam pracy, więc nie zerwę z facetem, który mnie zdradza. Chcę, żeby mnie utrzymywał.
Ja pieprzę... Kobiety w tych czasach NIE MAJĄ mózgów. Trzeba ruszyć się z domu, poszukać jakiejś roboty. Straszne, prawda?
A ty kto facet ?

Mówisz, ze myślisz tak badzo rozsądnie?
Kobieta ma dziecko, które wymaga opieki. Nie odejdzie od męza nie mając dochodu. To chyba jest zrozumiałe?
Nigdzie nie napisała, ze pracy znalezc nie chce, nie szuka itd.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 21:36   #14
baton rouge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 43
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez mojemarzenia Pokaż wiadomość
Mam 30lat i 5 letniego syna, mój mąż pracuje w dlegacjach. Nie ma go często w domu. Zawsze wiedziałam, że lubił sex ale teraz okazało się że jest od niego niezdrowo uzależniony. Powiedział, że mnie kocha ale nie może sobie odmówić z innymi kobietami. Kiedys zadzwoniła do mnie kobieta i powiedział, że jest z moim mężem w związku ale okazało się że to tylko sex jak to mój mąż stwierdził i że mnie kocha ale ma taki problem i nie chce się leczyć. Twierdzi, że te przygody nic nie znaczą. Mieszkam w malutkiej mieścinie, nie mam pracy. Nie moge tego znieść. Jak sie rozwiodę to nie będę miała z czego żyć. Nie ma mi kto pomóc jak by się rozwiodła. Nie wiem ile jeszcze to zniosę. Czy ma ktoś podobne doświadzczenia? Co robić? Jak dalej żyć? Musiałam to w końcu komuś powiedzieć.
Uzależnienie od seksu jako usprawiedliwienie licznych zdrad. Tego jeszcze nie słyszałam...
baton rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 21:48   #15
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez baton rouge Pokaż wiadomość
Uzależnienie od seksu jako usprawiedliwienie licznych zdrad. Tego jeszcze nie słyszałam...
To niewiele słyszałaś.

Jeśli faktycznie jesteś przekonana, że nie chcesz się rozwodzić wyślij go do lekarza i na terapię. To się leczy tak samo, jak w przypadku innych uzależnień, o ile to faktycznie jest seksoholizm. Bo być może facet po prostu lubi sobie, za przeproszeniem, poru**ć obce baby.
Nawet jeśli okaże się, że faktycznie jest uzależniony i terapia przynosiłaby rezultaty to i tak będzie Ci bardzo trudno znów zaufać, o ile w ogóle będzie to możliwe. Zastanów się, czy dasz radę żyć w ciągłej niepewności, czy mąż nie posuwa właśnie innej kobiety.
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 21:53   #16
baton rouge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 43
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
To niewiele słyszałaś.
Możliwe. Nie spotkałam się po prostu z sytuacją, gdy chłop mówi babie, że ją zdradza "bo lubi seks jak koń owies". Niezły patent.
baton rouge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 21:53   #17
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
A ty kto facet ?

Mówisz, ze myślisz tak badzo rozsądnie?
Kobieta ma dziecko, które wymaga opieki. Nie odejdzie od męza nie mając dochodu. To chyba jest zrozumiałe?
Nigdzie nie napisała, ze pracy znalezc nie chce, nie szuka itd.
No, 5-letnie dziecko. Aż do rozwodu dojdzie, to do zerówki pójdzie, potem do szkoły.
Trochę dziwi mnie podejście, że nie rozwiodę się, bo nie będę mogła się utrzymać. Na dzieciaka alimenty, a sama do pracy, tyle.
Autorka pisze:
Cytat:
Mieszkam w malutkiej mieścinie, nie mam pracy. Nie moge tego znieść. Jak sie rozwiodę to nie będę miała z czego żyć. Nie ma mi kto pomóc jak by się rozwiodła
No z tego jasno wynika, że:
nie ma pracy -> jak się rozwiedzie nie będzie miała z czego żyć -> nie rozwiedzie się, bo jest jej tak wygodnie i nikt jej nie pomoże po rozwodzie, sama sobie nie da rady, bo... -> nie ma pracy.
A pracę nie trudno znaleźć. Już nawet umowa zlecenie, byleby mieć kasę na siebie, a dziecko dostanie alimenty jak pisałam.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 21:57   #18
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
No, 5-letnie dziecko. Aż do rozwodu dojdzie, to do zerówki pójdzie, potem do szkoły.
Trochę dziwi mnie podejście, że nie rozwiodę się, bo nie będę mogła się utrzymać. Na dzieciaka alimenty, a sama do pracy, tyle.
Autorka pisze:

