Gdy jedna strona kocha mocniej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-13, 18:34   #1
NaiwnaJa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12

Gdy jedna strona kocha mocniej


Dziewczyny i nie tylko zastanawia mnie wasze zdanie na temat tego czy to dobrze czy źle że jedna strona jest mocniej zaangażowana w związek????
NaiwnaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 18:45   #2
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

To chyba niedobrze... Ale raczej częściej bywa tak, że jedna ze stron "oszczędniej" okazuje swoje zaangażowanie, stąd wrażenie asymetrii uczucia.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 18:48   #3
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Cytat:
Napisane przez NaiwnaJa Pokaż wiadomość
Dziewczyny i nie tylko zastanawia mnie wasze zdanie na temat tego czy to dobrze czy źle że jedna strona jest mocniej zaangażowana w związek????
Jeśli faktycznie jedna ze stron jest znacząco mniej zaangażowana w związek (a nie, np. jak pisze Kalini, jedna ze stron tylko ma wrażenie, że druga się mniej angażuje) to jest to istotny problem, który należałoby rozwiązać.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 18:49   #4
Weronka9292
Raczkowanie
 
Avatar Weronka9292
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 267
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Zaangażowanie w związek powinno być obopólne. Zarówno bycie księżniczką, jak i jedynym koniem ciągnącym ten wózek nie prowadzi do niczego dobrego. Strona "kochająca mocniej" może być po pewnym czasie tym zmęczona, albo zwyczajnie czuć się niedowartościowana i uciec z tej relacji.
Weronka9292 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 18:50   #5
OceanSoul123
Raczkowanie
 
Avatar OceanSoul123
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 236
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Mi zawsze powtarzali, że lepiej jak facet kocha bardziej kobiete Ale moim zdaniem to nie uda się, jak kobieta jest z takim facetem "bo dobra partia, bo on taki dobry, bo lepszego nie znajde" i w sumie z jej strony nic wielkiego nie ma....

Generalnie to myślę, że powinno byc mniej więcej jednakowe zaangażowanie, żeby było dobrze w związku Tak idealnie by było.
A w życiu różnie bywa.. Moim zdaniem jak nie jest to wielka różnica w zaangażowaniu, no i ta "słabsza" strona nie jest całkiem bezuczuciowo w takim związku, to może też się udać.

Reguł nie ma i tak, jednym pasuje to, a drugim nie
OceanSoul123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 18:55   #6
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Dla mnie nie ma takiego zwrotu jak w tytule.

Albo się kocha albo mniej, a nie jakieś licytacje. Każdy na swój sposób okazuje, musi być akceptacja.. a te "Gdy jedna strona kocha mocniej" to jest tylko subiektywne wrażenie niekoniecznie związane z teraźniejszością.

Poza tym nawet jak się pojawią tego typu rozkminy to nie lepiej sprowadzić tego do zwrotu "może to nie TO?"
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 18:57   #7
harvvey
Zadomowienie
 
Avatar harvvey
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 120
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Cytat:
Napisane przez NaiwnaJa Pokaż wiadomość
Dziewczyny i nie tylko zastanawia mnie wasze zdanie na temat tego czy to dobrze czy źle że jedna strona jest mocniej zaangażowana w związek????
Aby związek był udany, obie strony muszą ostro pracować. Jeżeli ktoś w związku wkłada więcej siły i bardziej mu zależy, to w pewnym momencie poczuje się zaniedbany i będą rodzić się frustracje, to naturalne. Tak samo będzie w momencie większych deklaracji - jedna strona będzie gotowa na krok w przód, a druga wycofana, a wtedy łatwo stracić poczucie bezpieczeństwa i zaburzyć związek, w którym to małe zaangażowanie nie było do tej pory widoczne. Ze swojego doświadczenia wiem, że kiedy zaangażowanie partnera kuleje, zaczynamy popadać w paranoje i jest etap, w którym staje się na głowie, żeby ratować związek - co zazwyczaj nie przynosi pożądanych efektów.
Warto też pamiętać, że każdy na swój sposób okazuje zaangażowanie i swoim tempie buduje relacje
__________________
"Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy."
harvvey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-13, 21:34   #8
201712111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 415
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Mnie sie wydaje, ze jest tak: obie strony kochaja (po prostu, nie wiecej, nie mniej) ale u mnie w zwiazku(zwiazkach) jest tak, ze sa pewne 'rzuty', gdzie jedna strona jakby wiecej okazuje ta milosc, druga jest bardziej bierna, pozniej odwrotnie, jest to takie jakby niezalezne od nas. Nie wiem, czy ktos mnie zrozumie
Mam tak, ze biegam za moim facetem, dogadzam, prezenciki i inne a pozniej taka naturalna zmiana, on zabiega, dogadza... nie wiem, ja to tak widze
201712111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 21:49   #9
NaiwnaJa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

A co jeśli jedna strona zabiega o ciągłe towarzystwo, wspólne spędzanie czasu, a druga lubi ten czas spędzać osobno we własnym gronie (teraz już trochę wspólnym) ale jedna bez niego? Czy to tak bardzo źle?
NaiwnaJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 22:11   #10
Individualist
Rozeznanie
 
