Zależy mu na mnie czy nie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-01, 21:21   #1
KamilaV
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3

Zależy mu na mnie czy nie...


Witajcie, potrzebuję porady...

Od jakiegoś czasu jestem z facetem - pierwszym, dlatego tak bardzo brakuje mi doświadczenia i trafnego spojrzenia na sytuację. Nie wiem czy jest to związek, nigdy tak naprawdę nie stwierdziliśmy oficjalnie, że jesteśmy parą; spotykamy się (rzadko, bo mieszkamy od siebie parę km), spędzamy ze sobą miło czas, są wspólne wypady do knajpy, kina, jest seks. On czasem wspomina o wspólnych planach, karmi mnie czułymi słówkami... Wszystko pięknie, tylko gdy wracam do domu, to nie zauważam, żeby wtedy był mną bardziej zainteresowany. Owszem, pisze, odzywa się, ale nigdy nie pyta co u mnie, jak spędziłam dzień, jak się czuję, nie pisze co u niego. Nasze rozmowy są bardzo powierzchowne i najczęściej dotyczą pierdół. Potrafi też nie odzywać się przez cały dzień, nie nalega na kontakt.
Czy ja przesadzam? Za wiele wymagam?
KamilaV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:45   #2
slawek_33
Raczkowanie
 
Avatar slawek_33
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 357
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

A czy Tobie zależy? Odpowiada Ci takie coś?
slawek_33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:51   #3
Ulubiona_rzecz
Zakorzenienie
 
Avatar Ulubiona_rzecz
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: z miętowego laptopa
Wiadomości: 3 484
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Miałam podobną sytuację, zachowywaliśmy się jak para, ale nią nie byliśmy. Gdy pytałam co jest między nami, usłyszałam to czego chciałam, że mu zależy i nie chce mnie skrzywdzić, ale nie jest gotowy na związek. Cóż miał wszystko, czego chciał, tak jak u Ciebie, wspólne wypady a do tego pieszczoty i seks i mu to odpowiadało. Odzywał się również rzadko, co kilka dni lub raz na tydzień. A ja bręłam w to, bo przecież mu zależało. I tak to trwało prawie rok, z mała przerwą, aż w końcu się pożegnaliśmy, bo wyszło na jaw parę spraw. I na odchodne usłyszałam, że byłam tylko zabawką, że to wszystko było dla rozrywki.

Wychodzę z założenia, że jakby mu naprawdę zależało to znalazłby czas, żeby napisać sms-a czy zadzwonić na chwilę i pogadać. Mój też nigdy się nie interesował co u mnie, teraz wiem dlaczego.
Nie życzę Ci tego samego, co mnie spotkało, ale dla mnie nie wygląda to dobrze.
__________________
Najlepszą kochanką jest księgowa. Jak się nie zgadza - to się nie zgadza.
Ale jak się zgadza, to we wszystkich pozycjach

Mądra kobieta kiedyś rzekła: "Mam to k*rwa w dupie" i żyła długo i szczęśliwie

Dobry pocałunek kobieta czuje między udami
Ulubiona_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:57   #4
czasamijulia
Przyczajenie
 
Avatar czasamijulia
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Miami
Wiadomości: 22
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Zgadzam się niestety z @ulubiona_rzecz... wszystko wskazuje na to, że facet nie traktuje Cię do końca poważnie, bo już sobie potrafię wyobrazić te rozmowy o pierdołach... ktoś, komu zależy dzwoni - interesuje się życiem drugiej osoby , a tu widać po prostu umilanie sobie czasu, kiedy się widzicie... A spróbuj trochę ochłodzić ten kontakt, mniej się odzywać, sama nie pisać pierwsza, zobaczysz czy wtedy on zacznie bardziej zabiegać.
czasamijulia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 00:32   #5
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Mam wrażenie, że czułabyś się bardziej komfortowo gdyby to seks był następstwem bliskości emocjonalnej, a nie odwrotnie. Tym bardziej, że to odwrotnie może nigdy nie nastąpić.

Szkoda, że Twój pierwszy związek tak się rozpoczął. Na Twoim miejscu czułabym się także zdezorientowana.

Edytowane przez laisla
Czas edycji: 2014-10-02 o 00:34
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 06:54   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Cytat:
Napisane przez KamilaV Pokaż wiadomość
Witajcie, potrzebuję porady...

