Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz siê trzymaæ tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co ciê interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-05-30, 12:24   #1
sgibon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 7

Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?


Hej dziewczyny
S³ysza³y¶cie o czym¶ takim jak Corporate Wellness?
Jest to do¶æ nowy trend, który przyszed³ do nas z zachodu. Firmy zaczynaj± dbaæ o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników zapewniaj±c konsultacje medyczne, fitness, masa¿e, dietê i warsztaty trwale zmieniaj±ce styl ¿ycia na zdrowszy.
A jak to jest u Was w pracy? Dbaj± o Wasze emocjê, zdrowie?
Pozdrawiam Was gor±co i czekam na Wasze opinie))
sgibon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-30, 13:39   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

eee corporate lifestyle mnie nie interesi.

czulabym sie jak kurczak na tasmie.
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-30, 14:10   #3
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomo¶ci: 34 839
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Zamiast wydawaæ kase na co¶ czego pracowicy nie potrzebuj± lub nie chc± lepiej daliby kazdemu podwy¿ke i zaraz pracownicy byli by zdrowisi i bardziej zmotywowani- ale jak to zwykle lepiej wywaliæ kasê na bzdury- siedza w kadrach i wymyslaj± psychologiczne pierdo³y :-/

A w ma³ych polskichma³ych firmach zwyczajnie szefa na to nie staæ na takie przyjemno¶ci.
__________________
Mleko migda³owe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-30, 14:53   #4
Katarzyna KJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

To nie s± psychologiczne pierdo³y. Na zachodzie to standard dba³o¶ci o pracownika. W koñcu w pracy spêdzasz ca³y dzieñ. Lepiej w godziwych warunkach. Ma znaczenie czy Ciê szanuj± i dbaj± o Twoje potrzeby czy wyciskaj± jak cytrynê, a jak padniesz - to do widzenia i nastêpny proszê
Katarzyna KJ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-30, 15:05   #5
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomo¶ci: 9 032
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

ja bym wola³a wiêcej zarabiaæ i sama sobie te przyjemno¶ci zapewniæ, bo co mi po masa¿u jak nie ma co do garnka w³o¿yæ?
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy ¶wiat




yoona jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-30, 15:42   #6
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomo¶ci: 34 839
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez Katarzyna KJ Poka¿ wiadomo¶æ
To nie s± psychologiczne pierdo³y. Na zachodzie to standard dba³o¶ci o pracownika. W koñcu w pracy spêdzasz ca³y dzieñ. Lepiej w godziwych warunkach. Ma znaczenie czy Ciê szanuj± i dbaj± o Twoje potrzeby czy wyciskaj± jak cytrynê, a jak padniesz - to do widzenia i nastêpny proszê
Ale nie jestemy na zachodzie.
Jak bêdziemy to wtedy mo¿emy myslec o masa¿u w trakcie pracy nawet w Biedronce.
__________________
Mleko migda³owe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-30, 16:12   #7
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomo¶ci: 1 468
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

PO Twojej malej ilo¶ci wypowiedzi mam nadziejê, ¿e nie wyjedziesz tu zaraz z jak±¶ reklam±
__________________
Ksi±¿ki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-05-31, 12:29   #8
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomo¶ci: 9 915
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

ale, ¿e jak zapewniaj± ten fitness czy konsultacje medyczne? w sensie w godzinach pracy? bo niby jak to siê ró¿ni od multisportu czy pakietów medycznych?
__________________
suszarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-31, 14:27   #9
sgibon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez yoona Poka¿ wiadomo¶æ
ja bym wola³a wiêcej zarabiaæ i sama sobie te przyjemno¶ci zapewniæ, bo co mi po masa¿u jak nie ma co do garnka w³o¿yæ?
Ka¿dy by wo³a³ ale z podwy¿k±, nie jest tak ³atwo, bo to nie tylko fakt, ¿e nam pracodawca wiêcej zap³aci, ale i inne koszta wzrastaj±.
Nie uwa¿asz, ¿e to dobry sposób na zregenerowanie si³ i odstresowanie siê? Mo¿e wtedy przyjd± pomys³y, jak za³ataæ lukê w bud¿ecie. Mo¿e to jest jaki¶ sposób.

