Stan deweloperski, ekipy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-21, 13:57   #1
Amnesti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 208

Stan deweloperski, ekipy


Witam,
za ok. pół roku odbieram mieszkanie. Nie jestem pewna, czy to już czas na dzwonienie po ekipach wykończeniowych i firmach meblarskich wykonujących meble na wymiar? Czy orientujecie się jak wygląda to w dużych miastach (Warszawa, Bielany)? Zwłaszcza, że przecież nie znam jeszcze dokładnej daty oddania mieszkania? Czy przedtem należy już mieć kupione jakieś płytki, glazurę itp.? Szczerze mówiąc przytłacza mnie to na razie Z góry dzięki za opis własnych doświadczeń.
Amnesti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 11:06   #2
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Stan deweloperski, ekipy

Nie mam doświadczenia z tym, kiedy należy "zaklepać" ekipę w Warszawie. Ale co Ci na pewno mogę doradzić - przemyśl sobie dobrze, w jakim stylu, barwach itp. chcesz urządzić mieszkanie. Żeby to do siebie pasowało i miało ręce i nogi. I żeby uniknąć nie przemyślanych zakupów, bo np. bardzo mi sie podoba nowoczesna lampa - kupuję, a potem zonk, bo w ogóle nie pasuje do prowansalskiej kuchnii, na którą zdecydowałaś się później.
No i być przygotowanym przed wizytą w marketach czego i ile chcesz, nie podejmować decyzji na miejscu.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 12:54   #3
ciaaastko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 150
Dot.: Stan deweloperski, ekipy

Nie wiem jak to jest w Warszawie, my w Gdynii na ekipe czekaliśmy ponad miesiąc. Mysle że jak już bedziesz znała date to wtedy od razu zaczynaj szukać. Myśle, że 3 miesiące wcześniej na pewno trzeba rozpocząć poszukiwania.
Nam ekipa wymierzyla wszystko, ile czego bedziemy potrzebować i z listą od nich wszytsko kupowaliśmy, oprócz jakiś tam klejów itp, bo oni znają sie na tym lepiej.
Z meblami róznie bywa, na kuchnie na wymiar czekalismy też jakieś trzy tygodnie, na meble tapicerowane dłużej.
ciaaastko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-24, 15:04   #4
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Stan deweloperski, ekipy

Ja teraz mam odbiór mieszkania 10 grudnia, ekipy nie poszukaliśmy wcześniej bo jak Ty nie znaliśmy dokładnego terminu odbioru.
Powiem Ci, że było trochę ciężko - sporo ekip miało już zarezerwowane te terminy, które nas interesują. Te które były wolne rzucały nam ceny z kosmosu Ostatecznie zdecydowaliśmy się na współpracę ze szwagrem koleżanki, który zajmuje się wykańczaniem, nie żądał majątku za wykończenie i został nam przez koleżankę polecony. Wydaje się sensowny, więc liczymy, że będziemy zadowoleni
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-25, 07:26   #5
sniegowa7
Raczkowanie
 
Avatar sniegowa7
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 362
GG do sniegowa7
Dot.: Stan deweloperski, ekipy

tez mialam ten problem tu gdzie mieszkam i gdzie kupilismy mieszkanie kompletnie nikogo nie znamy jesli chodzi o ekipy budowlane. Mam dobra i sprawdzona w Warszawie ale to 300 km stad :/
Ja tez sie na tym nie znam i balam sie ze znajde kiepskich fachowcow ktorzy zle zrobia i dopiero będę miala problem. Dlatego zdecydowalismy sie na ekipe od dewelopera tzn. wykonczenie pod klucz. Wszystkim oni sie zajmuja , pilnuja nawet kupuja materialy ja tylko wybieralam.
Pol roku to jeszczze sporo czasu ale mozesz zaczac sie orientowac : co ? jak gdzie i za ile
sniegowa7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-25 08:26:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:16.