Sposób na długowieczność ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-18, 22:48   #1
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54

Sposób na długowieczność ;)


Hej wszystkim

Temat ten zakładam tu, bo dotyczy w sumie wszystkich kwestii - kosmetyków, witaminek, diety, ubrań, sposobu życia, itd. oraz osób w każdym wieku

Chciałabym poznać Wasz sposób na "długowieczność"

Znaczy co robicie, by długo być młode i piękne
Jakie (nie teraz tylko zawsze) stosujecie kosmetyki (jeśli macie swoje mega hity forever, których nie wymienicie na nic bo są wspaniałe i nie szukacie w tej dziedzinie nic innego, to też podawajcie), witaminki, dietę, jaki sport uprawiacie, czy czasowo, czy też zawsze

Chciałabym po prostu zebrać różne opinie na temat sposobu na "długowieczność". Nie po to, żeby próbować wszystkiego po kolei, ale żeby zobaczyć co komu służy, różnorodność informacji może być baaardzo ciekawa.

U mnie w rodzinie moja babcia stosuje "pradawne" sposoby: napary, ziółka, "eliksiry" w postaci meeega mocnych drinków z wódki i mieszanki ziół. Nie uznaje żadnych "nowoczesnych" kremów, ani nie chodzi do kosmetyczek Twierdzi, że zamiast sportu obiegnięcie 3 razy centrum miasteczka w którym mieszka jest wystarczającą dawką sportu

Moja mama używa tylko kremów, nie uznaje z kolei żadnych witamin, ziół itd. Sport? A po co to komu. Kremy na cellulit to sport wystarczający ;P No i dieeeta.

Ja, trzecie pokolenie, używam kosmetyków, ale i czasem witaminek, innych "wspomagaczy" typu skrzyp itp . Czasem trzymam się diety, ale jestem zbyt dużym łakomczuchem, żeby trzymać się jej dłużej. Ziółka czasem ok. Spacery - chyba po babci najbardziej lubię po prostu spacerować. Nie lubię sportu, kiedy się pocę i męczę.
Myślę, że jestem mieszanką dwóch poprzednich pokoleń z małym plusem postępu

A jak jest u Was?
Pozdrawiam wszystkich
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 23:33   #2
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez Pysiak89 Pokaż wiadomość
Hej wszystkim

Temat ten zakładam tu, bo dotyczy w sumie wszystkich kwestii - kosmetyków, witaminek, diety, ubrań, sposobu życia, itd. oraz osób w każdym wieku

Chciałabym poznać Wasz sposób na "długowieczność"

Znaczy co robicie, by długo być młode i piękne
Jakie (nie teraz tylko zawsze) stosujecie kosmetyki (jeśli macie swoje mega hity forever, których nie wymienicie na nic bo są wspaniałe i nie szukacie w tej dziedzinie nic innego, to też podawajcie), witaminki, dietę, jaki sport uprawiacie, czy czasowo, czy też zawsze

Chciałabym po prostu zebrać różne opinie na temat sposobu na "długowieczność". Nie po to, żeby próbować wszystkiego po kolei, ale żeby zobaczyć co komu służy, różnorodność informacji może być baaardzo ciekawa.

U mnie w rodzinie moja babcia stosuje "pradawne" sposoby: napary, ziółka, "eliksiry" w postaci meeega mocnych drinków z wódki i mieszanki ziół. Nie uznaje żadnych "nowoczesnych" kremów, ani nie chodzi do kosmetyczek Twierdzi, że zamiast sportu obiegnięcie 3 razy centrum miasteczka w którym mieszka jest wystarczającą dawką sportu

Moja mama używa tylko kremów, nie uznaje z kolei żadnych witamin, ziół itd. Sport? A po co to komu. Kremy na cellulit to sport wystarczający ;P No i dieeeta.

Ja, trzecie pokolenie, używam kosmetyków, ale i czasem witaminek, innych "wspomagaczy" typu skrzyp itp . Czasem trzymam się diety, ale jestem zbyt dużym łakomczuchem, żeby trzymać się jej dłużej. Ziółka czasem ok. Spacery - chyba po babci najbardziej lubię po prostu spacerować. Nie lubię sportu, kiedy się pocę i męczę.
Myślę, że jestem mieszanką dwóch poprzednich pokoleń z małym plusem postępu

