Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-25, 12:24   #1
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313

Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem


Czesc!

Chcialabym sie Was zapytac drogie Wizazanki, jak poradzilyscie sobie z trwaloscia Waszego makijazu na slubie.

U mnie sprawa wyglada nastepujaco.

Dom rodzinny TZ znajduje sie 100 km od Wroclawia, gdzie obecnie mieszka i gdzie bedziemy brali slub.
TZ bedzie sie szykowal u mnie w domu. Slub mamy o 14:30, ale wiem ze jego rodzice, dziadkowie i siostra przyjada do nas juz ok 10-11. I tutaj pojawia sie delikatny problem. Ja juz bede po zrobieniu fryzury i mozliwe, ze juz po zrobieniu makijazu. A cala rodzina TZ ma to do siebie, ze charakteryzuje ich... dosc wylewny sposob witania sie. Tak sie przytulaja na przywitanie, ze podczas ich zwyklej wizyty az potrafi mi sie rozwalic fryzura (np. zwykly kucyk). Do tego dochodzi "calowanie" sie tak mocno policzkami, ze az przyciskaja z calej sily twarze do siebie albo np wciskaja Cie w ich ramiona. Po prostu az wrecz rzucanie sie na osobe z ktora sie witaja i prawie tarmoszenie ich po wlosach i twarzy.

I tutaj pojawia sie moje pytanie.
Jak mam dac im delikatnie do zrozumienia, ze akurta tego dnia chcialabym uniknac az tak wylewnego i absorbujacego sposobu witania sie?
Wiem, ze po przywitaniu sie z Tata TZ, dziadkiem i babcia z mojej fryzury i makijazu zostaloby niewiele....
Tak, tak... wiem, ze makijaz slubny jest mega trwaly (rozne fixy, itp), fryzura rowniez, ale po prostu uwiezcie mi, ze oni naprawde az kogos tak tarmosza, ze nawet fixy tutaj nie pomoga...

Jak im to delikatnie dac do rozumienia/powiedziec?

PS Ostatnio jak bylam na slubie kolezanki, to podczas skladania zyczen "calowala" sie z goscmi tak po polsku, czy na trzy (jeden policzek, drugi i jeszcze raz jeden), ale... w powietrzu. Takie cmok cmok, ale w powietrzu nie dotykajac sie. Myslicie, ze to dobry pomysl np. podczas skladania zyczen od gosci?

Edytowane przez klajdla
Czas edycji: 2015-01-25 o 12:25
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 19:08   #2
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Czesc!

Chcialabym sie Was zapytac drogie Wizazanki, jak poradzilyscie sobie z trwaloscia Waszego makijazu na slubie.

U mnie sprawa wyglada nastepujaco.

Dom rodzinny TZ znajduje sie 100 km od Wroclawia, gdzie obecnie mieszka i gdzie bedziemy brali slub.
TZ bedzie sie szykowal u mnie w domu. Slub mamy o 14:30, ale wiem ze jego rodzice, dziadkowie i siostra przyjada do nas juz ok 10-11. I tutaj pojawia sie delikatny problem. Ja juz bede po zrobieniu fryzury i mozliwe, ze juz po zrobieniu makijazu. A cala rodzina TZ ma to do siebie, ze charakteryzuje ich... dosc wylewny sposob witania sie. Tak sie przytulaja na przywitanie, ze podczas ich zwyklej wizyty az potrafi mi sie rozwalic fryzura (np. zwykly kucyk). Do tego dochodzi "calowanie" sie tak mocno policzkami, ze az przyciskaja z calej sily twarze do siebie albo np wciskaja Cie w ich ramiona. Po prostu az wrecz rzucanie sie na osobe z ktora sie witaja i prawie tarmoszenie ich po wlosach i twarzy.

I tutaj pojawia sie moje pytanie.
Jak mam dac im delikatnie do zrozumienia, ze akurta tego dnia chcialabym uniknac az tak wylewnego i absorbujacego sposobu witania sie?
Wiem, ze po przywitaniu sie z Tata TZ, dziadkiem i babcia z mojej fryzury i makijazu zostaloby niewiele....
Tak, tak... wiem, ze makijaz slubny jest mega trwaly (rozne fixy, itp), fryzura rowniez, ale po prostu uwiezcie mi, ze oni naprawde az kogos tak tarmosza, ze nawet fixy tutaj nie pomoga...

