Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-21, 16:03   #1
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 411

Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.


Jeśli taki temat już był, to przepraszam. Przenieście, albo zamknijcie. Szukam już od dłuższego czasu, ale nie widzę tu nic takiego.


Otóż mój problem to właśnie ta praca za granicą.
Angielski znam dobrze, niemiecki też w miarę. Hiszpański co jakieś 10 słowo . Ale głównymi dwoma problemami jest to, że 1. Boję się wyjechać sama, 2. Sama dałabym radę, ale nie mogę z PL znaleźć dla siebie pracy.
Pierwszy problem w sumie nie istniałby, gdyby nie ten 2. Pytałam się już koleżanek, rodziny... Ale nikt nie chce jechać. Ba! Nawet mi odradzają mówiąc "głupia jesteś" i "nie poradzisz sobie". Pokrzepiające to nie jest, ale nie zamierzam się ich słuchać. Nie mam wygórowanych wymagań jeśli chodzi o pracę. Nawet nie mogę mieć, bo jestem tylko po zawodówce. Nie interesuje mnie praca opiekunki ani pani do towarzystwa. Do tej pierwszej się nie nadaje, a do drugiej .... mam zbyt duży szacunek do siebie i własnego ciała, by robić coś takiego. Mam 21 lat i zero pomysłu na życie w Polsce. Właśnie zwolniłam się z toksycznej pracy, w której siedziałam aż 2 lata, zarabiając 4.90 na godzinę. Mieszkam z rodziną. Chciałabym wyjechać, usamodzielnić się, ustatkować, nauczyć języka i uwolnić się od tych fałszywych osób, które mnie otaczają. Również w rodzinie. Nie wiem, jak się do tego zabrać. Nie ważne czy to będzie Fracja, USA, Niemcy czy Anglia (itp) ważne, żeby praca była pewna i bez żadnych haczyków. Nie chcę się wplątać w kłopoty, bo mam na razie ich dość . Podpowiedzcie mi proszę, co mam zrobić?
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 19:43   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

[1=9dc9f077b88e2e6074b7e6b 2ea51cb621a80eea0_6418f3a 67e28c;43364953]Jeśli taki temat już był, to przepraszam. Przenieście, albo zamknijcie. Szukam już od dłuższego czasu, ale nie widzę tu nic takiego.


Otóż mój problem to właśnie ta praca za granicą.
Angielski znam dobrze, niemiecki też w miarę. Hiszpański co jakieś 10 słowo . Ale głównymi dwoma problemami jest to, że 1. Boję się wyjechać sama, 2. Sama dałabym radę, ale nie mogę z PL znaleźć dla siebie pracy.
Pierwszy problem w sumie nie istniałby, gdyby nie ten 2. Pytałam się już koleżanek, rodziny... Ale nikt nie chce jechać. Ba! Nawet mi odradzają mówiąc "głupia jesteś" i "nie poradzisz sobie". Pokrzepiające to nie jest, ale nie zamierzam się ich słuchać. Nie mam wygórowanych wymagań jeśli chodzi o pracę. Nawet nie mogę mieć, bo jestem tylko po zawodówce. Nie interesuje mnie praca opiekunki ani pani do towarzystwa. Do tej pierwszej się nie nadaje, a do drugiej .... mam zbyt duży szacunek do siebie i własnego ciała, by robić coś takiego. Mam 21 lat i zero pomysłu na życie w Polsce. Właśnie zwolniłam się z toksycznej pracy, w której siedziałam aż 2 lata, zarabiając 4.90 na godzinę. Mieszkam z rodziną. Chciałabym wyjechać, usamodzielnić się, ustatkować, nauczyć języka i uwolnić się od tych fałszywych osób, które mnie otaczają. Również w rodzinie. Nie wiem, jak się do tego zabrać. Nie ważne czy to będzie Fracja, USA, Niemcy czy Anglia (itp) ważne, żeby praca była pewna i bez żadnych haczyków. Nie chcę się wplątać w kłopoty, bo mam na razie ich dość . Podpowiedzcie mi proszę, co mam zrobić?[/QUOTE]

Odpowiedz sobie na pytanie w jakiej branzy chciałabyś pracować.
Sprawdź oferty prac i warunki zatrudnienia w różnych rajach (które bierzesz pod uwagę).
Jak już wybierzesz kraj, to sprawdź w internecie jaki jest koszt utrzymania, wynajmu (oraz waruki wynajmu)
Zzastanów się czy chcałabyś kontynuowac naukę kraje też sprawdź pod tym kontem
Dodatkowo możesz sprawdzić czy istnieją agencje w Polsce rekrutujące do UK (często wiąże się to z umowa lojanościową, którą mozesz zerwać ponosząc odpowiednia opłatę).