A jak jest u Was?
Pozdrawiam wszystkich
Geny, geny, geny, geny, geny. Jedna babcia całe życie używała kremu Nivea i ma gładką skórę, druga nie używała nic kompletnie i jest pomarszczona jak śliwka. Jedna piła wódkę i paliła wagon papierosów tygodniowo, druga piła tylko melisę i paliła co najwyżej w kominku i obie mają po 100 lat. Geny i nic więcej. Zdrowy tryb życia pomoże, ale na pewno nie zapewni długowieczności.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 01:08   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Geny, geny, geny, geny, geny. Jedna babcia całe życie używała kremu Nivea i ma gładką skórę, druga nie używała nic kompletnie i jest pomarszczona jak śliwka. Jedna piła wódkę i paliła wagon papierosów tygodniowo, druga piła tylko melisę i paliła co najwyżej w kominku i obie mają po 100 lat. Geny i nic więcej. Zdrowy tryb życia pomoże, ale na pewno nie zapewni długowieczności.
Dokładnie tak, mama mojej mamy w wieku "babciowym" gdyby nie tusza, choroba i tak dalej to wyglądałaby na jakieś 40 lat, zero siwych włosów, zmarszczki nie tyle ze starości co po prostu, że się tak wyrażę od pracy, ale to jedna czy dwie pod oczami. Nie była pijaczką, ale alkohol odświętnie wypiła, nie stosowała żadnych diet cud, nie pijała żadnych ziółek, nie jadła samych eko produktów. Moja mama ma identycznie, nie to co ja gdzie odziedziczyłem po drugiej stronie

Oczywiście, można się konserwować jakimś botoxem, naciągać jak prosiak, ale to wszystko i tak jest na krótką metę, a po X razach wyjdzie się jak clown.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2015-01-19 o 01:12
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 06:18   #4
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

“Geny ładują pistolet, ale to czynniki środowiskowe, takie jak dieta pociągają za spust”.
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 06:42   #5
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Zdecydowanie geny. Moja babcia (84 lata) nie ma ani jednej zmarszczki. Moja mama często jest mylona ze mną (oczywiście się wtedy denerwuję ), wyglądamy jak siostry. Też nie ma zmarszczek, cieszy się doskonałym zdrowiem, no i ma figurę modelki. Mam nadzieję, że czas będzie dla mnie równie łaskawy, co dla nich
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 07:03   #6
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

To fakt, geny mają tu zasadnicze znaczenie, niemniej jednak ja swoje wspomagam w następujący sposób:
- nie palę
- zdrowo się odżywiam
- dbam o wagę (na szczęście z tym tak naprawdę nigdy nie miałam problemu)
- staram się wysypiać
- nie nadużywam alkoholu

Wiem natomiast, że zdecydowanie brakuje mi ruchu wysiłkowego, co będę musiała nadrobić. Na minus także jest to, że się szybko denerwuję i wściekam, bo jestem cholerykiem.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 07:34   #7
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
To fakt, geny mają tu zasadnicze znaczenie, niemniej jednak ja swoje wspomagam w następujący sposób:
- nie palę
- zdrowo się odżywiam
- dbam o wagę (na szczęście z tym tak naprawdę nigdy nie miałam problemu)
- staram się wysypiać
- nie nadużywam alkoholu

Wiem natomiast, że zdecydowanie brakuje mi ruchu wysiłkowego, co będę musiała nadrobić. Na minus także jest to, że się szybko denerwuję i wściekam, bo jestem cholerykiem.
Też nie palę, ale niestety jestem biernym palaczem, bo w moim towarzystwie wiele osób pali Chciałabym też więcej sypiać
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 07:36   #8
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 379
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Też nie palę, ale niestety jestem biernym palaczem, bo w moim towarzystwie wiele osób pali Chciałabym też więcej sypiać
Ja mam to szczęście, że w moim towarzystwie mało kto pali. W pracy tylko jedna osoba, nawet nie z mojego pomieszczenia, ale i tak wychodzi. Na korytarzu tylko śmierdzi fajkami, bo niżej palą i smród leci. Ale i tak mam zamknięte drzwi, więc ok. Ja nienawidzę smrodu fajek.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 08:23   #9
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja mam to szczęście, że w moim towarzystwie mało kto pali. W pracy tylko jedna osoba, nawet nie z mojego pomieszczenia, ale i tak wychodzi. Na korytarzu tylko śmierdzi fajkami, bo niżej palą i smród leci. Ale i tak mam zamknięte drzwi, więc ok. Ja nienawidzę smrodu fajek.
Witam w klubie.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 11:02   #10
pannajoanna71
Zakorzenienie
 
Avatar pannajoanna71
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Z fotela
Wiadomości: 5 450
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Geny+srodowisko. Moj dziadek w wieku 84 lat nie mial ani jednej zmarszczki na twarzy, a przeciez zycia nie mial latwego, przezyl wojne, wysylke na Sybir. Jego corka, a moja ciocia jest singielka, nie ma meza, dzieci i pracuje sobie spokojnie, lubi to co robi i wyglada na 40 lat, a ma 60. Za to moja mama, a jej siostra jest od niej mlodsza, ale z racji wielu problemow w zyciu ma wiele zmarszczek i wydaje sie, ze wiekowo jest starsza niz ciocia. A tak nie jest. Takze w xumie nie ma jakiejs recepty na długowieczność. Co do mnie-uzywam mase kosmetykow, maseczek, cudow na kiju, ale z racji trybu zycia, ciaglego biegu, problemow, ciezkiej pracy, palenia papierosow, braku snu wygladam jakbym przezucila przed chwilą tone węgla, z worami pod oczami, ciagle senna, w dodatku jak kosciotrup, bo nie mam zazwyczaj czasu na jedzenie. Takze jestem pewna, ze wieku ok 90 lat po prostu nie dozyje.
__________________
Piję kawę i wyobrażam sobie brzask gdzie indziej.

