Brak efektów .. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-09, 15:13   #1
kiareckaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4

Brak efektów ..


Witam dziewczyny ! sledze watki na wizazu odkad zaczelam przejmowac się stanem swoich włosów. Jest to mój pierwszy wątek na forum, jestem juz bezradna i postanowiłam się was poradzić. Od dziecka miałam piękne , długie , grube , kręcone brąz włosy, jednak kilka lat temu postanowiłam je sciąć na krótko ,przestały się układać przez co zaczełam używac prostownicy, bez wiedzy o zabezpieczaniu przed wysoką temperaturą itd/ Po prostu myłam włosy szamponem , suszylam i prostowalam ,nawet kilka razy dziennie. Włosy strasznie mi się zaczeły kruszyc ,rosły do pewnej długosci i stały w miejscu , podcinałam to co zniszczone i od nowa katowalam je prostownicą.Pozniej doszło rozjasnianie , co chyba dobilo je kompletnie poniewaz robilam to sama w domu. po około 3 latach zorientowalam się że moje włosy wyglądają jak SIANO ! postanowiłam coś z tym zrobić, jednak że nie mialam o tym bladego pojęcia.Kupowałam jakies drogeryjne odżywki , maski szampony w nadzieji że pomogą moim biednym włosom jednak nie zrezygnowalam ani z farbowania , prostownicy i suszarki. Nic nie pomagało. Nie pamiętam już jak trafiłam na wizaż, bylo to jakies 3 lata temu. Kupiłam lepsze kosmetyki , farbowałam rzadziej i nie używałam juz codziennie suszarki. Podciełam koncówki i czekałam na efekty, których nie widzialam wcale.Trwało to około półtora roku.Po tym czasie postanowiłam że poczytam więcej o tej całej pielęgnacji , wtedy w ruch weszła nafta kosmetyczna , zółtko , aloes , laminowanie żelatyną , picie pokrzywy, olejek rycynowy , Biovax i Gloria , oraz łykanie skrzypu. ponownie podciełam końcówki i czekałam na efekty , zrezygnowalam z suszarki , farbowalam co 2 miesiace farba bez amoniaku , kupiłam nową prostownicę, jednak moje włosy nadal wyglądały fatalnie , nie podcinałam ich przez okolo rok.Ciągle zadawałam sobie pytanie co robie nie tak i czytalam tutejsze wątki, przeróżne blogi, wydałam fortune ( w sumie dalej wydaje) na kosmetyki jednak bez większych rezultatów , chociaż zauważyłam że od lata 2012 leciutko podrosły, mój chłopak i znajomi również to zauważyli , jednak nie tyle ile powinny bo jest to jedynie jakies 5 , no moze 6 cm. Od sierpnia tego roku wziełam sobie bardzo do serca to aby moje włosy były długie i zdrowe. Odstawiłam suszarke i prostownice , olejuje i kremuje włoski , używam szamponu bez silikonów , nauczylam się czytać składy , stosuje wcierki , masuje skalp , łykam kwas fioliowy , pijam pokrzywe ,i używam dobrych , polecanych tutaj masek i odzywek i co najwazniejsze NIE FARBUJE włosów . mimo zawziętej pielęgnacji prawię nie widze poprawy... jest duży odrost na moich włosach , jednak nie widać aby nabrały długości , ręce mi opadają nie wiem co robie źle , jesteście moją ostatnią deską ratunku , Proszę o jakies rady wskazówki , a może dalej robie coś źle ? Dziękuje z góry Każdą radę wezmę sobie głęboko do serduszka
kiareckaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 16:00   #2
GagaFace
Zadomowienie
 
Avatar GagaFace
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 262
Dot.: Brak efektów ..

Może powinnaś zrobić im tzw. detox ? I odstawić np. picie pokrzywy czy łykanie suplementów ? Tak na 2 -3 tygodnie a potem zacząć od nowa.
__________________
Sztywny moralny kodeks z dala od chorych podniet.


GagaFace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:05   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Brak efektów ..

Jak u ciebie z odżywianiem? Stres? Palenie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 19:58   #4
kiareckaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Brak efektów ..

