Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2014-06-19, 21:03   #1
MilenaAmourVincitOmnia
Raczkowanie
 
Avatar MilenaAmourVincitOmnia
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 52
Question

Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?


Czy wierzycie w bardzo d³ugie zwi±zki / ma³¿eñstwa, które s± szczê¶liwe, kochaj±ce siê i bez zdrad? Czy wierzycie, ¿e mo¿na dziêki pracy i ogólnie taki zwi±zek stworzyæ? Taki na ca³e ¿ycie? Znacie takie przypadki? Mówiê o takich zwi±zkach od 7 - 10 lat w górê... takich te¿, które trwaj± 20, 30 czy nawet i d³u¿ej. Czy w¶ród was s± takie zwi±zki?
__________________
AMOUR VINCIT OMNIA!
MilenaAmourVincitOmnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:12   #2
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wa³brzych
Wiadomo¶ci: 1 816
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Oczywi¶cie, ¿e wierzê w takie zwi±zki. Gdyby ludzie nie wierzyli w takie zwi±zki to nie zak³adali by rodzin, prawda?
Dla mnie takim przyk³adnym zwi±zkiem s± moi dziadkowie. We wrze¶niu by³a ich 60 rocznica ¶lubu. Wiadomo, ze ju¿ s± w podesz³ym wieku, ale widaæ ¿e nadal siebie wspieraj± i kochaj±
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:13   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec ¶wiata
Wiadomo¶ci: 28 112
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

moi rodzice maj± w tym roku 30 rocznicê ¶lubu. zanim wziêli ¶lub byli ze sob± 5 lat.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:14   #4
kisielova
ReklaMO(D)¿erca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomo¶ci: 9 889
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Mój chrzestny jest w takim zwi±zku od 18 roku ¿ycia. Na chwilê obecn± jest 42 lata po ¶lubie i jak sam mówi- wybra³ najlepiej, jak to by³o mo¿liwe. Zawsze by³o widaæ u nich mi³o¶æ i ogrom szacunku do siebie.
kisielova jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:17   #5
Butterfly1986
Raczkowanie
 
Avatar Butterfly1986
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Home
Wiadomo¶ci: 156
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

A Ty nie wierzysz? Ja jestem przekonana, ¿e takie istniej±. Jestem w zwi±zku ponad 11 lat. T¯ jest moj± pierwsz± i mam nadziejê, ¿e ostatni± mi³o¶ci±. Chcia³abym by to on na staro¶æ trzyma³ mnie za rêkê G³êboko wierzê, ¿e w³a¶nie tak bêdzie wygl±da³a nasza przysz³o¶æ. Fakt jeste¶my w¶ród znajomych zjawiskiem i wiele osób nam siê dziwi, ¿e w takim m³odym wielu (27 lat) mamy taki sta¿. Ale to jest chyba w³a¶nie mi³o¶æ. Je¶li chodzi o zdradê...my¶lê...a nawet wiem, ze ten problem nie dotyczy mojego zwi±zku
Butterfly1986 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:18   #6
xanyax
Raczkowanie
 
Avatar xanyax
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

W kwietniu ¶wiêtowali¶my z mê¿em 50(!) rocznicê ¶lubu jego rodziców. Pobrali siê w wieku 17 i 18

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
__________________
Nobody knows the trouble that I've seen
Nobody knows my sorrow
xanyax jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:19   #7
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 374
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Tak, na wszystko tak.
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 21:26   #8
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3 634
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

mozna zak³adaæ,¿e s± szczê¶liwi i nikt nikogo niezdradzil,ale kto zna prawdê?
ja nie wierzê
__________________
Twierdzisz,¿e to co mówiê jest chamskie?
Ciesz siê,¿e nie s³yszysz co my¶lê
***
Opowiadaj±c obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,¿e 20% ma gdzie¶ twój problem,a 80 % cieszy siê z twojego k³opotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze bêdê Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:28   #9
MilenaAmourVincitOmnia
Raczkowanie
 
Avatar MilenaAmourVincitOmnia
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 52
Red face Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Ja zaczê³am w takie zwi±zki w±tpiæ patrz±c na otoczenie znajomych... i te czasy, ale jak widaæ CHCIEÆ = MÓC! Jestem zdania, ¿e jak co¶ siê psuje to trza naprawiaæ, a nie do kosza wywalaæ!
__________________
AMOUR VINCIT OMNIA!
MilenaAmourVincitOmnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:29   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Nam zaraz stuknie 20lat ma³¿eñstwa.