Cytat:
Napisane przez MeredithGrey Poka¿ wiadomo¶æ
PO Twojej malej ilo¶ci wypowiedzi mam nadziejê, ¿e nie wyjedziesz tu zaraz z jak±¶ reklam±
Nie piszê na forum, bo zazwyczaj wszystko co mnie interesuje ju¿ jest a akurat takiego tematu nie widzia³am, wiêc zaryzykowa³am i za³o¿y³am w±tek)
Czyta³am o paru firmach, które siê tym zajmuj± (ale nazw nie przytoczê, w³a¶nie, dlatego, ¿eby nie by³o, ¿e co¶ reklamujê:P), i zaciekawi³ mnie ten temat. Zastanawiam siê, jak to wygl±da w Waszych firmach

Cytat:
Napisane przez suszarka Poka¿ wiadomo¶æ
ale, ¿e jak zapewniaj± ten fitness czy konsultacje medyczne? w sensie w godzinach pracy? bo niby jak to siê ró¿ni od multisportu czy pakietów medycznych?
Tak w³a¶nie w godzinach pracy, albo w przerwach. Jest wyznaczone miejsce i jak chcesz idziesz sobie odpocz±æ czy siê "wymasowaæ"
sgibon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-31, 14:33   #10
Katarzyna KJ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

A ja mogê dok³adnie powiedzieæ jaka firma postêpuje w taki sposób i nikt siê stamt±d nie chce zwolniæ. I szczerze? uwa¿am, ¿e warto o tym rozmawiaæ i u¶wiadamiaæ ludziom jak mo¿e byæ a jak jest.

Poczytajcie sobie, szczerze zachêcam:

Opisa³ to jaki¶ bloger: http://natemat.pl/101397,ludzie-z-ma...ch-pracownikow
Katarzyna KJ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-05-31, 15:06   #11
myszka197
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: z nad zachodniej granicy
Wiadomo¶ci: 1 032
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez Katarzyna KJ Poka¿ wiadomo¶æ
A ja mogê dok³adnie powiedzieæ jaka firma postêpuje w taki sposób i nikt siê stamt±d nie chce zwolniæ. I szczerze? uwa¿am, ¿e warto o tym rozmawiaæ i u¶wiadamiaæ ludziom jak mo¿e byæ a jak jest.

Poczytajcie sobie, szczerze zachêcam:

Opisa³ to jaki¶ bloger: http://natemat.pl/101397,ludzie-z-ma...ch-pracownikow
ja mimo wszystko dziêkujê , nie lubiê sportów ¿adnych, nie chorujê, w ci±¿ê zaj¶æ nie zamierzam, wiêc prywatna opieka medyczna i karnety na sport mnie nie interesuj±, wola³abym zarabiaæ 10 z³ wiêcej, ni¿ mieæ z³ote karty i karnety za 1000 z³, a wolny czas spêdzaæ z moim mê¿em,m tak jak lubimy, bez interwencji firmy, a je¿eli chodzi o masa¿e -obmacywanie przez obcych mnie obrzydza - tak, ¿e ¿adnego masa¿u - nawet gdyby mi za to zap³acili
myszka197 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-01, 14:11   #12
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomo¶ci: 9 915
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez sgibon Poka¿ wiadomo¶æ
Tak w³a¶nie w godzinach pracy, albo w przerwach. Jest wyznaczone miejsce i jak chcesz idziesz sobie odpocz±æ czy siê "wymasowaæ"

a po wymasunku a godz pracy zostajemy jeszcze +1h.
niekoniecznie.
__________________
suszarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-01, 14:42   #13
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomo¶ci: 4 538
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

nie interesuj± mnie takie rzeczy. Nie lubiê sportów wiec mam w nosie karnety. Jak bede chcieæ poje¼dziæ na rowerze raz w roku czy w czasie urlopu pochlapaæ siê nad wod± to multisport mi do tego potrzebny nie jest Po pracy chce isc do domu spêdziæ czas z bliskimi i zajac sie swoim hobby/ domem. Bony do empików czy kin ewentualnie by przesz³y ale wola³abym bon do wykorzystania w jakimkolwiek sklepie
Pakiet medyczny... có¿ nie wiem jak to dzia³a nie mialam z tym do czynienia. O ile moglabym wybrac miejsce i lekarza jakiego chce to czemu nie. Gorzej jêsli narzucano by mi klinikê x i lekarza y.
Najlepsza jest po prostu nagroda w postaci kasy a dobr± atmosferê mo¿na zbudowaæ na sto normalniejszych sposobów.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tu¿ za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loteriê: to jego najczêstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyæ"