Avatar Individualist
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 519
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Cytat:
Napisane przez NaiwnaJa Pokaż wiadomość
A co jeśli jedna strona zabiega o ciągłe towarzystwo, wspólne spędzanie czasu, a druga lubi ten czas spędzać osobno we własnym gronie (teraz już trochę wspólnym) ale jedna bez niego? Czy to tak bardzo źle?
W granicach rozsądku jest to zdrowe podejście. Ale jeśli Ty zabiegasz o takie formy czasu a on woli go sam z znajomymi spędzić to trochę już nie halo.
Wracając do początkowego pytania. Wg mnie nie ma sytuacji gdzie ktoś kocha bardziej niż ta druga osoba. No albo się kochamy albo nie. Na początku się tak faktycznie zdarza, bo ludzie jedni szybciej, drudzy wolniej się angażują. Ale jeśli związek trwa już jakiś czas to raczej nie normalne, no chyba że to taka subiektywna ocena bo druga strona jest 'oszczędna w pokazywaniu uczuć' itp.
__________________
Nie czyń priorytetu z kogoś,
kto ma Cię tylko za opcję
Individualist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 22:21   #11
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Cytat:
Napisane przez NaiwnaJa Pokaż wiadomość
A co jeśli jedna strona zabiega o ciągłe towarzystwo, wspólne spędzanie czasu, a druga lubi ten czas spędzać osobno we własnym gronie (teraz już trochę wspólnym) ale jedna bez niego? Czy to tak bardzo źle?
Jeżeli spotykanie się np mojej kobiety z innymi odbywa się moim kosztem, to mam wtedy prawo zareagować
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-13, 22:38   #12
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Cytat:
Napisane przez NaiwnaJa Pokaż wiadomość
A co jeśli jedna strona zabiega o ciągłe towarzystwo, wspólne spędzanie czasu, a druga lubi ten czas spędzać osobno we własnym gronie (teraz już trochę wspólnym) ale jedna bez niego? Czy to tak bardzo źle?
Myślę, że to już zależy od stopnia nasilenia i od tego, jak dwie osoby w związku się z tym czują.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 22:55   #13
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Dla mnie nie ma takiego zwrotu jak w tytule.

Albo się kocha albo mniej, a nie jakieś licytacje. Każdy na swój sposób okazuje, musi być akceptacja.. a te "Gdy jedna strona kocha mocniej" to jest tylko subiektywne wrażenie niekoniecznie związane z teraźniejszością.

Poza tym nawet jak się pojawią tego typu rozkminy to nie lepiej sprowadzić tego do zwrotu "może to nie TO?"
nic dodoać nic ujać
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-13, 23:56   #14
ujagny_blog
Raczkowanie
 
Avatar ujagny_blog
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 164
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

A ja uważam, że lepiej dla związku, jak mocniej zaangażowany jest mężczyzna.
To jasne, że obie strony muszą kochać, ale zdrowiej i lepiej jest, gdy kobiety mają do związku pewien dystans (o co kobietom jest coraz trudniej jak wynika z moich obserwacji).
__________________
<ciach_reklama>
ujagny_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 09:58   #15
QueenBlair
Wtajemniczenie
 
Avatar QueenBlair
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 718
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

A jak się objawia to mocniejsze zaangażowanie w związek?
__________________
"People dont tell you who you are, you tell them !"
QueenBlair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 11:16   #16
VegeKaro
Raczkowanie
 
Avatar VegeKaro
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 198
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

Cytat:
Napisane przez NaiwnaJa Pokaż wiadomość
A co jeśli jedna strona zabiega o ciągłe towarzystwo, wspólne spędzanie czasu, a druga lubi ten czas spędzać osobno we własnym gronie (teraz już trochę wspólnym) ale jedna bez niego? Czy to tak bardzo źle?
To zależy od wielu czynników. W związku każde musi mieć swoją przestrzeń, taką prywatną, żeby zwyczajnie się wzajemnie nie zagłaskać na śmierć. Spędzanie ze sobą 100% wolnego czasu mnie by przeszkadzało. Kocham mojego TŻ-ta i uwielbiam z Nim spędzać wspólne chwile, ale raz na jakiś czas potrzebuję "oddechu". Dlatego nie mam nic przeciwko, a wręcz sama mu proponuję aby wyszedł z kolegą na koncert czy spędził w inny sposób czas beze mnie. Jeśli mamy wspólnych znajomych, to raczej nie wyobrażam sobie, abyśmy nie chodzili do nich razem... Chyba że istnieje jakiś powód i to uzasadniony, np. jestem chora lub poza miastem.
Nie wyobrażam sobie natomiast, aby zabiegać cały czas o towarzystwo drugiej połówki. Czułabym się jak żebrak proszący o poświęcenie mi uwagi. Byłam kiedyś w takiej sytuacji, więc odradzam. To do niczego dobrego nie prowadzi.
VegeKaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-14, 16:45   #17
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Gdy jedna strona kocha mocniej

To pytanie retoryczne.

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:21.