Zeby zaostrzyæ sytuacjê: nie mieszkali¶my ze soba przed slubem. A slub by³ jako¶ po nieca³ym roku zwi±zku.

Jestem szczê¶liwa i brdzo kocham mê¿a. M±z te¿ wygl±da na zadowolonego z "sytuacji"

O zdradach miêdzy nami nic nie wiem.
Ale mo¿e jest sprytny.


Znam takich par wiêcej. nasi znajomi w wielu przypadkach podobny sta¿ i nadal razem, wygl±daja na szczê¶liwych.
Nie wszyscy, ale wielu.
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:30   #11
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 374
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Poka¿ wiadomo¶æ
mozna zak³adaæ,¿e s± szczê¶liwi i nikt nikogo niezdradzil,ale kto zna prawdê?
ja nie wierzê
no w³a¶nie na tym polegaj± warto¶ciowe relacje, u niektórych osób po prostu wiesz i tyle.
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 21:31   #12
Kasia Katarzynka
pesymistka
 
Avatar Kasia Katarzynka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 628
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Moi rodzice. 28 lat razem, w tym 27 lat po ¶lubie wci±¿ zakochani, czêsto wyznaj± sobie mi³o¶æ, mówi± do siebie zdrobniale, trzymaj± za rêce. Wstyd przyznaæ, ale miêdzy nimi jest wiêcej czu³o¶ci po tylu latach ni¿ miêdzy mn± a moim partnerem po 2
Kasia Katarzynka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:32   #13
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3 634
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Cytat:
Napisane przez MilenaAmourVincitOmnia Poka¿ wiadomo¶æ
Ja zaczê³am w takie zwi±zki w±tpiæ patrz±c na otoczenie znajomych... i te czasy, ale jak widaæ CHCIEÆ = MÓC! Jestem zdania, ¿e jak co¶ siê psuje to trza naprawiaæ, a nie do kosza wywalaæ!
pytasz siê,czy wierzymy w szczerosæ zwi±zków i mi³o¶æ,czy wierzymy w tra³o¶æ zwi±zków?

dla mnie to ogromna ró¿nica.
trudno stwierdziæ,czy z zwi±zku nie by³o zdrady,oszustwa i wybaczenia.mo¿na tylko oceniæ zew pow³okê,lub dugo¶æ zwi±zków.
moi rodzice maj± spory sta¿,ale czy po drodze siê nie zagubili,czy dalej sa ze sob±,bo sie kochaj±,czy obawiaj± siê samotno¶ci,tego nie wiem...
__________________
Twierdzisz,¿e to co mówiê jest chamskie?
Ciesz siê,¿e nie s³yszysz co my¶lê
***
Opowiadaj±c obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,¿e 20% ma gdzie¶ twój problem,a 80 % cieszy siê z twojego k³opotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze bêdê Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:36   #14
MilenaAmourVincitOmnia
Raczkowanie
 
Avatar MilenaAmourVincitOmnia
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 52
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Pytam o to i o to, ale masz racjê... Znam osobê, która my¶li, ¿e kocha, a tak na prawdê jest tylko przyzwyczajona, no, ale có¿...
__________________
AMOUR VINCIT OMNIA!
MilenaAmourVincitOmnia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:40   #15
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomo¶ci: 765
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Nikt nie zarêczy, ¿e w danym zwi±zku nie by³o zdrad, wiêc pytanie o to, czy kto¶ zna takie ma³¿eñstwa, nie ma sensu.

Jest du¿o szczê¶liwych zwi±zków z d³ugoletnim sta¿em. Jednak i w nich by³y wzloty i upadki. Kto wie, czy by siê nie rozpad³y, gdyby mia³y funkcjonowaæ w obecnych czasach.