Tych, którzy usiłują cię odciągną od pomysłu wyjazdu tekstami, że sobie nei poradzisz zwyczajnie nie słuchaj.
Niby czemu nie miałabyś tego osiągną i zrealizować. Grunt to się dobrze przygotować i być przygotowanym na zmiany i ciężką pracę.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 20:04   #3
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

Jak chcesz pewną pracę i bez haczyków, warto skorzystać z pomocy agencji pracy. Warto zajrzeć do kilku, bo mają różne 'profile', np. jedna wysyła tylko do Francji, jedna tylko do Niemiec itp. Biura mają głównie w większych miastach.
Tak z głowy nazwy agencji: Otto, Adecco, Randstad... przejrzyj ich strony, mają na pewno oferty pracy na nich, ale często więcej można znaleźć w biurze. Warto najpierw zadzwonić i się umówić na spotkanie.
W jednej z tych agencji miałam praktyki, więc mam jakieś pojęcie o tym, jak wygląda wyjazd itp., jak chcesz to napisz do mnie na priv
__________________





revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 10:14   #4
52arotka
Raczkowanie
 
Avatar 52arotka
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: stoke-on-trent
Wiadomości: 66
GG do 52arotka
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

x
52arotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-23, 19:59   #5
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

opiekunką dla dorosłych czy dla dzieci nie chcesz być? spróbuj w animacji - zarabiasz ok. 600-700 euro, ale zapewniają jedzenie i spanie, praca momentami naprawdę wciąga, można fajnie podszlifować języki.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 14:59   #6
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 411
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

Opiekunką do dzieci nie - nie nadaję się do tego. Nie potrafię zająć się dzieckiem, nie lubię dzieci, nawet się z dzieckiem dogadać nie umiem. Nie wiem, po prostu się do tego nie nadaję. A jeśli chodzi o starszych ludzi - potrafię, ale się boję. Mój dziadek przez ostatnie miesiące był ciężko chory i nie wstawał w ogóle z łóżka. Pomagałam mamie i cioci przy nim czasem, więc wiem na czym wszystko polega, ale starszym ludziom w każdej chwili może się coś stać. Spanikowałabym i nie potrafiła pomóc, gdyby coś takiego się stało.
A na czym polega praca w tej animacji?
9dc9f077b88e2e6074b7e6b2ea51cb621a80eea0_6418f3a67e28c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 21:14   #7
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

[1=9dc9f077b88e2e6074b7e6b 2ea51cb621a80eea0_6418f3a 67e28c;43411884]Opiekunką do dzieci nie - nie nadaję się do tego. Nie potrafię zająć się dzieckiem, nie lubię dzieci, nawet się z dzieckiem dogadać nie umiem. Nie wiem, po prostu się do tego nie nadaję. A jeśli chodzi o starszych ludzi - potrafię, ale się boję. Mój dziadek przez ostatnie miesiące był ciężko chory i nie wstawał w ogóle z łóżka. Pomagałam mamie i cioci przy nim czasem, więc wiem na czym wszystko polega, ale starszym ludziom w każdej chwili może się coś stać. Spanikowałabym i nie potrafiła pomóc, gdyby coś takiego się stało.
A na czym polega praca w tej animacji?[/QUOTE]

zabawianie i usportowanie ludzi w hotelach za granicą. Sprawdź sobie w internecie, jest sporo stron na ten temat.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 12:04   #8
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

a jestes osoba wysportowana czy z talentem muzycznym itp? Jak dobrze plywasz mozesz probowac jako ratownik wodny, jak tanczysz to moze jako instruktor tanca, no ogolnie napisz cos wiecej o hobby i pasjach, bo na tym czasem mozna zarobic.

Poza tym nie planujesz sie jeszcze uczyc? 21 lat to jeszcze nie tak pozno by dorobic mature i pomyslec o jakis studiach.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-17, 15:54   #9
Agniechaew
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 22
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

Znajomość języków to już połowa sukcesu.
__________________
<ciach_reklama>
Agniechaew jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 12:50   #10
madzia672
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

Ze znajomością języka angielskiego można wyjechać do różnych prac np. Kelnerka. Słyszałam o firmie która w Krk czy Wawie wysyła osoby do takiej pracy - bodajże [nazwa]... Jakiś czas temu mieli oferty dla pokojówek.. wypełnia się formularz albo przesyła CV.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2014-10-17 o 22:14 Powód: Nazwa.
madzia672 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-28, 13:41   #11
piwnikmariola
Przyczajenie
 
Avatar piwnikmariola
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 23
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

Dziewczyny potrzebuję pomocy, może któraś będzie mi mogła pomóc. Mój chłopak pracuje obecnie w Hamburgu, no i niestety nie da rady urwać się na listopadowe święta do polski, więc pomyśleliśmy że może ja pojadę tym razem...ale problem jest taki że muszę sobie sama ogarnąć bilety co trochę mnie przerasta...samolotem polecieć nie chcę bo raz że się boję dwa że drogo.... szukam różnych opcji i mam do wyboru ta stronkę z podwózkami samochodowymi (ale jak na razie nikt nie jedzie w okolice i o żebym się mogła zgrać czasowo ) i znalazłam stronkę aura i tam są autokarowe przejazdy i też nie wiem, bo nie korzystałam nigdy z takiego rozwiązania. Zazwyczaj on mi to załatwiał, a teraz nie mamy jak tego dograć
piwnikmariola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 17:17   #12
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

Moze sprobuj jechac busem. Przewaznie jezdza z adresu pod adres. Znajdz przewoznika ze swojej okolicy. Mnie koszt takiej podrozy kosztuje 60 euro.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-05, 17:26   #13
malutka1248
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 7
Post Dot.: Praca tymczasowa lub nawet na stałe za granicą.

skontaktujsię ze mną jesli jestes nadal zainteresowana wyjazde.Ja rowniez chcialabym ale sama sie boje: malutka1248@wp.pl
malutka1248 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 18:26:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:12.