Heledore jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-01, 17:01   #14
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomo¶ci: 12 792
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez sgibon Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny
S³ysza³y¶cie o czym¶ takim jak Corporate Wellness?
Jest to do¶æ nowy trend, który przyszed³ do nas z zachodu. Firmy zaczynaj± dbaæ o zdrowie i dobre samopoczucie swoich pracowników zapewniaj±c konsultacje medyczne, fitness, masa¿e, dietê i warsztaty trwale zmieniaj±ce styl ¿ycia na zdrowszy.
A jak to jest u Was w pracy? Dbaj± o Wasze emocjê, zdrowie?
Pozdrawiam Was gor±co i czekam na Wasze opinie))
Pracuje w usa w korporacji i z tego co napisalas u mnie sa tylko:
Warsztaty dotyczace zdrowia fizycznego i psychicznego
Darmowe konsultacje u psychologa
Firma tez ciagle organizuje grupowe konkursy i stara sie zachecic pracownikow do uczestnictwa:bieganie,row er itp
Jeszcze z tego nie korzystalam bo wiekszosc jest poza praca,nie w trakcie.
CzarnyElf jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-01, 18:14   #15
201607280909
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomo¶ci: 2 014
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

W mojej pracy dzia³a co¶ takiego (korporacja w PL). Poza standardem w postaci kart multisport i prywatnej opieki lekarskiej mamy zapewniane ¶wie¿e owoce za darmo, darmowe masa¿e w ci±gu pracy, mo¿liwo¶æ uprawiania dowolnego sportu zespo³owego wieczorami (firma wynajmuje sale, sprzêt, do niektórych dyscyplin równie¿ trenera). Czasem dostajemy ¶wie¿o wyciskany sok za darmo, ostatnio by³y bony do starbucks, s± co jaki¶ czas spotkania z dietetykami, specjalistami fitness, fizjoterapeutami dla chêtnych. Mamy w biurze miejsca do wypoczynku, teraz maj± postawiæ jeszcze pi³karzyki.

Mo¿na by tak jeszcze wymieniaæ, bo jest tego trochê, ale to wszystko nie sprawia, ¿e pracownicy bardziej ceni± swoj± pracê i nie chc± odchodziæ z firmy (co kto¶ zasugerowa³ wy¿ej). Powiedzia³abym, ¿e ca³y ten program jest frustruj±cy, bo nikt oprócz HRów i pracowników administracyjnych nie ma czasu korzystaæ z wiêkszo¶ci przywilejów, a co chwile jeste¶my zasypywani mailami o kolejnym "fantastycznym" spotkaniu z trenerami fitness. Projekty same siê nie zamkn±, ludzie i tak pracuj± po godzinach, wiêc wychodzenie na godzinne spotkanie z kimkolwiek jest ostatecznie praktycznie niemo¿liwe. Zamiast ca³ej tej otoczki "dbania o pracownika" wola³abym konkretny bonus w formie pieniê¿nej ni¿ te ca³e Corporate Wellness, z którego i tak ostatecznie korzystaj± tylko wybrani.
201607280909 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-03, 10:29   #16
sgibon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez myszka197 Poka¿ wiadomo¶æ
ja mimo wszystko dziêkujê , nie lubiê sportów ¿adnych, nie chorujê, w ci±¿ê zaj¶æ nie zamierzam, wiêc prywatna opieka medyczna i karnety na sport mnie nie interesuj±, wola³abym zarabiaæ 10 z³ wiêcej, ni¿ mieæ z³ote karty i karnety za 1000 z³, a wolny czas spêdzaæ z moim mê¿em,m tak jak lubimy, bez interwencji firmy, a je¿eli chodzi o masa¿e -obmacywanie przez obcych mnie obrzydza - tak, ¿e ¿adnego masa¿u - nawet gdyby mi za to zap³acili
S± gusta i gu¶ciki, dlatego pytam Nie negujê Twojej postawy, chocia¿ przyznam, ¿e sama uwielbiam byæ masowana, gdyby nie normy czasowe(za d³ugo masa¿ nie mo¿e trwaæ), to mog³abym tak le¿eæ ca³y dzieñ