Rozczulaj±ce jest, jak mo¿na zobaczyæ starsz± parê, która idzie ze sob± za rêkê. Wtedy przez g³owê przechodzi my¶l, ¿e musia³ byæ to szczê¶liwy zwi±zek.
pankasztan jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:47   #16
Kreaturka30
Raczkowanie
 
Avatar Kreaturka30
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomo¶ci: 306
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Owszem wierzê w zwi±zek na ca³e ¿ycie. Ale moim zdaniem takie wieloletnie uczucia to przypadek. Je¿eli dwoje ludzi dopasuje siê odpowiednio, tak ¿e jedno bêdzie bardziej wyrozumia³e i potrafii wybaczyæ. W dodatku nie jest k³ótliwe to wszystko mo¿na znie¶æ i trwaæ tak przez 60lat. Je¿eli w zwi±zek dobierze siê para dwóch leni, te¿ szansa na przetrwanie w zwi±zku jest wiêksza , bo i pokus i powodów do zdrady mniej. Wystarczy jednak ¿e dopasuj± siê ludzie o sporym temperamencie w dodatku kochliwe, których wszêdzie pe³no i katastrofa gwarantowana! Choæby nie wiem jak bardzo kochali siê na pocz±tku zwi±zku i ³±czy³ ich fenomenalny seks.
Jestem przekonana, ¿e nawet w tych zwi±zkach z d³ugoletnim sta¿em bywa³y w±tpliwo¶ci, zdrady, a przynajmniej marzenia i niespe³nione pragnienia. Cz³owiek troszkê jak zwierzêta posiada instynkt , który moim skromnym zdaniem nie pozwala mu byæ w 100% z jednym partnerem.
Wszystko zale¿y od losu i charakteru partnerów.
Kreaturka30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 21:57   #17
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomo¶ci: 8 645
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Cytat:
Napisane przez Shira Yuki Poka¿ wiadomo¶æ
mozna zak³adaæ,¿e s± szczê¶liwi i nikt nikogo niezdradzil,ale kt
o zna prawdê?
ja nie wierzê
Dok³adnie.
__________________
"Wiêkszo¶æ ludzi ma tyle szczê¶cia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 22:31   #18
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 3 634
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Cytat:
Napisane przez pankasztan Poka¿ wiadomo¶æ
Nikt nie zarêczy, ¿e w danym zwi±zku nie by³o zdrad, wiêc pytanie o to, czy kto¶ zna takie ma³¿eñstwa, nie ma sensu.

Jest du¿o szczê¶liwych zwi±zków z d³ugoletnim sta¿em. Jednak i w nich by³y wzloty i upadki. Kto wie, czy by siê nie rozpad³y, gdyby mia³y funkcjonowaæ w obecnych czasach.

Rozczulaj±ce jest, jak mo¿na zobaczyæ starsz± parê, która idzie ze sob± za rêkê. Wtedy przez g³owê przechodzi my¶l, ¿e musia³ byæ to szczê¶liwy zwi±zek.
i tu moze spotkaæ kogo¶ rozczarowanie,bo przecie¿ nie musi byc to zwi±zek z lat m³odo¶ci.
moja babcia bêd±c 81 letni± wdow± mia³a kawalera w podobnym wieku i czêsto spacerowali trzymaj±c siê pod rekê.wczesniej z dziadkiem natomast byli ponad 50 lat po ¶lubie,ale w niezbyt szczê¶liwym zwi±zku
__________________
Twierdzisz,¿e to co mówiê jest chamskie?
Ciesz siê,¿e nie s³yszysz co my¶lê
***
Opowiadaj±c obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,¿e 20% ma gdzie¶ twój problem,a 80 % cieszy siê z twojego k³opotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze bêdê Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 23:01   #19
Dziwactwo
Raczkowanie
 
Avatar Dziwactwo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznañ/Szczecin
Wiadomo¶ci: 238
GG do Dziwactwo
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Cytat:
Napisane przez Kreaturka30 Poka¿ wiadomo¶æ
Cz³owiek troszkê jak zwierzêta posiada instynkt , który moim skromnym zdaniem nie pozwala mu byæ w 100% z jednym partnerem.
No pewnie najlepiej zwaliæ wszystko na instynkty i zwolniæ z odpowiedzialno¶ci za siebie, zobowi±zania i w ogóle my¶lenie.
Ja nie wierzê w to, ¿e jeste¶my a¿ tak s³abi, ¿e a¿ sterowani hormonami i odruchami - owszem, maj± na nas wp³yw, ale w wiêkszo¶ci tylko wymówka dla ludzi o s³abym charakterze.

