Zostać kosmetyczką - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-25, 06:47   #1
sparkle7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 29
GG do sparkle7

Zostać kosmetyczką


Witajcie Dziewczynki

Mam do Was prośbę.Poradżcie mi. Chciałabym zostac kosmetyczką, otworzyc swój salon, ale nie wiem od czego zacząć. Co będzie lepsze? Studium czy studia? Jakie? Dodam ze mieszkam w Krakowie i już mam skończone studia wyższe. Moja praca mnie czasami wkurza i chciałam coś zmienic w swoim życiu. Czy możecie mi coś poradzić?

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc
sparkle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 14:16   #2
Ag_nes
Wtajemniczenie
 
Avatar Ag_nes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 2 474
GG do Ag_nes
Dot.: Zostać kosmetyczką

jak chcesz byc tylko kosmetyczką to studium, najszybciej i najpraktyczniej
Ag_nes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 14:51   #3
mallawa
Przyczajenie
 
Avatar mallawa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 15
Dot.: Zostać kosmetyczką

Zdecydowanie studium w twoim przypadku będzie lepsze...przygotuje Cię do zawodu...a licencjata z kosmetologii zawsze mozesz zrobic później. P.S sama kiedys miałam ten dylemat,wybrałam studium. POZDRAWIAM!
mallawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 17:08   #4
sparkle7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 29
GG do sparkle7
Dot.: Zostać kosmetyczką

A mozecie polecić jakies studium w Krakowie?
sparkle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 21:13   #5
ewunia2
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Z stąd gdzie mi dobrze;-)
Wiadomości: 1 275
Dot.: Zostać kosmetyczką

hej April007 jest z krakowa i uczęszcza do studium kosmetycznego może jej zapytaj , mam nadzieję, że się nie pogniewa, że to tutaj napisałam .
ewunia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 22:49   #6
bellissa
Zadomowienie
 
Avatar bellissa
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 446
GG do bellissa
Dot.: Zostać kosmetyczką

studium kosmetyczne na ul. krowoderskiej 73 "dalkrak" (ja je skończyłam)
bellissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-25, 22:54   #7
Hanka20
Zakorzenienie
 
Avatar Hanka20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 972
Dot.: Zostać kosmetyczką

tez uwazam , ze studium bedzie lepsze. ja wlasnie miesiac temu zaczelam nauke w takim studium i jest naprawde super. widac juz od poczatku, ze szkola dobrze przygotowuje do zawodu
__________________
"Są rzeczy na tym świecie zbyt piękne, aby podziwiać je samemu. Zbyt cudowne, aby się nimi nie dzielić z innymi"

Nasz Filipek jest z nami od 19.04
Hanka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-27, 19:07   #8
sparkle7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 29
GG do sparkle7
Dot.: Zostać kosmetyczką

Droga bellisa, byłaś zadowolona z tego studium? Jakie są warunki etc.? A Ty Haneczko gdzie uczęszczasz? w Krakowie?
sparkle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 19:14   #9
sparkle7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 29
GG do sparkle7
Dot.: Zostać kosmetyczką

Bellisa, Ty piszesz o tej trzyletniej szkole?Ja szukam studium. Polećcie mi coś proszę.
sparkle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-27, 20:05   #10
Moluś
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 92
Post Dot.: Zostać kosmetyczką

Ja naprzykład skończyłam 2letnie studium w Bydgoszczy z którego jestem niezadowolna... i teraz żałuję że tam chodziłam..szkoła niestety ale za dużo wiedzy to nieprzekazała...szkoda bo nawet zajęcia praktyczne były byle jakie a przecież w zawodzie kosmetyczki najważniejsza jest praktyka!
teraz zamierzam się dalej kształcić i chciałabym iść na studia na kosmetologię do Bydgoszczy...zobaczymy jak to będzie
A może któraś z was chodzi na te studia jeśli tak to proszę o wszelkie informacje
Moluś jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-28, 11:00   #11
mallawa
Przyczajenie
 
Avatar mallawa
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 15
Dot.: Zostać kosmetyczką

