Jak prostować włosy by ich nie zniszczyć? Bezpieczne prostowanie- wątek zbiorczy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-21, 21:03   #1
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Question

Jak prostować włosy by ich nie zniszczyć? Bezpieczne prostowanie- wątek zbiorczy.


Od gimnazjum nie prostowałam włosów, czyli już z jakieś 10 lat. Dość mocno je sobie wtedy zniszczyłam ale używałam prostownicy prawie codziennie przez kilka miesięcy. Sama prostownica też była jakaś prymitywna.

Ostatnio zaczęły mnie znowu wkurzać moje loki. Po prostu czasami chcę mieć inną fryzurę. Pomyślałam, że może przez te lata coś się zmieniła i może jak sobie wyprostuję włosy 2 razy na miesiąc to nie będzie tragedii? Szkoda by mi było zniszczyć efekty starannej pielęgnacji. Czy obecnie można kupić jakieś prostownice delikatne dla włosów, jakieś kosmetyki chroniące (ale NA PEWNO CHRONIĄCE) podczas prostowania?

Tyle kobiet latami prostuje włosy a część z nich ma je wciąż ładne, więc nie wierzę, że się nie da.

Dzielmy się naszymi spostrzeżeniami i radami.
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 21:35   #2
M4rt3czk4_92
Zakorzenienie
 
Avatar M4rt3czk4_92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 3 064
Dot.: Jak prostować włosy by ich nie zniszczyć? Bezpieczne prostowanie- wątek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez 2ystem1645 Pokaż wiadomość
Od gimnazjum nie prostowałam włosów, czyli już z jakieś 10 lat. Dość mocno je sobie wtedy zniszczyłam ale używałam prostownicy prawie codziennie przez kilka miesięcy. Sama prostownica też była jakaś prymitywna.

Ostatnio zaczęły mnie znowu wkurzać moje loki. Po prostu czasami chcę mieć inną fryzurę. Pomyślałam, że może przez te lata coś się zmieniła i może jak sobie wyprostuję włosy 2 razy na miesiąc to nie będzie tragedii? Szkoda by mi było zniszczyć efekty starannej pielęgnacji. Czy obecnie można kupić jakieś prostownice delikatne dla włosów, jakieś kosmetyki chroniące (ale NA PEWNO CHRONIĄCE) podczas prostowania?

Tyle kobiet latami prostuje włosy a część z nich ma je wciąż ładne, więc nie wierzę, że się nie da.

Dzielmy się naszymi spostrzeżeniami i radami.
Nie ma czegoś takiego jak zdrowa prostownica. Wysoka temperatura rozchyla łuski włosa przez co stają się bardziej podatne na uszkodzenia, palą się, niszczą, rozdwajają. Możesz jedynie używać kosmetyków termoochronnych. Jak mówisz część z nich ma jeszcze włosy ładne, w takim razie zazdroszczę bo to zapewne sprawa genetyki.
Jak wyprostujesz włosy raz na jakiś czas to nie przesadzajmy nic się nie stanie, ale zabezpiecz je przed tym zabiegiem np. pierwsze co mi do głowy przyszło to spray termoochronny z Mariona.

Edytowane przez M4rt3czk4_92
Czas edycji: 2013-10-21 o 21:37
M4rt3czk4_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-21, 21:45   #3
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Jak prostować włosy by ich nie zniszczyć? Bezpieczne prostowanie- wątek zbiorcz

Cytat:
Napisane przez M4rt3czk4_92 Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak zdrowa prostownica. Wysoka temperatura rozchyla łuski włosa przez co stają się bardziej podatne na uszkodzenia, palą się, niszczą, rozdwajają. Możesz jedynie używać kosmetyków termoochronnych. Jak mówisz część z nich ma jeszcze włosy ładne, w takim razie zazdroszczę bo to zapewne sprawa genetyki.
Jak wyprostujesz włosy raz na jakiś czas to nie przesadzajmy nic się nie stanie, ale zabezpiecz je przed tym zabiegiem np. pierwsze co mi do głowy przyszło to spray termoochronny z Mariona.
Powolne, jednokrotne przejechanie prostownicą po paśmie domknie łuski, dlatego włosy wyprostowane przez dobrego fryzjera wyglądają zwykle tak zdrowo, są błyszczące i gładkie. Niestety większość kobiet jeździ po jednym paśmie x razy, a potem są efekty

Autorko: zajrzyj do wątku o prostownicach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=150201&page=125

Zerknij też na strony typu ceneo, tam jest masa recenzji. Obecnie można kupić przyzwoitą prostownicę nawet na supermarkecie, Remington, Braun czy Philips mają naprawdę fajne modele za przystępne ceny

Co do termoochrony to zerknij na KWC https://wizaz.pl/kosmetyki/kategoria.php?kat=242

Wątek zamykam jako jeden z wielu podobnych
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:29.