obwisła skóra na brzuchu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-12, 20:41   #1
lamk_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1

obwisła skóra na brzuchu


Witam i od razu przepraszam, jeśli wątek założyłam w złym miejscu.
Zacznę od początku, od małego byłam "pulchniejsza". Nie była to wielka nadwaga, ale za sprawa dokarmiających słodyczami babć, byłam taka kuleczką. Aktualnie mam 16 lat. Od mniej więcej roku zaczęłam chudnąć. Maksymalnie ważyłam 60 kg. Tak naprawdę nie byłam na żadnej specjalistycznej diecie, nawet nie ograniczyłam zbytnio słodyczy. Nie potrafię teraz dokładnie określić co robiłam i od kiedy, ale od około 3 miesięcy staram się ćwiczyć ile się da, zdrowo jeść, pic zieloną herbatę itp. Ogólnie rzecz biorąc- pozytywnie zmienilam swoje nawyki żywieniowe, aktualnie waże 54 kg i czuję się świetnie, z małym wyjątkiem. Ilość tłuszczu na brzuchu napewno się zmniejszyła, ale nadal mam problem z dolną partią brzucha. Przez ostatni miesiąc myślałam, ze jest zwyczajny tłuszcz, więc robiłam brzuszki, nożyce i inne ćwiczenia rowniez na uda itp. Ale ta fałdka dalej nie znikała. Teraz myślę, czy nie jest to przypadkiem obwisła skóra pozostała po schudnieciu. Marzę o płaskim brzuchu, ale kiedy siadam, te fałdki się tak zginają i nie wygląda to atrakcyjnie. Zaczęłam robić cwiczenia na mięśnie brzucha i czuję, ze moj brzuch już jest twardy, ale ta okroopna fałda została, mam 162 cm wzrostu. Pomocy, co robić, żeby ta skóra się uelastyczniła?

Edytowane przez lamk_a
Czas edycji: 2013-12-12 o 20:42
lamk_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 20:57   #2
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

pas wyszczuplający, by skóra była na swoim miejscu, na to hula hop.
Codziennie witamina C (być może jej ubytek sprawił że skóra jest mało jędrna, co nie jest adekwatne do wieku)
pilling z kawy, i dobry balsam.
powinno pomóc.
Ja tak poprawiłam skórę na brzuchu, ale ja miałam obwisły po ciążach zakonczonych cesarkami.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 21:12   #3
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

Cytat:
Napisane przez lamk_a Pokaż wiadomość
Witam i od razu przepraszam, jeśli wątek założyłam w złym miejscu.
Zacznę od początku, od małego byłam "pulchniejsza". Nie była to wielka nadwaga, ale za sprawa dokarmiających słodyczami babć, byłam taka kuleczką. Aktualnie mam 16 lat. Od mniej więcej roku zaczęłam chudnąć. Maksymalnie ważyłam 60 kg. Tak naprawdę nie byłam na żadnej specjalistycznej diecie, nawet nie ograniczyłam zbytnio słodyczy. Nie potrafię teraz dokładnie określić co robiłam i od kiedy, ale od około 3 miesięcy staram się ćwiczyć ile się da, zdrowo jeść, pic zieloną herbatę itp. Ogólnie rzecz biorąc- pozytywnie zmienilam swoje nawyki żywieniowe, aktualnie waże 54 kg i czuję się świetnie, z małym wyjątkiem. Ilość tłuszczu na brzuchu napewno się zmniejszyła, ale nadal mam problem z dolną partią brzucha. Przez ostatni miesiąc myślałam, ze jest zwyczajny tłuszcz, więc robiłam brzuszki, nożyce i inne ćwiczenia rowniez na uda itp. Ale ta fałdka dalej nie znikała. Teraz myślę, czy nie jest to przypadkiem obwisła skóra pozostała po schudnieciu. Marzę o płaskim brzuchu, ale kiedy siadam, te fałdki się tak zginają i nie wygląda to atrakcyjnie. Zaczęłam robić cwiczenia na mięśnie brzucha i czuję, ze moj brzuch już jest twardy, ale ta okroopna fałda została, mam 162 cm wzrostu. Pomocy, co robić, żeby ta skóra się uelastyczniła?
opona kortyzolowa ? powstaje m.in. wyniku niskokalorycznych diet i dużej ilości aerobow
__________________
lubię sobie spuszczać wpie..ol

Edytowane przez Ismenkusia
Czas edycji: 2013-12-12 o 21:13
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 12:37   #4
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
opona kortyzolowa ? powstaje m.in. wyniku niskokalorycznych diet i dużej ilości aerobow
to samo pomyślałam
a tak swoją drogą to ja jeszcze nie widziałam nikogo komu się brzuch nie "zgina" jak siada
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 13:28   #5
papryczzka
Rozeznanie
 
Avatar papryczzka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 919
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

Cytat:
Napisane przez MorganLeFay Pokaż wiadomość
a tak swoją drogą to ja jeszcze nie widziałam nikogo komu się brzuch nie "zgina" jak siada

hahaha dobre i prawdziwe
papryczzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 16:24   #6
kami5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 490
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

Ja tez mam obwisłą skóre na brzuchu i na dodatek rozciąniętą . Efekt 2 ciąż. Robię ams z mel b i cos na brzuch z xhit. Jest lepiej. Co do pielęgnacji to róże balsamy ujędrniające skóre
kami5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 20:23   #7
Ela87
Zakorzenienie
 
Avatar Ela87
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Lędziny
Wiadomości: 4 642
Dot.: obwisła skóra na brzuchu

Machanie brzuszków, nożyc, "specjalne" ćwiczenia na brzuch nie pomogą

Na płaski brzuch składa się odpowiednie odzywianie i odpowiedni trening całego ciała.
__________________
Wszelkie piękno rodzi się w bólu.

Ela87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.