Jak im to delikatnie dac do rozumienia/powiedziec?

PS Ostatnio jak bylam na slubie kolezanki, to podczas skladania zyczen "calowala" sie z goscmi tak po polsku, czy na trzy (jeden policzek, drugi i jeszcze raz jeden), ale... w powietrzu. Takie cmok cmok, ale w powietrzu nie dotykajac sie. Myslicie, ze to dobry pomysl np. podczas skladania zyczen od gosci?
ja sobie nie wyobrażam, że mam instruować gości, by cmokali mnie w powietrzu .. bez przesady mnie "całowali" normalnie w policzki i makijaż przetrwał bez problemu fakt - nikt mnie nie tarmosił
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 22:09   #3
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem

Cytat:
Napisane przez gabriell1982 Pokaż wiadomość
ja sobie nie wyobrażam, że mam instruować gości, by cmokali mnie w powietrzu .. bez przesady mnie "całowali" normalnie w policzki i makijaż przetrwał bez problemu fakt - nikt mnie nie tarmosił
Na szczescie kolezanka tez nikogo nie instruowala, ale gdy ktos zblizal sie do niej by dac buziaka, robila to lekko w powietrzu

A co radzisz w sprawie rodziny TZ? Kompletnie nie mam pojecia jak im dac do zrozumienia/powiedziec im o tym tarmoszeniu.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 07:53   #4
201711281030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 416
Dot.: Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Na szczescie kolezanka tez nikogo nie instruowala, ale gdy ktos zblizal sie do niej by dac buziaka, robila to lekko w powietrzu

A co radzisz w sprawie rodziny TZ? Kompletnie nie mam pojecia jak im dac do zrozumienia/powiedziec im o tym tarmoszeniu.
Po prostu im powiedz, albo niech Twój TŻ im powie, że chcesz wyglądać pięknie w tym dniu i nie chciałabyś żeby już w domu Ci zepsuli fryzurę i makijaż
201711281030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 08:47   #5
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Na szczescie kolezanka tez nikogo nie instruowala, ale gdy ktos zblizal sie do niej by dac buziaka, robila to lekko w powietrzu

A co radzisz w sprawie rodziny TZ? Kompletnie nie mam pojecia jak im dac do zrozumienia/powiedziec im o tym tarmoszeniu.
może jak pierwsza osoba z rodziny zacznie to "tarmoszenie", Ty lub Twój narzeczony jakoś żartobliwie powiedzcie, że musisz jeszcze dotrwać do rana i wytrwać witanie/życzenia masy innych gości ?
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:00   #6
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem

Jeżeli malujesz się sama to użyj fiksera lub nawet lakieru do włosów Mi makijaż trzymał się całą noc
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 20:00   #7
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem

Poproś TŻ, jak przyjedzie rodzinka to niech powie coś w stylu "tylko nie ściskajcie klajdly za mocno, makijaż i fryzura muszą przetrwać ". Oczywiście z uśmiechem i na luzie, bez fochów :P Rodzinka wydaje się wyluzowana i myślę że zrozumieją i się nie obrażą Teraz to już będzie też Twoja rodzina więc śmiało wiadomo że samej Ci będzie jeszcze głupio więc TŻ niech mówi
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 06:35   #8
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem

Nie chce mi się wierzyć, że rodzinka widząc Cię taką piękną ze zrobioną fryzurą, będą Cię tarmosić. Myślę, że nie będzie aż tak źle. Utrwal dobrze makijaż i fryzurę. Nie powinno być problemu.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 13:41   #9
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem

Dzieki Dziewczyny Moze rzeczywiscie nie bedzie az tak zle... Rozmawialam tez z Mama i powiedziala, ze wezmie to na siebie Pol zartem, pol serio powiem im, ze chcemy aby makijaz i fryzura wytrzymaly do rana
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-28, 18:55   #10
gabriell1982
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 278
Dot.: Makijaż ślubny - witanie gości, całowanie... problem

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Dzieki Dziewczyny Moze rzeczywiscie nie bedzie az tak zle... Rozmawialam tez z Mama i powiedziala, ze wezmie to na siebie Pol zartem, pol serio powiem im, ze chcemy aby makijaz i fryzura wytrzymaly do rana
dokładnie tak nie martw się na zapas
gabriell1982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-28 19:55:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:20.