Od jakiegoś czasu jestem z facetem - pierwszym, dlatego tak bardzo brakuje mi doświadczenia i trafnego spojrzenia na sytuację. Nie wiem czy jest to związek, nigdy tak naprawdę nie stwierdziliśmy oficjalnie, że jesteśmy parą; spotykamy się (rzadko, bo mieszkamy od siebie parę km), spędzamy ze sobą miło czas, są wspólne wypady do knajpy, kina, jest seks. On czasem wspomina o wspólnych planach, karmi mnie czułymi słówkami... Wszystko pięknie, tylko gdy wracam do domu, to nie zauważam, żeby wtedy był mną bardziej zainteresowany. Owszem, pisze, odzywa się, ale nigdy nie pyta co u mnie, jak spędziłam dzień, jak się czuję, nie pisze co u niego. Nasze rozmowy są bardzo powierzchowne i najczęściej dotyczą pierdół. Potrafi też nie odzywać się przez cały dzień, nie nalega na kontakt.
Czy ja przesadzam? Za wiele wymagam?
Nie, nie jesteś z facetem. Od czasu do czasu spotykasz się z facetem. I to ta zasadnicza różnica. Nie jesteście w związku, raczej nie będziecie. Sama widzisz i czujesz, że w sumie niewiele Was łączy. Skoro nawet nie rozmawiacie jakoś za specjalnie, to czy nie jest tak, że jakby inny się trafił, to też byś z nim chciała być (tak trochę z braku laku)? Bo nie napisałaś niczego, co by wskazywało na jakąś wyjątkowość tego faceta, poza faktem, że się mu od czasu do czasu chce z Tobą zobaczyć, przespać. Tak, czy inaczej: to Ty wybierasz w tym momencie coś takiego dla siebie, Ty się na to godzisz. Nikt Cię nie zmusza. Tylko pamiętaj, że i Ty potem będziesz płakać.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-10-02 o 06:55
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 12:28   #7
Czcijmarchewe
Raczkowanie
 
Avatar Czcijmarchewe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 224
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

To nie jest związek...to spotkania, z których związek moze wyniknąć ale z taką samą szansą może być to niewypał, który Cię zrani i zrazi do związków. Jeśli Tobie przeszkadza to jego zachowanie, to znak, że Ty zaangażowałaś się bardziej niż on, więc tylko Ty będziesz tu cierpiała. Ja bym na to uważała, ponieważ nie wymagasz zbyt wiele, a nawet na zbyt dużo rzeczy się zgadzasz? A jaki czas już ze sobą jesteście? Może on się powoli do Ciebie otwiera, chociaż, dziwne, że uprawiacie seks, a nie widać między Wami żadnej wielkiej emocji, miłości i romantyzmu.
__________________
Nikt nie przeżyje Twojego życia za Ciebie
Czcijmarchewe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-02, 13:43   #8
KamilaV
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Gdy jesteśmy razem przytula się do mnie, szuka bliskości, mówi czułe słówka, mówi, że chciałby ze mną gdzieś pojechać, spędzić czas, kupuje kwiaty, czekoladki. Wszystko jest pięknie, tylko czar pryska jak wracam do siebie. Nie odczuwam już takiego zainteresowania z jego strony jak wtedy, gdy jesteśmy razem. I stąd moje zdezorientowanie... Bo nie wiem czy jego zachowanie jest prawdziwe czy robi to po to aby mieć mnie w łóżku.

Znamy się 1,5 roku, spotykamy od kilku miesięcy. Nie jest to zbyt zaawansowana znajomość. Na seks zdecydowałam się tylko dlatego, bo brakowało mi ciepła drugiej osoby. Nie ukrywam, że zaczynam coś więcej do niego czuć i chciałabym żeby te nasze spotkania rozwijały się. Mogłabym z nim szczerze porozmawiać, ale obawiam się odrzucenia, obawiam się, że powie, że nic to dla niego znaczy. Boję się miłości, boję się zaufać, boję się, że nie poradzę sobie emocjonalnie.
KamilaV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 17:01   #9
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Wygląda mi to na model "czasoumilacz" bądź "pogotowie seksualne"
Jeśli Ci to nie odpowiada to z nim poważnie i szczerze porozmawiaj.
Ja bym tak zrobiła.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 22:41   #10
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Cytat:
Napisane przez KamilaV Pokaż wiadomość
Gdy jesteśmy razem przytula się do mnie, szuka bliskości, mówi czułe słówka, mówi, że chciałby ze mną gdzieś pojechać, spędzić czas, kupuje kwiaty, czekoladki. Wszystko jest pięknie, tylko czar pryska jak wracam do siebie. Nie odczuwam już takiego zainteresowania z jego strony jak wtedy, gdy jesteśmy razem. I stąd moje zdezorientowanie... Bo nie wiem czy jego zachowanie jest prawdziwe czy robi to po to aby mieć mnie w łóżku.