Jeśli chodzi o odżywianie to bez zastrzeżeń , bardzo zdrowo , pale okazyjnie jednak stres mi towarzyszy
kiareckaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:02   #5
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Brak efektów ..

Takie pytanie, skoro odstawiłaś prostownice, to Twoje włosy powróciły do skrętu?
Jeżeli są ponownie kręcone, to przyrost może gubić się w skręcie. A jeżeli ich kondycja się poprawia, to skręt zapewne też, co również powoduje, że długość się gubi
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:06   #6
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Brak efektów ..

Jeżeli jest duży odrost, a nie ma zmiany długości, to znaczy, że dół się ciągle wykrusza. Jakoś nie widzę innej możliwości. Odrost jak wygląda? Zdrowo? Ma połysk? Jaka jest grubość włosa na odroście, a jaka na końcówce?
Floria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 20:53   #7
kiareckaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Brak efektów ..

Cytat:
Napisane przez Aleksandriiia Pokaż wiadomość
Takie pytanie, skoro odstawiłaś prostownice, to Twoje włosy powróciły do skrętu?
Jeżeli są ponownie kręcone, to przyrost może gubić się w skręcie. A jeżeli ich kondycja się poprawia, to skręt zapewne też, co również powoduje, że długość się gubi
Owszem , skręt się polepszył. Wcześniej się tylko puszyły nie bylo skrętu wcale ale jednak długość się nie schowała w nim sprawdzałam , wyprostowalam wlosy w zeszlym tygodniu własnie żeby zobaczyć czy rzeczywiście nie jest tak jak mówisz ..

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Floria Pokaż wiadomość
Jeżeli jest duży odrost, a nie ma zmiany długości, to znaczy, że dół się ciągle wykrusza. Jakoś nie widzę innej możliwości. Odrost jak wygląda? Zdrowo? Ma połysk? Jaka jest grubość włosa na odroście, a jaka na końcówce?
Ale czy to możliwe skoro podcinam koncówki raz na 2 miesiace? odrost jest spory , przybywa mi okolo 2 cm na miesiac , co wczesniej nigdy nie miało miejsca. Mysle że może pofarbowalabym włosy na brąz to coś by pomogło ? naczytalam się że to nie ma znaczenia ale jak widze jak blondynki przechodzą na brąz to momentalnie poprawia im się wygląd włosów.
kiareckaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 21:00   #8
Aleksandriiia
Wtajemniczenie
 
Avatar Aleksandriiia
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 2 169
Dot.: Brak efektów ..

Cytat:
Napisane przez kiareckaa Pokaż wiadomość
Owszem , skręt się polepszył. Wcześniej się tylko puszyły nie bylo skrętu wcale ale jednak długość się nie schowała w nim sprawdzałam , wyprostowalam wlosy w zeszlym tygodniu własnie żeby zobaczyć czy rzeczywiście nie jest tak jak mówisz ..
Zmierz włosy na mokro, za miesiąc znowu zmierz na mokro w wyproście, i zabezpieczaj końcówki regularnie, albo długość ucieka w skręt albo się kruszą innej opcji nie widzę
__________________

Głusi nie gęsi, swój język mają

Denko??? (48)
d/s - 24
b/s - 2
próbki/saszetki - 4
szampony - 9
wcierki - 4
serum - 2
oleje - 3
Aleksandriiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 21:11   #9
kiareckaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 4
Dot.: Brak efektów ..

moje włosy rok temu w marcu i moje włosy w pazdzierniku tego roku.

Edytowane przez kiareckaa
Czas edycji: 2013-12-09 o 23:10
kiareckaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 22:28   #10
Smefetka18
Raczkowanie
 
Avatar Smefetka18
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 179
Dot.: Brak efektów ..

Może po prostu włosy Ci wolno rosną
Ja tak mam ze swoimi. Od 2 lat nie robiłam radykalnych cięć, tylko skracałam końce, max 2cm a moje włosy jakby stały w miejscu. Nie jest to kwestia kruszących się końcówek, bo te są w dośc dobrym stanie, po prostu wolno rosną - widziałam to po odrostach, musze się z tym pogodzić.
Smefetka18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:02.