Laptop 13'' - 14'' - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Komputery, telefony, tablety

Notka

Komputery, telefony, tablety Masz problem z komputerem, telefonem lub tabletem? Potrzebujesz fachowej porady na temat oprogramowania? Masz wiedzę i chcesz pomóc innym? Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-27, 22:59   #1
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451

Laptop 13'' - 14''


Cześć!
Szukam nowego laptopa, jednak trudno jest mi się odnaleźć w gąszczu informacji, dlatego kieruję pytanie do Was: czy miałyście styczność i mogłybyście polecić jakiś komputer przenośny, który miałby - jak w temacie - 13/14 cali?
Zależy mi jeszcze na napędzie optycznym i żeby nie miał problemów z dźwiękiem (obecny mój komputer jest dość cichy, dlatego jestem na ten punkt wyczulona).
Komputer do podstawowego użycia: Office, Internet, filmy.

Będę wdzięczna za rady i polecenia

Edytowane przez ville
Czas edycji: 2015-06-27 o 23:01
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 15:08   #2
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Jak szukasz czegoś w miarę taniego to popatrz na Acery i Asusy. Te drugie mają zazwyczaj trochę lepsze głośniki, bo nie są montowane "na dole".

Nie brałabym żadnego HP czy Sony.

Jeśli masz możliwość wgrania sobie jakiegoś windowsa samodzielnie, spórbuj poszukać laptopów bez systemu. Trochę taniej wyjdzie.

Oczywiście Acer będzie chyba najtańszą opcją tutaj - koło 1400 za Acera ES1.
Asusy będą trochę droższe, ale w przypadku awarii serwis jest w Polsce. Acer najbliższy serwis ma niestety w Czechach.

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:05 ----------

Jeśli mogę jeszcze coś powiedzieć - może pomyśl o laptopach w wymiarze 15,6"? Wybór znacznie rośnie, a ceny są porównywalne, jeśli nawet nie tańsze. No i wzrasta szansa na znalezienia ekranu z matową matrycą, co jest ogromnym komfortem w porównaniu do błyszczących.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 16:23   #3
bibi1234
Zadomowienie
 
Avatar bibi1234
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 634
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Albo 10 calowy tableto laptop z Windows 8.1.


Lenovo Yoga Tablet 2 10" LTE (1051L)







https://www.youtube.com/watch?t=45&v=T0QMfkIBnAQ


Cytat:
Tablet Lenovo Yoga 2 10" z systemem Windows 8.1 charakteryzuje się innowacyjnym designem, wielofunkcyjną konstrukcją, pojemną bateria umożliwiającą pracę, aż do 15 godzin. Został skonstruowany tak, aby był jedynym w swoim rodzaju. Cztery sposoby korzystania z tabletu - połóż, postaw, trzymaj w dłoni, powieś i używaj tabletu tak, jak potrzebujesz w danej chwili.


Korzyści:

Cztery możliwości ustawienia tabletu, pozwolą korzystać z niego w możliwie jak najwygodniejszy sposób
Wyrazisty i nasycony barwami 10 calowy ekran dotykowy w technologi IPS i rozdzielczości 1920x1200
Błyskawiczne wykonywanie zadań dzięki wydajnemu czterordzeniowemu procesorowi Intel Atom Z3745
Dużą ilość miejsca na dane, zdjęcia, filmy czy aplikacje zapewni wbudowana pamięć 32GB
Czytnik kart pamięci microSD pozwoli zamontować kartę o maksymalnej pojemności do 64GB
Baw się, pracuj, przeglądaj internet cały dzień bez konieczności ładowania dzięki baterii działającej do 15 godzin
Rób zdjęcia i przeprowadzaj videorozmowy dzięki dwóm kamerom przedniej 1.6 Mpix oraz tylnej 8 Mpix
Łatwy i szybki dostęp do Internetu dzięki wykorzystaniu modemu LTE i łączność WiFi
System Windows 8.1 zapewnia płynne i szybkie działanie programów
Twórz edytuj i udostępniaj dokumenty przy pomocy pakietu Office 365
Klawiatura w zestawie
No i ma wbudowany modem LTE, co powinno już być standardem, a nie wszędzie jest. Ma też ponoć świetne głośniki.

Edytowane przez bibi1234
Czas edycji: 2015-06-28 o 16:24
bibi1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 20:39   #4
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Dzięki przede wszystkim za odpowiedzi

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
1) Jeśli masz możliwość wgrania sobie jakiegoś windowsa samodzielnie, spórbuj poszukać laptopów bez systemu. Trochę taniej wyjdzie.