If I make a cake and it fails, it becomes a pudding.
pannajoanna71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 20:14   #11
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Mój pradziadek żył długo, jego sposób to kieliszek czerwonego wina każdego dnia i zero papierosów.
W jego rodzinie głównie linia męska dożywała ponad sto lat (dokładnie chyba było to 103 u pra-pra dziadka).

Edytowane przez Wieszczka
Czas edycji: 2015-01-19 o 20:15
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-19, 23:46   #12
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Mój pradziadek żył długo, jego sposób to kieliszek czerwonego wina każdego dnia i zero papierosów.
W jego rodzinie głównie linia męska dożywała ponad sto lat (dokładnie chyba było to 103 u pra-pra dziadka).
Łał, mężczyźni i 100 lat Prawie nie możliwe Super
U mnie w rodzinie przewaga kobiet i średnia jakieś 80 Chciabłym mieć te 20 więcej
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 08:31   #13
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

U mnie kobiety żyły średnio od 84 do 87 lat. Nie wiem dlaczego kobiety krócej, może wiązało się to, że dawniej wykonywały cięższe prace i rodziły dzieci w innych niż szpitalne warunkach.
Za to babcia mojej kuzynki ma 97 lat (konserwuje ją złośliwość niestety).
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 13:34   #14
AnaW77
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 298
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

geny przede wszystkim , moja mama ma 62 lata a wszyscy dawają jej 50 góra , mam nadzieję że odziedziczyłam to po niej.
AnaW77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 17:17   #15
Candy_lips
Zakorzenienie
 
Avatar Candy_lips
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 9 017
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

No tak, wiele zależy od genów. Ojczym mojej mamy, czyli powiedźmy, że mój przyszywany dziadek ma z 74 lata i też bardzo dobrze się trzyma. Może nie na 50 lat, ale ok 60 coś z wyglądu, myślę, że to dobrze. Zmarszczki jakieś ma, ale nie jakieś wielkie, wygląda dobrze.
Powiem Wam szczerze, że podczas, że wierzę, ze są osoby wyglądające w starszym wieku 10-20 lat młódziej, to z drugiej strony nie mogę uwierzyć w taki całkowity brak zmarszczek w wieku 80 lat jak piszecie. Można mieć świetne geny, ale mimo wszystko starzenie u każdego następuje i myślę, że w tym wieku to mało możliwe nie mieć żadnych zmarszczek. Mogą być jednak delikatne, więc to prawie tak jakby ta osoba nie miała, na ten wiek to faktycznie jak tak ma to świetne geny, ale jednak to nie będzie twarz bez zmarszczek gładka jak u 30 latki. Może starzeć się bardzo ładnie, mieć mało zmarszczek, ale jednak w pewnym wieku jakieś tam będą. No, ale mogą być mało widoczne i wtedy to tym bardziej super się wygląda, a tym bardziej jak piszecie osoby zdrowe, pełne życia mimo wieku
Candy_lips jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 18:02   #16
201609062117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 648
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

ja bym tak nie przesadzala z tymi genami, srodowisko sie odrobine zmienilo od momentu kiedy nasze babcie byly mlode.
201609062117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 21:24   #17
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
U mnie kobiety żyły średnio od 84 do 87 lat. Nie wiem dlaczego kobiety krócej, może wiązało się to, że dawniej wykonywały cięższe prace i rodziły dzieci w innych niż szpitalne warunkach.
Za to babcia mojej kuzynki ma 97 lat (konserwuje ją złośliwość niestety).
U mnie jedna babcia, przekochana, przecudowna i najspokojniejsza na świecie też ma więcej zmarszczek niż druga babcia, którą dokładnie, "konserwuje złośliwosć" duuuuża złośliwość

Również myślę, że geny są ważne, ale można szczęściu (i genom) troszkę pomóc
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 08:42   #18
frania
Raczkowanie
 