Cytat:
Napisane przez vilandre Poka¿ wiadomo¶æ
W mojej pracy dzia³a co¶ takiego (korporacja w PL). Poza standardem w postaci kart multisport i prywatnej opieki lekarskiej mamy zapewniane ¶wie¿e owoce za darmo, darmowe masa¿e w ci±gu pracy, mo¿liwo¶æ uprawiania dowolnego sportu zespo³owego wieczorami (firma wynajmuje sale, sprzêt, do niektórych dyscyplin równie¿ trenera). Czasem dostajemy ¶wie¿o wyciskany sok za darmo, ostatnio by³y bony do starbucks, s± co jaki¶ czas spotkania z dietetykami, specjalistami fitness, fizjoterapeutami dla chêtnych. Mamy w biurze miejsca do wypoczynku, teraz maj± postawiæ jeszcze pi³karzyki.

Mo¿na by tak jeszcze wymieniaæ, bo jest tego trochê, ale to wszystko nie sprawia, ¿e pracownicy bardziej ceni± swoj± pracê i nie chc± odchodziæ z firmy (co kto¶ zasugerowa³ wy¿ej). Powiedzia³abym, ¿e ca³y ten program jest frustruj±cy, bo nikt oprócz HRów i pracowników administracyjnych nie ma czasu korzystaæ z wiêkszo¶ci przywilejów, a co chwile jeste¶my zasypywani mailami o kolejnym "fantastycznym" spotkaniu z trenerami fitness. Projekty same siê nie zamkn±, ludzie i tak pracuj± po godzinach, wiêc wychodzenie na godzinne spotkanie z kimkolwiek jest ostatecznie praktycznie niemo¿liwe. Zamiast ca³ej tej otoczki "dbania o pracownika" wola³abym konkretny bonus w formie pieniê¿nej ni¿ te ca³e Corporate Wellness, z którego i tak ostatecznie korzystaj± tylko wybrani.
Wszystko zale¿y od tego, jak firma do tego podejdzie..nie dziwiê siê, ¿e uwa¿asz, ¿e to bezsensu skoro macie zapewnione takie pakiety, ale nie macie czasu z tego korzystaæ..;/ mo¿e warto z kim¶ porozmawiaæ, co¶ napomkn±æ.
sgibon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-03, 12:14   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomo¶ci: 34 839
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez vilandre Poka¿ wiadomo¶æ

Mo¿na by tak jeszcze wymieniaæ, bo jest tego trochê, ale to wszystko nie sprawia, ¿e pracownicy bardziej ceni± swoj± pracê i nie chc± odchodziæ z firmy (co kto¶ zasugerowa³ wy¿ej). Powiedzia³abym, ¿e ca³y ten program jest frustruj±cy, bo nikt oprócz HRów i pracowników administracyjnych nie ma czasu korzystaæ z wiêkszo¶ci przywilejów, a co chwile jeste¶my zasypywani mailami o kolejnym "fantastycznym" spotkaniu z trenerami fitness. Projekty same siê nie zamkn±, ludzie i tak pracuj± po godzinach, wiêc wychodzenie na godzinne spotkanie z kimkolwiek jest ostatecznie praktycznie niemo¿liwe. Zamiast ca³ej tej otoczki "dbania o pracownika" wola³abym konkretny bonus w formie pieniê¿nej ni¿ te ca³e Corporate Wellness, z którego i tak ostatecznie korzystaj± tylko wybrani.

Prawda?

Cytat:
Napisane przez sgibon Poka¿ wiadomo¶æ

Wszystko zale¿y od tego, jak firma do tego podejdzie..nie dziwiê siê, ¿e uwa¿asz, ¿e to bezsensu skoro macie zapewnione takie pakiety, ale nie macie czasu z tego korzystaæ..;/ mo¿e warto z kim¶ porozmawiaæ, co¶ napomkn±æ.
Z kim? Korpo to wielka machina i poki siedzisz ni¿ej mo¿esz tylko sobie pomarudziæ. HR i wy¿sza administracja nie znaja pracy ni¿ej, siedza i wymy¶laj± jak sobie zrobiæ dobrze.