2) Jeśli mogę jeszcze coś powiedzieć - może pomyśl o laptopach w wymiarze 15,6"? Wybór znacznie rośnie, a ceny są porównywalne, jeśli nawet nie tańsze.
1) Właśnie celuję w te bez systemu, bo mam oryginalną Vistę na płycie i chcę to wykorzystać.
2) Mam teraz piętnastkę i szukam właśnie czegoś mniejszego, bo 15 cali jest dla mnie za duży - nieporęczny i brakuje mi mobilności

Cytat:
Napisane przez bibi1234 Pokaż wiadomość
Albo 10 calowy tableto laptop z Windows 8.1.


Lenovo Yoga Tablet 2 10" LTE (1051L)
Dzięki za pomysł, jednak dziesiątka jest dla mnie za mała, a i Windowsa ósemki chcę uniknąć
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-28, 22:51   #5
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Dzięki przede wszystkim za odpowiedzi


1) Właśnie celuję w te bez systemu, bo mam oryginalną Vistę na płycie i chcę to wykorzystać.
2) Mam teraz piętnastkę i szukam właśnie czegoś mniejszego, bo 15 cali jest dla mnie za duży - nieporęczny i brakuje mi mobilności


Dzięki za pomysł, jednak dziesiątka jest dla mnie za mała, a i Windowsa ósemki chcę uniknąć
Rozumiem. W takim razie coś z tych dwóch firm powinno się nadać.
Bardzo ograniczasz sobie wybór tym wymogiem napędu tak po prawdzie, bo bardzo dużo jest takich lekkich netbooków, bez napędu właśnie. Wtedy na pewno acer aspire wchodzi w grę. Rozważałaś może zewnętrzny napęd? Taki podłączany na USB, zazwyczaj mają też nagrywarkę itd. Kosztu to nie powinno zwiększyć jakoś szczególnie, a na pewno zwiększy wybór.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 08:18   #6
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Bardzo ograniczasz sobie wybór tym wymogiem napędu tak po prawdzie (...) Rozważałaś może zewnętrzny napęd? Taki podłączany na USB, zazwyczaj mają też nagrywarkę itd. Kosztu to nie powinno zwiększyć jakoś szczególnie, a na pewno zwiększy wybór.
Wiem. Nad tym cały czas się zastanawiam. Szczerze - wolałabym mieć napęd, żeby nie rozdrabniać się i mieć milion rzeczy do laptopa osobno, a jednak czasem płyty mi się przydają. Ponadto jak płaciłabym tyle kasy za sprzęt, to chciałabym już nie musieć ponosić dodatkowych wydatków jeszcze na stację.
Jednak wiem, że niewiele trzynastek ma stację dysków. Wolałabym uniknąć osobnego napędu, ale rozważam rezygnację, gdybym zamiast tego miała lepsze parametry laptopa.
Chociaż myślałam o np. takim modelu: http://www.x-kom.pl/p/80507-notebook...p64-bialy.html
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 14:19   #7
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Strasznie drogi ten laptop jest. :/ No i niedostępny już w x-komie, tak swoja drogą. Już lepiej wypada ten: http://www.x-kom.pl/p/216160-noteboo...820-zolty.html

A tak poza tym:
http://www.x-kom.pl/p/223383-noteboo...128-win8b.html szybki dysk SSD, sporo ramu. W zasadzie jestem pewna, że się nie będzie ciąć, ale jednak mały ten dysk, przynajmniej dla mnie. Z drugiej strony - nie wiem ile rzeczy przechowujesz na dysku. 1639 złotych.

http://www.x-kom.pl/p/222770-noteboo...-dvd-win8.html ten jest fajny, bo ma dodatkowy dysk SSD. Pamięć ram na codzienne użytkowanie powinna wystarczyć. Nie ma dodatkowej karty grafiki, ale jeśli nie grasz to raczej nigdy nie będziesz z niej korzystać. Chyba, że dużo bawisz się photoshopem, wtedy faktycznie może się przydać.

