jem, jem i nie mogę przestać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-09, 05:51   #1
mulan88
Raczkowanie
 
Avatar mulan88
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 104

jem, jem i nie mogę przestać


Mam duży problem dotyczący mojej diety i obecnego wyglądu. Oboje z chłopakiem lubimy dobrze zjeść, niestety, coraz częściej nasze menu kończy się na czymś fastfoodopodobnym, prawie nie jemy normalnych obiadów.



Zaczęło się to we wrześniu zeszłego roku gdy wyprowadziłam się z domu na studia i zamieszkałam z chłopakiem. Sama po sobie widzę ze na prawdę mi się przytylo i nie wygląda to za fajnie... Wstyd pokazać się w kostiumie kąpielowym.

kwestia ważna.jest tez to, że zazywam pewne leki po których mam wzmożony apetyt, nie chcę zagłębiać się w temat tutaj, ale nie nie mogę ich zmienić na inne. Czy znacie jakieś sposoby na powstrzymanie się przed obsesyjnie Jedzeniem?
mulan88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 06:07   #2
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Silna wola to podstawa Dopóki nie znajdziesz w sobie motywacji do tego, żeby zacząć jeść zdrowiej/mniej to tak naprawdę niewiele można z tym zrobić
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 06:31   #3
mulan88
Raczkowanie
 
Avatar mulan88
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 104
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

A próbował ktoś jakichś specyfików na hamowanie apetytu i może mi opisać jego działanie?
mulan88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 06:35   #4
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 103
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Takie specyfiki działają na zasadzie placebo.

Ja, odchudzając się, żeby oszukać żołądek żułam gumę.
babie_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 07:08   #5
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Żuj gumę, u mnie tylko to działa.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 07:49   #6
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Zuj gume, cukierki mietowe, pij wode, trzymaj sie z daleka pd lodowki.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 08:02   #7
meski_punkt
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 223
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Druga strona tego żucia to praca soków trawiennych po których będziesz odczuwała w dłuższej perspektywie większy głód i skurcze żołądka. Zacznij wprowadzać powoli aktywność fizyczną, na początek spacery, rower, basen, cokolwiek. No chyba, że już uprawiasz jakieś sporty i to zwiększenie apetytu może wynikać z tego, że nie zaspokajasz potrzeb organizmu po wysiłku. Ważne jest również, zebys znalazla sobie zajecia, zebys nie mogla myslec o jedzeniu. A zeby sie nie glodzic a mniej jesc, sprobuj uzupełnic swoja diete o warzywa. pozdrawiam
meski_punkt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-09, 08:16   #8
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Przygotuj sobie przekąski np. marchewkę, jabłka, banany, rzodkiewki, ogórki, pestki, kiełki i miej pod ręką. Często w takim objadaniu nie chodzi o głód, tylko samą potrzebę przeżuwani czegoś - mi takie zajęcie ust warzywami/przekąskami pomogło.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 08:31   #9
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Moja rada będzie banalna- zmień nawyki żywieniowe. Nie na liść sałaty, ale na zdrowe pożywne posiłki. Zacznijcie przygotowywać obiady w domu, jest tyle nieskomplikowanych przepisów, że dacie sobie radę. Wybieraj chude mięso np: pierś lub udko z kurczaka, doprawiaj ziołami. Teraz jest dużo warzyw, możesz do obiadów jeść sałatki, ale zwróć uwagę, żeby nie były to bomby kaloryczne z serem itp, tylko zwykłe sałatki, traktowane jako dodatek. Polecam też zupy.
Zwróć uwagę także na sposób przygotowywania posiłków. Może spróbuj gotowania na parze?
W twojej sytuacji nie powinnaś drastycznie ograniczać porcji, raczej skupić się na jakości. Oczywiście, w granicach rozsądku.
Dodatkowo aktywność fizyczna. Już nie chodzi o samo spalanie tłuszczu i kalorii, ale jak spędzasz popołudnie z facetem na kanapie to znacznie bardziej was kusi żeby zamówić pizzę niż gdybyście w tym czasie np: jeździli na rowerze, czy byli na spacerze.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 08:39   #10
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Cytat:
Napisane przez meski_punkt Pokaż wiadomość
Druga strona tego żucia to praca soków trawiennych po których będziesz odczuwała w dłuższej perspektywie większy głód i skurcze żołądka.
Ja tak nie mam.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 08:43   #11
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Branie leków hamujących apetyt i pobudzających apetyt jednocześnie nic nie da. Te leki hamujące są zazwyczaj jakieś ziołowe albo w ogóle bardzo słabe, naprawdę działają bardziej jak placebo, więc nie odczujesz efektów mnie trochę pomogły takie tabletki z ekstraktem z gymnema sylvestre, ale to raczej stabilizuje poziom cukru we krwi i zapobiega rzucaniu się na słodycze, w moim przypadku