Cytat:
Napisane przez Moluś
Ja naprzykład skończyłam 2letnie studium w Bydgoszczy z którego jestem niezadowolna... i teraz żałuję że tam chodziłam..szkoła niestety ale za dużo wiedzy to nieprzekazała...szkoda bo nawet zajęcia praktyczne były byle jakie a przecież w zawodzie kosmetyczki najważniejsza jest praktyka!
teraz zamierzam się dalej kształcić i chciałabym iść na studia na kosmetologię do Bydgoszczy...zobaczymy jak to będzie
A może któraś z was chodzi na te studia jeśli tak to proszę o wszelkie informacje
To chyba zalezy od szkoly,ja chodze do studium w swoim rodzinnym miescie i jestem bardzo zadowolona,chociaz na poczatku podchodzilam do tego z duzym dystansem to jednak widze ze wiedze przekazuja solidnie i na zajeciach praktycznych tez nie proznujemy. Wymogi sa bardzo wysokie co niektore z nas bardzo zdziwilo poczatkowo,ale jak nam wielokrotnie powtarzano,szkola nie moze sobie pozwolic na wypuszczenie niedouczonych kosmetyczek,moze stad ten wysoki poziom. Chcialam jeszcze poruszyc pewna kwestie,slyszalyscxie juz jak ma wygladac nowy egzamin koncowy,tzw.obrona tytulu?? Ja sie o tym nasluchalam i nie sadze zeby bylo latwo
mallawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-28, 14:33   #12
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Zostać kosmetyczką

Cytat:
Napisane przez ewunia2
hej April007 jest z krakowa i uczęszcza do studium kosmetycznego może jej zapytaj , mam nadzieję, że się nie pogniewa, że to tutaj napisałam .
Ewcia Dopiero teraz wpadlam na ten watek

Ja tez wybralam studium - bo zawod przyszly wiaze bardziej z praktycznym wykonywaniem niz z nauka. Kosmetolog zna sie bardziej na skladnikach kosmetykow itp. niz na praktycznej stronie zawodu. W Krakowie wybralam studium na Wietora Policealna Szkola Kosmetyczna KSP Oswiata. Idealna nie jest ale chyba najlepsza z kilku powodow... Istnieje 10 lat- nie ma obawy o nagle okazanie sie ze szkola nie ma uprawnien (a takie historie sie zdarzaja niestety ). Wykladowcami sa osoby ktore z zawodem sa zwiazane czyli nie ucza niepotrzebnych wzorkow chemicznych, nijak z kosmetyka nie powiazanych ani innych malo przydatnych rzeczy. Daja praktyczne wskazowki jak byc w tym zawodzie najlepszym ( a konkurencja rosnie ). Oprocz tego - pani dyrektor wyksztalcila spora grupe kosmetyczek w Krakowie. Nalezy rowniez do Stowarzyszenia Kosmetyczek - ma spore znajomosci. Na praktykach ( gwarantowanych przez szkole ) spotkalam absolwentki Im rowniez pomogla zdobyc prace. To wszystko utwierdzilo mnie w przekonaniu ze wybralam dobrze. No i jeszcze w naszej szkole istnieje mozliwosc zdania certyfikatu zagranicznego C.I.E.F.C. dzieki czemu zyskuje sie uprawnienia pracy za granica. Szkola tania nie jest ( czesne to nie wszystko ) i do najlatwiejszych rowniez nie nalezy... Ale jak sie robi to co sie lubi To sie zupelnie inaczej na to patrzyPozdrawiam wszystkie przyszle kosmetyczki lub kosmetolozki ))
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 07:59   #13
sparkle7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 29
GG do sparkle7
Dot.: Zostać kosmetyczką

Dziękuję Aprill za odpowiedź. Niestety męczę Cię o poradę w innym watku, więc wybacz proszę to mękolenie A możesz mi podac wysokość czesnego?

Pozdrawiam
sparkle7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 08:37   #14
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: Zostać kosmetyczką

Hahah a ja pisze i pisze Czesne 300 zl - wpisowe bodaj 200 i za wakacje trzeba placic 200 ( to najwiekszy mankament tej szkoly )
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.