http://www.x-kom.pl/p/216161-noteboo...820-zolty.html ten nie ma SSD, ale dysk ma 1TB, co jest fajne i przydatne. Szczególnie, jeśli sporo rzeczy przechowujesz na komputerze. Do tego ma dużo ramu, co zwiększa szansę na bardzo płynne działanie. Nagrywarka i bardzo fajna karta graficzna. Tylko procesor jest odrobinę słaby, ale do codziennego użytkowania starczy aż nadto. 14 cali. 1839 zł

http://www.x-kom.pl/p/222770-noteboo...-dvd-win8.html ten jest fajny, bo ma dodatkowy dysk SSD. Pamięć ram na codzienne użytkowanie powinna wystarczyć. Nie ma dodatkowej karty grafiki, ale jeśli nie grasz to raczej nigdy nie będziesz z niej korzystać. Chyba, że dużo bawisz się photoshopem, wtedy faktycznie może się przydać. 1899 zł.

http://www.x-kom.pl/p/244531-noteboo...-dvd-win8.html 1899zł, duży dysk HDD połączony ze sporym HDD. 8GB ramu, brak grafiki. Cena sporo w górę przez ten SSD. 2199zł.

I Twoja Toshiba:
http://www.x-kom.pl/p/80507-notebook...p64-bialy.html
Średniej wielkości dysk HDD. 4GB ramu i średnia karta graficzna. Cena w stosunku do komponentów bardzo na wyrost, bo chyba najdroższa jest tutaj karta graficzna. Do tego połączenie procesora Intela i karty AMD jest dość... Dziwne. Generalnie na intelach lepiej mieć NVidie, na AMD Radeony. Za 2200 na pewno znajdziesz coś tańszego i z lepszymi parametrami (choćby z linków wyżej).
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-01, 22:40   #8
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Dziękuję Ci bardzo za te podpowiedzi. Sama nie jestem obcykana w komputerowych sprawach i nie wiedziałam, na co mogę konkretnie zwracać uwagę szczególnie - teraz będę bardziej uważna.
Na spokojnie przejrzę te propozycje i zastanowię się nad nimi, bo teraz jestem dosyć zajęta. Dziękuję Ci bardzo!
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 22:58   #9
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Proszę bardzo. Pochwal się potem wyborem.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-01, 23:18   #10
Bazylia02
Przyczajenie
 
Avatar Bazylia02
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Dobry wybór. Uważam, że 13 cali to najbardziej optymalny rozmiar dory i do pracy stacjnarnej i do przenoszenia. Lepiej jest kupowac laptopa bez napędu optycznego będzie on wtedy znacznie lżejszy. Zewnętrzny napęd kosztuj nie całe 200 zł. Pomyśl nad tym komputerem http://laptopy.do3000.pl/produkt-dell-7347i345iw8.html . W 100% nadaje się do interentu i offica.
__________________
Poderwawszy i pozwoliwszy się zdobyć, dopiero zaczynamy mieć porządne kłopoty.
Bazylia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 11:52   #11
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

A co w tym laptopie jest, że ma taką kosmiczną cenę? Rozumiem, że logo Della, tylko i wyłącznie.

Poza tym, autorka już wspomniała, że wolałaby kupić laptopa z napędem wbudowanym.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-08, 14:39   #12
bialarabit
Raczkowanie
 
Avatar bialarabit
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 122
Dot.: Laptop 13'' - 14''

A taki lenovo http://www.elektronika-nowosci.pl/20...-i-zalety.html ??
__________________

Kocham modę
bialarabit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 14:47   #13
bernadettte
Przyczajenie
 
Avatar bernadettte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Laptop 13'' - 14''

A może używany MacBook Air z alle?
bernadettte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 17:20   #14
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Cytat:
Napisane przez bialarabit Pokaż wiadomość
Autorka chciała coś mniejszego niż piętnastka.

Cytat:
Napisane przez bernadettte Pokaż wiadomość
A może używany MacBook Air z alle?
Jednym z wymagań był napęd DVD.

Naprawdę tak ciężko przeczytać cały wątek zanim się coś napisze?
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 16:48   #15
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Jednym z wymagań był napęd DVD.

Naprawdę tak ciężko przeczytać cały wątek zanim się coś napisze?
Powoli już rozważam odejście od napędu, szkoda mi, ale bez tej opcji mam więcej możliwości do wyboru. Jeszcze nie miałam czasu, żeby przysiąść i się nad tym dobrze zastanowić.