Cytat:
Napisane przez Kreaturka30 Poka¿ wiadomo¶æ
Wszystko zale¿y od losu i charakteru partnerów.
A z tym siê ju¿ zgodzê
Ludzie s± tak zró¿nicowani, ¿e nie tylko dobranie siê dwóch leni czy potulnych osób rokuje na "szczê¶liwy" zwi±zek. Jedni ulegaj± pokusom ³atwiej, inni prawie wcale (napisa³am prawie - gdy¿ nie mam na my¶li li tylko pokus cielesnych). S± i tacy, dla których fizyczno¶æ tak niewiele znaczy, ¿e poza swoim partnerem przed którym siê otworzyli, nie czuj± poci±gu ju¿ do nikogo innego.

Wierzê w takie zwi±zki. Bolejê jedynie nad tym, ¿e jest ich tak niewiele.
Mo¿e wyjdê na jak±¶ nawiedzon±, ale co tam - to tylko forum
Dziwactwo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-19, 23:39   #20
Nat Hol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 229
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Tak, wierzê w takie zwi±zki, wiem, ¿e mój m±¿ mnie nie zdradzi i mogê to napisaæ z pewno¶ci±, mimo ¿e nie jeste¶my bardzo d³ugo po ¶lubie ( po prostu taki ma charakter, nie ci±gnie go do innych kobiet, nie potrafi k³amaæ czy oszukiwaæ ).

Co do znajomo¶ci takich par to w moim przekonaniu wcze¶niejsze zwi±zki - naszych rodziców, dziadków by³y trwalsze z ró¿nych powodów, tak¿e czasów, w których dzisiaj ¿yjemy.

Ponadto d³ugo¶æ zwi±zku czy w ogóle jego trwanie nie jest wyznacznikiem braku zdrad- moje dwie najbli¿sze przyjació³ki maj± mê¿ów, obydwie ich zdradza³y do¶æ d³ugo ( mê¿owie o tym wiedz± ) i wci±¿ s± w ma³¿eñstwie, nie bardzo szczê¶liwym, ale jednak.