Nie ma łatwego rozwiązania, musisz po prostu skupić się na tym, żeby jeść jedzenie, które nie ma aż takiej gęstości kalorycznej (żeby zapełnić żołądek, a nie dostarczyć sobie nadmiaru kalorii), plus nadmiar kalorii spalać dużą ilością ruchu - najlepiej ćwiczeniami siłowymi.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-09, 08:57   #12
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Absolutnie żucie gumy nie wchodzi w grę Przecież to pobudza wydzielanie śliny i soków żołądkowych, co w efekcie skutkuje napadem głodu.
Niewiele chyba można poradzić nie znając jadłospisu i choroby autorki. Napewno co mogę doradzić:
1. Zjadać pełnowartościowe śniadanie
2. Jeść mniej więcej o stałych porach
3. Pić wode
4. Nie łączyć białek i cukrów
5. Pić wodę
6. Pić wode
7. Szukac mniej kalorycznych zamiennikow
8. Nakładac ciut mniej na talerz- zobaczysz, że po tygodniu się przyzwyczaisz, wtedy może jeszcze troszkę uda Wam się zejsc z porcji

To tylko tak na początek.
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 09:08   #13
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Cytat:
Napisane przez amelj Pokaż wiadomość
A
8. Nakładac ciut mniej na talerz- zobaczysz, że po tygodniu się przyzwyczaisz, wtedy może jeszcze troszkę uda Wam się zejsc z porcji
To również potwierdzam z doświadczenia - żołądek bardzo szybko się przyzwyczaja do mniejszych porcji.

I jeszcze jedna ważna sprawa - kontroluj się, żeby jeść powoli.
Zjesz mniej, nacieszysz się smakiem, poczujesz się nasycona, ale nie przejedzona.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 09:48   #14
agaklimek
Raczkowanie
 
Avatar agaklimek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 135
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
To również potwierdzam z doświadczenia - żołądek bardzo szybko się przyzwyczaja do mniejszych porcji.

I jeszcze jedna ważna sprawa - kontroluj się, żeby jeść powoli.
Zjesz mniej, nacieszysz się smakiem, poczujesz się nasycona, ale nie przejedzona.
Słyszałam też, że nasz żałądek dopiero po kilku chwilach zaczyna sobie zdawać sprawę, ze otrzymuje jedzeni i zaczyna niwelować łaknienie.
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.
agaklimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 09:49   #15
201604251028
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 726
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

A czemu po prostu nie jecie normalnych, zwyklych obiadow?

Jak zjesz dobrze zbilansowany, pozywny posilek to ochota na fast foody bedziesz mniejsza
201604251028 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 09:49   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

trzeba zaczac gotowac w domu. gotujcie na dwa dni, gotujcie i zamrazajcie itd. gotujcie dzien wczesniej wieczorem zebys nie byla glodna po powrocie z uczelni.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 10:07   #17
MyaMK
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 344
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Okres wakacji to dla mnie najlepszy czas na odchudzanie i prawidlowe jedzenie szczegolnie ze fast food w takie upały jak dla mnie staje sie nierealny Raczej sałatwi, owoce i duzo wody
MyaMK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 10:31   #18
amelj
Wtajemniczenie
 