MacBooków nie rozważam, nie stać mnie, poza tym nie chcę mieć wrażenia, że płacę głównie za markę.
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 13:32   #16
alicjabunik
Przyczajenie
 
Avatar alicjabunik
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Mam 11 calowego Air z 2014 roku i w usmie nie czuje bym przepłacała, system działa jak marzenie a do Widnwosa już nie wrócę
alicjabunik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 22:40   #17
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Cytat:
Napisane przez ville Pokaż wiadomość
Powoli już rozważam odejście od napędu, szkoda mi, ale bez tej opcji mam więcej możliwości do wyboru. Jeszcze nie miałam czasu, żeby przysiąść i się nad tym dobrze zastanowić.

MacBooków nie rozważam, nie stać mnie, poza tym nie chcę mieć wrażenia, że płacę głównie za markę.
Ja już Ci pisałam odnośnie napędu. Jutro jak znajdę chwilę to zrobię przegląd tych beznapędowych, może coś Ci się spodoba
Cytat:
Napisane przez alicjabunik Pokaż wiadomość
Mam 11 calowego Air z 2014 roku i w usmie nie czuje bym przepłacała, system działa jak marzenie a do Widnowsa już nie wrócę
Nie wszystkim jednak Maci pasują. Zgadzam się, że komputery są śliczne i działają pięknie, ale cena jest przesadzona i nie wszystkim pasuje przerzucanie się na odpowiedniki programów. Mimo wszystko w dostępie programów Windows nie ma sobie równych.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 09:32   #18
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Micraell,
byłam poradzić się również w x-komie, badałam sprawę, co mogą mi zaproponować.
Zaproponowali mi dwa modele:
1) ten, o którym Ty już pisałaś - czternastkę: http://www.x-kom.pl/p/222770-noteboo...-dvd-win8.html
2) i taki: http://www.x-kom.pl/p/239605-noteboo...-1tb-win8.html

Co sądzisz o tym drugim modelu? Rozmawiałam na temat braku systemu, ale doradca zastanawiał się, czy na nowym modelu mogłaby zostać zainstalowana Vista, bo to dosyć przestarzały system.
Z napędu już raczej zrezygnowałam; fajna rzecz, ale aż tak często go nie używam, żeby upierać się, aby był w ramach sprzętu kosztem innych parametrów.
I co sądzisz o przedłużaniu gwarancji na laptopa?
A ponadto - jak wygląda wgrany system? Partycje są już ustalone czy sama mogę wybrać, ile ustawić i jakiej mogą być pojemności?

Będę bardzo wdzięczna za Twoją opinię, bo dużo mi doradziłaś już i potrafisz spojrzeć krytycznym okiem na rzucane przeze mnie propozycje.

Edytowane przez ville
Czas edycji: 2015-07-15 o 09:50
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 14:46   #19
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Najpierw się odniosę do systemu - nie instaluj Visty. Jest to jeden z najgorszych, wypuszczonych przez Microsoft, Windowsów. Syf jakich mało, muli się okropnie, a w dodatku zarządzania baterią też nie miał jakiegoś cudownego. Przy Win 8/8.1 znacznie poprawiono zarządzanie baterią, co raz, że poprawia ich żywotność, a dwa że naprawdę dłużej można pracować bez kabla.
Jeszcze jeden minus dla Visty - system jest już nie wspierany - nie dostaje aktualizacji, co jest bardzo złe. Już lepsza byłaby siódemka. Nie wiem czy dałoby sie instalować Vistę na tym laptopie, to faktycznie może być problem. Nie próbowałam, mi się marzy jedynie jakiś stary pecet z Win98 Ale trochę nie ma co siedzieć przy przestarzałym systemie z brakiem aktualizacji. Nawet jeśli ich nie znoszę, to jednak sporo poprawiają.

No i aktualizacja do Windows 10. Na Win7 i Win8/8.1 będzie aktualizacja do 10. Ten system na razie prezentuje się bardzo dobrze, poprawili naprawdę mnóśtwo rzeczy i aż tak bardzo od Visty/Siódemki odbiegać nie będzie. Dlatego może jednak zastanów się nad tą aktualizacją i wtedy spokojnie z tym Windows 8.1 możesz wziąć, jeśli nie ma opcji bez systemu. A tego Windowsa 10, raz zdobytego będziesz mogła sobie instalować przez lata, bo szybko się z niego nie wycofają. A klucz raczej przyślą.