Zatem wierzê w takie zwi±zki, a wiarê moj± podpieram tym co napisa³am w pierwszym zdaniu, nie znam takich, poniewa¿ jestem do¶æ m³oda i jakie¶ bardzo d³ugie sta¿e w tym wieku raczej nie s± mo¿liwe, oczywi¶cie w mojej rodzinie jest wiele d³ugoletnich ma³¿eñstw, ale ja tam wielkiego szczê¶cia nie widzê ( przywi±zanie/kwestie finansowe/wiara w nierozerwalno¶æ ¶wiêtego zwi±zku ale nie jaka¶ mi³o¶æ wielka ).
__________________
(...)Marzy³a wtedy, ¿e "jeszcze bêdzie przepiêknie, jeszcze bêdzie normalnie",dok³adnie pamiêta³a tê rado¶æ, gdy uzna³a, ¿e tak w³a¶nie jest i tê nadziejê, ¿e tak zostanie.
http://koherencja.bloog.pl/?smoybbtticaid=612f02
Nat Hol jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-19, 23:49   #21
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomo¶ci: 2 330
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Nie wierzê w d³ugotrwa³e, szczê¶liwe zwi±zki.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 00:27   #22
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 21 825
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Cytat:
Napisane przez MilenaAmourVincitOmnia Poka¿ wiadomo¶æ
Ja zaczê³am w takie zwi±zki w±tpiæ patrz±c na otoczenie znajomych... i te czasy, ale jak widaæ CHCIEÆ = MÓC! Jestem zdania, ¿e jak co¶ siê psuje to trza naprawiaæ, a nie do kosza wywalaæ!
Wydaje mi siê, ¿e trafi³a¶ w sedno. Dziewczyny podawa³y g³ównie przyk³ady swoich rodziców i dziadków, dla których rozwód to nie by³o takie hop siup jak obecnie. W³a¶ciwie wiêkszo¶ci to siê w g³owie nie mie¶ci³. By³y tego negatywne konsekwencje w skrajnych przypadkach (np ¿ycie w nieszczê¶ciu i patologii po kres swoich dni), jednak i by³y takie sytuacje, w mniej skrajnych okoliczno¶ciach, ¿e ludzie pracowali nad relacj± skoro kiedy¶ podjêli jak±¶ decyzjê. Byli przede wszystkim bardziej cierpliwi, nie musieli mieæ wszystkiego natychmiast jak du¿a czê¶æ nas teraz. I dziêki temu w wielu przypadkach mieli dobre, dojrza³e zwi±zki oparte na zaufaniu i szacunku, a nie tylko na namiêtno¶ci i zauroczeniu. Bywaj± takie i teraz na szczê¶cie, ale jest obecnie ca³kiem inne podej¶cie w ogóle do problemów, nie tylko tych w zwi±zkach. Takim nieco dziwnym przyk³adem na pierwszy rzut oka mo¿e byæ fakt, ¿e jak siê psuje jaki¶ sprzêt, to ma³o kto my¶li o naprawie, idzie siê do sklepu i kupuje nowy, a stary l±duje w ¶mietniku. Kiedy¶ by³o odwrotnie, babcie to nawet skarpetki cerowa³y, a co dopiero cz³owieka, który siê nieco "popsu³"

A czy znam takie zwi±zki?..tak, znam, to znaczy na tyle, na ile dog³êbnie znam o nich prawdê I akurat nie s± to ludzie tylko ze starszego pokolenia.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-06-20 o 00:34
laisla jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 06:27   #23
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomo¶ci: 6 687
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Moi rodzice s± dla mnie tak± par± w przysz³ym roku bêd± mieæ 40 rocznicê ¶lubu widaæ po nich, po tym jak na siebie patrz±, jak szanuj±, jak dziel± siê razem wszystkim zarówno jak ¿ycie siê uk³ada po ich my¶li jak i np. gdy by³y ciê¿sze czasy - brak pracy czy problemy ze zdrowiem. O zdradzie nic nie wiem i nie wyobra¿am sobie tego kompletnie

Wys³ane z mojego C1505 przy u¿yciu Tapatalka
__________________
¯ona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 06:37   #24
Butterfly_27
Zakorzenienie
 
Avatar Butterfly_27
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: ¶l±sk
Wiadomo¶ci: 7 740
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Cytat:
Napisane przez Butterfly1986 Poka¿ wiadomo¶æ
A Ty nie wierzysz? Ja jestem przekonana, ¿e takie istniej±. Jestem w zwi±zku ponad 11 lat. T¯ jest moj± pierwsz± i mam nadziejê, ¿e ostatni± mi³o¶ci±. Chcia³abym by to on na staro¶æ trzyma³ mnie za rêkê G³êboko wierzê, ¿e w³a¶nie tak bêdzie wygl±da³a nasza przysz³o¶æ. Fakt jeste¶my w¶ród znajomych zjawiskiem i wiele osób nam siê dziwi, ¿e w takim m³odym wielu (27 lat) mamy taki sta¿. Ale to jest chyba w³a¶nie mi³o¶æ. Je¶li chodzi o zdradê...my¶lê...a nawet wiem, ze ten problem nie dotyczy mojego zwi±zku
Hehe nie do¶æ ¿e nick podobny to bym jeszcze to samo napisa³a.
Mam 28 lat i jestem w zwi±zku 9lat, po ¶lubie ponad 7, mogê ¶mia³o powiedzieæ, ¿e jestem szczê¶liwa Chcia³abym bym z nim do koñca moich dni, wspólnie siê wspieramy i oboje nie tolerujemy zdrady
Mój dziadek by³ w szczê¶liwym zwi±zku, prze¿y³ ponad 50 lat ma³¿eñstwa, teraz ju¿ oboje nie ¿yj±. rodzice moi i mojego mê¿a równie¿ ¿yj± ze sob± do dzisiaj, wiêc dlaczego nie wierzyæ w takie zwi±zki