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez sgibon Poka¿ wiadomo¶æ
Ka¿dy by wo³a³ ale z podwy¿k±, nie jest tak ³atwo, bo to nie tylko fakt, ¿e nam pracodawca wiêcej zap³aci, ale i inne koszta wzrastaj±.
Jest ³atwo, tylko trzeba chcieæ. A porównuj±c ile korpo potrafi wydaæ na bzdurne szkolena czy imprezy , a zwykly pracownik nie moze sie 100 z³ podwy¿ki doprosiæ to robi siê to mega osmieszja±ce i wstrêtne, ale tego HR i góra nie dostrzega bo przecie¿ im jest dobrze.
__________________
Mleko migda³owe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-03, 12:23   #18
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Odnioslam wrazenie, ze sgibon, oraz Katarzyna KJ, to jedna osoba, prowadzaca ze soba konwersacje. Podobny styl wypowiedzi, identyczne niemal poglady, po 3/4 posty na glowe... hmm... nowy styl reklamy?

A zeby nie bylo, ze nie na temat, chocby korpo kusilo mnie basenem, silownia, masazem, i tak praca tam to nie dla mnie. Za basen moge zaplacic sama, nie ma potrzeby, aby robila to za mnie firma.

I podobne rzeczy w korpo, nie sa z zalozenia dla wszystkich pracownikow. Szary pracownik ma, ile, 15-45 minut przerwy? Strasznie duzo.
Wszystkie udogodnienia robione sa pod managderow, itp. ktorzy moga sobie na to pozwolic, pracujac mniej, ewentualnie majac dluzsze przerwy.
madebyvirginia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-03, 12:30   #19
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 3 121
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Ja tylko widzia³am opcjê, ¿e firmy podpisuj± umowê z jakimi¶ tam salonami odnowy biologicznej i rozdaj± pracownikami kupony zni¿kowe.
Jak firmê staæ, to ca³kiem nieg³upie choæ jak kto¶ s³usznie zauwa¿y³- wola³±bym podwy¿kê
_Mia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-03, 12:56   #20
Suvia
Zakorzenienie
 
Avatar Suvia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: in Terra Mirabili
Wiadomo¶ci: 6 560
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez suszarka Poka¿ wiadomo¶æ
a po wymasunku a godz pracy zostajemy jeszcze +1h.
niekoniecznie.
amen, w sumie do tego to siê dla mnie sprowadza

znajomi ju¿ mówi±, ¿e pracuj± w korpoko³chozie , bez takich atrakcji zostaj± po godzinach. Czyli - od czasu do czasu cz³owiek sobie wyjdzie po 12 godzin pracy, bo wpadn± nadgodziny, a dodatkowo masa¿yk i warsztaty? B³agam..


I autentycznie, jak s³yszê has³a o warsztatach-sratach dot. rozwoju, to mam ochotê parskn±æ...
__________________
My whole life is about doing better tomorrow, that's a solid philosophy.

~ Hank Moody
Suvia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-03, 19:57   #21
sgibon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Poka¿ wiadomo¶æ
Odnioslam wrazenie, ze sgibon, oraz Katarzyna KJ, to jedna osoba, prowadzaca ze soba konwersacje. Podobny styl wypowiedzi, identyczne niemal poglady, po 3/4 posty na glowe... hmm... nowy styl reklamy?
Ju¿ wspomina³am, dlaczego mam tak ma³o postów na forum.. czytanie ze zrozumieniem siê k³ania.
A to, ¿e mam podobne pogl±dy z jak±¶ osob± to od razu oznacza, ¿e to ta sama osoba? Równie dobrze, mo¿esz tak powiedzieæ o osobach, które chc± podwy¿ki zamiast tego programu..


A ja uwa¿am, ¿e je¶li podwy¿ki nie ma, to lepszy taki program ni¿ nic. Ale kto co lubi
Najgorsze jest to, ze u nas w kraju, pracodawca p³aci ile chce, bo przecie¿ do pracy znajdzie innych chêtnych. Ale z drugiej strony, my tez boimy sie powalczyæ o swoje i mamy przekonanie, ¿e trzeba siedzieæ cicho i cieszyæ siê z tego co mamy.
sgibon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-04, 00:27   #22
madebyvirginia
Raczkowanie
 