No z tego jasno wynika, że:
nie ma pracy -> jak się rozwiedzie nie będzie miała z czego żyć -> nie rozwiedzie się, bo jest jej tak wygodnie i nikt jej nie pomoże po rozwodzie, sama sobie nie da rady, bo... -> nie ma pracy.
A pracę nie trudno znaleźć. Już nawet umowa zlecenie, byleby mieć kasę na siebie, a dziecko dostanie alimenty jak pisałam.
Myślę, ze to jest twoja nadinterpretacja.

Inna sprawa, ze nie kazda kobieta jest przebojowa, odwazna i waleczna.
Miała jakiś układ (finansowy) z męzem, który się zmieni.
Ten układ nie musiał wynikac z jej lenistwa, bezradnosci. A teraz zwyczajnie obawia się zmian i przyszłosci. Co jest generalnie odruchem zdrowym. Niektórym analiza sytuacji zajmuje dłuzej niz szast prast, buch walizy za drzwi.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 22:05   #19
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Autorka jasno pisze, że nie ma pracy, a potem, że nikt jej nie pomoże. Mnie od razu się nasuwa - nikt jej nie pomoże finansowo. Więc przepraszam bardzo, ale do pracy niech idzie.
W ogóle zadziwia mnie, bo autorka jasno napisała, że jak się rozwiedzie, to nikt jej nie pomoże, więc to dla mnie trochę jakby szukała jakiejś super rady, wykluczając rozwód...
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-23, 22:10   #20
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Autorka jasno pisze, że nie ma pracy, a potem, że nikt jej nie pomoże. Mnie od razu się nasuwa - nikt jej nie pomoże finansowo. Więc przepraszam bardzo, ale do pracy niech idzie.
W ogóle zadziwia mnie, bo autorka jasno napisała, że jak się rozwiedzie, to nikt jej nie pomoże, więc to dla mnie trochę jakby szukała jakiejś super rady, wykluczając rozwód...
Ale to, ze dla ciebie brak pomocy = brak pomocy finansowej- to jest bład twojej (nad)interpretacji.
Kobieta idzie do pracy, która musi dopasować do opieki nad dzieckiem bo jak wiadomo, maz pracuje duzo i często wyjezdza.
Pomocmoze rownie dobrze oznaczać, wspacie poprzez opiekę nad dzieckiem np. w nagłych przypadkach.

Ana rozwód prócz funduszy trzeba mieć siłe. Moze po tobie by spłyneło jakbyś się dowiedziała, ze maz cię notorycznie zdradza. Są jednak kobiety, dla których jest to bardzo trudne.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 22:12   #21
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
Ale to, ze dla ciebie brak pomocy = brak pomocy finansowej- to jest bład twojej (nad)interpretacji.
Kobieta idzie do pracy, która musi dopasować do opieki nad dzieckiem bo jak wiadomo, maz pracuje duzo i często wyjezdza.
Pomocmoze rownie dobrze oznaczać, wspacie poprzez opiekę nad dzieckiem np. w nagłych przypadkach.

Ana rozwód prócz funduszy trzeba mieć siłe. Moze po tobie by spłyneło jakbyś się dowiedziała, ze maz cię notorycznie zdradza. Są jednak kobiety, dla których jest to bardzo trudne.
Tak, z pewnością by to po mnie spłynęło i dalej tkwiłabym w tym związku, nie biorąc rozwodu.
Teraz ty nadinterpretujesz. Napisałam gdzieś coś, co pozwoliłoby ci wyciągnąć takie wnioski? No raczej nie za bardzo
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 22:16   #22
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Tak, z pewnością by to po mnie spłynęło i dalej tkwiłabym w tym związku, nie biorąc rozwodu.
Teraz ty nadinterpretujesz. Napisałam gdzieś coś, co pozwoliłoby ci wyciągnąć takie wnioski? No raczej nie za bardzo
Wszystkie twoje wypowiedzi wskazują na to, ze interpretujesz sytuację jak chcesz, bez potwierdzenia faktów. Mało tego, twoje podejscie jest lekko odrealnione.
Przychodzisz, nie znając wszystkich faktów, obrazasz autorkę wątku, bulwesrujac się przy tym niepotrzebnie. W takich sytuacjach bulwers i nieprzemyślany pośpiech w niczym nie pomaga.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 22:24   #23
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