Avatar amelj
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 187
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
trzeba zaczac gotowac w domu. gotujcie na dwa dni, gotujcie i zamrazajcie itd. gotujcie dzien wczesniej wieczorem zebys nie byla glodna po powrocie z uczelni.
Dokładnie
__________________
"Nie wchodź łagodnie w tę pogodną noc,
niech płonie starość tuż przed kresem dni,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc,
chodź wiedzą mędrcy, że się zbliża mrok bo żaden piorun z ust nie padnie ich,
nie wchodzą z ulgą w tę pogodną noc,
walcz, walcz gdy światło traci swoją moc."
amelj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 10:58   #19
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Cytat:
Napisane przez amelj Pokaż wiadomość
Dokładnie
dodam ze u mnie to sie sprawdza.

na zmiane z partnerem gotujemy.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-09, 13:29   #20
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Może wprowadź do swojego życia trochę ruchu? Ja jak zaczęłam ćwiczyć odrzuciłam tego typu jedzenie, bo wiedziałam, że ćwiczenia i obżeranie się nie mają sensu. Tym sposobem ostatni raz w fast foodzie byłam w styczniu. Dobrze zbilansowane posiłki też są ważne- nie możesz chodzić głodna, bo wtedy zjesz wszystko co leży pod ręką. Mi się oststnio niestety też trochę podjadlo, dlatego teraz odzwyczajam się od cukru- potem nie bedzie mnie już tak ciągnęło
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 13:44   #21
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Jedz normalne obiady. Ja np. jeżeli nie zjem czegoś gotowanego, to jakieś kanapki, bułki mogę jeść co godzinę, bo ciągle jestem głodna, a jeżeli zjem chociaż samą zupę, to od południa do wieczora mogę nie jeść.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 14:20   #22
Kasia Katarzynka
pesymistka
 
Avatar Kasia Katarzynka
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 628
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

- pij dużo wody;
- jedz więcej zup;
- zamień talerze na mniejsze - będzie się wydawać, że porcja jest duża;
- jedz wolno - gdzieś czytałam, że po ok 20 minutach dopiero odczuwa się, że się najadło;
-wyeliminuj słodkie napoje;
- w miarę możliwości jadaj regularnie - ja dzięki temu nie odczuwam głodu między posiłkami i nie podjadam;
-ogranicz słodycze - najlepiej raz w tygodniu jedz - żołądek odzwyczai się i bez rozpoznania przetrawi je i nie będzie się odkładać w boczkach (zasłyszane od studentki chemii);
- i jak masz energię to organizuj sobie czas - zwykle, gdy się człowiek się nudzi w domu to podjada;

Powodzenia
Kasia Katarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 20:00   #23
Anethka
Zakorzenienie
 
Avatar Anethka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Pleasant Hill
Wiadomości: 7 852
Dot.: jem, jem i nie mogę przestać

Mnie pomaga zupełnie coś innego.
Idąc do pracy albo na uczelnię kupuję sobie tyle jedzenia, ile mogę zjeść. Specjalnie nie zabieram ze sobą zbyt wiele gotówki, bo wiem, że za dodatkowe pieniądze kupiłabym sobie coś do jedzenia. Nie mam za co kupić słodyczy albo dodatkowego obiadu, więc muszę wytrzymać z tym, co mam w torebce.

Gdy z kolei mam kilka dni wolnego staram się nie spędzać zbyt wiele czasu w mieszkaniu. Wiem, że jeśli będę mieć stały dostęp do lodówki, to będę podjadać. Robię więc sobie długie spacery, zabieram aparat i idę robić zdjęcia, zajmuję się czymkolwiek byle na zewnątrz. Wówczas nie myślę o jedzeniu + nie mam stałego dostępu do lodówki .


Co do jedzenia małych porcji i przekąsek: na mnie ten sposób w ogóle nie działa. Efekt jest zupełnie odwrotny do zamierzonego: ciągle mam ochotę podjadać, bo jestem zwyczajnie głodna. Zdecydowanie lepsze efekty przynosi mi zjedzenie 3 posiłków dziennie, gdy najem się do syta.
__________________
Życie w Dubaju z mojej perspektywy

KLIK
Anethka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-09 21:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:54.