Avatar madebyvirginia
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez sgibon Poka¿ wiadomo¶æ
Ju¿ wspomina³am, dlaczego mam tak ma³o postów na forum.. czytanie ze zrozumieniem siê k³ania.
A to, ¿e mam podobne pogl±dy z jak±¶ osob± to od razu oznacza, ¿e to ta sama osoba? Równie dobrze, mo¿esz tak powiedzieæ o osobach, które chc± podwy¿ki zamiast tego programu..
Ach, naprawde mnie nie interesuje dlaczego sie nie wypowiadasz.
Ale styl wypowiedzi macie identyczny i czytajac posty, nigdy nie patrze na nicki, i od samego poczatku wydawalo mi sie, ze to jedna osoba.
madebyvirginia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-04, 09:57   #23
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomo¶ci: 9 915
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystkie udogodnienia robione sa pod managderow, itp. ktorzy moga sobie na to pozwolic, pracujac mniej, ewentualnie majac dluzsze przerwy.
jasne, bo w korporacji zapierdziela tylko szaraczek, a wszyscy w górê siedz± i pierdz± w sto³ki.

Cytat:
Napisane przez sgibon Poka¿ wiadomo¶æ
A ja uwa¿am, ¿e je¶li podwy¿ki nie ma, to lepszy taki program ni¿ nic. Ale kto co lubi
Najgorsze jest to, ze u nas w kraju, pracodawca p³aci ile chce, bo przecie¿ do pracy znajdzie innych chêtnych. Ale z drugiej strony, my tez boimy sie powalczyæ o swoje i mamy przekonanie, ¿e trzeba siedzieæ cicho i cieszyæ siê z tego co mamy.
pracowa³a¶ w korporacji kiedy¶?

walczyæ to sobie mo¿na w ma³ej firemce. w korpo masz okre¶lone procerudy i procesy dziêki, którym mo¿esz i¶æ wy¿ej albo przeusn±æ siê w poziomej strukturze. bo nie wiem gdzie sypi± podwy¿k± dla samego sypania.
__________________
suszarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-04, 10:09   #24
iceflower
Przyjació³ka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Po³udnie
Wiadomo¶ci: 16 370
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

U mnie w korporacji - jak to brzmi - poza multisportem i pakietem medycznym mamy raz na kilka miesiêcy tzw. zdrowy dzieñ czyli badania analityczne z palucha (cukier, cholesterol), ci¶nienie, mierzenie, wa¿enie itp. i jak±¶ akcjê tematyczn±, ze dwa razy by³y to masa¿e, jakie¶ wyk³ady o zdrowym ¿ywieniu i porady dietetyka itp.. I nie trzeba tego odsiedzieæ po godzinach. Z takich akcji jeszcze na wyjazdy integracyjne je¼dzimy czasem do SPA i dostajemy bud¿et na zabiegi, ale to coraz rzadziej, wiadomo - oszczêdno¶ci.

Osobi¶cie zamieni³abym ca³y ten pakiet na konkretn± podwy¿kê, ale nie powiem fajne s± te akcje, a z multisporta i pakietu medycznego regularnie korzystam.
__________________
nie musimy siê katowaæ
nienormaln± sytuacj±
nauczymy siê kochaæ
przestaniemy siê baæ
¿ycie stanie siê muzyk±
i stanie siê to co ma siê staæ
iceflower jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-04, 10:15   #25
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 18 401
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez sgibon Poka¿ wiadomo¶æ
Ju¿ wspomina³am, dlaczego mam tak ma³o postów na forum.. czytanie ze zrozumieniem siê k³ania.
A to, ¿e mam podobne pogl±dy z jak±¶ osob± to od razu oznacza, ¿e to ta sama osoba? Równie dobrze, mo¿esz tak powiedzieæ o osobach, które chc± podwy¿ki zamiast tego programu..


A ja uwa¿am, ¿e je¶li podwy¿ki nie ma, to lepszy taki program ni¿ nic. Ale kto co lubi
Najgorsze jest to, ze u nas w kraju, pracodawca p³aci ile chce, bo przecie¿ do pracy znajdzie innych chêtnych. Ale z drugiej strony, my tez boimy sie powalczyæ o swoje i mamy przekonanie, ¿e trzeba siedzieæ cicho i cieszyæ siê z tego co mamy.
no ale co ma podwyzka do wellness?

wellness, multig*wno i inne atrakcje sa oplacane z funduszu socjalnego.