jejku jaka awantura... ja uważam że autorka dobrze robi namyślając się nad sytuacją i szukając różnych rozwiązań ponieważ nie jest sama, ma synka o którego w pierwszej kolejności musi zadbać i ostatnie czego jej trzeba to emocjonalnie podejmowane decyzje.
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 23:15   #24
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez nielubiegrzybow Pokaż wiadomość
Moim zdaniem dobrze, że mamy takie a nie inne prawo, model rodziny, gdzie żona zajmuje się domem i dziećmi i nie pracuje zawodowo nie jest taki znowu rzadki, w sytuacji, kiedy facet zaczyna bawić się na boku, bo się nie może powstrzymać i nie chce leczyć, rozwód powinien być z jego wyłącznej winy. Alimenty, przynajmniej przez okres przejściowy, aż kobieta nie ustabilizuje swojej sytuacji finansowej jej się zwyczajnie należą. Kiedyś oboje zdecydowali, że ona zostaje w domu, więc teraz niech nie ponosi tego konsekwencji sama. Nie wiem, jak konkretnie jest w przypadku autorki wątku.
Dokładnie.

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
Autorka jasno pisze, że nie ma pracy, a potem, że nikt jej nie pomoże. Mnie od razu się nasuwa - nikt jej nie pomoże finansowo. Więc przepraszam bardzo, ale do pracy niech idzie.
W ogóle zadziwia mnie, bo autorka jasno napisała, że jak się rozwiedzie, to nikt jej nie pomoże, więc to dla mnie trochę jakby szukała jakiejś super rady, wykluczając rozwód...
No niech idzie, ale teraz spadło to na nią jak grom z jasnego nieba i sąd będzie prawdopodobnie mniej kategoryczny i surowy w ocenie od Ciebie. Na przeorganizowanie życia od nowa potrzeba czasu, nikt nie będzie wymagał od niej aby stało się to z dnia na dzień, dlatego na alimenty, chociażby tymczasowe dla siebie może liczyć. Niemniej powinna zacząć rzeczywiście nieco inaczej i mniej bezradnie spojrzeć na swoją sytuację i usamodzielniać się w miarę możliwości powoli.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 23:25   #25
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez laisla Pokaż wiadomość
Dokładnie.



No niech idzie, ale teraz spadło to na nią jak grom z jasnego nieba i sąd będzie prawdopodobnie mniej kategoryczny i surowy w ocenie od Ciebie. Na przeorganizowanie życia od nowa potrzeba czasu, nikt nie będzie wymagał od niej aby stało się to z dnia na dzień, dlatego na alimenty, chociażby tymczasowe dla siebie może liczyć. Niemniej powinna zacząć rzeczywiście nieco inaczej i mniej bezradnie spojrzeć na swoją sytuację i usamodzielniać się w miarę możliwości powoli.
O pogrubione mi chodziło.
Ja z tego, co autorka napisała, wywnioskowałam, że rozwód to nie za bardzo, bo ona nie ma pracy i sobie nie poradzi. No czas się usamodzielnić.

A co do początku twojego tekstu - dobrze, zgadzam się. Tylko żeby te alimenty w dożywotnie się nie zamieniły
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-23, 23:32   #26
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
O pogrubione mi chodziło.
Ja z tego, co autorka napisała, wywnioskowałam, że rozwód to nie za bardzo, bo ona nie ma pracy i sobie nie poradzi. No czas się usamodzielnić.

A co do początku twojego tekstu - dobrze, zgadzam się. Tylko żeby te alimenty w dożywotnie się nie zamieniły
Nie wyobrażam sobie aby mogła tkwić w tym bagnie wiedząc to, co wie, więc nawet nie pomyślałam, że mogłaby chcieć pozostać z nim. Ale masz rację, jej słowa są dwuznaczne.