Co do tych laptopów - jeśli nie używasz zbytnio skype'a i nie będziesz potrzebowała dobrej kamerki wbudowanej - bierz tego drugiego. Ma większy, terabajtowy dysk, jest leki. Ma większą baterię, co zawsze jest na plus. Rozdzielczość, procesor, RAM i grafika są w obu takie same. Ale jeszcze jedna rzecz na plus dla tego drugiego - matowy ekran. Naprawdę, przesiadałam się z błyszczącego Acera na matowego Asusa. Komfort używania w podróży jest o niebo lepszy. Do tego nie widać na nim od razu wszystkich zabrudzeń.
Jedynym minusem jest ten brak CD/DVD, ale jeśli jesteś w stanie to zaakceptować, to bierz ten drugi.

Co do preinstalowanego systemu. Nie będziesz mogła wybrać sobie ilości partycji i ich rozmiaru. To będzie już ustalone. prawdopodobnie większość dysku będzie zajeta przez Windowsa i zostanie kilka gigabajtów przeznaczonych na partycję Recovery. Dowiedz się czy dostaniesz gdzieś klucz aktywacyjny/naklejkę gdybyś chciała go przeinstalować. Wtedy możesz spróbować jeszcze na świeżym komputerze zrobić format i dostosować sobie partycje. Nie wiem czy już to robiłaś na nowszych laptopach, ale odkąd wprowadzili EFI zamiast normalnego BIOSu jest to dość mocno utrudnione i trzeba się trochę nagimnastykować przy instalacji. Kojarzę Cię z wątku Krakowianek, więc gdybyś chciała przy tym pomocy to możesz napisać, możemy się spotkać czy coś.


Przedłużenie gwarancji w sensie, że na cztery lata? Zależy za ile. Prędzej bym chyba wzięła to ichnie ubezpieczenie, bo jednak częściej zdarzają się uszkodzenia mechaniczne, których gwarancja i tak nie obejmie.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 21:45   #20
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Cytat:
Napisane przez Micraell Pokaż wiadomość
Co do tych laptopów - jeśli nie używasz zbytnio skype'a i nie będziesz potrzebowała dobrej kamerki wbudowanej - bierz tego drugiego. Ma większy, terabajtowy dysk, jest leki. Ma większą baterię, co zawsze jest na plus. Rozdzielczość, procesor, RAM i grafika są w obu takie same. Ale jeszcze jedna rzecz na plus dla tego drugiego - matowy ekran. Naprawdę, przesiadałam się z błyszczącego Acera na matowego Asusa. Komfort używania w podróży jest o niebo lepszy. Do tego nie widać na nim od razu wszystkich zabrudzeń.
Jedynym minusem jest ten brak CD/DVD, ale jeśli jesteś w stanie to zaakceptować, to bierz ten drugi.

Co do preinstalowanego systemu. Nie będziesz mogła wybrać sobie ilości partycji i ich rozmiaru. To będzie już ustalone. prawdopodobnie większość dysku będzie zajeta przez Windowsa i zostanie kilka gigabajtów przeznaczonych na partycję Recovery. Dowiedz się czy dostaniesz gdzieś klucz aktywacyjny/naklejkę gdybyś chciała go przeinstalować. Wtedy możesz spróbować jeszcze na świeżym komputerze zrobić format i dostosować sobie partycje. Nie wiem czy już to robiłaś na nowszych laptopach, ale odkąd wprowadzili EFI zamiast normalnego BIOSu jest to dość mocno utrudnione i trzeba się trochę nagimnastykować przy instalacji. Kojarzę Cię z wątku Krakowianek, więc gdybyś chciała przy tym pomocy to możesz napisać, możemy się spotkać czy coś.


Przedłużenie gwarancji w sensie, że na cztery lata? Zależy za ile. Prędzej bym chyba wzięła to ichnie ubezpieczenie, bo jednak częściej zdarzają się uszkodzenia mechaniczne, których gwarancja i tak nie obejmie.
1. Jeżeli chodzi o Vistę - jestem przyzwyczajona, a dodatkowo mam oryginalny system, dlatego próbowałam "walczyć" o nią, ale chyba czas dojrzeć do zmian

2. Chodzi mi właśnie o ustawienie partycji pod siebie - już wiem, jak lubię mieć pogromadzone pliki, dlatego nie chciałabym mieć 2 partycji, muszę mieć 3. Ponadto lubię mieć "luz" na partycji z systemem, gdzie nic oprócz niego nie instaluję i daję dużo wolnego miejsca.
Dlatego się zmartwiłam trochę. A z recovery można odzyskać system do początkowych ustawień, więc tutaj szansy zmiany nie będę mieć?
Ponadto szukałam trochę w internecie i ludzie piszą o programach, które umożliwiają podział systemu na partycje - to jest w miarę bezpieczne? (przykładowy link: http://www.goldenline.pl/grupy/Kompu...ystem,1373956/)

3. Tak, jestem z Krakowa. Gdybyś miała czas, byłabym bardzo wdzięczna za taką możliwość, jeżeli sama bym tego nie potrafiła. Kiedyś stawiałam system, ale z płyty, na BIOSie, więc pewnie nie połapałabym się w nowej formie.

