rozwiazanie umowy zlecenie z 2tyg okresem wyp - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-26, 08:33   #1
halucynogenna
Raczkowanie
 
Avatar halucynogenna
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 389

rozwiazanie umowy zlecenie z 2tyg okresem wyp


Witam. Prosze o odpowiedzi osob, ktore sa tego pewn.otoz zawarlam umowe zlecenie, w ktorej podany jest 2tyg okres wypowiedzenia. Kolejny punkt informuje o tym, ze wypowiedzenie umowy bez waznego powodu skutkuje poniesiem kary przez pracownika.

1. Jak rozumiec wazny powod? Czy musi byc to udokumentowane, zeby np szef "z zemsty" nie stwierdzil sobie ze to moje widzimisie i odliczy kare umowna z pensji? 2. W umowie zlecenie 2 tyg liczy sie jako 14 dni, czy 14 dni roboczych?
halucynogenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 20:08   #2
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: rozwiazanie umowy zlecenie z 2tyg okresem wyp

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Witam. Prosze o odpowiedzi osob, ktore sa tego pewn.otoz zawarlam umowe zlecenie, w ktorej podany jest 2tyg okres wypowiedzenia. Kolejny punkt informuje o tym, ze wypowiedzenie umowy bez waznego powodu skutkuje poniesiem kary przez pracownika.

1. Jak rozumiec wazny powod? Czy musi byc to udokumentowane, zeby np szef "z zemsty" nie stwierdzil sobie ze to moje widzimisie i odliczy kare umowna z pensji? 2. W umowie zlecenie 2 tyg liczy sie jako 14 dni, czy 14 dni roboczych?
1. Np niewywiązywanie się z umowy przez drugą stronę, znalezienie nowej pracy, przeprowadzka.

2. Tak.

3. 14 dni kalendarzowych, nie licząc dnia, w którym dasz wypowiedzenie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-30, 20:34   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: rozwiazanie umowy zlecenie z 2tyg okresem wyp

Cytat:
Napisane przez halucynogenna Pokaż wiadomość
Witam. Prosze o odpowiedzi osob, ktore sa tego pewn.otoz zawarlam umowe zlecenie, w ktorej podany jest 2tyg okres wypowiedzenia. Kolejny punkt informuje o tym, ze wypowiedzenie umowy bez waznego powodu skutkuje poniesiem kary przez pracownika.

1. Jak rozumiec wazny powod? Czy musi byc to udokumentowane, zeby np szef "z zemsty" nie stwierdzil sobie ze to moje widzimisie i odliczy kare umowna z pensji? 2. W umowie zlecenie 2 tyg liczy sie jako 14 dni, czy 14 dni roboczych?
Z tym ważnym powodem to do końca nigdy niewiadomo, co i jak.
Wiele czytałam na ten temat, gdy sama miałam zlecenie i chciałam wypowiedzieć umowę. Nie znalazłam żadnych konkretów, co to znaczy "ten ważny powód", nawet na forach prawnych inaczej to interpretowali...:rolleye s:
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-30 21:34:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:47.