Wiesz, o to, aby one nie były dożywotnie, to już się z pewnością mężunio postara, nie musimy się o to martwić Jego wina jest całkowita (o ile jest to wszystko prawdą) bo wciągnął w małżeństwo nieświadomą niczego kobietę, spłodził dziecko i na to wszystko jeszcze w otwarty sposób twierdzi, że nie ma zamiaru nic z tym swoim uzależnieniem zrobić. Albo przekonany o swojej przewadze i jej uzależnieniu od niego buc albo zwykły łajdak. Każdy sąd przyzna jej rozwód z orzeczeniem o jego winie.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2013-06-23 o 23:35
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 08:20   #27
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

No tak, użycie nazwy jednostki chorobowej brzmi lepiej, niż to, że facet zdradza, bo w delegacji mu się nudzi i lubi piep... inne kobiety. Serio Cię to pociesza, autorko wątku i serio chcesz tak żyć?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 09:02   #28
myszak1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez cerveza Pokaż wiadomość
Zbierz dowody jego zdrady, weź rozwód, na dziecko dostaniesz alimenty. Tymczasem szukaj pracy w jakimś większym mieście, na początek możesz wynająć pokój, jak staniesz na nogi, może uda się wynająć jakieś małe mieszkanko. Być może z czasem poznasz kogoś, kto na Ciebie zasługuje i ułożysz sobie życie na nowo.
jezeli udowodnisz sedziemu ze zwiazek rozpadl sie z winy meza a ty jako bezrobotna dostaniesz rowniez alimenty na siebie, czy poradnia wchodzi w gre??
myszak1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 10:00   #29
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
No tak, użycie nazwy jednostki chorobowej brzmi lepiej, niż to, że facet zdradza, bo w delegacji mu się nudzi i lubi piep... inne kobiety. Serio Cię to pociesza, autorko wątku i serio chcesz tak żyć?
Dokładnie.
Czy uzależnienia od seksu nie powinien stwierdzić psycholog lub psychiatra? Nie znam się na tym za bardzo, ale takie samodzielne diagnozy do mnie nie przemawiają. Szczególnie, gdy stanowią usprawiedliwienie.

Skąd wiesz, co tak naprawdę łączyło Twojego męża i tę kobietę? Może wkręcał jej, że są w związku, wyznawał miłość i obiecywał wspólne życie? A potem standardowy tekst: kochanie, to był tylko seks, ona nic dla mnie nie znaczyła, kocham tylko Ciebie.

Popieram wcześniejsze porady: szukać pracy, jakiejkolwiek, żeby się choć trochę usamodzielnić. Przy okazji zbierać dowody na zdrady męża. Czym więcej tym lepiej. Potem pozew o rozwód z winy męża. I alimenty na siebie i dziecko. Może jednak ktoś okaże Ci wsparcie i pomoc? Rodzina? Znajomi?

I jeszcze jedno: jakby był uzależniony od seksu i kochał Cię, to by się leczył. Przynajmniej podjąłby próbę.

Edytowane przez Fleur_D
Czas edycji: 2013-06-24 o 10:02
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 13:45   #30
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: mój mąż jest seksoholikiem pomocy

Cytat:
Napisane przez olasia99 Pokaż wiadomość
No, 5-letnie dziecko. Aż do rozwodu dojdzie, to do zerówki pójdzie, potem do szkoły.
Trochę dziwi mnie podejście, że nie rozwiodę się, bo nie będę mogła się utrzymać. Na dzieciaka alimenty, a sama do pracy, tyle.
Autorka pisze:

No z tego jasno wynika, że:
nie ma pracy -> jak się rozwiedzie nie będzie miała z czego żyć -> nie rozwiedzie się, bo jest jej tak wygodnie i nikt jej nie pomoże po rozwodzie, sama sobie nie da rady, bo... -> nie ma pracy.
A pracę nie trudno znaleźć. Już nawet umowa zlecenie, byleby mieć kasę na siebie, a dziecko dostanie alimenty jak pisałam.
klask i:
szkoda, że nie spotkałam Cię kiedy przez 8 miesięcy siedziałam w domu albo 2x straciłam pracę bo brałam często zwolnienia na chore dziecko o klask i:
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.