Avatar frania
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 194
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Wczoraj słyszałam w radiu przepis na długowieczność-z rana na czczo kieliszeczek spirytusu
frania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 08:48   #19
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Geny, geny, geny, geny, geny. Jedna babcia całe życie używała kremu Nivea i ma gładką skórę, druga nie używała nic kompletnie i jest pomarszczona jak śliwka. Jedna piła wódkę i paliła wagon papierosów tygodniowo, druga piła tylko melisę i paliła co najwyżej w kominku i obie mają po 100 lat. Geny i nic więcej. Zdrowy tryb życia pomoże, ale na pewno nie zapewni długowieczności.
W niemałym stopniu się z tym nie zgadzam ;-).
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 10:47   #20
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez frania Pokaż wiadomość
Wczoraj słyszałam w radiu przepis na długowieczność-z rana na czczo kieliszeczek spirytusu
hardcore

Moim sposobem na młody wygląd jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Moja mama ma 3 siostry które mieszkają na wsi, zawsze opalone, wiadomo, praca w polu, na gospodarce itd.
Mimo że moja mama jest najstarsza to wygląda z nich wszystkich najmłodziej i myślę że kluczowe znaczenia ma tutaj ekspozycja na słońce.

Linkuje ciekawy artykuł o siostrach bliźniaczkach i o tym jak styl życia wpływa na wygląd http://www.nbcnews.com/id/33385839/n.../#.VLtsGtKG9Ao
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 11:50   #21
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Bez fantastyki proszę, 84 letnia staruszka bez zmarszczek, please babe !
Nikt nie jest ze stali, można mieć 'dobre' geny i zniweczyć ten potencjał fatalnym stylem życia/wpływem środowiska.
Jak dla mnie pierwszorzędne znaczenie w długowieczności ma tzw. 'duch'. Radosne usposobienie, unikanie stresu, optymizm, tzw. chęć do życia - czyli jednym słowem silna psychika i już ze 20 lat do przodu w kalendarzu
Stres jest najgorszy. Zabija.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2015-01-22 o 11:57
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 11:59   #22
aSlowik
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 18
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Sposób na długowieczność? Zdrowa dieta: dużo warzyw i owoców, wtedy nie są potrzebne żadne suplementy, dużo ruchu - nie musi to być od razu sport, spacery spokojnie wystarczą, no i jeszcze jedna ważna rzecz - SEN! Skóra i cały organizm podczas snu się regeneruje, więc nie można zarywać nocek, tylko trzeba się wysypiać
aSlowik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 14:13   #23
night prowler
Zadomowienie
 
Avatar night prowler
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4987608 0]Bez fantastyki proszę, 84 letnia staruszka bez zmarszczek, please babe !
.[/QUOTE]

To chyba kwestia tabu, jakim się od kilku lat słowo "zmarszczki" otacza . Teraz ma się linie, kreseczki i siateczkę. Najlepiej drobne, delikatne i lekkie. Słowo na "z" pojawia się dopiero dla określenia prawdziwego rowu mariańskiego.

Swoją drogą w mojej rodzinie skóra się super starzeje, zachowuje ewidentną elastyczność itp, ale jakieś tam zmarchy i tak są. do tego poduchy pod oczyma.

Moim marzeniem, jeśli chodzi o wspomaganie długowieczności, jest przeprowadzenie się do miejsca ze zdrową wodą i powietrzem, najlepiej blisko lasu po którym mogłabym hasać .

Poza tym standard: jak najmniej wysoko przetworzonego jedzenia, dużo roślin, porządnego białka i tłuszczy w diecie, rzucenie fajek, ograniczenie stresu, sport i wysypianie się. I dużo miłości .
__________________
I'm feelin' posh so address me with an accent.
night prowler jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 15:26   #24
Kitty_91
Raczkowanie
 
Avatar Kitty_91
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 291
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Też mam małego "chysia" na punkcie konserwowania się

Moje sposoby to:
- dieta, wypakowana jak najbardziej przeciwutleniaczami; podstawa mojej prywatnej piramidy żywienia to warzywa, zioła i owoce
- dużo odpoczynku i redukcja stresu do minimum
- ruch, czyli ćwiczenia w domu, joga i duuużo spacerów niezależnie od pogody, gdzie się tyko da chodzę pieszo
- nie kładę niczego na skórę czego nie da się zjeść no może oprócz mydła własnej roboty, a poza tym zero szamponów, kremów, dezodorantów itp i uprzedzając pytania nie... nie śmierdzę w celach higieniczno-kosmetycznych wykorzystuję moc ziół i niektórych produktów spożywczych
__________________
Moje Devia(nt)cje
Kitty_91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-22, 23:41   #25
Pysiak89
Raczkowanie
 
Avatar Pysiak89
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 54
Dot.: Sposób na długowieczność ;)

Cytat:
Napisane przez frania Pokaż wiadomość
Wczoraj słyszałam w radiu przepis na długowieczność-z rana na czczo kieliszeczek spirytusu
Trochę gorzej, kiedy się jest również kierowcą
Pysiak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-23 00:41:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.