4. Tak, chodzi o przedłużenie na 2 lata. Kosztuje ok. 200 zł. Uważasz, że to opłacalne? I jeżeli chodzi o ubezpieczenie, nie dowiadywałam się o koszty, ale orientujesz się, w jakiej jest to mniej-więcej cenie? I polecałabyś tę opcję bardziej, tak?

Edytowane przez ville
Czas edycji: 2015-07-15 o 21:58
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:12   #21
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Okej, więc co do tych programów do partycjonowania dysku - nie wiem. Powinny działać normalnie, ale nigdy nie używałam, zawsze robiłam to razem ze stawianiem systemu. Podejrzewam, że skoro linuxy sobie radzą z tym partycjonowaniem obok windowsa to taki program też powinien dać radę.

Co do przedłużonej gwarancji - nie brałabym. Za to ubezpieczenie to chodzi mi o ubezpieczenie od przypadkowego uszkodzenia i jest to jakieś 10% ceny laptopa jeśli nic się nie zmieniło.

No i ten. W razie czego pisz na priv jakbyś się chciała spotkać
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 21:22   #22
Anielka94
Przyczajenie
 
Avatar Anielka94
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 14
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Cytat:
Napisane przez alicjabunik Pokaż wiadomość
Mam 11 calowego Air z 2014 roku i w usmie nie czuje bym przepłacała, system działa jak marzenie a do Widnwosa już nie wrócę
Bo to kwestia dysku. Chłopak mi wymienił na tzn. dysk SSD i jest olbrzymi skok wydajności w moim laptopie. MacBooki z tego co mówił mają właśnie dyski ssd fabrycznie.
Anielka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 17:20   #23
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Eeee... Nie, to nie kwestia dysku. To kwestia systemu pisanego pod konkretny sprzęt, w przeciwieństwie do "uniwersalnego" Windowsa. Dużo się płaci właśnie za ten sprzęt.
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 19:34   #24
ville
Zakorzenienie
 
Avatar ville
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 9 451
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Kupiłam dziś tę trzynastkę. Wstępnie - komputer bardzo mi się podoba, klawiatura bardzo wygodna i cicha, dźwięk jest świetny! W porównaniu z moim starym laptopem - różnica ogromna.


Ekran nie jest mały i już się przyzwyczaiłam do zmiany. Dodatkowo mat na ekranie - wow! I jest lekki. Dokupiłam napęd z nagrywarką, wyniosło mnie to lekko ponad 100 zł, więc jestem zadowolona.


Jedyne minusy, które muszę zmienić: partycje (niestety są dwie) i windows ósemka - te kafelki są dobijające.
Micraell, jak coś - odezwę się na privie. Ale tutaj Ci oficjalnie i serdecznie dziękuję za pomoc i wskazówki
ville jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-17, 23:04   #25
Micraell
Zakorzenienie
 
Avatar Micraell
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 3 760
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Windows 8 jest do przyzwyczajenia. Poza tym - serio poczekaj do aktualizacji, bo te kafle mają się mocno zmienić za niecałe dwa tygodnie

I w razie czego pisz na priv, cieszę się, że mogłam pomóc
__________________

"Well, I guess it would be nice, if I could touch your body, you know not everybody, has got a body like you."

~George Michael

Micraell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-02, 15:21   #26
Patrycja3311
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 14
Dot.: Laptop 13'' - 14''

Moim marzeniem jest ten laptop http://www.sklep.jpkomputery.pl/ultr...PTI=&seo=title Spełnia chyba wszystkie kryteria... Jednak jest trochę za drogi, chyba zdecyduję się na jakiś tańszy zamiennik. Chyba, że mąż dorzuci coś na ten!
Patrycja3311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Komputery, telefony, tablety


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-02 16:21:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:42.