Edytowane przez Butterfly_27
Czas edycji: 2014-06-20 o 06:38
Butterfly_27 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 07:04   #25
nikita402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomo¶ci: 47
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

niestety nie doswiadczylam takiego zwiazku, ale mam juz troche lat i doswiadczenia, bylam w trzech zwiazkach i za kazdym razem mialam nadzieje, ze to juz na zawsze, ale nietety , mysle, ze najwiekszym problemem jest teraz dla wszystkich walczyc o zwiazek pomimo wszystko, ludzie mysla, ze wszystko bedzie super bo sie kochaja, nie, tak nie jest , trzeba walczyc o kazdy dien zwiazku, potrzeba wytrwaloscii przede wszystkim zaufania, ja uwazam za najwieksza porazke w moim w zyciu to, ze nie potrafilam zaufac moim partnerom, pomimo tego, ze teraz z dystansu moge ocenic, ze nie tylko moj byly ale i ja popelnilismmy bledy, teraz po latach moge to stwierdzic, pomimo tego , ze kazdy moj zwiazek mial bardzo dobre podstawy, zabraklo nam szczerosci wobec siebie i to jest bardzo przykre, trzeba walczyc o kazdy dzien, pewnie, ze przychodza fascynacje, zwatpienie, ale trzeba zawsze walczyc nie tylko o siebie ale tez o druga strone, a mysle, ze najgorsze zwatpienie nastepuje, jezeli ktos zaprzrestanie walki o siebie, przrepraszam za tekst , ale nie mam polskiej klawiatury
nikita402 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 07:13   #26
Majka1503
EDUkator
 
Avatar Majka1503
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: ¶l±skie/Kraków
Wiadomo¶ci: 6 337
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Cytat:
Napisane przez nikita402 Poka¿ wiadomo¶æ
niestety nie doswiadczylam takiego zwiazku, ale mam juz troche lat i doswiadczenia, bylam w trzech zwiazkach i za kazdym razem mialam nadzieje, ze to juz na zawsze, ale nietety , mysle, ze najwiekszym problemem jest teraz dla wszystkich walczyc o zwiazek pomimo wszystko, ludzie mysla, ze wszystko bedzie super bo sie kochaja, nie, tak nie jest , trzeba walczyc o kazdy dien zwiazku, potrzeba wytrwaloscii przede wszystkim zaufania, ja uwazam za najwieksza porazke w moim w zyciu to, ze nie potrafilam zaufac moim partnerom, pomimo tego, ze teraz z dystansu moge ocenic, ze nie tylko moj byly ale i ja popelnilismmy bledy, teraz po latach moge to stwierdzic, pomimo tego , ze kazdy moj zwiazek mial bardzo dobre podstawy, zabraklo nam szczerosci wobec siebie i to jest bardzo przykre, trzeba walczyc o kazdy dzien, pewnie, ze przychodza fascynacje, zwatpienie, ale trzeba zawsze walczyc nie tylko o siebie ale tez o druga strone, a mysle, ze najgorsze zwatpienie nastepuje, jezeli ktos zaprzrestanie walki o siebie, przrepraszam za tekst , ale nie mam polskiej klawiatury

Kiedy¶ która¶ m±dra Wiza¿anka napisa³a, ¿e o zwi±zek trzeba dbaæ, bo zwi±zek to nie pole walki i jak trzeba o niego ci±gle walczyæ to znaczy, ¿e jest z nim co¶ mocno nie halo. I ja siê z tym zgadzam w 100%.