Znamy się 1,5 roku, spotykamy od kilku miesięcy. Nie jest to zbyt zaawansowana znajomość. Na seks zdecydowałam się tylko dlatego, bo brakowało mi ciepła drugiej osoby. Nie ukrywam, że zaczynam coś więcej do niego czuć i chciałabym żeby te nasze spotkania rozwijały się. Mogłabym z nim szczerze porozmawiać, ale obawiam się odrzucenia, obawiam się, że powie, że nic to dla niego znaczy. Boję się miłości, boję się zaufać, boję się, że nie poradzę sobie emocjonalnie.
Zrób to jak najszybciej, masz prawo to wiedzieć. Nic dziwnego, że boisz się, ale przyznaj, że nawet jeśli taka byłaby prawda, to zabolałaby, owszem, ale na pewno dużo bardziej gdyby coś takiego trwało nadal, a Ty stopniowo zakochiwała się coraz mocniej. Wtedy, po dłuższym czasie takiej relacji słysząc, że coś Ty sobie wyobraziła, że miało być tylko niezobowiązująco miło, poczułabyś się fatalnie.
Jest opcja też jakaś, że należy do osób, które nie lubią systematycznie okazywać zainteresowania smsami czy telefonami, nie potrzebuje tego, mimo tego, że jesteś dla niego ważna. Musisz to ustalić z nim skoro nie potrafisz tego wyczytać między wierszami i zadręczasz się domysłami
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 00:59   #11
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Po prostu spotykacie sie, w pewnym momencie ludzie musza sie okreslic bo takiej sytuacji jak twoja to ja nie czaje.

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-03, 07:51   #12
pani_charlotte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 228
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Decydowanie się na seks z braku ciepła drugiej osoby, strach przed odrzuceniem i prawdą w temacie czy ktoś Cię kocha czy luźno traktuje to prosta droga do kłopotów. Nie tylko z tym facetem ale z każdym innym dopóki nie zmienisz swojego podejścia.
Najpierw zadbaj o siebie i przestań traktować siebie jako kogoś kto nie zasługuje na dobry i satysfakcjonujący związek.
__________________

pani_charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 09:49   #13
NinaPetrova
Raczkowanie
 
Avatar NinaPetrova
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 319
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Moim zdaniem jeśli czujesz, ze coś jest nie tak to masz rację.
W ogóle jestem zdania, że jeśli człowiek ma wątpliwości czy komuś na nim zależy to znaczy, że nie zależy.
__________________
Trzeba dokonywać wyborów. Człowiek może mieć rację i może się mylić, ale musi decydować, wiedząc, że dobro i zło bywają wcale nieoczywiste, a czasem nawet że wybiera między dwoma rodzajami zła, że nie ma żadnej gwarancji. I zawsze, zawsze wybiera sam.
NinaPetrova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 00:29   #14
KamilaV
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Bardzo dziękuję za Wasze przemyślenia. Czuję się żałośnie w tej całej sytuacji. W życiu jestem raczej osobą twardo stąpającą po ziemi, a jeśli chodzi o uczucia, to, niestety, z tą sferą mam problem. Postanowiłam szczerze z nim porozmawiać, abym widziała na czym stoję, bo czuję, że zaczynam się w tę relację coraz bardziej angażować.
KamilaV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-04, 00:46   #15
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Zależy mu na mnie czy nie...

Cytat:
Napisane przez KamilaV Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję za Wasze przemyślenia. Czuję się żałośnie w tej całej sytuacji. W życiu jestem raczej osobą twardo stąpającą po ziemi, a jeśli chodzi o uczucia, to, niestety, z tą sferą mam problem. Postanowiłam szczerze z nim porozmawiać, abym widziała na czym stoję, bo czuję, że zaczynam się w tę relację coraz bardziej angażować.
Bo sfera uczuć to raczej trudna sfera, nie podlega prostym regułom więc trudno się czasami nie mając doświadczenia połapać

Pewnie, pogadaj, warto wiedzieć czy oboje zmierzacie w tę samą stronę
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-04 01:46:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:05.