na fundusz korpo musi placic

i nie ma to nic wspolnego z pensja dla pracownika.
__________________
Kiedy kobiety kogo¶ poznaj± to my¶l±, ¿e to fajny facet. Jest ju¿ wstêpnie zaakceptowany jako partner, a pó¼niej mo¿e to tylko zepsuæ lub nie. Kiedy mê¿czy¼ni kogo¶ poznaj± to my¶l±: „Ma niez³e nogi”.
kennedy jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-04, 23:27   #26
sgibon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez madebyvirginia Poka¿ wiadomo¶æ
Ach, naprawde mnie nie interesuje dlaczego sie nie wypowiadasz.
Ale styl wypowiedzi macie identyczny i czytajac posty, nigdy nie patrze na nicki, i od samego poczatku wydawalo mi sie, ze to jedna osoba.
Cieszê siê, ¿e kto¶ ma podobne pogl±dy do mnie; ) a styl wypowiedzi hmm.. mo¿e i podobny, chocia¿ tego nie zauwa¿y³am;p

Cytat:
Napisane przez suszarka Poka¿ wiadomo¶æ
pracowa³a¶ w korporacji kiedy¶?

walczyæ to sobie mo¿na w ma³ej firemce. w korpo masz okre¶lone procerudy i procesy dziêki, którym mo¿esz i¶æ wy¿ej albo przeusn±æ siê w poziomej strukturze. bo nie wiem gdzie sypi± podwy¿k± dla samego sypania.
Po 1. Taki program mo¿e byæ tak samo stosowany w "ma³ej firemce", zale¿y od szefostwa.
A je¶li chodzi o korporacje i "sypanie podwy¿kami" to nie rozumiem o co Ci chodzi.. wiadomo, ¿e jak nic nie robisz, albo nie wykazujesz ¿adnej inicjatywy to nie ma co liczyæ na bonusy. Nie ma nic za darmo.
Ale je¶li siê starasz to masz z tego korzy¶ci, chyba to logiczne.
Cytat:
Napisane przez kennedy Poka¿ wiadomo¶æ
no ale co ma podwyzka do wellness?

wellness, multig*wno i inne atrakcje sa oplacane z funduszu socjalnego.

na fundusz korpo musi placic

i nie ma to nic wspolnego z pensja dla pracownika.
Oo widzisz, bardzo dobre podsumowanie!
sgibon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-05, 08:24   #27
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomo¶ci: 9 915
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez sgibon Poka¿ wiadomo¶æ
Po 1. Taki program mo¿e byæ tak samo stosowany w "ma³ej firemce", zale¿y od szefostwa.
A je¶li chodzi o korporacje i "sypanie podwy¿kami" to nie rozumiem o co Ci chodzi.. wiadomo, ¿e jak nic nie robisz, albo nie wykazujesz ¿adnej inicjatywy to nie ma co liczyæ na bonusy. Nie ma nic za darmo.
Ale je¶li siê starasz to masz z tego korzy¶ci, chyba to logiczne.


rozumiem, ¿e zawsze wykazanie incjatywty w korpo skutkuje podwy¿k±?
__________________
suszarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-05, 10:29   #28
sgibon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez suszarka Poka¿ wiadomo¶æ
rozumiem, ¿e zawsze wykazanie incjatywty w korpo skutkuje podwy¿k±?
Je¿eli wype³niasz plan, wykazujesz siê, to chyba jest szansa na awans, prawda?
Prêdzej w ma³ych firmach jest wszystko obstawione "po rodzinie".
sgibon jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-05, 11:07   #29
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomo¶ci: 9 831
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Oczywi¶cie, niech korporacja zaw³adnie ju¿ kompletnie ca³ym ¿yciem swoich szczurków, nawet ich teoretycznie wolnym czasem.
Niech dadz± ludziom po prostu odpocz±æ, czytaj: nie pozwalaj± gniæ w robocie na¶cie godzin, a i jeszcze dodatkowych parê w domu w papierach.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2014-06-05 o 11:15
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-06, 08:44   #30
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomo¶ci: 9 915
Dot.: Corporate Wellness, s³ysza³y¶cie?

Cytat:
Napisane przez sgibon Poka¿ wiadomo¶æ
Je¿eli wype³niasz plan, wykazujesz siê, to chyba jest szansa na awans, prawda?
Prêdzej w ma³ych firmach jest wszystko obstawione "po rodzinie".

szansa jest zawsze.
__________________
suszarka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Forum plotkowe


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-06-06 09:44:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:16.