Czy wierzê w takie zwi±zki? Oczywi¶cie, ¿e wierzê, choæ jest ich naprawdê niewiele...
Mam tak± dziwn± cechê, identycznie jak moja mama, ¿e przychodz± do mnie ludzie, z którymi nie gada³am X czasu, np. 1,5 roku, i opowiadaj± rzeczy, których ja w ogóle nie chcê wiedzieæ i pytaj± co robiæ Mo¿na siê mocno zdziwiæ...
__________________

Dro¿d¿e: 10 III -10 VI; 09 VII-26 IX; 29 X - 26 XII 2012; 01 II-01 IV 2013; 12 IV - 12 VII 2014.
Dbam o w³osy: od III 2012.
CG: od 5 VII 2012.


Majka1503 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 08:28   #27
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomo¶ci: 6 757
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Wierzê w d³ugotrwa³e i szczê¶liwe zwi±zki, natomiast nie wierzê, ¿e przez ca³y czas trwania (np. te 40 lat) by³y w tym zwi±zku same têcze i jednoro¿ce.

Ka¿dy ze zwi±zków, na który teraz patrzymy - zwi±zek rodziców, dziadków, chrzestnych, przyjació³ - i o którym my¶limy, ¿e "popatrz, oni s± ze sob± 10/20/30/60 lat, a tak siê kochaj±!" móg³ w przesz³o¶ci do¶wiadczyæ powa¿nego kryzysu, móg³ przej¶æ przez zdradê, rozstanie itd.

Mo¿emy patrzeæ na zwi±zek, my¶leæ "Jaka dobrana para, jacy oni s± szczê¶liwi", a para w domowym zaciszu mo¿e praæ swoje brudy. Ile razy na Wiza¿u zdarzy³a siê nieszczê¶liwa dziewczyna w przemocowym zwi±zku, która boi siê powiedzieæ innym o problemach, bo "nikt mi nie uwierzy, wszyscy my¶l±, ¿e jeste¶my tak± idealn± par±!".

Generalnie nie nale¿y zawierzaæ wzrokowi i to, jaka jest naprawdê jaka¶ para, wiedz± tylko ci partnerzy, nie dzieci, wnuki, kuzyni czy przyjaciele.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dok±d go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 08:28   #28
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 876
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Oczywi¶cie, ¿e wierzê. Moi rodzice, dziadkowie ze strony taty, chrzestni s± przyk³adami dobrych ma³¿eñstw, kochaj±cych siê i dbaj±cych o siebie ca³y czas. Mam niewielk± rodzinê, a 2 kobiety w niej s±/by³y starymi pannami, wiêc trochê ma³o mam przyk³adów do porównania. Niestety siostra mojej mamy ¼le wybra³a i jej ma³¿eñstwo nie by³o szczê¶liwe to bardzo przykre, bo zas³uguje na mnóstwo mi³o¶ci. Je¶li chodzi o znajomych, to jeszcze nie maj± ¶lubów, no z jednym wyj±tkiem- kole¿anka jest ze swoim chyba od 6 klasy podstawówki i oboje megadobrze trafili nied³ugo ¶lub.
kiciun jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 10:12   #29
BiteAddict
Rozeznanie
 
Avatar BiteAddict
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 924
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Wierzê, wychowa³am siê w otoczeniu takich par Moi rodzice, najbli¿sza rodzina, ich bliscy znajomi to s± same pary ponad 25 lat sta¿u i wci±¿ razem szczê¶liwi.
Tak wiêc jak najbardziej mo¿na Chocia¿ nigdy nie jest tak, ¿eby ci±gle by³o idealnie, zawsze s± lepsze i gorsze momenty.
I te¿ marzê o czym¶ takim
__________________
Kotoperz

Edytowane przez BiteAddict
Czas edycji: 2014-06-20 o 10:13
BiteAddict jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2014-06-20, 10:14   #30
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek z³ota na koñcu têczy
Wiadomo¶ci: 60 422
Dot.: Czy wierzycie w takie zwi±zki? Czy znacie takie?

Pewnie by¶cie sie zdziwili, gdybyscie znali ca³± prawde
__________________
Z tob± chcê ogl±daæ rzeki, co samotnie p³yn±
Gwiazdy nad ³±kami w ¶rodku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-06-23 01:34:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:11.